Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkáltatót mikor vagy köteles értesíteni a terhességedről? Egyáltalán: köteles vagy? fórum

A munkáltatót mikor vagy köteles értesíteni a terhességedről? Egyáltalán: köteles vagy? (tudásbázis kérdés)

2013. ápr. 10. 11:21

Már nagyon rég nem írt ide senki, de nem találtam korábbi az adott témára vonatkozó kérdést, ezért írok ide.

Én a héten lépek a 9. hétbe. Szerencsére a rosszuléteket eddig elég jól bírtam, ugye látszani még nem látszik ruhába a pocak. Én úgy gondoltam, hogy a 12. heti ultrahang után jelentem be a munkáltatómnak, de akkor is csak a főnökömnek. Szeretnék addig dolgozni, amíg csak tudok, de azt is szeretném, ha tudnák, ha az orvos azt mondja, hogy nincs tovább, nem fogok más hogy tenni, mert a baba a legfontosabb. Szerintetek elég, ha a 12. heti ultrahang után jelentem be? Amúgy határozatlan idejű szerződéssel, már 3,5 éve dolgozok itt.

28. beata21bea (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2009. okt. 13. 15:24
eddig más volt a munkahely, kb. másfél éve vagyok itt...
27. mimmo33 (válaszként erre: 26. - Beata21bea)
2009. okt. 13. 15:12

Ja akkor így más:D

Nem néztem, hogy van már gyereked...Igaz a kérdésed miatt nem is gondoltam:)

26. beata21bea (válaszként erre: 25. - Mimmo33)
2009. okt. 13. 15:07
tuti ez lesz, hidd el, tapasztalat... már 3. gyerkőc lesz :)
25. mimmo33 (válaszként erre: 22. - Beata21bea)
2009. okt. 13. 13:21

Lehet, hogy pont ezért kellene elmondanod, mert ennyire rugalmas a munkád.

A szülés utáni munkáról...én előre nem nyilatkoznék így;)majd meglátod a szülés után;)

24. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - Beata21bea)
2009. okt. 13. 13:19
nem tudom, köteles vagy-e, de ahogy már mások is tanácsolták, szerintem is csak akkor mondd el, ha határozatlan idejű a munkaszerződésed. akkor viszont tök mindegy, hogy mikor mondod el.
23. kattyus (válaszként erre: 17. - Russodebby)
2009. okt. 13. 13:12

Én 3 hónaposan mondtam el. 3 műszakban dolgoztam. Félidősen átraktak kismama műszakba. A szülés várható ideje előtt 1 hónappal a főnököm mondta hogy muszáj táppénzre mennem. Addig végig melóztam.

Szerintem szólni kell.

2009. okt. 13. 12:57

Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat! Félreértés ne essék, nem "titkolom", csak itt a cég felépítése olyan, hogy a munkáltatóm kb. 5 embert jelent, akik nincsenek egy városban velem és évente kb. 3x, 4x látom őket, mikor beszámolok nekik. Elég nehéz ezeket a találkákat úgy összehozni, hogy értelme is legyen és az időpont is jó legyen mindenkinek... Szóval "feleslegesen " nem akarom utaztatni őket több száz km-t, legkésőbb nov-ben vagy dec. elején úgyis jönnének.. ez meg nem olyan dolog, amit emailen le lehet rendezni... ráadásul szülés után kb. 2-3 hét és dolgozom újból... adottak a feltételek, a kötetlen munkaidő, ja és kb. 5 perc a melóhelyem :))

2009. okt. 13. 11:15

Én kb 6 hetes voltam mikor megmondtam bent, nagyon jó fej volt mindenki! Utána mindenki azt leste nincs-e valami bajom :)) (4-en vagyunk, 3 pasi és én, ebből 2 a főnököm) Én is 8-ik hónapig dolgoztam :)

Szerintem is az a tisztességes ha megmondod minél előbb, hogy legyen elég idő a helyedre találni valakit.

20. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2009. okt. 13. 11:07

Nem kötelező, de előbb utóbb úgyis kiderül;) Akkor meg csak a kínos magyarázkodás marad:(

Én 9 hetesen mondtam meg. Nagyon pozitívan fogadták. Igaz nekem két férfi főnököm van;)

Úgy voltam vele, hogy nem akarok mindenféle történeteket kitalálni, hogy most ezért nem jövök, csak délre meg azért. Én így éreztem korrektnek, és ezt ők is így gondolták;)

2009. okt. 12. 18:22
Én három hónapos terhesen mondtam meg. Ha rákérdeztek volna előbb, akkor nem tagadtam volna le, de mivel nem vették észre, én úgy gondolom a 3 hónap betöltése után teszem csak közzé. Egyébként tovább már nem is akartam volna titkolni, mert a helyettesítésről is godoskodni kell, meg így tartottam korrektnek. Egyébként a 7. hónap végéig dolgoztam, és nagyon rendesek voltak szerencsére.
2009. okt. 12. 17:12
Nem vagy köteles. Ha rendes a főnököd, és már nem vagy próbaidős, akkor mondd el, mert így etikus. Próbaidő alatt semmiképpen, mert ok nélkül felmondhatnak neked. Ha már lejárt a próbaidőd, és elmondod, és bekövetkezik a legrosszabb, hogy ki akarnak rúgni, ne írj alá semmit, mert akkor sem perelni, (amit biztosan megnyernél) sem táppénzre menni nem tudsz már.
2009. okt. 12. 16:22
Én pontosan nem tudom mikor mondtam el(kb.3hónap elött),de már megvolt a kiskönyvem és végig dolgoztam a 8 hónapot,csak az utolsó 28 napot nem.
2009. okt. 12. 16:20
Jobb, ha szólsz! Egy előző munkahelyemen a csaj (nem voltunk bejelentve) több mint hat hónapos volt, mikor szólt. Addig bő pulcsikban járt, és nem is tűnt fel senkinek, mert olyan volt a stílusa. Hát, mondhatom, nem örültek neki. Viszont annak ellenére, hogy nem volt bejelentve, nem is rakták ki, amíg magától el nem köszönt. Én 9 hetesen szóltam, és habár határozatlan idejű szerződésem van, féltem kicsit. Ugyanis azt ígértem az állásinterjún, hogy öt évig nem szülök. Másfél éve dolgoztam ott, amikor teherbe estem. De nagyon jófejek voltak, azóta tudom, hogy a főnök családszerető ember, és visszavárnak. Szerintem legkésőbb három hónapos korig szólj! Márcsak azért is, mert így etikus.
2009. okt. 12. 16:17

Csak akkor mondd el, ha már nem próbaidős vagy!!!! Én kis becsületes, ahogy megtudtam az örömhírt, egy héten belül elmondtam, hogy be tudjam majd tanítani az utódomat. A mocsok banda kihasználta a szerződésben foglalt próbaidő fogalmát, és úgy kirúgtak, hogy a lábam nem érte a földet, papíron. Persze elvárták volna ezek után, hogy dolgozzak feketén, de csak addig, amíg a már felvett utódom bele nem tanul a dolgokba...

(Természetesen jól beintettem nekik.)

Jelzem, ha a szülés pillanatában nincs munkaviszonyod, elég sovány juttatást kapsz állambácsitól...

2009. okt. 12. 16:17
Szia én most vagyok 5 hetes terhes és holnap megyek szólni,hogy ez van.Nem igazán akarom,hogy a főnököm vegye észre.Így a tiszta.
2009. okt. 12. 16:06
Kötelező azért is, mert leépítésnél Téged nem küldhet el.
2009. okt. 12. 16:01
Kötelező, mert ha olyan munkát végzel, amivel árthatsz a picinek, akkor áthelyeznek másik munkakörbe.
11. supin
2009. okt. 12. 15:54
Ha van szemük,,,észre veszik..
2009. okt. 12. 15:47
Kötelezőnek azt hiszem nem kötelező, de azért illik :)
2009. okt. 12. 15:41
Én sem szóltam még. Egy irodában vagyunk 4-en és egyszerűen nem tudtam még a főnökkel négyszemközt beszélni. Amúgy szerintem úgy fer, ha szólsz, hiszen a te munkádat valakinek meg kell tanulnia és átvenni, meg egy idő után látható jelei lesznek a dolognak:)és akkor kellemetlenebb.
2009. okt. 12. 15:39
Én eléggé sokáig nem mondtam el... Főleg mert irodai munkát végeztem, és nem volt rám veszéllyel.
7. Ekka (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2009. okt. 12. 15:38

Kötelező? ..hát a fene sem tudja, de szerintem azért nem árt szólni!!!

A főnökök nem szeretik a meglepiket, meg inkább Tőled tudja meg mint mástól.

Az én főnököm pl. nem tapsikolt, de nem is érdekelt.(Őt sem.) Azóta nincs is munkahelyem:D (nem hosszabbította meg a lejárt szerződésemet!)

2009. okt. 12. 15:38
Ha dolgozol akkor szerintem kell hogy tudjon róla.De hogy kötelező-e?!Ez így nem jó szó rá.Szerintem tudnia kell róla.Én 9 hetesen mondtam meg,és még 3 hetet dolgoztam.De én maradtam volna......
2009. okt. 12. 15:38
Szerintem ha nem vagy próbaidőn akkor inkább szólj, a terhesség miatt védett vagy, nem rúghatnak ki.
2009. okt. 12. 15:37
Jobb ha értesíted mintha valami gyanússá válna nekik. :-)
3. beata21bea (válaszként erre: 2. - Russodebby)
2009. okt. 12. 15:34
de kötelező?
2009. okt. 12. 15:34
Akkor érdemes, ha már megvan a kiskönyved.
2009. okt. 12. 15:33
A munkáltatót mikor vagy köteles értesíteni a terhességedről? Egyáltalán: köteles vagy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook