Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tavaszi nagytakarítás fórum

Tavaszi nagytakarítás (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 20. 22:22

Nekem már "csak" a konyha van hátra, jó lenne vele végezni valamelyik nap.

Mindig ez a rohanás!

2012. márc. 19. 11:03

Imádom!

Olyan jó friss illat,levegő.

2012. márc. 19. 09:47
igen, most már felmostam a hálót, meg a kutyák helyénél várom hogy száradjon vissza pakolhassam az ő helyüket is.
32. 814f8b8f23 (válaszként erre: 30. - F799cac10e)
2012. márc. 19. 09:45
persze hogy más, télen nehezebben is szárad minden, most még a ruháknak is jobb illata van. :)
31. f799cac10e (válaszként erre: 29. - Adbefc7882)
2012. márc. 19. 09:43
nekünk is nagy lesz meg gondoltuk üvegházunk is lesz bio kertészet.
30. f799cac10e (válaszként erre: 27. - 814f8b8f23)
2012. márc. 19. 09:43
én is de ez kicsit másabb szerintem, mert olyan jó érzéssel tölt el, pedig minden második nap legalább felmosok és letörölgetek.
2012. márc. 19. 09:42
Kertészkedés?? Ne is mondd! Imádom! Nem adnám a nagy-nagy kertünket semmiért :D
28. f799cac10e (válaszként erre: 26. - Adbefc7882)
2012. márc. 19. 09:41
gratulálok. aranyos lehet biztos. az is jó, mi építkezünk közben áruljuk a lakásunkat de azért még kitakarítom, hisz jönnek lakásnézők akiknek az első benyomás a fontos szerintem ha tiszta igényes egy lakás. de már várom a házunk készenléttét is lehessen kertészkedni, takarítani stb...
2012. márc. 19. 09:39
Én mindig takarítok, rendezkedek. :)
2012. márc. 19. 09:38

:)

Én is ebben a stádiumban vagyok jelenleg, csak nagyon nehéz egy 12 hetes baba mellett, emellett Mi most házalakításban vagyunk. De már alig várom, hogy készen legyünk, meglegyen a nagy-nagy takarítás és este leülhessünk a friss, jó illatú lakásba pihenni Babával És Párommal :)

2012. márc. 19. 09:36
Nagyon szeretem, bár nem csak a tavaszi takarítást hanem mindig szeretem, mert olyan jó, friss jó illatú lakásba este leülni. tiszta fürdő, háló, nagyszoba, konyha stb... ki hogy van vele?
2009. ápr. 24. 14:04
Húsvét előtt megcsináltam,de kezdhetném elölről!
23. Jaina
2009. márc. 27. 11:12
Köszönöm szépen a válaszokat!
22. Polli (válaszként erre: 20. - Jaina)
2009. márc. 26. 14:13

A nagytakarítást minden esetben a szobákkal pókhálózással, és a szekrények valamint egyéb tartók belsejével kezdem. Kitörlöm, áttörlöm vagy mosom és átkefélem, szellőztetem a benne lévőket, az ágyat jól átszellőztetem. Majd ezt követi az ablak teljes lemosása és az üveg megpucolása. Összeporszívózást követően a szőnyeg áttakarítása következik, és felszedése, -na persze, ha nem padlószőnyegről van szó, - mert akkor csak a takarításunk végén tisztítjuk ki. A parketta felületét áttörlom nedves puha ruhával – de adhatunk a tisztavízhez kimondottan erre a célra kapható tisztítószert. A kárpitok és a bútorok felületét is áttakarítom tiszta vizes puha ruhával vagy a megfelelő tisztítószerrel. A csillárt és lámpát sem hagyom ki természetesen. Majd ezt követi a visszapakolás és közben az alapos szelőztetés. Az előszoba, konyha és a fürdőszoba hasonló módon kerül áttakarításra, csak ezen a helyeken a csempéket és a lambériákat ha van, természetesen mosószeres ruhával lemosom. Az ajtókat és a tokokat sem szoktam elfelejteni, mert azok is nagyon megkívánják a lemosást. Ezek után a lakás nagyon kellemes tiszta illatúvá válik, és ha még meg is kíméljük munkánkat sokáig szép lesz, és nem kell csak hetente porszívózni és letörölgetni a portól. Természetesen ilyenkor kerülnek selejtezésre a megunt és felesleges holmik is.

Igaz ez lakás nagyságától függően nem 1 napos munka, igényességünk, kitartásunk kérdése a rászánt időtartam.

21. mandella (válaszként erre: 20. - Jaina)
2009. márc. 26. 13:31

szerintem először az esetleges lomtalanításhoz kezdj hozzá.

aztán...


én se jutok sokszor egy nap alatt a végére, de tudom, hogy miért: mert én azzal kezdek, amit a legjobban szeretek: fürdőszoba, vécé, konyha, és csak a végére jön a szoba (portörlés, porszívózás, ablakmosás, satöbbi), utóbbi általában átcsúszik másnapra...

20. Jaina
2009. márc. 26. 13:28
Tippeket ötleteket szeretnék kérni tapasztaltabbaktól. Ti mivel kezditek? Hogy haladtok? hogy a leggyorsabb/leghatékonyabb? (Sajnos sose jutok a végére, mindig lemarad vmi :( ).
2008. júl. 9. 06:07

Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni valami ötlettel...

Költöztünk, és a szekrények ajtaját ragasztószalaggal rögzítettem. Most aztán a szalag felső része levállt, a ragasztó, (nevéhez hűen)ragaszkodik a szekrényhez. Mivel lehetne leszedni, hogy a politúr? ne sérüljön?

Előre is köszi: Marianna

2008. ápr. 14. 12:16
hú, én mostanában csak felületesen takarítok, mert egyfolytában felújítás van, és olyan porral jár. Jó, azért kosz nincs, de szeretnék már túl lenni a felújításon és kiglancolni a lakást :))))
17. d'or
2008. ápr. 3. 18:00
ha vkit erdekel ,vakumos tarolozsak ,jo aron, jol el lehet pakolni benne a teli cuccokat,ruhakt, cipoket..stb
16. lamoni (válaszként erre: 15. - Grétus)
2007. máj. 7. 12:49
Egyetértek.
2007. máj. 7. 09:36
És lehetne újra kezdeni:((((
14. lamoni
2007. márc. 17. 18:43

Már én is majdnem végeztem a nagytakarítással. Nálam a nagytakarítás azt jelenti, hogy amellett, hogy mindent letörölgetek (ezt minden héten, valahol minden nap kell)és ablakot pucolok, függönymosás is van.

Az igaz, hogy akkor jön be a por, ha nyitva van az ablak, de én nem bírnám ki, hogy ne nyissam ki az ablakokat. Nálam napközben már most is majdnem minden ablak nyitva van. Ebben a szép időben csak este kell fűteni, és a napsugarak is melegítik a lakást, és írtó jó friss levegő és virágillat van bent nálunk.

13. Doki1
2007. márc. 17. 18:09
Én az ablak és függönymosással végeztem!:)A többit meg folyamatossan, hogy végezzek a húsvéti díszítéssel.Mindig az évszaknak,ünnepnek megfelelően díszítek.
12. f72d419d5f (válaszként erre: 11. - Zolko96)
2007. márc. 17. 10:59
Az ablakot kizárt dolog hogy bezárja,állandóan nyitva van,régi bérházban lakik,az ablakai meg az utcára néznek ,3. emelet
11. zolko96 (válaszként erre: 10. - F72d419d5f)
2007. márc. 17. 10:56
Szia én a törölgetést mindig vizesen lemosással csinálom,talán nem kellene az ablaknak állandóan nyitva lennie,ha a meleg miatt van az ablak nyitva,inkább nyisd ki a bejáratiajtót.Amúgy nem allergiás a nagyid a porra?Kertes vagy panelben lakik?
2007. márc. 16. 18:36
Sziasztok kedves nőtársaim! egy kérdéssel fordulok hozzátok a helyzet a következő: A nagymamám Pesten lakik egy elég forgalmas helyen,vagy én vagy a hugom szokott hozzá menni takarítani,egy-két hetente.Olyan sok por van nála hogy ha letörölgetek 5 perc múlva már megint tiszta por minden,mit csináljak vele,mivel törölgessek?Nálam ilyen gond nincs vidéken lakok,nnem jön be az utcáról a sok por.Ja és az ablak állandóan nyitva van ,szerintem ezért jön be a sok por.Ha tudtok adjatok klégyszi tanácsokat köszönöm
2007. márc. 15. 17:37
Én ma kezdtem el de csak a két gyerkőc szobájára volt időm.A függönyöket mire kivasaltam...elég volt,a fehér redőnyökről meg ne is beszéljünk.
2007. márc. 15. 15:22
Ez nálam sem gond,gondolok eggyet és végig nyalom az egész házat.Nem kötöm semmeihez.
2007. márc. 13. 17:47
Lassan megkell kezdeni a tavaszi takaritast,kozbejon a kerti munka es a husvet./en mar egy hete elkezdtem/
2007. márc. 8. 19:07

Mi az igazi hatalmas tavaszi nagyakarítást húsvét előtt szoktuk csinálni!

De most egyfolytában az lesz nyárig.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook