Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol könnyebb az élet? Vidéken vagy a fővárosban? fórum

Hol könnyebb az élet? Vidéken vagy a fővárosban? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 12. 19:06
Ami a külföldet illeti, ha legalább keresnék annyit, hogy félre tudjak rakni arra, hogy kimenjek, meg se állnék, vissza se néznék, mennék én is, mert ez nem állapot amit a fiatalokkal csinálnak. El lehetetlenítenek minket, nem teremthetünk saját otthont, nem tudunk családot alapítani, nem tudunk szinte ruházkodni, utazni és szórakozni sem, mert olyan kevés pénzünk van! Arról ne is beszéljünk, hogy hiába fizetjük a nyugdíjjárulékot, meg a magánnyugdíj pénztárt, nem lesz nyugdíjunk sem! DE jó is a mai fiataloknak! Nem akarok elfogult lenni, vagy politizálni de ezt a sok szemétséget amit most csinálnak velünk, a mostani nyugdíjasok intézték el nekünk, mert az ő seggük lett kinyalva azzal, hogy 13. meg 14. havi nyugdíj, meg nyugdíjemelés. Most meg hozzájön az is amit zsanett mondott, hogy gyűjtik a roma szavazóbázist ezzel is a magyar fiatalokat tönkre téve. Ez csak az én véleményem...
22. c82ca0b957 (válaszként erre: 14. - Zsanetta)
2009. okt. 12. 18:58
A számból vetted ki a szót! Én is azoknak a fiataloknak a körébe tarozom akiknek nincsen segítségük. Magamnak kell kikaparnom a gesztenyét és én is ugyanezt érzem. Vidéken lakom, nem nagy, de városban és állítom, hogy nagyon nincs meló! Sok fiatalnak sincs, nemhogy idősebbnek! Meg van egy nagyon jó barátnőm is aki Pestről jött le jobb jövő reményében a családjával és nagyon nagyon megbánták. Ketten alig tudják magukat fenntartani, ki vannak használva és nincs más munkalehetőségük. Azt mondták, hogy ha mégegyszer dönteni kéne, biztos, hogy nem jönnének le vidékre!
2009. okt. 12. 18:56
pesten sokkal egyszerübb
20. russodebby (válaszként erre: 18. - Tonettó)
2009. okt. 12. 18:18
Igen! :-) Kicsit több,mint 3 éve költöztünk fel Bp-re.
2009. okt. 12. 18:08
A fővárosban egyértelműen több a munka.
18. Tonettó (válaszként erre: 17. - Russodebby)
2009. okt. 12. 15:36

russo! Te pécsi vagy? Nem is tudtam...

Egyébként élni vidéken jobb, de munka kell, és azt valóban a fővárosban könnyebb találni...

2009. okt. 12. 13:47
Sziasztok! Bp-en sokkal könnyebb találni melót (főleg ha nem olyan válogatós az ember),mint vidéken. Én Pécsett laktam, ott fél év alatt nem találtam melót,felköltöztünk Bp-re és 2 hét alatt találtam.
2009. okt. 12. 13:32

Kinek hol!!

Van aki itt van aki ott tudja megtalálni az igényeit,számításait!:)

2009. okt. 12. 12:56

szivesen költöznék vidékre akár haza is mert gyönyörü helyen lakom,és mig itt peseten vennék egy 50 nmes lakást 10 ért addig otthon ebböl a pénzből már igen csak szép házacskám lenne de nincs munkahely.

szóval pesten könnyebb melót találni és jobban keresni,de minden drágább mint otthon.

2009. okt. 12. 12:54

én ismeröseim csak ugy kimentek és lám megélnek és nem is rosszul.

szerintem ez ember függő.

még mindig jobb mint itthon a nyomor.

sajnos az állam nem foglalkozik a fiatalokkal hisz mindent elvettek tölük.

asok pénzt a romaintegrációra forditják,de mindek,és mig én szenvedek egy lakás miatt és hitelekböl hitelekbe ugrok ,addig öket beköltöztetik egy uj épitésü lakásba ahol azt lelakják.

szóval itt MO.az élet lehet rosszabb mint sok helyen.

szóval lehet igewn ismeretség is kell hozzá de manapság kevés az aki nem ismerne vkit ,vhonnét az ismerösei között aki kint él.

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 12. 12:50
Ja, és három gyerek van!
2009. okt. 12. 12:50

Egy hónapja költöztünk a családdal pestre, albérletbe. Otthon (békés megye) nem tudtunk megélni.

Itt azonnal lett meló (kapcsolatok nélkül), és jobban élünk, mint otthon, albérletben. Igaz, még mindig segítenek a szüleim, de jelentősen kevesebbet, mint otthon kellett. Amint minden helyrerázódik, állítom, hogy sokkal könnyebb az élet, mint vidéken.

11. hihi (válaszként erre: 10. - Zsanetta)
2009. okt. 12. 12:48
Na igen,de külföldön sem tudsz érvényesülni,ha nincs ismeretséged,és állásod,amit másnap kezdhetsz.És persze szállás stb...
2009. okt. 12. 12:45

én az tudom hogy a szüleim alig élnek meg vidéken apum x éve dolgozik folyamatosan kap 75 ezer ft fizetésnek ,anyum sajnos nem dolgozik mert nincs munkalehetöség(Borsod)

én többet keresek mint apum ,és pesten élek,de nincs sajnát lakásom és nem is tudnám egyedül fenntartani ebböl a fizetésböl.

szóval melót találnék,de lakásom nem lenne ami az enyém,de azt hiszem még egy albérletet sem tudnék egyedül fizetni,mert akkor másra nem maradna.

szerintem egyik sem jó,ezért mennek külföldre az emberek.

2009. okt. 12. 12:44
A legtöbb munkalehetőség ide orientálódik ha az egész országot nézzük, bár talán most a recesszió kellős közepén nem a legkönnyebb új munkahelyt találni. Egyetértek... a kapcsolatokon áll vagy bukik egyébként, mert h. több mint 2 millióan éljük ezt a kisvárost. : ))
2009. okt. 12. 12:41
Szerintem volt egy időszak, amikor vársban, pláne a fővárosban könnyebb volt, de manapság ez már nem igaz.
7. hihi
2009. okt. 12. 12:40

Megmondom őszintén,az egyik rokonom a Zalabaromfinál dolgozozott,és 1 éve megszünt a munkahelye.

Azóta munkanélkülin van,és kibővítették a házukat a nyáron.Mi dolgozunk mint a barom,és a rezsinket alig tudjuk kifizetni.

Akkor nem is tudom mi a jobb?

2009. okt. 12. 12:36
A fővárosit még nem próbáltam, de jó nekem a vidéki.
2009. okt. 12. 12:31

Szerintem a fővárosban könnyebb!

Vidéken viszont sokkal nyugisabb! :)

4. vvicus (válaszként erre: 1. - 7fb8501abf)
2009. okt. 12. 12:31
Hát, lehet hogy több a munka, de hogy én nem találok, az is biztos. Ez egyrészt végzettség, másrészt ismerettség kérdése.
2009. okt. 12. 12:29
Csak az tudja,aki mindkét helyen kipróbálta....
2. hihi
2009. okt. 12. 12:28
Lehet,hogy több a munka,csak többen is vagyunk rá:(
2009. okt. 12. 12:27

Sokan mondják a fővárosban több a munka szerintetek?

Szerintem több a lehetőség, de szerencse is kel hozzá..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook