Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
10290. b14310253d (válaszként erre: 10289. - Andzsin)
2012. máj. 1. 07:41

Teljes mértékben meg tudom érteni mert én is ilyen helyzetben vagyok. Már kezd elmenni az a kevés önbizalmam is ami eddig volt, de olyan sokszor rájövök, hogy nem, nem ezt érdemeljük, és én nem ilyen életet akarok.

Önerőből tudunk ebből kijönni, de szükség van körülöttünk olyan emberekre, akik folyamatosan támogatnak. Legalábbis nekem nagyon nagy szükségem lenne valakire és itt nem arról van szó, hogy mástól várni a megoldást és a támaszt, csak szeretetről van szó.

Nekem pl. a borzasztó nagy szeretethiány miatt is vannak a lelki gyengeségeim.

10289. Andzsin
2012. máj. 1. 07:22

Szerintem az evészavar hátterében összetettebb lelki okok állnak. Lehet, hogy nem is csak egy kiváltó ok van, hanem több dolog játszik közre együttesen. A gond csak az, hogy én pl. tökéletesen tisztában vagyok az okokkal, de ez még önmagában nem elég a gyógyuláshoz:-(

Jobb napjaimon nekem is sikerül kivergődni, de ha jön egy kis probléma, akkor hajlamos vagyok visszaesni. Jó lenne ilyenkor is erősnek lenni...

10288. b14310253d
2012. máj. 1. 06:37

Sziasztok,


biztos már sokan mondták, nekem is nagyon nehéz erre rájönni, de tényleg a lelki okot kell megtalálni és arra összpontosítani és kezelni. Én azért és akkor eszem, ha bánatos vagyok, ha nem hiszek magamban és képességeimben, ha csúnyának látom magam még akkor is amikor már rendbe vagyok kilóilag és sportolok is, vagy ha magányos vagyok...nekem ezek okozzák a falási rohamokat.

Szörnyű volt a tegnapom is és az előző hetem végig, olyan szarul érzem magam miatta és elegem volt már a koplalásból aztán a falásrohamokból. És döntöttem: Változtatnom kell nemcsak az evési szokásaimon, hanem az egész életemen és egész életfelfogásomon főleg ami az önértékelést és önbecsülést illeti. Most nagyon erősnek és késznek érzem magam a változáshoz, biztos 1-2 hét múlva (ismerve magam) megint majd jön egy gyenge hullám, de állok elébe és megpróbálok kűzdeni és szembeszállni ellene és kitalálni olyat amivel elterelem és a helyette cselekszem olyat, ami előre visz. Az biztos, hogy a változáshoz komolyan aktívnak kell lenni, én passzív voltam és hajlamos vagyok beleesni a semmittevésbe, pedig régen nem ilyen voltam.


Kitartás mindenkinek!!! Tudom, hogy nagyon nehéz, de mindenki próbáljon segíteni önmagán!!

10287. Drusyl24 (válaszként erre: 10282. - D87122a510)
2012. ápr. 30. 23:17

Szia!

Telitalálat! Néha bizony a lelke éhes az embernek, vagyis vágyik a finomságokra, amit az agyunk +jegyzett, és irányítani próbál minket, pláne, ha sokat agyalunk az evésen, hogy mit kéne enni és mit nem.

Meg amúgy az éhség már eleve 1 idegi érzet, amit az agy irányít, nem csak a gyomor a savval és korgással.

Képzeld, én pl. azzal szoktam a saját agyamra menni, hogy szeretném, ha a testem lenne a "templomom", vagyis mindig maximálisan egészségesen egyek, amire szüksége van a testemnek, csakis azt egyek, vagy +csúnyulok, legyengülök. Vagyis vitamint, rostot 1 kis keményítővel kéne folyton, nem pedig szénhidrátot gluténnel+tejcukorral televágva.

Nem hiszem, hogy pl. sok Qrva finom édességnek köze lenne a testem helyes működéséért.

De hát az a csapda benne, hogy nagyon ízletesek, irányítani tudják az agyműködésemet, és bizony könnyen be tudom szerezni ezeket az ételeket.

A szobám ablakából pont rá lehet látni arra az üzletre, ami tele van ilyen hulladék kajákkal, és bassza+még olcsóbbak is, mint az egészségesebbek!

De nem vagyok teljesek elkenődve!

Te se legyél! Senki ne legyen, hiszen szerintem az étkezési zavaroknál vannak szörnyűbbek is! Sok drog több galibát okozhat a hánytatásnál, koplalásnál, én sajna nap mint nap látom az embereken!

10286. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10282. - D87122a510)
2012. ápr. 30. 20:54
Most hogy vagy?
10285. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10283. - Andzsin)
2012. ápr. 30. 20:54
Ebben igazad van, tényleg igazad van.
10284. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10282. - D87122a510)
2012. ápr. 30. 19:17
Ezzel én is így vagyok.Testileg én sem érzem,hogy éhes vagyok.Mégis elkezdek enni ész nélkül,mindenféle önkontroll nélkül.
10283. Andzsin (válaszként erre: 10282. - D87122a510)
2012. ápr. 30. 13:43

Szerintem az a gond, hogy a kevés kalóriabevitel mellett csökken a leptin szint a szervezetben. Ez lelassítja az anyagcserét, viszont megnöveli az étvágyat, hogy energiához jusson a szervezet. Gyakorlatilag ilyenkor a tested megeteti veled a hiányzó táplálékot. Tisztában vagyok vele, hogy az evészavarnak alapvetően lelki oka van, ugyanakkor a mögöttes hormonszabályozás is belejátszik az étvágyba. Nekem az jött be a falásroham ellen, hogy minden nap viszonylag egyenletesen juttatom táplálékhoz a szervezetem. Tehát igyekszem elkerülni a nagyon kevés, de ugyanakkor a magas kalóriabevitelt is. Nehéz az arany középút, de hasznos:-)

Remélem, ez a "nyavalya" nem megy az érettségidre rá. Próbálj meg kicsit kiegyensúlyozottabban táplálkozni, hátha az segít.

Egyébként meg hiába gyógyulgat az ember, azért néha egy kis visszaesés ha becsúszik, nem a világ vége. A lényeg, hogy egyre ritkábban és kevésbé drasztikusan jelentkezzenek a rohamok. Végül is minden gyógyuláshoz idő kell.

10282. d87122a510
2012. ápr. 30. 12:07

Csajok, mi lehet a baj??!


Sikerült egy hetet végigcsinálnom falásroham nélkül. Csütörtökön rohadtnehéz volt megállni, de sikerült. Ettem reggelire zabkását ma, almával, édesítővel. Ittam sok vizet.

Csütörtökön, pénteken szombaton és vasárnap édesítős dolgokat ettem (mivel az édesség a gyengém) sósra nem is gondoltam... és ma éreztem hogy kell valami sós! pedig TELE éreztem magam (a azabkásától szerintem még, meg van hogy sokszor "tömöttnek" érzem magam, érzem hogy nyom a gyomrom pedig 8 órája nem is ettem... van ilyen)


Először minden rendben volt, lementem, lemértem a barnakenyeret (55 gramm), lemértem a zöldséget hány gramm, kiszámoltam 1 kocka sajt hány kalória. Megvolt a sós... de utána elkattant bennem valami! A kefirt, sajtot kenyeret zöldséget is úgy ettemmeg hogy tele éreztem magam és utána éreztem hogy "ENNI ENNI ENNI KELL" pedig nem is voltam éhes!


Múlt Hétfőn kedden szerdán alig ettem valamit, de azért mert hétfő előtt is volt falásrohamom, és egyáltalán nem kívántam a kaját.


Mi ez az érzés? Hogy "enni kell" nem is vagyok éhes!

Nincs szeretethiányom szerintem, most minden rendben a barátaimmal. Épp azt tervezzük hogy nyáron megyünk balcsira, stb...

Anyám tegnap kiabált velem (rossz kapcsolatom anyámmal...)

Érettségizem HELP! nem akarom hogy ez kihatással legyen az érettségimre... főleg mivel hogy emelt szintre megyek matekból, nagyon húzós! ha zabarohamom van utána semmiféle feladatot nem vagyok képes végigcsinálni:(:( vagy alig alig...


hogy szüntessem meg ezt az érzést? Mert testileg nem jelzett a gyomrom... nem morgott, nem éreztem éhséget, csak mintha a "lelkem" akart volna enni. :(

10281. b14310253d (válaszként erre: 10280. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 18:18
ez nagyon jó ötlet!!!
10280. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10279. - B14310253d)
2012. ápr. 29. 17:49
Akkor próbáljuk meg egymást segíteni, hátha összejön... Mit szólsz?
10279. b14310253d
2012. ápr. 29. 16:35

Az a másik gond, hogy rengeteg napom már elment ilyen problémákkal, mert ilyenkor teljesen leblokkolok és semmit nem tudok csinálni, tanulni se, egyáltalán semmit, csak ülök benn és nézek ki a fejemből, facebookozok, és nézem a szép lány ismerőseim fényképeit és akiknek párjuk van, én meg csak szomorkodom.

egész évem így telt...nagyon rossz érzés és mégis továbbra is ilyesmit vonzok az életembe, mindig elindulok a változás útján, de visszaesem.

10278. b14310253d (válaszként erre: 10277. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 16:30
Sok téren hasonló akkor a helyzetünk, mert én is rengetegszer érzem ezt és én is jelenleg ilyen helyzetben vagyok. Van egy-két ember aki szívesen beszélget velem és meghallgat, csakhát ez annyira kényes téma, hogy csak egy barátnőmnek meséltem nagyjából erről, de vele sem tartom annyira a kapcsolatot, hogy naponta mellettem legyen.
10277. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10276. - B14310253d)
2012. ápr. 29. 16:20

10259.-es hozzászólás az enyém. ezt írtam:

Segítsetek, ez vajon mi lehet??? Tavaly eldöntöttem, hogy lefogyok 5-6 kilót, végül 17 lett belőle. . . Nem is volt gond, tényleg rendesen ettem, nem koplaltam, csak egyszerűen életmódot váltottam. Aztán ugye télen - ami teljesen normális - feljött 2-3 kiló, amitől teljesen kikészültem. Azóta 2-3 napig koplalok, csak gyümölcsöt eszek majd egy-két napig felzabálom még a hűtőt is. . . Nem hánytatom magam, nem szedek hashajtót, de tényleg érzem, hogy nem jó ez így. Jobban bírom az éhezést, mint azt, hogy most rendesen egyek. Tisztában vagyok vele, hogy ártok magamnak. De ha megbeszélem magammal, hogy ma rendesen eszek, reggelizek és ebédelek valami könnyűt akkor utána már úgy vagyok vele, hogy na már úgyis mindegy, ez a nap el van baszva és zabálok mindent ami elém kerül, süteményt, csokit mindent. . . nem jó ez így, félek. Minden gondolatom az étel és a kalóriák körül mozog. Újra 55 kiló akarok lenni, nem érzem jól magam 57-58 kilósan.


Igazából felborultak a baráti kapcsolataim, magamra maradtam, magányos vagyok, egyedül vagyok. A legjobb barátnőmet elveszítettem tavaly, mert nem tudta tovább nézni, hogy a semmibe fogyok míg ő kereken száz kilót nyom. Azóta nem néz felém, pedig három utcával lakik arrébb. Engem hibáztat a kudarcaiért. Voltak más barátaim is, de valahogy szétszéledt a csapat, most itt állok egy szál egymagam, mint a kisujjam. A munkatársaim míg "kövér" voltam állandóan piszkáltak, most azért piszkálnak, mert lefogytam. Anorexiásnak gondolnak, lehet hogy van benne valami, mert rettegek az ételtől, rettegek attól, hogy visszahízok. Nem látom magam vékonynak, pedig mindenki azt mondja, hogy az vagyok, de én nem látom magam annak, és ez idegesít.

10276. b14310253d (válaszként erre: 10275. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 16:17

neked is ilyen problémáid vannak?

veled mi a helyzet??

10275. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10274. - B14310253d)
2012. ápr. 29. 16:14
Én is így érzem, vagy éreztem... nem is tudom, olyan zavaros lett minden.
10274. b14310253d (válaszként erre: 10266. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 16:01

neked/nektek sikerült ebből az állapotból kimászni??


miért érzem azt, hogy egyedül nem fog menni?

:(

10273. b14310253d
2012. ápr. 29. 15:50

tavaly ráadásul gyomorbajaim is voltak, és azóta köhögök állandóan és minden étel hurutot okoz és nehezíti az éneklést, egy zabálós nap után érzem hogy az éneklésre is rámegy ez az egész dolog.


jelenleg romokban hever az életem. én dúltam szét, saját magam vagyok az oka ennek a rosszlétnek és szeretnék belőle kimászni, de nemtudom hogyan.

már azon is gondolkodtam, hogy itthagyom a sulit és hazaköltözöm a családomhoz egy kis időre, de nem állhat le az életem mégis úgy érzem magam mint egy börtönben.

10272. b14310253d (válaszként erre: 10270. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 15:46

Sajnos nem tudom hány kiló vagyok, nincs mérlegem, soha nem mértem magam, mindig a látványra mentem :(


18 éves korom óta van ez, amióta elkezdtem fogyózni és megvonni ételeket magamtól. 4 éve tart ez a dolog, borzasztó hosszú idő, de eleinte nem volt ilyen durva, most lett rosszabb.

soha nem volt normális párkapcsolatom és 18 éves korom óta kezdődött, hogy magányos lettem és nem élek nagy társasági életet.

10271. b14310253d (válaszként erre: 10266. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 15:43

Már nagyon régóta lappang bennem ez a depresszió és menekülés az emberek elöl, de főleg mostanában ahogy elköltöztem és egyedül élek. Az életem elég zűrzavaros már gyerekkorom óta, nem vagyok a család mellett, pedig nagy szükségem lett volna rájuk, mostanra borzasztó nagy szeretethiány alakult ki bennem és magányérzet, többször volt olyan, hogy találkoztam egy-két baráttal, hazajöttem és rossz érzések maradtak bennem, valamiért úgy érzem nem kapok senkitől igazán törődést, amit persze meg is értek, mert mindenkinek megvan a saját élete, de nem értem miért érzem azt, hogy folyton szükségem lenne valakire aki mindig mellettem van.

22 éves vagyok, már rég Egyetemre kéne járnom, hegedültem és fel is vettek ráadásul Amszterdamba, de otthagytam és hazajöttem, mert énekelni akartam...mindegy...bonyolult sztori...és talán innen is jön egy mégnagyobb zavar az életemben.


Sajnos nálam is durvult a helyzet és nem tudom mit tegyek...egyszerűen sokszor nem tudom elhinni, hogy visszaesem, mintha nem is én csinálnám, hanem valami rossz, nagyon rossz dolog bennem...

a családomnak is félek mondani, mert...nem tudnak mit tenni, ráadásul nagyon messze vannak.

Már volt egy adag gyógyszer a kezemben...ha megtenném meghalnék...senki nem találna rám, senki nem tudna rajtam segíteni.

10270. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10263. - B14310253d)
2012. ápr. 29. 15:25
Café, te hány kiló vagy most, hogy írod, hogy szégyenkezel az utcán? Mióta küzdesz táplálkozási zavarral?
10269. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10268. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 15:21
Nálam a súlyzózás kimerül abban, hogy hetente kétszer-háromszor bevásárolok a nagyvárosban ahol dolgozok és onnan kb. 20 percnyi sétával két-három nagy szatyorral kigyaloglok a vasútállomásra, majd onnan még hazavonatozok és hazacipelem. Tudom, hogy kéne a súlyzózás is, de nem tudom magam rávenni. Amúgy tavaly én is meg tudtam állni az evést, érted azt ettek mellettem amit akartak. De tényleg az utóbbi 3 hónapban lettem ennyire zabagép. Még karácsonykor is tudtam mértéket tartani, de január óta egyszerűen megváltoztam. Lehet, hogy tényleg nálam is az, hogy magamra maradtam, összevesztem a barátaimmal... Mert oké párom van, és szeretem, meg csodálatos és megértő ember, de érted...
10268. d87122a510 (válaszként erre: 10265. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 15:19

Ha ilyesmiket eszel, akkor izom lesz. A futástól inkább szálkásodni szoktak. Súlyzózni nem súlyzózol? (akkor jöhetne fel izom, vagy biciklinél, taposásnál)


úúú, ismerős! Én is nagyon kedvelem (kedvelTEM) a péksütiket!


1200-ért vettem, bioboltban. Fitotékában is kapható szerintem.

10267. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10266. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 15:16
Mostanában én is magamra maradtam, lehet, hogy ez is közrejátszik abban, hogy felborult velem a világ.
10266. d87122a510 (válaszként erre: 10263. - B14310253d)
2012. ápr. 29. 15:15

Nekem a végefelé egyre inkább durvult a helyzet: egyre több volt a falásroham, már szinte minden 2 nap! És persze a rengeteg hashajtó...


Ismerkedni kéne! Egyetemre jársz? Vagy gimibe még? Egyetemen nincsenek klubok, vagy kollégiumi körök ilyesmik? Közeli klubok, pubok? Persze ha félsz emberek közé menni akkor értem ha nem tudsz ismerkedni! pozítív dícséretek kellenek: más is rondának mond?


Egy időben én is nagyon összekaptam a barátaimmal, azt hittem sose leszünk ismét jóban, de most megint rendben minden! pedig utáltam őket/utáltak engem múlt tanévben... vagy csak azt hittem, hogy utálnak nem tudom mert ugye nem kajáltam előttük... meg senki előtt. Mindig a szobámba kajáltam, nem mentem el pizzázni, inni, bulizni, mekibe sehová se...


Vigyázz! Én 2szer is öngyilkos akartam lenni. De úgy, hogy már a kezemben volt a borotva a fürdőkádban. Nehogy eljuss ide! Becsap az agyad (mint sokunkké: kövérnek, rondának látjuk magunkat, de főleg azért mert mi ismerjük magunkat legjobban. A falásrohamok miatt érezheted magad rondának szerintem.)

Nem kapsz dícséreteket? Jó a hajad, felsőd, stb? Esetleg menj el fodrászhoz, kozmetikushoz, műkörmöshöz! vegyél új rucikat!

10265. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10264. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 15:12

Főtt, párolt husikat szoktam enni sok savanyúsággal, zöldséggel... Pörkölt, ilyesmi max. ha anyáméknál vendégeskedek kéthetente egyszer, mert ott ez a módi. Futni eljárok hetente 3-4 alkalommal. Nem tudom, lehet, hogy tényleg izom, de én tényleg nem érzem olyan hű de vékonynak magam. Amikor rámjön a zabálhatnék akkor általában péksüteményeket szoktam magamba tömni, azoknak nagyon nehezen tudok ellent állni.


Útifű maghéjat hol szoktál venni? És mennyibe kerül?

10264. d87122a510 (válaszként erre: 10262. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 29. 15:02

Gatyánál érezhető leginkább a hízás, szerintem. Ha nem szorít, akkor lehet csak megkötött víz (ha szedsz gyógyszert, az is megköti, meg a cukor, sós ételek is.) és béltartalom.

Egyszer olvastam hogy egy felnőtt emberben akár 6 kg-nyi bélsár is lehet. (vagy több)


Ha centire vékonyabb vagy, akkor lehet hogy izmot szedtél fel! Ez akkor szokott előfordulni, ha valakinek fogyis az étrendje, de van elég fehérje közben sokat sportol: a fehérjétől megindul az izomnövekedés, de a sok sport meg leviszi a zsírt. Ilyenre mondják azt hogy "formásodik " az illető és ez nagyon jó! :) (főleg azért, mert minél több izmod van, annál több kcalt égetsz. Ugyanis az izmok égetik el az energiát.) Ha centire vékonyodtál, akkor pedig nem hízhattál zsírt!

Tehát vagy izomnövekedés, és/vagy megkötött víz és béltartalom.


Reggelire ehetsz ch-t, én is szoktam mert energiát ad. Pl. egy alma kora reggel, utána zabkása még több almával és eperrel 4-5 órára eltelített... (+ ittam hozzá útifű maghéjat is, ami tovább telít: 0 kcal és csak rost.)


Vacsira ajánlott még a fehérje, de ahogy gondolod! Uzsira ehetsz gyümit, vacsira fehérje + zöldség?


Amúgy a rendes ebéddel sincs baj, ha ezalatt a barnarizst, párolt husit salit érted. Szerintem ez egy rendes ebéd: + leves, és gyümölcssaláta desszertnek.

Ha aranygaluskából, túrós tésztából repetázik valaki folyton, akkor szerintem ne csodálkozzon, de az írásod alapján szerintem te ilyesmiket nem eszel.

10263. b14310253d (válaszként erre: 10261. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 14:50

Sziasztok!


Nagyon komolyan kűzdök én is a falási rohamok ellen, félek bárkinek is bevallani, ma is faltam össze vissza, ilyenkor teljesen leblokkolok, csak eszek ami épp az utamba kerül, mértéktelenül.

Nagyon félek, mert már nagyon durva a helyzet, ezen a héten 4x fordult elő, csak akkor hányok, ha már nagyon rosszul vagyok, különben nem szoktam. Utána jönnek a koplalósabb napok és a sportolás, de mostanában nem bírom sokáig hanem egyre többet van az evési roham...

félek! nem akarok emberek közé kimenni, látom és érzem magamon, hogy hízni kezdtem, nagyon csúnyának és rondának látom magam, ha rámnéznek az emberek elpirulok és hirtelen kiver a verejték annyira zavarba jövök.

Nagyon szenvedek, mert ráadásul egyedül élek, és egyedül vagyok, nincs a családom mellettem, a barátaimtól elfordultam, párom nincs...

félek az élettől.

senkinek sem kívánom ezt az állapotot, félek, hogy nem tudok belőle kimászni.

10262. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 10261. - D87122a510)
2012. ápr. 29. 08:54
Nem, nem szorítanak... Egyébként centire vékonyabb vagyok most a plusz 2-3 kilóval is, mint a tél elején az 55 kilómmal. Ma reggeliztem rendesen egy almát és egy natúr joghurtot. Tízóraira szerintem valami zöldséget eszek, ebédre paradicsomfőzeléket csinálok fasírttal és utána már csak zöldség-gyümölcs. Ehhez most szigorúan tartom magam. Mert ez a gond, hogy az utóbbi pár hónapban ha ebédeltem rendesen akkor utána elszaladt velem a ló.
10261. d87122a510 (válaszként erre: 10259. - D9f08b6ea2)
2012. ápr. 28. 21:24

Szia! Vigyázz, velem is így kezdődött. Lefogytam 18 kg-ot 2 éve. Múlt tanévben tartottam, majd elkezdődtek a falásrohamok (eredetileg hízni akartam egy srác miatt, de a srác sz*rt rám... Utána nem akartam hízni, megijedtem, hogy feljön és elkezdtem koplalni, majd zabáltam, megint koplaltam...)


Az egész nyaram ráment a zabarohamokra (és az idei tanévem is): nyáron nem használtam hashajtót, nem hánytattam magam. Novemberben vettem hashajtós teát, télen el kezdett a helyzet durvulni, és most nagyon durva volt már a végén!!! Én most jövök JÖTTEM ki belőle! NEHOGY RÁSZOKJ!!!


De én most jöttem rá, nem jó, ha éheztetem magam. Nagyon édesszájú vagyok (mindig is a csoki, édes péksütik jelentettek gondot) vettem édesítőt!


"ez a nap el van baszva" -> igen, ismerős! Ne engedd, hogy a csoki, péksüti kontrollálja az életed! Egyél gyümölcsöt, salátát, párolt husival. Miket eszel?


Ne éheztesd magad. ha kívánsz csokit, vegyél - de csak az egy harmadát, felét edd meg! A másikat add oda tesódnak, barátnődnek (ne tartsd a szobádban... tapasztalat: akkor jön a zabaroham, ha a szobámban maradék kaja van, vagy akármilyen kaja.)

2-3 kg nem sok: biztos zsír? nem lehet, hogy megkötött víz + beltartalom? Szorítanak a ruháid?


A sok rost segít, hogy eltelj. A fehérje is. Amúgy van, hogy én is szeretek éhes lenni, de ez nálam komplexebb: anorexiához hasonló nagyon, mégis kevert evészavarom van.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook