Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2011. jan. 3. 18:38

Sziasztok!

Nem lenne baj, ha csatlakoznék hozzátok? Pár év anorexia majd bulémia után még mindig hetente többször előjön az evésroham... Fel se tudom sorolni, hogy ma is mennyit ettem... Bár a súlyom rendeződni látszik, az az 5-6 kiló nem tűnik el...

csalódott vagyok. Elmúlik ez valaha?

9029. esztiiiy (válaszként erre: 9020. - Anca90)
2011. jan. 3. 17:49
Ismerős érzés, hogy jobban félsz most,a amikor eszel, mint amikor nem ettél. Nálam is ugyanez volt, mikor nyáron elkezdtem enni. Mikor napi egy light colát és néhány szem mazsolát ettem, akkor meg sem fordult a fejemben , hogy meghalhatok, vagy ha meg is fordult , nem érdekelt,és az egészségemmel sem foglalkoztam. No de amikor már ettem, akkor már nagyon is érdekelt a téma. Akármilyen hasfájásra vagy szédülésre elkezdtem pánikolni, hogy úristen ezt biztos én tettem, ez amiatt van mert nem ettem, beteg leszek , meg fogok halni, stb. Szeritnem ez amúgy azért lehet, nálad is meg nálam is , meg mindenki másnál, mert amikor elkezdtünk enni, akkor azt azért tettük, mert elkezdtett érdekelni az egészségünk, és elindult bennünk valami, ami kivezethet lassan az evészavarból. És ez jó szerintem, mert ez a félelem csak ösztönöz és hozzásegít a javulsához!! Legalábbis én így látom :)
9028. esztiiiy (válaszként erre: 9017. - A9f4f8dbe4)
2011. jan. 3. 17:42
Alapjáraton jót tesz egy méregtelenítő kúra a szervezetnek, de nálam péládul nem jól sült ez pár éve. Anno mikor volt egy időszakom, amikor sikerült gyarapodno, és elindultam a gyógyulás útján, nélam is beütött ez a legyünk vegák időszak. El is kezdtem, aztán ez sodort vissza az anorexiába és annak a gondolkodásmódjába. Egyre több ételt hagytam el, aztán uygnott kötöttem ki. Szóval én csak emiatt nem ajánlom. De ha amúgy úgy érzed, hogy nálad nem áll fenn ez a veszély, akkor akár jót is tehet!!
9027. anca90 (válaszként erre: 9024. - A9f4f8dbe4)
2011. jan. 3. 15:52

Figyu a lényeg h azért rendben legyen az egészséged, úgy gondolod mindenképp szükséged van egy méregtelenítésre??? Nem hiszem h sok méreg lenne benned, hisz nem is eszel nagyon:) Szóval csak óvatosan! Hogy tudsz most enni? Gyarapodtál picit azért? Salátára önts hidegen sajtolt tökmagolajat nagyon egészséges:)Csinálj zabkását, főzelléket, ha azért eszel normálisan csak odafigyelve akkor nem lesz gond a fehér liszt vagy egykét húsfajta elhagyásával(egy ideig), a lényeg h meg legyen a megfelelő bevitel!

Persze mindenki így van vele, én is tudok ám panaszkodni, de rengeteget köszönhetek nekik... Figyeljenek is, mi is figyelünk ám:)

9026. anca90
2011. jan. 3. 15:48

Igen ebben lehet valami, h azt kívánja meg az ember amire szüksége van a szervezetnek. Én nekem nincs gondom a hússal, bár volt olyan időszakom nekem is nemrég mikor nagyon korlátozottan ettem, sőt szinte alig, de csak azért mert mindig is ilyen megvonós voltam, és mivel ekkor már el kellett kezdenem rozskenyeret enni, amit előtt teljesen megvontam, azért épp a húsra jött a választás. Főtételt kellett ennem ettem is, csak húst nem. DE aztán mondták h ez nincs így jól, mert nagyon minimális volt a fehérje bevitelem, így elkezdtem enni húst is. Kül. én is a csirkét szeretem a legjobban, talán ízre is meg úgy egyébként is h az a legsoványabb, de nincs bajom egyikkel sem. Felvágottat meg ilyeneket még máig nem eszem, de ez is csak h legyen megvonásom...szóval volt h már ettem, de már nem is igazán kívánom, de azt mondják az nem baj...

A tojásról megint olvastam, és azt írták h még a legdrasztikusabb diétákban sem szabad elhagyni, mt lehet h a sárgájában sok a koleszterin, de a jó fajtája, ami a májnak elengedhetetlen!

Igen valóban mindenből kellene enni, én sajna ebből sarkos vagyok h a reggelim vacsim amióta próbálok kijönni ugyan az:S

9025. VictoryPurple (válaszként erre: 9019. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 3. 10:16

Teljesen egyetértek Veled!!!


Én például nem szeretem a húst, csak a csirkemellet. Ez nem azt jelenti, hogy nem eszem egyáltalán más fajta húst, néha megkívánok olyan húsfajtákat, mondjuk sült szalonnát, vagy a kedvenc helyemen a gyrost, amit elvileg nem szeretek ugye, néha mégis azt ennék. Az emberek 90%-ának elég nehéz már azt is felfogni, hogy van olyan, hogy valaki nem szereti a húst, és azért nem eszik sokat belőle.

Azt pedig tapasztalom magamon, hogy a szervezetem mindig azt kívánja meg, amire épp szüksége van. Volt, hogy két héten keresztül legszívesebben csak müzlit ettem volna tejjel, mert feltételezem, hogy arra volt szükségem.


Emellett meg tényleg sokat számít a nevelés kérdése is. A saját hugom sajnos ahhoz volt szoktatva, hogy semmit nem kell megennie, így nem túlzok, csak húst, húslevest, kenyeret és csokit evett. Erre most fehérjeallergiát állapítottak meg nála. Anyám rögtön kivette a menzáról, meg mindenhonnan, ahelyett, hogy rájönne, hogy a gyereknek mindent kéne ennie. Van olyan, hogy valaki nem szeret egy-két főzeléket vagy zöldséget, de olyan hogy mindegyiket.. Olyan nem lehet. A csokival meg pont ellentétes tapasztalatom volt. Egyik rokonfiú kiskorában nem ehetett egy kocka csokit sem, mert nehogy ártson, és elhízzon a gyerek. Ezért most, ha csoki közelébe jut, szó szerint fulladásig tömi magába... Pedig 13-14 éves.

Szóval mindenből kell enni egy kicsit, mert úgy a jó a szervezetünknek, amiből meg hiánya van, azt ugyis megmutatja.

9024. a9f4f8dbe4 (válaszként erre: 9019. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 3. 09:18

Üdv újra itt! :)

Teljesen egyetértek, kis mennyiségben semmilyen étel nem ártalmas egy egészséges embernek, épp ettől lesznek változatosak az étkezések. Csak annyit olvastam az ilyen-olyan életmódról (pl. laktovega, vegán, stb), hogy kíváncsi lettem. Persze nem egy életen át, hiszen a tiltástól tuti azonnal megkívánnám. De egy szakszerűen végzett méregtelenítés jó hatással lehet a testemre, és ezt szerettem volna kipróbálni.

Egyébként én is fél óráig hallgattam utána, hogy milyen hülye vagyok, és elértem, hogy ismét kikérdeznek, mit eszem egész nap. De hasonló a helyzet, mint nálatok, bármi bajom (ami esetleg eddig is megvolt) a nem evésre vezethető vissza. De így, ahogy leírtad, kívülállóként nézve még szórakoztatónak is lehet nevezni. :)


Igazatok van, anca90 és boriboo, a virsli, párizsi és társai senkinek sem létszükséglet (nem is eszem), lazán elhagyhatóak. Én is méregtelenítésfélére gondoltam, de nem ilyen durván, hanem soksok gyümölccsel, zöldséggel, fehérliszt helyett teljeskiörlésűvel, csupa "bio" cuccal. Egyébként a nővérem is vegetáriánus, ő is beszámolt nekem a dolog előnyeiről, bár ő az unokahúgomnak sem ad húst, amivel már nem feltétlenül értek egyet.


Zárszóként a családomról: azért bármennyit panaszkodom a szüleimre, nagyon hálás vagyok nekik, mert a testem egészségét próbálják rendbe tenni (a lelkemé már csak rajtam áll). Korán észrevették, hogy baj van velem, és figyelnek rám a mai napig.

9023. boriboo
2011. jan. 2. 22:24

Ja és még egy gondolat:

Ha 2kg többet mutat a mérleg, akkor abba nem halok bele, viszont ha 2kg kevesebbet, akár igen.

Nekem ez a felimerés sokat segített.

Befejeztem a hegyibeszédet, szép álmokat mindenkinek nagy nagy puszii és jóóóéjt!

9022. boriboo (válaszként erre: 9020. - Anca90)
2011. jan. 2. 22:09

Igen ezzel én is így vagyok, felfoghatatlan volt számomra, hogy, miért nem kiáltottak ki itthon anorexiásnak, hogy miért nem cipeltek el pszihológushoz?, aztán rájöttem, hogy azért, mert maguknak sem merik még most sem bevallani, ék csak azt látják, hogy sovány vagyok, ezt ki is hangsúlyozzák, és szerintem ez nem feltétlenűl jelent rosszat, mivel így nem fogom fel a helyzet súlyosságát, hanem kapok egy úgymond esélyt, hogy ebből ki akarok jönni vagy sem, és IGEN, ki akarok szálni, meg fogom csinálni, a rossz pedig az, hogy ez nem játék, és ennek igenis tétje van, ha folytatom akkor akár meg is halhatok, de odáig nem jutok el.

Ammm összekavarodtam:))).. már nem tudom mit akartam kihozni belőle:))) bocsánat

9021. boriboo (válaszként erre: 9017. - A9f4f8dbe4)
2011. jan. 2. 21:57

Én vegetáriánus vagyok több mint 3 éve, a vérkép szerint nincs kihatással semmimre ez, viszont a nőgyógyász azt mondta, hogy vissza kéne szokjak a húsra mert olyan eszenciális zsírsavak jutnak a szervezetbe, amit állítólag máshol nem kap meg az ember. Nem tudom, hogy van ez, azt tudom, hogy egy előre nem szeretnék ˝visszaszokni˝, egyszerűen az élő állatot látom a húsban, és nincs szívem megenni.

Az viszont nem anjánlott, hogy kihagyd a szénhidrátot, persze lehet csinálni egy darabig, viszont hosszú távon nem ajánlott.

Egyszer megcsináltam, hogy egy hétig nem ettem semmit ˝méregtelenítés˝ alcímen, a végére már valóban nem voltam éhes, de utánna megterhelő volt egy pohár tejet is meginni, mert ˝méreganyagként˝ fogta fel a szervezetem, na de ez már a másik véglet.

Vegetáriánusként csak azt tudom momdani, hogy ha el akarod hagyni a húst, akkor inkább azt csinált, hogy az olyan hús jellegű ételeket hagyd el, ami csak ízre az, viszont összetételileg nem az, gondolok ilyenkor a virsli, párizsi, szalámi, bolti kolbászok, különböző halkonzervek, ezekben sosem lehet tudni biztosra, hogy milyen adalékanyagokat használtak fel.

Nem ajánlom, a vegetarianizmust, vagyis nem reklámozom, és nem akarok téríteni sem, de azt az egyet el tudom mondani, hogy sokkal ritkábban kaptam el virusokat, betegségeket..

Na elmeséltem életem történetét:)))

9020. anca90 (válaszként erre: 9019. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 2. 21:56

Kedves AThie

Egyetértek Veled teljesen, a legfontosabb lényeg h neked jó legyen és h ne akarj fogyni!!!


A másik dologhoz hozzászólva, én kb 5 éve vagyok anorexiás most gyógyulok ki, és nem vették észre a szüleim.,Mindent észrevettek, mindennel piszkáltak persze ők si féltésből, de mégis elég érdi h azt nem vették észre amitől a legjobban kellett volna félteniük. Szóval annak örülj h vanak mögötted. Egy fél éve kb el kellett anyukámnak mondani, mert igaz elintéztem magamnak a kezelést titokban minden, de már nembírtam tovább... és így azért jobb, bár fáj h fel se tűnt nekik h majdnem éhenhaltam... de már eszem és ez jó:)

Furcsa hogy most jobban félek, mint mikor nem ettem, ilyen nálatok nem volt???

Te hogy vagy? Nem nagyon tudok rólad semmit

9019. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 9017. - A9f4f8dbe4)
2011. jan. 2. 21:39

Szia! És persze sziasztok! :)

Bocsi, hogy csak így beleszólok a témába - régebben néha írtam, csak mindig más szakaszban vagyok ezzel az evés dologgal -, így többnyire csak olvasgatok.


Alapjáraton persze nem hülyeség, bár én úgy vélem, hogy mindenből lehet enni, főleg ha pici korodtól úgy neveltek, hogy változatosan étkezz. Értem ezalatt, hogy ha megkívánod a nutellát, csokit, vagy akár a legegészségtelenebb chipset, akkor sem lesz tőle bajod, hiszen nem ezek határozzák meg a teljes képet. Ki tudja, lehet, hogy legközelebb csak 1 hónap múlva eszel belőle, vagy 3, vagy több. De ha egy héten akár 3-4-szer is eszel pld. ha már írtam csokit, az se árt ha kis mennyiségről van szó.

A szervezeted úgy is érzi mire van szüksége, velem is előfordul, hogy sokáig egyáltalán nem kívánok ételeket, utána meg igen - szóval változó. Nálam épp' ezért nem jött be ez a liszt, cukor stb. kiiktatás.


Persze, ha úgy érzed szükséged van erre, de normális mennyiségeket eszel az okés. Bár vitatott, hogy az ilyen 1 vagy 2 hétig, stb. projectek mennyit is érnek, hiszen alapjáraton hosszú távon kell(ene gondolkodni), épp' ezért nem túl jó szó a fogyókúra sem, mivel a kúra többnyire csak egy időszak, nem egy hosszú távú váltás.


A másik, amiért írok: otthon én már meg se merek próbálkozni az ilyen kis "full egészséges" akciókkal... Utána -nem viccelek- fél órán keresztül kell hallgatnom a "mindenből kell enni" tanítást, vagy "de régebben szeretted", és el nem tudják képzelni, hogy az ember változhat. Igazából betegségnek tudják be, jobban megfogalmazva: minden ilyen jellegű gondolatomba belemagyarázzák, hogy az "anorexia" miatt van, amit mellesleg soha nem ismernék el. Nem dacból, tényleg így gondolom. Én inkább kerülöm a témát, és sajnos hazudok, kaját dobok mi ami miatt szintén lelkiismeretfurdalásom van, de észérvekkel már nem próbálkozom, hiszen bármi panaszt teszek erre vezetik vissza.

fázom > mert nem eszel-

fáj a hasam > mert nem eszel

fáradt vagyok > mert nem eszel

nehéz ez a táska > mert nem eszel


Arról ne is beszéljünk, hogy mérleg közelébe se mennék ha ott vannak (bár, most már magamtól sem). Még 1-1,5 éve a mérleget is elrejtették. XD Igaz, megtaláltam. :D


Azt nem tudom nálatok milyen a helyzet, hogyan állnak a témához, de ha van esélye a meggyőzésnek, és igyekszel nem fogyni mellette talán beleegyeznek. :) Nálunk is csak a féltésről van szó, de egy idő után fárasztó + nekik is hangulatuktól függ, hogy milyen stílusban adják elő, és ha már nekem is elegem van visszaszólok, abból meg jöhet egy szép kis veszekedés tele hamis állításokkal, egész napi ingerült állapottal... De reméljük ti sikeresen megoldjátok, hogy mindenkinek jó legyen. :)

9018. anca90 (válaszként erre: 9017. - A9f4f8dbe4)
2011. jan. 2. 21:34

figy először is miért? Miért szeretnél vega lenni? Ráadásul még a lisztet és cukrot is kihagyod? Nem hiszem, hogy jót tenne Neked. AZ atkins diéta alapul arra, h semmi szénhidrát, és rég megbukott, mert ahhoz h legyen energiád ahhoz kell szénhidrát. Persze jók a zöldségek meg minden, de az a legjobb ha mindenből eszel. Másik, ugye Te már nem akarsz fogyni? Miért kell mindenképp egy "abnormális" étkezési forma, nem kell ez Neked, sokkal fontosabb dolgok vannak a világban

Ez csak az én véleményem...

2011. jan. 2. 20:54

Ma a könyvesboltban a kezembe került egy vega szakácskönyv, és fejembe vettem, hogy két hét erejéig "kipróbálom" a vegetáriánus életmódot. Egy rövid méregtelenítés liszt, cukor és hús nélkül. Most is próbálom ezeket elkerülni, de most tudatosan kiiktatom.

Anyukámat is érdekelte a dolog, de mikor apukám hozzátette, hogy hát igen, és jópár kilótól meg is szabadulhat így az ember, rögtön elzárkózott: szeretné, ha véget érne végre ez a kalóriaszámlálós rögeszmém és nem óhajtja ezzel is támogatni.

Úgyhogy most jobban utánajárok a témának, hogy meg tudjam győzni valahogy. De nyugtassatok meg, hogy ez tényleg tök normális dolog!

9016. anca90 (válaszként erre: 9015. - Esztiiiy)
2011. jan. 2. 18:00
Nah akkor vannak mögötted, ez tök jó, és az is h talán meg is bízol benne! Hát nem tudom, mindenképp jobb lenne elkerülni, és ha úgy érzed h még "csak" ez tud motiválni, akkor motiváljon ez, de motiváljon, és akkor csináld!, Mert nem akarsz kórházba menni! Most gondolj bele, 2 lehetőséged van. Vagy javulsz magadtól, ami lehet hogy picit nehezebb, de sokkal eredményesebb, és előrébb vivő, sőt saját magad fejlődsz. Ha bekerülsz kórházba, akkor is a gyarapodás meglesz, ezt nem kerülheted el sehogy! Csak itt annyi lesz, h követnek, megtömnek, aztán kiengednek. Itt sokkal kevésbé tudsz lelkileg gyógyulni, ez inkább egy kényszer. nem lenne sokkal egyszerűbb magadtól kényszer nélkül véghezvinni. Nem vagy te csecsemő, h etettni kelljen. Tudod mit akarsz, élni akarsz, ez a legfontosabb. Nem mondom, hogy most ugorj ki az egészből, de azt mondom, hogy igenis állj fel, és csináld, mert képes vagy rá. Ha első napa vérvételért akkor azért, második nap azért h ne kerülj kórházba harmadik nap azért amiért valójában az összes nap csinálod, hogy ÉLJ!
9015. esztiiiy (válaszként erre: 9024. - Anca90)
2011. jan. 2. 11:56
Köszönöm a sok bíztató szót, nagyon arannyos vagy!!! :) Én is sokat tanultam a pszichiáteremtől, mai napig járok hozzá 2-3 hetente. A terápiát nem úgy értettem, ahogy mostani formájában csinálom, hanem nemrég azt mondta nekem az orvos, hogy szerinte jobb lenne "beköltözni" a pszichiátriára az evészavar részlegre egy pár hétre, és egy intenzívebb terápiát végigcsinálni, ahol testsúlyilag is rendberaknának egy kicsit.De ettől nagyon tartok, mert azért egy ilyen hely már nem móka és kacagás, hanem a kő kemény valóság. Orvos is azt mondta, hogy bár sok szempontból hatásos, meg ha tovább megy le a súlyom beutal, és nem lesz más választásom, de sok szempontból viszont maga a pokol, mert bár az evészavar részleg viszonylag el van különítva, de azért látni ott egyet és mást a többi betegből is, akik "tényleg" betegek,és ami elég ijesztően htna rám. Meg hát elvileg a korosztály sem nagyon az enyém, 10-20 évvel idősebbek vannak ott átlagban, meg hát a környezet meg a körülmények sem éppen tündérmesébe illőek. Nem tudom, szerintem próbálkozom még egy kis ideig minden erőmmel, hogy magamtól javítsak egy kicsit a helyzetemen, de ha nem megy, akkor kénytelen leszek bevállalni a befekvést. De most is az ösztönöz, hogy ezt elkerüljem!!
9014. esztiiiy
2011. jan. 1. 15:36

Nálam is hasonlóan nem történt semmi, petárdák elől menekültem a városban, majdnem megfulladtam a tömegben,majdnem eltalált egy selejtes tűzijáték, 1-kor pedig már a jó meleg ágyamban aludtam:) bulizást már én is felhagytam, nekem is mindig az volt az érzésem : hogy mit keresek én itt??? és legtöbbször sírógörcsöt kaptam ,hogy mért tudja mindenki élvezni az egészet, én meg legszívesebben elfutnék..

No de ezt idén megspóroltam magamnak hálisten, így jól indultam neki az újévnek :)

2011. jan. 1. 15:22

Haha, itt is volt ám nagy parti: megnéztünk két gagyi horrorfilmet, majd bevackoltunk az ágyba egy halom könyvvel. Megbeszéltünk, hogy a végigbulizott szilveszter helyett sokkal menőbb átaludni magad az újévbe és kipihenten köszönteni a január elsejét.

Úgyhogy mi tizenegykor kidőltünk és reggel nyolckor kívántunk egymásnak boldog új évet. :)

9012. anca90
2011. jan. 1. 14:57
de azért BUÉK és csakis előre:)
9011. anca90
2011. jan. 1. 14:57

elég katasztrófális, a legjobb élmény az volt h hazafelé az egyik BKV busz fel volt díszítve, égők meg szerpentin tök vicces volt...

ilyne bulikban mindig olyna hülyén érzem magam, h nem vagyok oda való...

9010. esztiiiy
2011. jan. 1. 12:38
Na kinek hogy telt a szilveszter? Remélem kívántatok nagyokat éjfélkor, és a lencseevést se hagytátok ki;) Szerencsés boldog új évet mindenkinek!
9009. boriboo
2011. jan. 1. 11:53
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!!!
9008. a9f4f8dbe4 (válaszként erre: 9007. - A14deb9047)
2010. dec. 31. 15:38
Én sárgabarackos-kekszes csokival csinálom ugyanezt. :)
2010. dec. 31. 13:34
Ma vettem egy tábla kinden csokit. Naponta egy csíkocska... egy kis boldogsághormon adagolás...
2010. dec. 31. 13:00
Anca, remélem már jobban vagy!! És persze, hogy itt vagyunk, nem vagy egyedül!
9005. anca90
2010. dec. 31. 12:55

Tényleg a babaolaj elég hatásos.

Asszem megvan az első valós próbanapom, még krumplit is ettem aztán meg tiramisuból is:O Elég fincsi volt, és talán elmegyek szilveszterezni is...

Kül. köszi Boriboo, lekopogom, de kezdek jobban lenni:)

Vigyázzatok magatokra, majd írj öleléss

9004. a14deb9047 (válaszként erre: 9002. - Boriboo)
2010. dec. 31. 10:35
Este fürdés után: van egy vizes alapú masszázs babaolaj. Néhány perc után egyáltalán nem ragad és tényleg finom lesz tőle a bőröd.
9003. esztiiiy
2010. dec. 31. 10:35
Boldog és sikerekben,valamint jó étvágyban gazdag új évet kívánok mindenkinek:))
9002. boriboo (válaszként erre: 9001. - Anca90)
2010. dec. 31. 10:27

Hát most bekentem magam azzal a norvégformulás dologgal, hogy ne írjam ki a márkát, mert nem szabad reklámozni, de annyira nem szeretem akármennyire drága, az én bőröm radag tőle.. aztán nemtudom, szerintem valami természetgyógyászos dologgal fogok megpróbálkozni, mert nagyon nagyon száraz a bőröm, és muszály kenjem, főleg télen..

A tanúlás jó, viszont az anyagra figyelj és koncentrálj, ne pedig a fura érzésekre, kapcsold ki az agyad, s akkor nem is veszed észre, hogy valami másat érzel.

Sok sikert, én lépek mert apummal el kell vigyük a bátyámat s a barátait szilveszterezni, később jövök.

Puszziii és nyugi!

Nagyölelés mindenkinek!

9001. anca90 (válaszként erre: 8998. - Boriboo)
2010. dec. 31. 10:13

Hát tényleg úgy néz, mi ez egy próba??:O Ij remélem minél előbb elmúlik a csalánkiütés, és akkor mivel fogod magad kenni??:O

Nagyon remélem h pár nap és elműlik, vagy akár már ma is megtehetné...

Köszi h nem vagyok egyedül, ez nagyon jó érzéss

megpróbálok tanulni:S

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook