Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
9120. anca90 (válaszként erre: 9119. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 13:54

Ez jellemző, hisz akkor hogyan csinálná az ember. Nekem sem volt semmilyen félelem érzetem. Régóta jártam már pszichológushoz mikor eléggér romlott az állapotom, eleve nem volt meg a súlyom, és elkezdtem 500kcal-al létezni. Kezdtem besárgulni stb. Ekkor mondta a dokim, h "olyan mintha fel se fognád, hogy ebbe bele lehet halni" Kaptam ekkor még egy esélyt h elkerüljem akórházat, még két nap kellett és felfogtam, de igazán, azóta nem voltam olyna mélyen, és főleg a félelem miatt ez egy idő után pánikká alakult, ami inkább segít h ne essek vissza. Tudatosítsd magaddal, és egyszer te is fel fogod fogni!!!

(Mik az adataid, mt itt mindneki azt mondja h nem olyna vésza:P)

9119. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9118. - Anca90)
2011. jan. 7. 13:37
Lehet...az ijesztő inkább az, hogy pont hogy nem vagyok mérges magamra, és nem is nagyon tart vissza, hogy mi lehet belőle. Szóval nem nagyon van veszélyérzetem. Bár nem is vagyok olyan vékony, hogy ez gondot okozzon, nem tudom..talán tényleg idő kell.
9118. anca90 (válaszként erre: 9117. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 13:28
Ez az első lépés hogy tudod, hogy nem jó. Ne legyél magadra mérges, idő kell Neked is, mint mindenkinek, csak vigyázz magadra kérlek
2011. jan. 7. 13:25
Nekem még mindig nem megy a dolog. Változatlan annak örülök, és arra törekszem, hogy fogyjak. És az a vicc, hogy tudom, hogy nem jó, nem kéne, de ezt akarom és remélem, hogy jobb lesz. Á, totál kész..
9116. esztiiiy (válaszként erre: 9110. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 13:22
Ismerős, gyakran azzal telik el egy napom, hogy vagy 100-szor kinyitom a hűtőt, benne a sok finomság, kiveszem, megszaglászom, kirakom egy tányérra, fogom a kés és villát, aztán vissza az egész, anélkül hogy eljutott volna a számig akár egy falat is.
9115. anca90 (válaszként erre: 9113. - Esztiiiy)
2011. jan. 7. 13:21

Ő nem mondom, hogy 100%os, főleg azért meg eléggé erősek a megszokásaim, amiket nem is mindet akarom feladni. De igen sokszor rápirítok magamra, h igen eheted ha kívánod, mert ez a feladat! Neem eszem sokkal többet de megengedőbb vagyok. Esténként kicsit kiborulok, de nem vészes határozottan nem vészes! Nyílván még nem eszem úgy mint bárki, de ez is egy lépcső előre, ebből lehet majd később az h úgy egyek mint bárki...

Próbáld ki, mondjuk először legyen legalább 2-3 próbanap, úgy h fokozatosan egyre szigorúbban. Mert egy nap alatt nem lesz gyümölcse"", csak a nehézséget fogod érzékelni, de napról napra könnyebb lesz!

9114. esztiiiy (válaszként erre: 9105. - Annuccia)
2011. jan. 7. 13:17
Szia:) Nekem nemrég volt a szalagavatóm,és ugyanez volt, elkezdtem fogyni, de tükörbe néztem, és rájöttem: Nem ezt akarom, szép szeretnék lenni, és azt szeretném, ha az én páromnak lenne a legszebb táncpartnere, egy szép lány, és nem egy csontváz, akire nem jó ránézni sem:) Motiváljon inkább ez!!
9113. esztiiiy (válaszként erre: 9111. - Anca90)
2011. jan. 7. 13:11
Szia! Amúgy hogy megy a próbahónapod? Jól bírod? És tényleg megengedtél magadnak olyanokat, amiket amúgy nem? Súlyodat szoktad közben mérni? Bocsi a sok kérdésért:P Csak gondolkozom az ötleten, mondjuk nem próbahónapban, hanem próbanapban, vagy napokban..és csak kíváncsi vagyok hogy haladsz:)
9112. anca90 (válaszként erre: 9105. - Annuccia)
2011. jan. 7. 12:52

Jah, érdi szitu:)

Figyelj úgy gondolom, hogy először is el kell hinned, hogy valóban a hátad mögött tudod hagyni. Én lassan másfél éve járok pszichológushoz és én is kb. 5 éve küzdök anorexiával. Most érzek egy fordulópontot, nekem is sok jó időszakom volt, de mindig visszaestem, most érzem h erősebb lábakon állok!

A szalagavatón kérlek csak egyre figyelj, hogy jól érezd magad! Én végig idegeskedtem az egészet és nem élveztem ki, és nagyon megbántam! A lényeg h Te vagy ott a fontos, Te vagy a legszebb, és ez a Te napod, ha ezt el mered hinni pár órára akkor igazán jól fogod érezni magad, egy-két kg meg nem számít ott meg végkép Nem, nem ez fogja meghatározni a milyenségét!

Nagyon Boldog szalagavatót kívánok, szívből!

9111. anca90 (válaszként erre: 9110. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 12:42
Nagyon ajánlom a zabkását, elsőre nagyon soknak érzi az embert, de nagyon tápláló, hátha segítene!!!
2011. jan. 7. 10:52

Én szeretek - pontosabban szeretnék enni!! De nem bírok, egyszerűen nincs étvágyam. Nézegetem a finom sütiket és semmi!! Gondolok egy finom pörköltre, sülthúsra és megyek tovább. Egy szelet malacsültet háromszorra csipegettem el.

És tudom, hogy ez hosszútávon nem megoldás.

9109. boriboo (válaszként erre: 9108. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 10:48

Köszönöm szépen a lehetőséget.

Kevés étel ez nagyon! Viszont az jó, hogy gyümölcsöt fogyasztassz, és a bór is egészséges, Nálam most felváltotta a kenyeret a puffasztott rizs, mert csak így egyeztem meg magammal, hogy reggelin kivül mást is egyek, viszont esténként rádöbbenek, hogy nekem nem fogyni kell, és, hogy nem eszem többet, csak megváltoztattam az étrendet, így megeszem egy kisebb sütit, eddig még hasztalanul, mert még nem jött meg, viszont nem akarom elkezdeni a gyógyszerezést!

A tea az nagyon jó, csak nem étel:)) nekem mindig ezt mondogatják otthon, és igaz, mert attól a szervezet csak leépül, ha mást nem kap!

További szép napot.. pusziik

9108. a14deb9047 (válaszként erre: 9107. - Boriboo)
2011. jan. 7. 10:12

Itt nincsenek korok..

Igen, működik a csoki-ajándékozás. Sajnos, nem szeretem a fekete csokoládét. Ha nem felejtem el, akkor délben egy kis pohár édes fehérbor.

Most úgy néz ki a dolog, hogy szerencsés esetben a napi fogyasztás 1-2 narancs v. banán, 1 szelet csokoládé, 1 kávé, zsemlényi mennyiségű főtt étel és kb. 1 liter gyümölcstea. Ha nagyon kókadt vagyok, akkor sajnos egy kis doboz energiaital.

Ha egész nap csak teát iszom, akkor sincs éhségérzetem.

9107. boriboo (válaszként erre: 9102. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 07:34

Fogy-e a Kinder csoki önajándékozás?:))

Bocsánat a nyakatekert mondatért:))

Jaj azt szeretném kérdezni, hogy hogyan szolíthatom, a korkülömbség miatt, nem tudtam eddig eldönteni. Nem szeretnék neveletlennek tűnni, s inkább megkérdezem.

Na szép napot, puusszii

9106. boriboo (válaszként erre: 9105. - Annuccia)
2011. jan. 7. 07:29

Mi már találkoztunk itt;)

Én úgy tudom, hogy a kávéban és a teában csak 2kcal van, viszont ha teszel bele mézzet, az semmiképp sem fog hízlalni, mivel természetes anyag és nem rakódik le, hanem a szervezet felhasználja vagyis energiát csinál belőle. Úgy, hogy simán használj mézzet teával, mert nemhogy hízlal hanem nagyon egészséges, és fertőtlenít, és nagyon jó kedv javító.

Tuti, hogy nem egy kanál méztől fog uszógumija lenni az embernek, ha nem is eszel legalább az italokból ne ˝spórold˝ ki a vitamint és a tápanyagot. Bár ebbe nem tudok beleszólni, mert ez a te döntésed.:)

Annyit el tudok mondani, hogy a szalagavató nem nagy dolog, legalább is nálunk nem volt az, mi mennyasszonyi ruhában kellett keringőzzünk, és utánna egy előadást kellett bemutassunk, az a rész tetszett, viszont a másik fele kevésbé, mert mindenki az anyagi oldalát nézte az egésznek, és arra koncentrált, hogy minél jobban kirittyentse magát, persze nem arról van szó, hogy ne legyen szépen felöltözve valaki, hanem, hogy ilyenkor az ember hajlamos a külső után itélni, de ez úgy is csak egy este, és nem azon kell parázni, hogy ha leülök, hogy türődik a hasam, inkább úgy kell felfogni, hogy ilyen estém sosem lesz, nézzük másképp a veligát 6-8 óra erejéig.;)

Na sok sikert, puusszii

9105. annuccia (válaszként erre: 9099. - Anca90)
2011. jan. 6. 21:15

Hát :D Én már olyan régi tag vagyok itt, hogy ti már nem ismertek :) csakaztán egy jóideje nem jártam itt... Próbáltam elszakadni a problémáktól, de ezek mindig visszatérnek. Nem tudok megszabadulni tőlük. Nem valami jó problémakezelő módszer az anorexia és a bulímia. de aki egyszer belekeveredik, annak végig kíséri az életét. sajnos... persze vannak jobb periódusok és van akinek sikerül kikeveredni végleg...de nehéz elfelejteni a múltat, és lenyelni a jelent.

Én igazándiból 5 éve kűzdök bulímiával, voltak jobb időszakok, rosszabbak. 1 éve járok pszihológushoz, de sajnos ő sem tudja véglegesen megakadályozni a visszaesést. Mert nem rajta múlik, hanem rajtam. Nem hányok, nem vágok most, de mégis ramatyul érzem magamat. És bevallom, nem eszem valami sokat. A menstruációm elég rendszertelen, de jól voltam most majdnem egy évig, és az alatt sem volt rendszeres, úgyhogy valószínű az valami hormonrendszer felborulás miatt van. Amúgy próbálom túlélni az érettségi és a szalagavató dolgait. Jövő héten lesz a szalagavatóm, és addig szeretnék fogyni. Nem tudom utána is fenn áll majd ez, meglátjuk.

Örülök hogy kérdezted :)

2011. jan. 6. 21:11

Sziasztok!

Nekem farkasétvágyam van, már vagy 10 éve. Olyasmi ez mint a bulimia, felfalok mindent ami az utamba kerül, csak én a végén nem hányom ki, ezért 136 kilósra hízlaltam magam az évek alatt. Van köztetek aki hasonló problémával küszködik?

9103. anca90 (válaszként erre: 9101. - Annuccia)
2011. jan. 6. 21:03
hát akkor igyad, nem ettől fogsz elhízni ezt elhiheted nekem
9102. a14deb9047 (válaszként erre: 9101. - Annuccia)
2011. jan. 6. 21:02
Az tényleg nagyon finom!!
9101. annuccia
2011. jan. 6. 20:41
oh köszike :D DE annyira imádok a Pickwick joghurtos meggyes teát :D
9100. a14deb9047 (válaszként erre: 9098. - Annuccia)
2011. jan. 6. 20:33
Ha lehetséges, akkor ne filteres teát, hanem igazi gyümölcseát csinálj inkább. Pici mézzel, citromlével fönséges ital! És nem csupán színezett langyos lé.
9099. anca90 (válaszként erre: 9098. - Annuccia)
2011. jan. 6. 20:30
Nem önmagában nem hizlal, sőt egyes változatai gyorsítja az anyagcserét (de nem írom le melyik, mert itt gyógyulás folyik, és nem fogyás:P) de miért tartasz ennyire attól a minimális kcal-tól ami mondjuk egy kis méz által bekerül a szervezetedbe, még nem ismerlek itt...csak ezért kérdezem...
9098. annuccia
2011. jan. 6. 19:50
SZiasztok. egy kérdésem lenne. Ha teát iszom...akkor tökmindegy milyen filtert használok, az elvileg ha nem cukorral iszom akkor nem hízlal?? Mert azon gondolkoztam, h talán többet kéne innom mert nem iszom eleget... és nem tudom, h a teáak van e kalória tartalma vagy valami :D
9097. anca90 (válaszként erre: 9090. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 6. 16:01

Drága igazán meghatottál, mert a soraid közt olvasva magamra ismerek. nemrég írtam egy cikket a Reader's Digestbe ami majd márciusban jelenik meg és pont arról írtam, hogy sokan azt hiszik h az anorexiások azért csinálják mert modell életre... vágynak, pedig tökre nem. Ugyan úgy azt akartam, hogy végre elfogadjam magam. Gyűlöltem magam és egy idő tán azért nem ettem, mert azt mondtam nem érdemlem meg....de nem is ez a lényeg

a Lényeg:

Tudod, Te, nem nem tudod, de elhiszed nekem, hogy mekkora énerőre vall amit Te most itt kimondtál. Aminek nem is érzed a súlyát. (nekem ez 5 évembe telt) Kimondtad azt, hogy azért nem akarod elhagyni a problémát mert félsz hogy mi lesz helyette neked. De nem kell az embernek egy probléma egy betegség ahhoz, hogy legyen valamije, hogy ne legyen egyedül. Te sem vagy egyedül ebben biztos vagyok! Vedd számba mennyien vannak körülötted! Tudom, az anorexia olyan, mint egy legjobb barát, aki mindig Veled van, de nem lenne jobb végre a világ felé nyitni, és valós barátra lelni. Ez csak úgy lehet ha anát elengeded, és akkor nem fogsz félni az emberektől. Valójában nem is az emberektől félsz, hanem magadtól, hogy Te hogyan kezeled az ő közeledésüket, személyiségüket. Hisz mindannyian magyarázzuk a fejünkbe hogy miket gondolhatnak rólunk, és ennek a valóságtartalma a 0-val azonos.

A normálist megtalálni valóban nagyon nehéz, még én se tudom igazán, ebben segítségünkre lehet környezetünk, ha őket figyeljük. Meg kell újra tanulni étkezni, mint egy csecsemő, újra megszokni a dolgokat. Nekem míg az elején az almáról átszokni a körtére is hatalmas feladat volt, később már sikerült a főételre is, tehát lehet, és akaratod az van, sőt megfogalmaztad azt is, hogy ez így nem jó. Mostmár segítséged is van, nem vagy egyedül, itt vagyunk mi, és ha mással nem de puszta jelenlétünkkel és bíztatásunkkal tudunk segíteni. Szerintem Te is akarod, meg akarod próbálni, milyen lehet valóban élni!

9096. anca90 (válaszként erre: 9093. - Esztiiiy)
2011. jan. 6. 15:47
Igen én is nagyon egyetértek boribooval. És ugyan az a szitu nálam is, én is próbálkoztam anno hányással, de nekem se ment. Látod Te ebben Is erős vagy, ebből IS látszik h mire vagy képes. Meg merem kockáztatni, hogy akarat erőddel egy hegyet is eltolnál, és a gyógyuláshoz leginkább az akaraterőre van szükség. Megvan ez neked, Használd hát fel!:)
9095. c8daa65adb (válaszként erre: 9094. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 6. 13:17
Értelek. Az mindenképp jó, ha van valaki, akire tudod, hogy számíthatsz, és ő is rád. Tesód is jó vékony egyébként, néztem a képeidet, de helyes:) Tökre hasonlít Brandon Lee-re, rögtön ő jutott eszembe:)
9094. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9092. - C8daa65adb)
2011. jan. 6. 12:43
Figy, biztos könnyebb lenne, ha nem lenne más, aki miatt folyton aggódnom kell, de ha valakit szeretek, akkor lehet akármilyen, akkor sem lesz a terhemre. Meg azért nem arról van szó, hogy egy életképtelen valaki. Teljesen normális, baromi okos srác, csak egy bipolár gyógyszeres kezelés nélkül elég necces, és nem árt ha valaki figyel rá, mert nagyon könnyen rossz vége lehet. De ugyanakkor meg szerintem nehezebb is lenne, ha neki se lenne semmi gondja. Így legalább többszörösen ott vagyunk egymásnak.
9093. esztiiiy (válaszként erre: 9087. - Boriboo)
2011. jan. 6. 12:38
Ez annyira elgondolkodtatott, amit írtál.. Hogy aki meg tudja magát hánytatni az erős, és ezt az erőt a visszájára is lehet fordítani. Ez mennyire igaz már!!! Most, hogy így belegondolok, ez jár a fejemben már nagyon régóta, csak valahogyan nem tudtam így megfogalmazni! De így leírva olyan más..olyan..áhh nem tudom megfogalmazni :P de most ezen agyalok, nagyon jól látod, és örülök hogy ezt leírtad, mert tök okos gondolat:))!!!!!
2011. jan. 6. 11:52
Szia Pixie! Nem akarok beleszólni vagy bármi, tudom, hogy szereted a tesódat, de nem lehet, hogy miatta vagy ilyen kétségek közt, vagy rád ez nem nagyon van jó hatással? Nem lehet, hogy ha nyugodtabb környezetben lennék akkor jobb lenne? Tényleg minden negatívum nélkül mondom, csak megfordult a fejemben.
9091. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 9089. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 5. 21:58
SZia! Nekem erről a hozzászólásról a Prozac-ország előszava jutott eszembe. Valaki olvasta?
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook