Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
9150. anca90 (válaszként erre: 9149. - Boriboo)
2011. jan. 8. 10:44

:D

agyal régóta tudom, mert mondták..., meg mert nem ettem, furcsa h még mindig csak tükörben látom ha látom, de nem érzem magam vékonynak, fura:S

de köszi, igyekszem:)

9149. boriboo
2011. jan. 8. 09:54
Anna te sem panaszkodhatsz, mert te is nagyon vékony vagy, és annak örvendek a legjobban, hogy te már kezded tudatosítani magadban, és az sem baj, hogy csak tükrön keresztűl harmad˝szemből˝ látod az egésszet, legalább tudatában vagy annak, hogy igen így nézek ki, változtatok rajta és elfogadom az igazságot. Nagyon ügyes vagy! Büszke vagyok rád, és ezennel piedesztálra emellek:)))
9148. anca90 (válaszként erre: 9145. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 8. 09:23

Akarod látni? Mert így van! Igaza van Boriboo-nak. És a változtatni akaráshoz nem kell feltétlen látni, elég ha agyal tudod!!! Én Másfél év kezelás után láttam meg először, akkor is csak tükörben, ha lenézek magamra, most se látom, de az agy néha többet és reálisabban lát mint a szem!

Az alvással csak becsukod a szemed, azt a szemed, ami nem reális képet mutat! Talán most Neked is el kellene fogadnod a segítséged a tesódtól, nem csak neked segíteni mindig!

9147. anca90 (válaszként erre: 9146. - Annuccia)
2011. jan. 8. 09:21

Igazságtalan az élet, ebből is látszik. Az a célja, hogy téged bántson a lelkedbe gázoljon. Amit tudsz tenni, hogy egyik füleden be a másikon ki, ami nagyon nehéz, de próbálj a barátaidra koncentrálni akik mellett vannak. A tanárnőről meg annyit, h szánalmas, h nincs is tisztában a dolgokkal, de így mérlegel. A legfőbb ami a szemed előtt lebegjen, h nemsokára elkerülsz innen, és "tiszta" lappal indulsz, végre úgy, amit Te fogsz meghatározni!! Arra menj, arra tanulj tovább, amit szeretnél, nem az ő felszínes véleményük fogja eldönteni, h felvesznek, e, inkább a tehetséged meg a szerencse is!

Zenélj, tanulj, sportolj, ennyi mindened van, ez rengeteg, erre összpontosíts, tanulj, és ezzel bizonyíts az iskolában, semmi mással nem kell!

Kitartás!!

9146. annuccia
2011. jan. 7. 22:21

Hát igazából 4 évig volt egy barátnőm, akivel nagyon jóban voltunk, és lemajmolt rólam mindent, többek között az evészavarokat is. Na de nem ez a lényeg most, hanem hogy decemberben lenyúlta a barátomat a kis mocsok... :@ tehát ez odavágott. Haragudtam, és azóta nem beszéltünk, de mindent úgy állítanak be a tanárnővel, hogy én mekkora kurva vagyok hogy mindennek elmondom a háta mögött (pedig nem...de megérdemelné) és hogy most vagdosta az ereit a napokban és ez is az én hibám, meg minden.... a legnagyobb bűnöm nekik az, hogy élek. Hogy voltam, vagyok és leszek. És azt nem látják, hogy én sose vagdostam volna magamat ha nem kever bele ő, amikor állandóan átvágott, és szörnyen esett és emiatt reménytelennek láttam midnent, mert elvesztettem az egyszem igaz barátomat, vagdostam magam, hánytam újra és minden, és nem egyszer visszaküdött már (persze ez nem a legmegfelelőbb szó, mert nem csak rajta múlt, mert benne voltak más probléműák is de az biztos hogy közrejátszott) és hazudtam a csaj kedvéért, mindent megtettem neki, nem köptem be (csak a végén amikor már jobbnak láttam) és ő az egésszet csak azért cisnálja hogy a tanárnő szeresse, és ez szörnyen szánalmas.... nem vágyom a barátságára, csak arra hogy bocsánatot kérjen, de nem fog mert én vagyok a ribi a hülye a segg aki megöli őt (legalábbis az ő álláspontjuk az) meg az, hogy én szövetségeseket gyűjtök ellene, és a barátaimat arra buzdítom hogy utálják...de nem kell buzdítani őket, mert ismerik, és nem szeretik, mert azt gondolják szánalmas, mert mindenkinek ellocsogja hogy milyen baja van, meg mert kihasználja az embereket, meg mert azt hiszi pénzen vehet szeretetet....

Na ez a csaj mindenütt ott van, vihog, teszi az agyát, és utáll, és Ő néz át rajtam és a barátaimon, és ő nem ül mellém, pedig én akartam arrébb tenni.... szóval... VÁLSÁG. Mióta ez van, azóta nem eszem, pedig nem akarok olyan szánalmas leni mint ő, h a problémáimat így kezelem, de közben itt a felvételi, járkálok tanárokhoz mert zenész szeretnék lenni, és az utóbbi 2 napban csak negatív kritikát kaptam, és fáj, mert egy szarnak érzem magamat, aki semmire se képes, lehet jók a jegyeim de nem tanulok sokat mert a zenére akarok koncentrálni meg persze az edzésekre mert az az egy az életemben, amit szeretek csinálni és ahol nem bántanak állandóan és nem gázolnak át rajtam ahol lehet :'(

SZóval elegem van......

9145. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9144. - Boriboo)
2011. jan. 7. 21:51
De én ezt nem érzem meg nem látom.Marci most baszogat, hogy ne fogyózzak, meg hogy elvisz orvoshoz meg minden, de ez csak felidegesít. Inkább alszom. Azzal is megy az idő...
9144. boriboo (válaszként erre: 9141. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 21:27

Csajszi állj le!! Nagyon nagyon nagyon vékony vagy! Nagyon nagyon! csak néztem a képet, ami most az első képed, és nagyon megijedtem! Miből szeretnél még fogyni?! Ez most dúrván fog hallatszódni, de még csak 23grammot tudnál veszíteni, és az a lelked! Nem teheted ezt magaddal! A csípőcsontod is kiáll, pedig az egy olyan póz, aminél ha ˝husis˝ lennél, kéne tűrödnie valaminek. Őszintén féltelek!

Sok ember szeretne megismerkedni veled, adj esélyt nekik!

9143. anca90 (válaszként erre: 9141. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 20:59
Annyira vidám vagy a képeden, nem hiszem el, hogy ebbe akarsz belebetegedni, ebbe az őrületbe ami tönkreteszi az életed, nem hagyhatod!
9142. anca90 (válaszként erre: 9141. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 20:56

de figyuzz ez mind agyban dől el, és csak te tudsz rajta változtatni, és egyszer már azt mondtad h a hátad mögött hagyod.

El kell döntened, mit akarsz! Bele akarsz halni az örökös hányásba és nem evésbe, komolyan többet jelent az életnél az, hogy megeszel e egy zsömlét vagy sem, vagy h kihányod e vagy sem? Tudom ez dúrván hangzik, de úgy érzem ide már ez kell! Gondolj bele de komolyan, nézz elrettentő videókat, és értsd meg h nem mehet ez így tovább!

Biztos vagyok benne, hogy vannak céljaid, kösd le a figyelmed azzal!

9141. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9138. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 7. 20:45

Szia!

Pont ez az, hogy nem tudok semmire se gondolni. Nincsenek előttem olyan dolgok, hogy mi lesz ha, vagy hogy ez így nem mehet tovább....semmi. Nem tudom, mintha nem érdekelne vagy nem tudnám mi lehet belőle. Pedig tudom és érdekel is. Csak valahogy mást gondolok és mást csinálok, és nincs veszélyérzetem. Én a rosszulléteket is úgy élem meg, meg ha nincs erőm semmihez, vagy fáj a gyomrom, hogy még mindig jobb, mintha ennék, vagy hogy ezt el kell viselnem meg ilyesmi. Mintha természetes lenne, és igen, amit te is mondasz, nálam is úgy van, hogy elhessegetem a gondolataimat, hogy fáj vagy valami és csak várom hogy elmúljon.

9140. anca90 (válaszként erre: 9137. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 20:15
nee már, nem csinálunk ilyet, nem előre vivő!!!
9139. anca90 (válaszként erre: 9135. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 20:05
Azt én tudom, hogy nincs éhség érzeted, nekem is elmúlt az anorexiával, bár már visszajött, de úgy kellett elkezdenem enni, hogy nem voltam éhes. Tudatosítanod és napi rutinná kellene tenned. Én mikor keveset ittam kimértem magamnak üvegbe vizet ránéztem és eszembe jutott, de meg állítsd meg az órát mondjuk h 8 kor délben meg este 6kor csörögjön h akkor enni kell!
9138. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 9119. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 19:36

Szia!

És amikor rosszabb passzban vagy nem gondolsz arra, hogy ezt hogy lehet hosszú évekig bírni, mellette dolgozni, rendben tartani a lakást, (gyereket nevelni később), stb...

Én ezekre gondolok - de ennyiben kimerül a dolog... néha persze, "majd változtatok" - csak ez soha nem tart sokáig. Pld. amikor nagyon fáj a gyomrom, vagy kb. csak üldögélni van erőm, semmi értelmeset nem tudok csinálni - akkor elszomorít a dolog, de csak várom, hogy jobb legyen, és azzal biztatom magam, hogy majd elmúlik, és kibírom.

A másik negatívum, hogy előjön a hasfájás - már kicsi adagok után is (rendes kajából). Na ekkor tényleg mérges vagyok, hogy keveset is ettem, erre mégis ez történik, és kínlódhatok még 1-2 órán keresztül ami szintén azzal jár, hogy megy a semmittevés, mert nem tudok rendesen másra figyelni.


Szóval nálam van bizonytalanság azért, nem mondom, hogy teljes mértékben elvagyok, és bele sem gondolok, hogy mivel fog járni. Na igen, belegondolok, de utána igyekszem elterelni róla a figyelmem... (Nem veszem komolyan? Vagy nem akarom még a "mi lesz velem a jövőben?" félelmet is előtérbe hozni - inkább ez)

2011. jan. 7. 19:26
Én ma hánytam is...háromszor. Persze nem direkt. Gyümölcsöt ettem, és nem tudom, nem is fizikailag éreztem, hanem valahogy mástól, de baromira hányingerem lett. Egy ilyen tök hirtelen undort éreztem. És ma egész nap ez volt :S
9136. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 9097. - Anca90)
2011. jan. 7. 19:21

Köszi, ez jól esett. :) Igen, jó érzés ilyet olvasni, még ha ettől nem is rendeződnek a dolgok, de most jót tett a lelkemnek.


Azt hiszem, hogy én e nélkül is ilyen vagyok. Mármint korábban volt a vagdosás pld. (persze ez már csak ilyen plusz volt, hiszen mindennek lelki okai vannak). Szóval nálam nem is azzal van a baj, hogy nem tudok örülni, boldog lenni vagy ne akarnám ezt. Dehogynem. Amikor minden rendben van akkor úgy érzem úgy is lesz, és rettentő boldog tudok lenni, vigyorogni apróságokon, tele energiával meg minden. De az ellenkezője is ott van... Vagy nagyon fent, vagy nagyon mélyen vagyok, és ezek váltakoznak maguktól. Sem az örömhöz, sem a szomorúsághoz, bezárkózáshoz nem kell különösebb ok. Egy vesztes helyzetből is kitudok jönni hól - pozitív hozzáállással ha épp olyan stádiumban vagyok. Ha nem... nos mintha egy másik szemüveggel nézném a világot, és minden olyan fura érzés. Hiába tudom mik azok a dolgok amiket szeretek, mit kellene csinálnom, valahogy az érzés hiányzik hozzá. Igyekszem boldognak maradni, és kihasználni ha minden jól megy. Ez a nem/minimál evésre is igaz... De mondom, előtte is ilyen lelkivilágom volt. "Kissé" instabil.

9135. a14deb9047 (válaszként erre: 9134. - Anca90)
2011. jan. 7. 19:02
Kell az étvágy... nincs éhségérzetem. Többször már inni is elfelejtettem.
9134. anca90 (válaszként erre: 9133. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 18:50

Tegyél kérlek, minden módszert ki kell próbálnod mindent, a béres valóban segít...

Lehet ez hülyén hangzik, de feltétlen kell étvágy az evéshez? Enni kell, ez egy tény, egyél akkor azért mert kell, egyél órára azért mert kell és pont. Vagy rosszul is vagy az ételtől?

9133. a14deb9047 (válaszként erre: 9130. - Anca90)
2011. jan. 7. 18:28
Még nem tudom pontosan, mit fogok tenni. Csak azt, hogy ha ez nem változik meg, akkor lépnem kell.
9132. anca90 (válaszként erre: 9131. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 18:25

Ismerem az EDINA programot

A lényeg h azok vehetnek részt benne akik legalább egy lezárt kezelésen vannak túl, és bulémiás tünetei IS vannak.(hashajtó beletartozik)

Én ha befejezem a kezelést (egyszer) akkor folytatom az utókezelést itt, már meg van beszélve, h ne essek vissza, mert még a kezelés közben is sokszor estem vissza.

2011. jan. 7. 17:13

Lányok! Ezt a cikket találtam itt a Hoxán!



Üdv, Hoxa portálja Olvasói!


Lehetséges, hogy posztunkat már olvastátok korábban, de bemutatkozunk újra.


A Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet és Járóbeteg Osztály kutatókból és pszichológusokból álló csapata vagyunk, Professzor Dr. Túry Ferenc koordinálásával. Munkánk része egy kiterjedt EU kutatási projektnek, melynek célja az evészavarral küzdők segítése egész Európában.


Az EDINA program (www. e-mental-health. eu/edina) egy interneten működő támogató program olyan nők számára, akik az elmúlt év során már vettek részt kezelésben evészavaruk miatt, és akik részére ez folyamatos ingyenes online támogatást nyújt.


Ez a következő elemeket tartalmazza: online információs anyagok az evészavarokkal kapcsolatban, személyi és csoportos chat ülések egy tapasztalt terapeuta felügyelete alatt, fórum, valamint heti ellenőrző és visszajelző elemek. A program teljesen anonim, a résztvevők személye nem ismert egymás előtt, személyes találkozások nincsenek.


A tavalyi év óta már több nő regisztrált a programba, hetente találkoznak a csoportos chat üléseken, hogy kérdéseket tegyenek fel és egymásnak, és támogatást nyújthassanak.


Csak a tanulmány regisztrált felhasználóinak van hozzáférése a fent említett modulok mindegyikéhez. Így ha az elmúlt év során részesültetek evészavar miatt kezelésben, és szívesen részt vennétek a programban, küldjetek egy e-mailt nekünk: edina@net. sote. hu.

Amint megkapjuk e-mailjeiteket, megosztjuk veletek a programban való részvétel feltételeit.


Ha még sosem részesültetek kezelésben, vagy úgy gondoljátok, hogy talán jelenleg is segítségre lenne szükségetek, Prof. Dr. Túry Ferenc és kollégái ingyenes csoportterápiát tudnak biztosítani Budapesten. Miután részt vettetek a kezelésben, regisztrálhattok az EDINA programba.

Akkor is várjuk jelentkezéseteket, ha már meggyógyultatok, és úgy gondoljátok, tapasztalataitokat másokkal megosztva tudnátok nekik segíteni,

Nyugodtan küldjetek nekünk e-mailt, amennyiben érdekel benneteket a program, vagy bármilyen kérdésetek van ezzel kapcsolatban: edina@net. sote. hu.


Várjuk visszajelzéseteket!


Üdvözlettel: az EDINA Csapat

9130. anca90 (válaszként erre: 9128. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 15:59
esetleg b12 vitamin vagy béres cseppel nem próbálkoztál? Nekem a béres annó segített
9129. boriboo (válaszként erre: 9128. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 15:50
Húú akkor keménydió, nemtudom, és elhiszem, hogy zavaró ez az egész érzés, merthát az lenne a normális, hogy az embernek van étvágya. Lehet ha fokozatosan kezdenél enni ilyen baba ételeket, mint az almaszósz rizzsel és keksszel, vagy különböző könnyen emészthető ételek müzlistál adagokban reggel délben este, és azok az ételeket amiket leírtál, azokat pedig fő étkezések közé beiktatni, hogy szokja a szervezet, hogy táplálékhoz jut, hogy jöjjön vissza az étvágy.
9128. a14deb9047 (válaszként erre: 9127. - Boriboo)
2011. jan. 7. 15:18
Nem, a változókoron már túl vagyok :D
9127. boriboo (válaszként erre: 9126. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 15:03
Nem lehet, hogy a változó kor előszele? Ilyenkor minden megbomlik és felfórdul. Vagy ilyen posztraumatikus valami a fogk miatt, vagyis fel nem dolgozott érzések. Elég fura érzés, hogy meg sem lehet magyarázni..
2011. jan. 7. 14:58

Június közepén kezdtem el a fogaimat csináltatni, aug. végén meg is kaptam a fogpasztareklámot a számba. Ez ugyan megviselt - kit nem? -, de semmi egyéb okot nem találok az étvágytalanságra. Rendezett életvitelem, körülményeim vannak, érzelmileg, pszichésen is a helyemen vagyok.

Semmi megmagyarázható ok az étvágytalanságra.

Ezért is olvaslak Benneteket már jó ideje...

9125. boriboo (válaszként erre: 9123. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 14:37
Mióta kezdődtek ezek a zavarok? Mármint az étvágytalanság? Bezavarhat az ilyensmibe költözés, vagy utazás, vagy munkahely, vagy bármi külső tényező, amit az ember nem tud dirrekt módon feldolgozni.
9124. anca90 (válaszként erre: 9123. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 14:28
Akkor ne add fel, hidd el azt hogy jól tud esni, add át magad az érzésnek, ad meg a módját. Megcsináltad a kedvenc ételed ez tök jó, teríts meg szépen, készülj fel rá lelkileg szedj ki magadnak, nem kell hú de sokat de ne egy tojás adagnyit és addig fel ne kellj, míg meg nem eszed, menni fog!
9123. a14deb9047 (válaszként erre: 9116. - Esztiiiy)
2011. jan. 7. 14:27

Tegnap este óta nagyon gondolkodom; gyermekkorom egyik kedvenc ételét csináltam: megettem kb. egy tojásnyi mennyiséget és elkapott a hányinger. (A testképemmel semmi gondom, ahogy az orvos írta, korának megfelelő, közepesen táplált).

Én szerettem (és szeretnék) enni!

9122. anca90 (válaszként erre: 9121. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 14:09

"Okos ember saját hibájából tanul, bölcs másokéból is" Legyél bölcs!

A súlyod igenis alacsony, nagyon, 17,5 alatt van ami alatt beszélnek anáról, és 18 az még a sovány alsó része.! Szerintem nem árthatna egy szembesülés, egy szembesítés. Én nagyon sokáig magam akartam kijönni belőle, de mikor megkaptam az igazi segítséget akkor jöttem rá, h magamtól képtelen lennék, annyira ragaszkodom már szinte a pszichológusomhoz, mert ő jelenti az életet. Tudod ám hova lehet eljutni, mind tudjuk, csak nem akarjuk látni, amire Te azt mondod, hogy ááá én biztos nem, nem s vagyok annyira rosszúl, de oda el lehet jutni, de el is lehet kerülni!

9121. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9120. - Anca90)
2011. jan. 7. 14:01

Igen, pontosan. Talán én azért is érzem, hogy ennek "nem lehet" rossz vége, mert én eddig tényleg minden helyzetben kibújtam az ilyesmi alól. Se pszichológus, se orvos, semmi nem volt sose. Ezért nem nagyon tudom, hova lehet jutni. Legalábbis a saját bőrömön még nem.


Én 174 cm vagyok és most 50kg.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook