Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
9210. a14deb9047 (válaszként erre: 9207. - Boriboo)
2011. jan. 15. 13:47

Jaj de jó!!! Látod, mi mindennek lehet örülni!!

Ez már egy nagyon jó jel!!

9209. noami (válaszként erre: 9208. - Anca90)
2011. jan. 15. 13:32

elégedett lennék, ha nem lenne rajtam felesleg, és vékonyabbak lennének a combjaim..és jól állnának rajtam a ruháim. mindegyikben kövérnek érzem magam, nem kényelmes, és nem is néz ki jól.. azért akarom ezt, mert szörnyű érzés látni a többi tökéletes lányt az utcán..én pedig szégyellem magamat.sokszor sírok, amikor tudom, hogy sokat ettem, és megint többet fog mutatni a mérleg mint amennyit kellene..és most kéne szépnek lennem, amíg fiatal vagyok.. utána meg már mindegy, úgysem leszek az..

sosem voltam kiegyensúlyozott. anyukám depressziós volt.. én sosem akartam az lenni, de az utóbbi időben kezdem észrevenni a jeleit..ez sem bántana annyira, ha tudnám, hogy olyan vékony vagyok, amilyen akartam lenni..

9208. anca90 (válaszként erre: 9206. - Noami)
2011. jan. 15. 12:57

Meg tudnád fogalmazni, azt hogy mivel lennél elégedett. Én is aképed alapján azt mondom, hogy így a toppon vagy, teljesen jó az alakod, karcsó vagy, rendben vagy teljesen. Egy egészséges lánynak tűnsz!

Tudod az anorexiával az a baj, hogy nincs benne olyan, hogy elég. Ha belelépsz ebbe az ördögi körbe, lehet hogy karcsúbb leszel, de akkor sem leszel elégedett, mindig csak még egy kg kell majd. Én úgy gondolom, hogy valóban testképzavarod az már van, mert nem látod vagy nem akarod látni reálisan azt amilyen vagy. (nyilván nem tudatosan, azért beszélünk egy betegségről), még úgy gondolom nem vagy anorexiás, de nagyon közel vagy hozzá. (mennyi a BMI-d, bár ez csak egy irányadó érték).

Most nagyon fontos döntés"" előtt állsz, vagy kitartasz, ami azt hiszem sokkal nehezebb, odafigyelsz az étkezésre, sportolsz, mert ez mind rendben van, de tudod a határokat és azt be is tartod! Vagy ha belekezdesz ebbe a "csak ennyire akarok lefogyni, mert akkor jól fogom magam érezni, és jobban fogok kinézni"(nem fogod, hát egyértelmű, hogy nem fogod. Nézd már meg hányan szenvedünk itt, azért hogy végre ELHAGYJUK ezt a betegséget, ha annyira jó lenne, ha annyit érne a soványság, szerinted mi nem akarnánk megtartani??? akkor miért nem az anorexiások a legkiegyensúlyozottabb, legelégedettebb emberek a földön, akkor miért társul hozzá folyton depresszió, pánik roham öngyilkossági gondolatok, vágdosás stb..) A fizikai fájdalmad nem valós, nem szervi fájdalom, de tudom, és elhiszem hogy fáj, de ha ebbe belekezdesz akkor szervi fájdalmaid lesznek, amit ne akarj. A hashajtót meg nagyon gyorsan felejtsd el, én sokáig csináltam, és annyira hálás vagyok h a dokim kidobadta velem fél éve, rá se nézek és nem is akarok, azzal aztán komolyan tönkretennéd magad, és Te ezt nem akarod igaz?

Van valami ok, indok, érv hogy miért vágysz ennyire a vékonyabbságra???

Bocs a sok magyarázásért, csak nem szeretném, h Te is olyanokat élj át, hogy... azt szeretném hogy élj, boldogan élj ennél nincs fontosabb hidd el!!! Az értékeid számát nem a mérleg vagy a ruha száma mutatja, Te sem ez alapján választasz barátot...

9207. boriboo
2011. jan. 15. 12:55

Csaaaajjoookk!!! Megjööttt!!!!:D:D:D 4 hónap után, végre ˝papírom˝ van arra, hogy nőőő vagyok!!!

olyan jóóérzés!!

9206. noami (válaszként erre: 9205. - Esztiiiy)
2011. jan. 15. 12:35

köszönöm, hogy tartod/ és tartjátok bennem a lelket!


csak.. az a baj, hogy én nem tudok beletörődni abba, hogy híztam. mert én nem így néztem ki a nyáron.. meg két évvel ez előtt sem.. és ez már néha fizikai fájdalmat okoz..

mindig szép vékony, nagyon karcsú akartam lenni.. és el akarom érni.. csak még nem megy.. :(

9205. esztiiiy (válaszként erre: 9199. - Noami)
2011. jan. 15. 10:40

Azért nem hagynak békén, mert szeretnek. Sokszor mások jobban tudják, hogy mi jó nekünk, mint saját magunk. Amit akarunk, az nem mindig az, amire szükségünk van..

Ne akarj sumákolni, egészségtelenül fogyni, nem enni stb. , mert hidd el nekem /nekünk , hogy nem lesz jó vége. Sőt, nagyon nagyon rossz vége lesz. Az evészavar nem játék, úgy ahogy az egészségtelen testsúly sem az. Hidd el, nem akarod hogy megbámuljanak az utcán és netán kiröhögjenek a zörgő, kiálló csontjaid miatt. A hashajtózást meg sürgősen hagyd abba, még mielőtt túlságosan rászoknál, ugyanis, igencsak durva következményei vannak. Feltételezem nem szeretnél meghalni gyomorvérzésben, van kórházba kerülni kiszáradás, vagy életveszélyes káliumsszint miatt és egy infúzió mellett feküdni naphosszat.

9204. a14deb9047 (válaszként erre: 9203. - Boriboo)
2011. jan. 14. 22:12
A túróba teszek tojássárgájával kikevert cukrot, citromlét, vaníliáscukrot és ezzel lesz betöltve a kispalacsinták... Nyisd az ablakot!
9203. boriboo (válaszként erre: 9202. - A14deb9047)
2011. jan. 14. 22:05

Júújj ez nagyon jóól hangzik!!! Bár a karajcsontos leves talán nem az én ízlésem, de a többit, tutira megpróbálnám megenni! Olyan régóta készúlök palacsintát sütni, szóval lehet, ha vasárnap ráveszem magam:D. Köszönöm a tippet!

Jóó étvágyat, vagyis ÉTVÁGYAT! Nekem a kedvencem az eperlekváros porcukros:D vasárnap csatlakozom én is!

jóéjszakát puusziik!

2011. jan. 14. 21:58

Szervusztok Lányok!

Vettem ma legalább 6 kg görög narancsot és főztem karajcsontból levest sok-sok szöldséggel. És sütöttem még palacsintát is; túrós lesz belőle, Összesen legalább 3- napra való ételt spájzoltam be. Étvágyjavítónak egy üveg lehűtött édes pezsgő...

De van egy nagy kancsó friss rostos narancslé is. Reggeli-vacsora bagett vajjal, camembert sajttal. Hozzá Villányi Pinot Noir :))

Ha ilyen szépen fogyok, akkor már csak-csak enni kell!! Egyetek jókat, finomakat! Tartsatok velem!

9201. boriboo (válaszként erre: 9199. - Noami)
2011. jan. 14. 21:47

Szia!

A falásroham nagyon egészségtelen, ezért, ha kell egyél akkor egy normál adagot rakj ki, és lassan edd, mert a falásroham épp erről szól, hogy nem érzi az ember, hogy mennyit evett meg, mert a gyomra ilyen kicsi idő alatt képes ˝felfogni˝. Erre jó, ha tényleg lassan eszik az ember, és alaposan megrágja a falatokat, és csak az ételre koncentrál, nem pedig arra, hogy minél előbb végezzen. Nem kell megállni, hogy ne egyen az ember, hanem meg kell kapni azt a pontot, amikor az ember eldönti, hogy hol elég az elég.

Tudom, hogy nem erre a fajta tanácsra vágytál, de nem adhatok olyan ötleteket, hogy hogyan vállj evészavarosból anorexiássá. Hidd el, nem éri meg! Láttam a fotódat, és csínos vagy, nagyon is! Nincs szükséged a fogyásra, inkább a rendszeres evésre, akkor nem kell se koplalni, sem hashajtózni.

Ahogy Victory is mondta, sportólni kell, és ha nem élnek a környezetedbe egészségesen, vagy már akkora, hogy eldöntsd, hogy te nem muszály olyan dolgokat megegyél, amiről úgy érzed, hogy nem feltétlen szükséges a szervezetednek, értem ezen a cukros üdítőket, zsíros, olajas ételeket, ezt pedig tudasd velük. Nekem is nehéz volt, amikor bejelntettem, hogy vegetáriánus vagyok, furán néztek rám, hogy na persze, 2 nap s tömni fogom magamba a húst, de amikor látták, hogy kitartok ez melett, elfogadták.

Azért a finom falatokat ne hagyd ki, semmilyen diéta miatt, hidd el nem éri meg, csak arra gondolj, hogy szeretettel lettek elkészítve, persze mértékkel. Puusszii

Ja és bocsánat az össze vissza írásért, kicsit fáradt vagyok. Jóóéjt!

9200. VictoryPurple (válaszként erre: 9199. - Noami)
2011. jan. 14. 20:28

A nemevés még mindig nem megoldás, a hashajtó meg pláne!! Azzal csak tönkreteszed magad, és semmit nem érsz el.

Enni kell, sokszor keveset, az a legjobb.

Ha otthon rosszul néznek Rád a sport miatt, akkor intézd úgy, hogy ne legyél otthon. (Egyébként meg nyugodtan megmagyarázhatod Nekik, hogy a sport és a mozgás minden körülmények között fontos, az egészséghez kell, nem feltétlenül a fogyáshoz. Mutass jó példát.)

Menj biciklizni, sétálj sokat, fuss. Biztos találsz a környezetedben valami olyan sportot, ahova szívesen eljársz (zumba, aerobic, jóga, pilates, kangoo stb.), és nem is olyan drága, vagy van diák kedvezmény; hetente járj el! Itt legalább társaságban is vagy.

Mindent meg lehet oldani, hidd el, és egyél!

9199. noami
2011. jan. 14. 15:51

Sziasztok!


Annyira rosszul érzem magamat még mindig. Szilveszterkor eldöntöttem, hogy lefogyok megint, 50 kiló volt az álmom, ami már októberben meg is volt.. Menne is.. csak nincs lehetőségem sportlásra. ha otthon elkezdem, mikor otthon vannak, csúnyán néznek rám, hogy minek tornázok.. érzem.. és néha mondják is. nem értik meg, hogy ők nem élnek egészségesen. a nemevés sem megy. mert.. bírom, sokáig, csak ha belémtömnek valami apró kaját, akkor rögtön elkezdek enni. ésnem azért, mert kiéheztetem magamat, hanem azért, mert egyszerűen nem bírom megállni.. 3 nap koplalás, egy nap zabálás.. elkezdtem hashajtózni, de csak hétvégén, mert suliban kellemetlen lenne ugye.. de még így sem hiszik el, hogy gáz van a pocimmal ésnem akarok enni a hétvégi ebédből.. már nem csak ők haragszanak rám, amiértnem eszek, hanem én rájuk, hogy nem hagyják, hogy ne egyek. denekem fontos az, hogy lefogyjak. hiába mondják, hogy nem vagyok kövér, hogy pont így jó, de ha nekem nemjó, akkor nem értem,miért nem hagynak békén.

Ti hogyan csináljátok? hogyan tudjátok elsumákolni az evést,az otthoniak elől? hogyan bírjátok ki, hogy nem esztek, miután megkóstoltatok valamit kényszerből? tudnátok tanácsot adni? :)

9198. Mira_ (válaszként erre: 9197. - Anca90)
2011. jan. 14. 14:58

Kedves Látogatók! :)


Mira vagyok, és evészavarosokról írom a szakdolgozatomat.

Ehhez szükségem lenne evészavarosokra. Ha van táplálkozási zavarod, amit diagnosztizáltak, és van kedved, írj nekem. Pár kérdőív kitöltéséről van szó, és egy tesztről, amiben a fantáziádra és a képzeletedre is hagyatkozhatsz.

A részvétel természetesen anonim, a kérdőívek megsemmisítésre kerülnek.


Ha érdekel, és szívesen segítenél nekem, légyszi írj emailt. Ott minden mást megbeszélünk.


Köszönöm ... a bizalmat, ha írsz...


Üdv,

Mira

femira86@gmail.com

9197. anca90 (válaszként erre: 9196. - VictoryPurple)
2011. jan. 12. 22:04

Igen igazad van, szerintem azért adják fel, vagyis az én tapasztalatom alapján, mert nekik ez csak annyi, h "de miért nem eszel, csak enni kell"... Nekik ez közel sem olyan nagy dolog mint nekünk, és igazán akkor hiszik el, mikor már súlyos az állapot, de épp elég nehéz tud lenni akkor is, amikor nem életveszélyről van szó...

Azért jó ez a fórum, mert itt fél szavakból megértjük egymást, nekem ez sokszor nehéz, h rossz h nem értik és megértem h nem értik de ők se értenek engem...

9196. VictoryPurple (válaszként erre: 9191. - Anca90)
2011. jan. 12. 20:52

Milyen bátor? :) Minden csak Rajtad múlik ;) !!

Főként ismerősökre gondoltam, barátokra, barátnőkre. Nekik ez nehéz, és szerintem sokan hamar feladják... Persze ez csak az tapasztalatom, tisztelet a kivételnek.

Szerintem mindenki szégyelli, én is így voltam vele.

9195. anca90 (válaszként erre: 9194. - Esztiiiy)
2011. jan. 12. 18:15

Hidd el annyira nem gáz, főleg évközben mondjuk nálunk nagyon sok a gyakorlat meg sok előadást kell tartani, de évközben nem vészes, sőt, csak a viszgaidőszak picit...

Meg bosszantó h tavaly vért izzadtam h kitűnö legyek, és így sem vettek át államira:S

Hogy vagytok??

9194. esztiiiy (válaszként erre: 9193. - Anca90)
2011. jan. 12. 17:31
Az tök érdekes, de nagyon nehéz lehet, hallottam, hogy az az egyetem Budapesten a legnehezebb, voltam is nyílt napon,de nekem már az is túl félelmetesnek tűnt:P Szóval kitartás, remélem jól bírod!!!
9193. anca90 (válaszként erre: 9192. - Esztiiiy)
2011. jan. 12. 09:32
Szent István Egyetemen Andragógia, de remélem, nemsokára pszichológiát fogok
9192. esztiiiy (válaszként erre: 9191. - Anca90)
2011. jan. 11. 21:17
Mit tanulsz?:)
9191. anca90
2011. jan. 11. 17:13

nah helló

végre ma még 2 vizsgán túl vagyok. Már csak kettő aztán végeztem, de most pici pihenő időm azért van:)

Már nagyon belefáradtam, nem volt jó ötlet a gyógyszereket most elhagynom:O

VictoryPurple, tök jó lehetett a kiruccanásotok, jaj bár én is ilyen bátor lennék:) Nem tudom, a nem családtagot úgy érted mint szakember, vagy mint ismerős? Az biztos, hogy egy idő után belefáradnak az emberek, de én főleg azok körében tapasztalatom, akik ismerősök, pl a mokim:) elég jól tűr, bár egy ez a munkája, kettő azért néha ő is mondja, h nem lehet tovább toporogni...

Egy külső személy talán azért jobb, mert lojálisabb. Bár én nem si tudnék a szemükbe nézni, ha tudnák a családom, így is nehéz annak a szemébe néznem aki tudja, mert azárt bárhogyis én eléggé szégyellem ezt a dolgot...

9190. VictoryPurple (válaszként erre: 9188. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 10. 18:21
Ez egyébként nehéz, megtalálni mindig azt a pontot, ahol lehet segíteni, felismerni, ha már gond van. Nekem Pótanyukám próbált mindig segíteni még akkoriban, de a végén már gyakorlatilag feladta, hiszen mindig próbáltam leplezni a nagyobb dolgokat, aztán később rájöttem h el kell mondani, és ez ugyan csúnyán hangzik, de egy idő után nem vett komolyan. Nincs Vele semmi bajom, meg szeretem és hálás vagyok neki azért, de az a baj az olyan emberekkel akik nem családtagok, hogy hiába vagy akármennyire fontos nekik, sokszor tehetetlennek érzik magukat, és van hogy belefáradnak... Legalábbis az én tapasztalatom ez volt.
9189. VictoryPurple (válaszként erre: 9178. - Boriboo)
2011. jan. 10. 18:18

Köszönöm :)

Jól éreztük magunkat, csak még nem voltam teljesen jól, lehet holnap vissza kell menni a dokihoz. Meg amúgy is, ma kellett kelni reggel, úgyhogy nem maradtunk olyan sokat, éjfélig csak, aztán 1re itthon voltunk. A Drágám 3 percre hagyott magamra egész este, máris odajött egy néger srác, h táncoljak vele, meg adjam meg a számom... Nem nagyon értette meg, hogy nem, alapvetően nem szeretem őket, de még ha így lenne már megtaláltam a Páromat :)

Hajrá a vizsgákon, biztos menni fog, és ne parázz sokat, mert nem éri meg, hidd el :) <3


Na Csajszik, ma Minestrone levest főztem, sok zöldség, sok paradicsom, sok egészség, ki kér? :)

9188. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9187. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 10. 16:52
Persze. Meg a másik, amit nem mindenki vesz figyelembe, hogy nem csak annak lehetnek gondjai, akin látszik is. Az már egy komolyabb szint. Ugyanúgy lehet annak is nagyon komoly lelki gondja, akin épp nem látszik semmi.
9187. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 9183. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 10. 16:48
Lehet... szerencsére ilyen tapasztalatom nincs :) Bár az megfigyelhető, hogy sok étkezési zavarosnak egyéb problémáik is vannak. Mondjuk ez az egész lelki eredetű, szóval nem csoda. Én néha azon gondolkozom, hogy hányan küzdhetnek még ezzel akikről nem is tudunk. Hiszen a külső csak egy dolog, és ha valakin már durván látszik, hogy mi a helyzet, akkor -sajnos- közel van az az állapot is amikor az energiaszint a minimumon van, jönnek az egyéb egészségügyi problémák, és nem lehet már eltitkolni.
2011. jan. 9. 23:55
49 :)
9185. esztiiiy (válaszként erre: 9173. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 9. 23:41
Tudom tudom már biztos unalmas hallgatni mert már tuti ezren mondták, de Istenem mit meg nem adnék, ha egy ilyen bátyám lenne!!! :)
9184. esztiiiy (válaszként erre: 9170. - Boriboo)
2011. jan. 9. 23:39
úúúúúú de várom már azt a napot amikor az ex szócskát odacsatolhatom majd a bulimia elé!!!!!!!:)
9183. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9182. - 6ecff55bc6)
2011. jan. 9. 22:19
A füvet én sose értettem. Az pont hogy éhségérzetet vált ki, és általában attól híznak az emberek. Bár lehet, hogy ez személyfüggő.
9182. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 9179. - Crazy Spirit)
2011. jan. 9. 22:10

Azért a cigi témát én nem keverném bele... cigi nélkül simán lehet élni. Az étel pedig kisbaba korodtól kezdve a halálodig kell.

Persze mindenkinek vannak a fogyáshoz kapcsolodó kis "trükkjei". Elvetemült proana oldalakon egyik csaj már füvezésről beszélt... ijesztő. Sokan a cigit írják pótcselekvésnek. Mások az állandó rágózást, fél óránkénki vízivást, fogmosást nagyon gyakran, stb. A hashajtók, fogyszerek is ilyen pluszok - amik nélkül is bele lehet kavarodni az egészbe. Sőt... "szimpla" nem/kevés evéssel is ki lehet készülni nagyon. Mind testileg, mind lelkilleg.

9181. a14deb9047 (válaszként erre: 9180. - A14deb9047)
2011. jan. 9. 21:40
Csak próbáltam a viccesre venni figurát .
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook