Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
9240. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9239. - Hailigali)
2011. jan. 22. 20:45
"Ezt a nagy erőt, ezt kell más irányba terelni." Ez tényleg így van. Vagy legalábbis így kéne lennie. Nekem a bátyám mondta egyszer, hogy ne ilyen dolgokkal akarjam mások tudtára juttatni, ha valami nincs rendben, hanem inkább nyissam ki a szám és beszéljek. És hogy ezt az erőt, amit én ebbe fektetek, az ellenkezőjére is tudnám használni. És annyira igaza van.
9239. hailigali
2011. jan. 22. 20:12
Kedves Fórumozók! Én egy anyuka vagyok, 18 éves gyógyuló félben lévő kislányommmal. Szeretnék mindenkinek erőt adni, hogy meg lehet gyógyulni, ki lehet szakadni ebből a lefelé húzó mocsárból. Nem egyik napról a másikra, de vissza kaphatod a reális önbecsülésed, apránként, egyik napról a másikra küzdve minden nap. Egyedül persze nehéz, mert nagyon erősnek kell lenni, ezért jó segítőket kell keresni. És az igazi kérdés nem az hogy mennyire vagytok soványak, vagy kövérek, mert ez egyáltalán nem érdekes. Az igazi problémával mindenki magban tisztában van, ahhoz kell elég erősnek lenni, hogy azzal szembenézz, ne ámítsd magad. Senki nem fog megsajnálni, bele is halhatsz, akkor sem, és soha senki nem fogja úgyanúgy éreznia te problémád súlyát. De igenis elég erősek vagytok, hogy megoldjátok, feloldjátok, hogy le tegyétek a vállatokról. Aki képes hatalmas akaraterővel megállni, hogy ne egyen, amikor éhes, az mindenre képes. Ezt a nagy erőt, ezt kell más irányba terelni. Kitartóan napról napra. Egy év legalább, de a végeredmény igazi boldog felszabadulás. Láttam a lnyomon, hogy a súlyával egyenes arányban nőttek a sötét lehúzó gondolatok, majd a halál széléről megfordulva, mennyire arányos a kedve az elfojtott vágyakozások kielégítésére. És hogy igenis boldogságot okozott, ha evett rendesen. Utána jött a neheze, hogy az evés után következő sötét erők ne húzzák vissza, hogy utólag, és folyamatosan azt érezze, de jó hogy kielégítettem a vágyaimat, hogy merje bevallani, hogy jó érzés enni. És a kinézet az életben igazán nem fontos. Leszarja mindenki, hogy sovány vagy, meg jóalakú, ha az egyéniséged miatt nem lehet téged szeretni, mert megkeseríted a körülötted élők napjait. Az áhított soványsággal nem a boldogság a jutalom, hanem épp az ellenkezője, egyre több embernek púp vagy a hátán, eleinte együttéreznek, majd haragszanak rád, végül elzárod magad, egyedül maradsz. Legyen a boldogság a cél, és bízzatok, mert én közelről láttam, hogy megváltozik a gondolkodás a növekvő súllyal. Úgy szeretnék segíteni mindenkinek, ne ragadjatok bele ebbe a betegségbe, tenni kell valamit. Még ma. Most.
9238. anca90 (válaszként erre: 9236. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 22. 19:02

ajjj ne márr, nem örülök! Biztosan nem eszel normálisabban"", ne csapd be önmagad, különben nem fogytál volna!!! Az viszont szuper h nem szedsz hashajtót, de a hányás..., nem is eszel és még hánysz is, ez így nagyon nem jó

Szedd össze magad csajszi!!

9237. anca90 (válaszként erre: 9234. - Esztiiiy)
2011. jan. 22. 18:59

határozottan örülök neki, és az írásodoból is érzem, hogy jobb a kedved... Látod, milyen erős vagy, csak bízni kell magadban!

Igen az is nagy siker, hogy nem fogytál, majd ez után jöhet a gyarapodás majd a stagnálás. Jajj de örülök,el se hiszed!!!

Én 45.5nél tartok ami elég dúrva, végülis most indult meg a gyarapodás, de csinálom a próbahónapom!:) és sokszor elég jól érzem magam

9236. 1e2be55d4a (válaszként erre: 9233. - Anca90)
2011. jan. 22. 15:32
Hát semmi jelentős nincs velem. Megvagyok. Fogytam két kilót, bár mostanában szerintem normálisabban ettem, mint eddig (hashajtót se szedtem), úgyhogy nem is értettem. Viszont örültem neki. Pedig tudom, hogy nem kéne. Hányni is alig hányok, bár a semmihez képest ez is több.
9235. esztiiiy (válaszként erre: 9228. - Anca90)
2011. jan. 22. 12:21
Huhh hát ez elég durva és érdekes is! Nekem is részem volt már egy hasonló élményben, ha jól emékszem 2 éve lehetett, de nem emlkékszem már pontosan, higy hogy volt, csak arra, hogy egy próbafülképen próbáltam egy ruhát, és olyan volt a megvilágítás, hogy kilátszott szó szerint minden egyes csontom,és olyannak láttam magam, mint amilyennek még soha az életben azelőtt. Meg is ijedtem rendesen, és ahogy kiléptem az üzletből vettem egy sütit egy közeli kávézóbal és egy forrócsokit és nagy örömmel (és kétségbeeséssel) jóízűen elfogyasztottam öket:) Bár nálam annyira nem volt durva, mint nálad, mármint rám nem volt akkora hatással hosszútávon, mint rád, mert másnap ugyanúgy nem ettem, mint azelőtt, de aznap azért eléggé megdöbbentem, és abban viszont segített, hogy amikor " muszály" volt ennem (családi összejövetelek stb.), akkor mindig arra a képre gondoltam, amikor állok a tükör előtt, és könnyebben ment így az evés, hogy valahol azért tudtam, hogy mennyira betegesen nézek ki.
9234. esztiiiy
2011. jan. 22. 12:09
Én jól!! Tök jól haladok, eszem , és alig hányok! Úgy örülök, mégsem lehetetlen ez, nem adom fel:) 2 hónapja még kilátástalannak láttam a helyzetem, azt hittem nem tudok leállni a falásrohamokkal és az utána következő "megkönnyebbüléseken", de már látom, hogy rosszul hittem és ez nagyon ösztönző! A súlyom mondjuk nem változott semmit, de legalább nem fogytam, ami szintén nagy eredmény:) Szóval én most épp sínen vagyok !! Anca, Pixie?
9233. anca90 (válaszként erre: 9231. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 22. 08:55
Pixie és Veled, mesélj!
2011. jan. 21. 19:17
nem változott nagyon semmi :(
2011. jan. 21. 17:20
Hogy vagytok lányok?
9230. anca90
2011. jan. 20. 20:18
Többiek??
9229. anca90
2011. jan. 20. 15:22
naomi hogy állsz?
9228. anca90 (válaszként erre: 9227. - Esztiiiy)
2011. jan. 18. 20:18
hm...vékonynak...nagyon fájdalmas és megdöbbentő volt, agyal már tudtam, hisze nem véletlen jártam kezelésre"", de azt látni, amit mindig csak mondtak, és próbálták elhitetni velem...pf
9227. esztiiiy (válaszként erre: 9226. - Anca90)
2011. jan. 18. 18:00
Hát azért ez se semmi!! Elég durva..azt elhiszem, hogy meghatározó volt! Milyennek láttad amúgy magad, mi volt más?!
9226. anca90 (válaszként erre: 9223. - Esztiiiy)
2011. jan. 17. 20:08

fúú ez dúrva

nekem álom élményem nem volt, olyan volt, h egyszer a mikor mentem a dokimhoz, előtte bementem egy bevásárlóközpont mosdójába és úgy láttam magam, mint még soha, 2*visszamentem mert nem hittem a szememnek. Majd tiszta frusztrált voltam nála, pánikroham jött rám nála, és mondta h relaxáljunk, mt megtanított az autogén tréningre, és akkor újraláttam azt a képet, és fú nagy hatással volt rám. Ekkor kezdett a testképzavarom helyreállni mondta h most kezd a közös munka beérni, másfél év kellett hozzá. Nagyon meghatározó volt...

2011. jan. 17. 00:41

NE GONDOLJATOK ANNYIT MAGATOKRA4!!!!Itt ez a remek világ melyben éppen elég bajod van a lelkeddel harcolni, ne sanyargasad hát szegényt!!


TEDD A DOLGOD S MEGLÁTOD MINDEN MAGÁTÓL RENDBEJÖN. NE FOGLALKOZZATOK ANNYIT MAGATOKKAL, NÉZZETEK KI ETGY KICSIT, SEGITSETEK MÁSOKON, ÉS VÉLETLENÜL ELFELEJTITEK EZT A KALÓRIASZÁMOLGATÓS RÉMÁLMOT.....


SPORT, MÁSOKRA VALÓ FELFIGYELÉS, MŰVÉSZET, TANULÁS....ÉS EGYBŐL NINCS TÖBB IDŐ, ENERGID, EZEN GONDOLKODONI.......FEL A FEJJEL, ÉS EZT SPIRIT MONDJA, ÉS HA SPIRIT MONDJA, AKKOR AZ ÚGY IS VAN!!!!!!! nem kell a plusz gond a z életben úgyis van elég, még sok is4444!!!4444!!!!

!!!

9224. VictoryPurple (válaszként erre: 9207. - Boriboo)
2011. jan. 16. 18:38
Hurrá!! Örülök Neked!!! :)
9223. esztiiiy (válaszként erre: 9219. - F795165e11)
2011. jan. 16. 18:09
Én is bítom benne, hogy lassan elmúlik az evészavarod!:) Ilyen érdekes álmom nekem is volt nemrég. Volt egy barátnőm, aki régebben szintén anorexiás volt, valami 12 volt a testtömegindexe, szóval konkrátan a halálsz küszöbén állt,gyomorszondát kapott , 3 hónapos kórházi kezelést, de mára sikerült meggyógyulnia. Az álmomban az volt, hogy egymás mellett álltunk,ő nagyon sovány volt, úgy nézett ki mint amikor nagyon beteg volt, és azt súgta csöndbe a fülembe, hogy :"Egyél, mert oda fogsz jutni mint én". Ezen azóta agyalok, mióta megálmodtam..
2011. jan. 16. 15:49
Köszi:) Aranyosak vagytok! Tényleg igaz lehet, hogy az idő mindent megold... Olyan 15-16 éves lehettem mire konkrét tünetei lettek annak, hogy valami nincs rendben a lelkemmel. Sajnos csak 19 éves koromra kaptam olyan segítséget, amiből építkezni tudtam (Tündérhegy). Akkor kezdtem megérteni mit hogyan reagál le a tudatalattim. És most, hogy 22 éves leszek, hála a 2 éves stabil párkapcsolatomnak is lassan helyreállt bennem minden.Érdemes elgondolkodni az okokon, mert csak így fognak elmúlni a tünetek, a többi csak eseti megoldás lehet. Kitartás mindenkinek és türelem...
9221. boriboo (válaszként erre: 9219. - F795165e11)
2011. jan. 15. 20:37
Azta! Nagyon konkrét az álmod! Pfúú, nem semmin mehetsz ilyenkor keresztül. Kitartást és sok erőt kivánok, ahoz, hogy sikerűljön meggyógyúlnod! Sikerűlni fog, mert a tudatallatti, hogy ennyire konkrétan közölje veled az egésszet, és, hogy te kibogozd, mert hát álom után az ember felejt, na szóval, csak is a te érdemed! Gratula!
9220. anca90 (válaszként erre: 9219. - F795165e11)
2011. jan. 15. 20:21
fúú ezt nem lehetett könnyű leírni, de tanulságos, és az hogy erre Te rájöttél, és tudtad értelmezni, hogy mit jelent számodra, nagyon előre léptél. És valóban segíteni, fog a gyógyulásban. Minden táplálkozási probléma mögött lelki ok van, és ha ezt a gócpontot megtalálod, és elkezded meggyógyítani, akkor fogsz tudni testileg is meggyógyulni. Nagyon drukkolok hozzá, erős ember vagy ezt már látom:)
2011. jan. 15. 19:25

Sziasztok!

van egy dolog, amit megosztanék veletek, talán sokaknak hasznos lehet: rendszeresen rémálmom van, és sírva riadok fel tőle. Utána rossz a kedvem, megvisel... Azt álmodom, hogy a párom vagy megcsal, vagy csajozik, vagy csak nem vesz észre, és én ilyenkor olyan dühös leszek, hogy elkezdem csapkodni, vagy kajával(!) dobálom meg...sokszor átváltozik az arca apukáméra, és összekeverednek a szerepek. Igaz, hogy megvisel, de örülök is neki, mert úgy látszik az agyam elkezdte feldolgozni azt a dühöt , félelmet ami kiváltotta bennem az evészavart, és segít begyógyítani a sebeket... Bízom benne, hogy lassan elmúlik az evészavarom. Bár most hogy sokat vagyok otthon, nagyon megvisel a szüleimmel való együttélés.

9218. anca90 (válaszként erre: 9204. - A14deb9047)
2011. jan. 15. 18:53
örülök, egyre inkább látom h azért próbálkozol és megadod a módját, szuper, csak így tovább
9217. anca90 (válaszként erre: 9209. - Noami)
2011. jan. 15. 18:53

Most komolyan néhány cm-rel kisebb combtól függ az elégedettség. Ez az érték?? Gondolj már bele, egy comb, egy has? Nem arról van szó h 120 kg vagy és úristen tényleg fogyni kellene picit, teljesen RENDBE VAN A SÚLYOD, TESTALKATOD.

A sok tökéletes emberke, remek, és van mögötte valami? beszéltél velük, értelmesek, elhivatottak, van szívük, becsületesek? Nekem ez az érték... Igen most kell szépnek lenned, de most is kell élned! és ezt most komolyan mondom, hova fogynál, ha elkezdesz nem enni, szerinted mire lesz energiád? akkor ennyit arról h oké vékony vagy oké fiatal vagy, de jobb esetben csak az alap dolgokra mint suliba elmenni meg vissza van erőd, rosszabb esetben kórház és infúzió. Ez aztán csodálatos élet...

Másik tudod mit vettem észre a soraid között, azt írtad utcsó mondat "ez sem bántana annyira, ha tudnám, hogy olyan vékony vagyok, amilyen akartam lenni.." múlt időben írod, nah ez a tudatalatti, gondolkozz el rajta.

Figyi ez a honlap eleve gyógyulóknak van, ezt Te pontosan tudod, és nem arra hogy belerángassunk bárkit is. Ezért úgy gondolom, Te nem véletlen ide írtál, és nem egy pro ana oldalra, ahol mindenki nagyon szívesen segíteni a terved kivitelezésében( mintha a lassú öngyilkosságban segítenék egymást). Szóval szerintem Te sem akarod igazán, és azt mondom ez így van rendjén, ne vágyj olyanra ami nem jó, ami hátráltató, még most kerüld el amíg lehet.

Mi itt sokan bíztatunk, és mondjuk, hogy ne, úgy gondolom marhára nem alaptalanul, de a Te felelősséged, de tudod "az okos ember saját, a bölcs más kárából tanul" LÉGY BÖLCS!

Itt vagyunk segítünk átvészelni a dolgot, és még időben helyes útra terelni de Te segíts abban, hogy próbáld ezt akarni, különben ezt csúnya leírni de hátráltató a Te vágyad a gyógyulóknak...Ez nem személyes, ez csak egy tény.

9216. boriboo (válaszként erre: 9211. - Esztiiiy)
2011. jan. 15. 16:22
Köösziiike!:D
9215. boriboo (válaszként erre: 9210. - A14deb9047)
2011. jan. 15. 16:22
Köszönöm szépen!!
9214. boriboo (válaszként erre: 9209. - Noami)
2011. jan. 15. 16:05

Gondoltál, már arra, hogy azok a lányok esetleg rád mondják, hogy tökéletes az alakod? Irigykednek, hogy szép vagy. De ezt te nemtudhatod, mert nem ismered őket. Ne akarj olyan lenni mint más, olyan aki nem te lennél, hanem valaki másnak az utánzata. Találd meg önmagad, de azt ne az étkezésen keresztűl, vagyis ha nem eszel és cson-bőr leszel, az nem azt jelenti, hogy boldogabb leszel, hanem csak azt, hogy esélyed sincs megélni a 40 évet, gyereket szűlni.

Szép vagy már most, hidd el nekem nincs érdekembe szépíteni a dolgokat, mert ez az igazság! Persze itt most mondhatnék akármilyen jó tanácsot, ha te már eldöntötted, hogy fogyni akarsz, mert úgy sem érném el vele a célomat, sajnos az ilyen fórumoknál az a hátúlütő, hogy a képernyő erejéig megy a dolog, de utánna megfogadni nehéz, ezért is szoktam mondani magamnak, hogy jó lenne egyszer-egyszer megfogadnánk a saját tanácsainkat!

9213. anca90 (válaszként erre: 9212. - Esztiiiy)
2011. jan. 15. 16:04
teljesen egyetértek!
9212. esztiiiy (válaszként erre: 9209. - Noami)
2011. jan. 15. 14:30

Tdom, hogy ez nagyon sablonszöveg, de a külső nem minden és lehet, hogy azok a lányok akiket látsz az utcán tökéletesnek tűnnek, nagyon vékonyak stb., de emellett lehet hogy gyűlölik magukat, sznvednek attól, hogy olyan vékonyak amilyenek,mert szar az egészségük, második otthonuk az orvosi rendelő és a szoba ahol vért vesznek, ahol hetente mérik a súlyukat a pszichiáterek, hogy szó szeritn nehogy elfogyjanak és megszűnjenek létezni.

Senki sem tökéletes. Próbálj inkább arra gondolni, hogy mindezektől BIZTOS hogy nem leszel kiegyensúlyozottabb, se bolodgabb. Épp az ellenkezője. Másrész meg tényleg egy szép lány vagy, ne akard ezt tönkretenni!! :)

Amúgy korábban voltak már ilyen evéssel kapcsolatos problémáid?

9211. esztiiiy (válaszként erre: 9207. - Boriboo)
2011. jan. 15. 14:22
dejó dejó:)))))
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook