Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
9420. Chloe1 (válaszként erre: 9418. - 010111011101)
2011. márc. 9. 18:57
Bárcsak lenne! :( kitartást kívánok, és tiszta szívből remélem hogy rendbejönnek a dolgok!!!!
9419. Chloe1
2011. márc. 9. 18:56

Heni!Nagyon jó tanácsokat adsz, most azt csinálom,hogy beosztom a napom amennyire tudom, hogy a lehető legkevesebbet legyek egyedül, na meg a hűtőtől távol. Ma nagyon jól sikerült a napom. Kicsit éhesen értem haza, de vendégek voltak nálunk így a szokásos falás elmaradt, most meg elviszem a kutyát sétálni,addigra hazaér a férjem is. Ettem ma rendesen ebédet, volt ma egy holtpont ugyan délután, de eltereltem a gondolatom. Voltam ma boltban is, de megkértem a bnőmet hogy jöjjön be velem, és akkor nem veszek össze-vissza olyan dolgot,amit nem kellene..

Neked milyen napod volt?

Hashajtót nem vettem be 4-5napja, igaz volt mikor meginogtam, de tudom, hogy nem vezetne jóra és ha abbahagynám méginkább híznék, meg akarok gyógyulni, mert nem jó így!

Az anyával való kapcsolat nekem is szörnyű...volt. nekem elváltak a szüleim és nem anyukámnál maradtam gyerekként, és az utóbbi hetekben kerültünk közelebb egymáshoz, ami kezd hasonlítani anya-lánya kapcsolatra. ha korábban valamit mondtam, mindig az ellenkezőjét mondta,kötekedett...míg meg nem untam és elmondtam, hogy mennyire bántanak ezek, stb...

Nah, engem anyósék direkt cukkolnak hogy persze én ezt meg azt sem ehetem amit ők, és hogy egyeltalán minek eszem egészségesen...

2011. márc. 9. 18:55

Köszi Chloe,

nem erőltetem, nem is lehet.

Rengeteget olvastam az elmúlt hetekben a témáról.

Bíztam benne, hogy van valami varázsszó vagy tett...

:(

9417. Chloe1
2011. márc. 9. 18:49
010... sajnos ebben nem nagyon tudok segíteni,de szerintem ne erőltesd a kaját, csak rosszabb lehet, Próbálj meg vele beszélni, hogy hogyan érzi magát, mi foglalkoztatja, vagy hogy picit közelebb kerülj hozzá...nem tudom milyen a viszonyotok?
2011. márc. 9. 16:26
szia chloe1.A gép előtt enni nem szerencsés dolog,mert elvonja a figyelmedet az evésről,és úgy érzed,mintha nem is ettél volna.A hashajtó használata sajnos újabb falást eredményez.Ha el tudnád hagyni,az nagyon jó dolog lenne.Ha nem reggelizel,vagy kihagysz étkezéseket,3-4 óránként muszáj enni,annak ugyanúgy falás a vége.Én úgy oldom meg ha elmegyek anyósomékhoz,hogy viszem magammal a kiadagolt ételemet,és azt eszem meg náluk,velük egy asztalnál.jó dolog.Nálam is volt ilyen alma dolog,de nem jó,mert 1/2 óra alatt elhagyja a gyomrot,és ráadásul még étvágyat is csinál.Legjobb megoldásnak a fehérje tűnik.Én az első nap,amikor elhagytam a hashajtót,és megfogadtam,hogy többet nem hányok,szinte egész nap ettem.De csak sovány túrót,gombát,csirkemellet,esetleg sült almát túróval.Minden étkezés kell,hogy fehérjét tartalmazzon.Jó dolog lehet még az evés utáni rágózás,az édesítőszeres tea.Próbálj külön ételt készíteni magadnak,szépen díszítsd ki,és legyél büszke rá,hogy ilyen jókat eszel.Ne hagyd,hogy befolyásoljanak a döntéseidben,és ne utáld magadat,ha hibázol.Falásroham?na és...ha rendesen eszel,és nem hashajtózol,akkor egyre kisebb adagokat fogsz megenni.Javul a közérzeted,újra a réginek,boldognak,vidámnak érzed majd magad.Pár nap alatt érezni fogod a változást.Ne akarj görcsösen megfelelni mindenkinek,csak saját magadnak.És magadnak úgy felelnél meg,hogy nincsenek falások.És ezek után már a családi viszonyok is rendeződnek.Ne akarj görcsösen fogyni,és ne szégyeld,hogy ez van.Más is van így,sőt...Nekem volt,hogy napi 4-5 ször volt falásom.Próbáld meg kiadni a dühödet,mindig mondd ki a véleményedet,és ne érdekeljen,hogy mit szólnak hozzá mások.Ha ügyes vagy,és nincs falásod egy nap,jutalmazd meg magad valami ki aprósággal.A kézimunka is jó megoldásnak tűnik.Ha szeretet hiányod van,kérj meg valakit,hogy öleljen meg,vagy ha megmaszírozzák a nyakad,hátad,az is jó dolog.Az én kapcsolatom Anyuval szörnyű!Állandóan kioktat,leordít,stb.Szerinte ez csak hiszti.Az ilyen embereket messzire elkerülöm,mert teledumálják a fejemet mindenféle hülyeséggel.A fogyókúrákról szóló cikkek ugyanilyen rossz hatással vannak rám.Próbáld meg szeretni magadat,mert igenis egy szeretni való ember vagy,aki ugyan nem tökéletes,de senki sem az.Az is jó,ha megszervezed a napodat,hogy mindig legyen elfoglaltságod,de sohase hajtsd túl magadat!Areggelit se hagyd ki soha!És lehetőleg az is fehérje legyen.AZ ebéd a főétkezés,ilyenkor egyél többet,és meglátod majd,hogy estére már nem leszel éhes.Lehet,hogy az uzsonnát sem kívánod majd,de ha igen az se legyen gyümölcs,inkább egy darab csirkemell.Most edzésre megyek a fiammal,de este még írok.Remélem tudok neked segíteni.Nagyon szorítok neked,és magamnak is,mert úgy érzem,már nem vagyok egyedül a problémámmal,és örülök,hogy rád találtam.Szia
2011. márc. 9. 16:20

Sziasztok!

SOS tanácsot szeretnék kérni.


Nem tudom hol kezdjem.. talán a közepén.

A lányom 15 éves, 4 hete vettem észre, hogy alig illetve nem eszik. Talán megértitek, ha azt írom: sikerült megmérnem: 34kg, a BMI-je 14,1.


Nem tudom mit tegyek! Ha magyarázom, ha kérem, ha ráparancsolok, hogy egyen - hasztalan: nem eszik. Nem is látja át, nem érti vagy nem akarja érteni, hogy mi a következménye az éhezésének. Aki benne van/volt talán tudja, hogy tiltással semmi esélyem, csak nagyobb bajt okozok vele.


Szakorvostól kértem és kaptam időpontot a jövő hét közepére, de addig mit tehetek???


Kérlek segítsetek! Nagyon köszönök minden javaslatot, tanácsot!!!

9414. Chloe1
2011. márc. 9. 07:50

Szia!Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat, bármit szívesen fogadok és sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy, teljesen ismerős érzések amiket leírtál. Legtöbbször magányomban eszem, ha egyedül érzem magam, a férjem nem nagyon van itthon, de igyekszik, csak sokszor elég szemét módon viselkedek vele, holott nem rá haragszom, hanem hogy nem bírtam megállni a kaját. Igen, a hűtő előtt állva eszem, ha eszem, illetve a szgép előtt, leülök, bekészítem a kaját, megeszem és ha elfogyott jön még egy kör... :(

Az ősz,tél ebből a szempontból nagyon rossz,tavasszal én is próbálok knint lenni. ismerős a társaságban nem evés,mégha megőrülök is érte..múltkor anyumnál voltam és kínált müzlivel, főzelékkel, de nem kértem pedig hangosan korgott a gyomrom, elrágcsáltam egy almát ugyan, de arra gondoltam hogy aznap már nem eszem.. és ahogy hazaértem, kifosztottam a hűtőt, alig vártam hogy egyedül legyek, egyek...:( de olyan is van, hogy direkt le mondtam programot, hogy nyugodtan süthessek otthon, majd megettem mindet!!!!!!!!! A legveszélyesebb időszak a délután és a 7vége..7végén eszem, hogy majd 7főtől megállom...és sosem:(

A boltban én is igyekszem kevés dolgot venni itthonra, de nem mindig megy...van, mikor a péntek a bevásárlós napom,akkor minden sz.rt megveszek..

9413. 8a7691817d (válaszként erre: 9412. - Chloe1)
2011. márc. 9. 07:35
Szia.Velem is így kezdték.Mindenki rámszált,hogy egyek,mert csúnya sovány vagyok.Menstruációm nekem sincs,gyógyszerrel sem jön meg.A kajálás nálam inkább akkor van,ha negatív érzések támadnak rám:bánat,egyedüllét,stb.Nálam is voltak közös étkezések,de szinte alig bírtam enni,a kezem remegett,szégyelltem magamat előttük.Volt hogy elbújtam úgy ettem,hogy ne lássa senki,úgy éreztem,hogy állandóan figyelnek,megint elkezdik majd hogy:mennyit egyek,mit egyek stb.Engem is zavar,ha valaki lefogy,és sokszor vagyok dühös magamra mert meghíztam.Nekem az segít,ha elkerülöm az "okos" embereket,akik csak "segíteni" akarnak,de fogalmuk sincs az egészről,sőt nem is értik,hogy milyen az,amikor az ember elveszti a kontrollt,és fal.Én sajnos pillanatok alatt falok egymás után mindent.Nálam is rengeteg pénz megy el kajára,és a kukában,meg a wc-ben is rengeteg köt ki,mintha az étel lenne a hibás,pedig tudom,hogy a kontrollt az étkezésem fölött nekem kellene szabályoznom,normális keretek között.Az élelmiszert árusító helyeket megpróbálom elkerülni,és a "veszélyes ételeket nem hazahozni.Nálam a veszélyes ételek:-mogyoró,chips,tejszínhab,lekvár,nápolyi,keksz,margarin,vaj,péksüti,sajtkrémek,pudingok,zsíros kenyér,kolbász,szalonna,stb.de ha elkezdődik,akkor nincs megállás egészen addig,amíg hihetetlen mennyiségeket meg nem eszek mindent össze vissza,és rengeteg kakaót,tejet iszok hozzá.Sokszor attól félek utólag,hogy szétszakad a gyomrom.Társaságban enni én nem igen merek,nem is járok.Tudom,hogy ebből kigyógyulni nagyon nehéz,főleg,hogy minden a kajáról szól,akárhová mégy,minden televan boltokkal,fornettivel stb.Nagyon sok időt töltöttem kórházban rengeteg nyugtatót,antidepresszánst szedtem,de a gyógyszer nemigazán segítség.A vége az lett,hogy 2 alkalommal bevettem az összes otthon található gyógyszert,és amikor "megmentettek"gyűlöltem hogy még meghalni sem hagynak.A kórházban jó mert elém rakták a kaját,nem vittem pénzt magammal,igy nem tudtam kaját venni,a rokonok is csak ritkán jöttek.De amikor visszakerültem a környezetembe,újra kezdődött minden előről.Az ősz,és a tél számomra kegyetlen.A tavasz az jó,mert sok időt tölthetek a szabadban.Próbáld elemezni az érzéseidet,amikor úgy érzed,hogy falnod kell.Lehet,hogy magányos vagy,szeretet hiányod van,kérj meg valakit aki ilyenkor segít abban hogy eltereld a gondolataidat,és csak akkor kezdj el enni,ha biztos vagy benne,hogy nem lesz falás belőle.Nem jó ha egyedül kezdesz el enni.Én legtöbször inkább a városban eszek egy padon,ahol emberek járnak,igaz,hogy szégyellem,remeg a kezem,de még mindig jobb mint falni.Csak annyi ételt veszek,amit egy étkezésre elfogyasztok,normális egyszemélyes adagokat.Készítsd ki az ételt,és ott egyél,ahol nem szokott falásod lenni.Nekem legtöbször a konyha a színhely,ezért a szobába szoktam bemenni.Mély levegőt veszek,bekapcsolom a tv-t és szépen lassan nyugiban eszek.A mozgás sokat segít,és bármi ami eltereli a gondolataidat a kajákról.Ha készítesz magadnak egy étkezési tervet,akkor ragaszkodj hozzá bármi áron.Ne hagyd,hogy bármi is eltántorítson tőle,de normális teljes értékű étkezéseket tarts,és ne kezdj el enni 2 étkezés között semmit,mert a vége újra falás lesz.Próbálj meg nyugodtan szépen enni,és sétálj,pihenj sokat,a kemény sport nem túl jó megoldás.Ha bármiben segíthetek neked,kérlek írj.Bár falásaim még nekem is vannak,de én teljesen egyedül vagyok,nem számíthatok a családomra,csak magamra.Jó ha van valaki,aki megért,és akinek elmondhatod ezeket a dolgokat.Szia
9412. Chloe1 (válaszként erre: 9411. - 8a7691817d)
2011. márc. 9. 06:41

amikor kiéheztettem a szervezetem még a falás rohamok előtt, akkor a környezetemben mindenki támadott, hogy lefogytam és hogy mennyit sportolok, akkor kezdtem "elgyengülni" és jött a zaba. talán nem is a mennyiség a legrosszabb kajálásaimkor, hanem hogy legalább 6-7féle kaja,sós-édes-édes-sós..szörnyű.Menstruációm nincs 1éve spontán, gyógyszerrel sem jön meg...de állítólag (több nőgyógyász mondta), amiatt van, hogy nem fejlődtek ki a dolgok eléggé tizenévesen... van, mikor a kajálás azmiatt is van, hogy "meg kell ennem" mert hátha amiatt nincs mens....

Az egészséges táplálkozásról lassan könyvet írhatnék, annyit tudok róla. Dr. Lukács Liza könyvét olvastam már ebben a témában. szóltam a családtagjaimnak is már, hogy baj van, de nem nagyon tudnak mit kezdeni a dologgal, próbálnak velem több időt tölteni, volt hogy közösen ettünk,de akkor úgy éreztem a nyakamon vannak és mégjobban szorongtam, és egyidő után kijátszottam őket... annyi kaját kidobtam már, és régebben míg minden pénzem a ruhákra, cipőkre költöttem ma kajára, ami fele a kukában landol :( társásgba már nem nagyon merek járni, mert hátha észreveszik hogy híztam a ruháim sem úgy állnak :S stb. indokok...és ami a legszörnyűbb, hogy az egyik bnőmet is hanyagolom, mert lefogyott és zavar :(

9411. 8a7691817d (válaszként erre: 9409. - Chloe1)
2011. márc. 9. 00:12
Szia!Pszichológushoz mindenképpen menj el,mert elég sokat tud segíteni.Ha rendszeresen tudsz hozzá járni az a legjobb.Egyébként,ha jól tudom ezt is a bulímia közé sorolják.Nálam 4-5 éve kezdődött az egész,egy "butaság"folytán.Gyomorfekélyes lettem,elkeztem hányni,diétázni,a végén már enni sem mertem a hányások miatt.A fiam akkoriban született,egyedül,segítség nélkül voltam vele otthon.Nem kíméltem magam,nem foglalkoztam magammal,nem pihentem,nem ettem...42.6-kg voltam amikor elkezdődtek a falásrohamok,amiket mindig hányás kísért.Nem hánytattam magam,csak hányingerem lett,és nem bírtam magamban tartani a sok ételt.Nekem akkor azt mondták,hogy amíg a normál testsúlyomat el nem érem,addig a szervezetem követelni fogja az ételt,és ez a falásrohamokat fenntartó tényező.Étkezéseket nem szabad kihagyni,3-4 óra nem telhet el étkezés nélkül.Gondolom vannak tiltott ételek,amik ilyenkor a falásroham áldozatai.Egyébként az étkezési terved,amit próbálnál betartani valószínűleg nagyon kevés ételt,és kalóriát tartalmazhat.Nem tudom,hogy te egy falásroham alkalmával mennyi ételt fogyasztasz,de én rengeteget.Talán el sem hinnéd,hogyha leírnám.A Túry Ferenc féle önsegítő kézikönyv jó segítség lehet,ha meg tudod szerezni valahonnan.A címe:Farkasétvágy.Sajnos csak könyvtárakban lehet fellelni,mert nincsen forgalomban.Nekem sajnos még mindig vannak rohamaim.Gyógyszereket is szedek,pszichológushoz is járok,de így egyedül elég nehéz "kigyógyulni ebből....
9410. f212635147 (válaszként erre: 9409. - Chloe1)
2011. márc. 8. 23:30

Szia Chloe,


A szervezeted eszmeletlenul ki van ehezve, es ezert vannak falasrohamaid. Egyel rendszeresen, ne vard meg mig az ajulas kerulget es falj be mindent, regelizz bosegesen , teljeskiorlesu kenyere, tejeskavet mezzel (en mindig ezt eszem), delben egyel valami sult husit salataval, parolt zoldsegekkel, 4 -5 korul valami gyumolcs, zoldalalma, es egy nagyon konnyu (feherje alapu) vacsora. Ha igy etkezel, a szervezeted meg fogja szokni hogy tapanyaghoz jut es elkerulheted a falasokat. En sosem faltam, de lefogytam 54 kg-rol ( algekkevesebb 42 vol), most eppen 45 korul mozgok, de ezeket amiket felsoroltam mar mind eszem, nagyon nehez mert en a 45-rol ha felmegyek 46-ra mar teljesen kiborulok, de akkor is eszem, mert tudom hogy a sovany sajt, hus , zoldsegek nem hizlalhatnak, es ha megis, akkor azert van mert szuksege van ra a szervezetemnek. Muszaj hogy jarj pszichologushoz is, aki atsegit a nehezebb napokon es tanacsokat ad, ha gondolod menj el dietetikushoz is aki ad tanacsot, hogy fogyassz alacsony glikemias indexu eteleket amik tovabb egyensulyban tartjak a vercukorszinted. Milyen magas vagy amugy? Menstruaciod van? Kitartast!

9409. Chloe1
2011. márc. 8. 21:03
Sziasztok!Nem is tudom hol kezdjem....?azt hiszem evészavarom van, csak nem tudom, hogy melyik. Elég furán hangzik gondolom. Úgy kezdődött, hogy sikerült kb. fél év alatt lefogynom 62ről 47-48kg-ra, kevés kajával és a végén iszonyat sok sporttal. aztán nem bírtam tartani az állapotot és elkezdtem falni először csak 5kg jött vissza, majd elkezdtem hashajtót szedni ha sokat ettem,illetve próbáltam sporttal kompenzálni. A hashajtózás nem volt sok,mármint mennyiségre, hánytatni sosem hánytattam magam...most 57kg vagyok,de nem érzem jól magam a bőrömben, próbálom magam tartani konkrét kajatervekhez, de legtöbbször megdől és falok, majd bűntudat ás hashajtó,sport.... tudtok valami ötletet adni mit tegyek?tavaly voltam 6-7alkalommal pszichológusnál ezügyben, akkor enyhült valamivel, de ősz óta ismét problémáim vannak...
9408. anca90 (válaszként erre: 9407. - Boriboo)
2011. márc. 8. 19:01
köszikkkk
9407. boriboo
2011. márc. 8. 14:20
Csodálatos nőnapot mindenkinek! Ünnepeljétek magatokat csajok!:D Pusziii
9406. anca90 (válaszként erre: 9401. - Üvegcserép)
2011. márc. 5. 21:33

Ha egészséges szinten szeretnél kevesebb enni, ahhoz egyetlen egy dolog kell, akarat! Semmi több, kitűzöl egy célt, ami a normális határon belül van, és azt el tudod érni, mert meg tudod csinálni.

Írd le kérlek az adataid, BMI-t (google-ba beírod ki tudod számolni), ha ezt megnéztem szívesen írok pár tanácsot hogyan KONTROLLÁLD jobban az étkezésed, de csak is ebben! És erre nagyon oda fogok figyelni!

9405. 8a7691817d (válaszként erre: 9404. - Bordó körömlakk)
2011. márc. 5. 17:13
Nagyon szépen köszönöm a bátorító szavakat,és újra megpróbálom.Remélem,hogy egyszer majd sikerül...
9404. bordó körömlakk (válaszként erre: 9403. - 8a7691817d)
2011. márc. 5. 16:50

Kedves Heni!


Van egy olyan érzésem hogy azért csinálod mindezt, mert van egy olyan mély seb a lelkedben, amit nem tudtál még eddig feldolgozni. Azt javaslom neked, mindenképp keress fel egy szakembert (nem azért mert hülye vagy, hanem mert ő tudja megmondani neked hogy mi a helyes irány, ami felé kellene haladnod)! Akinek már nagyon komoly lelki válságban van és azért hánytatja magát, annak általában gyógyszert is írnak fel, de ez csak a végső eset. Amit tudsz tenni: az életedet csak te tudod irányítani és uralni. Ha a rossz utat választod, először nem tűnik annak, csak a végén derül ki, hogy nem arra kellett volna menni. Ezért légy egy kicsit okosabb és előzd meg a bajt! Tudom, nem egyik napról a másikra megy, de ha nagyon-nagyon elhatározod, hogy vért izzadva is kilábalsz ebből a helyzetből, akkor sikerülni fog!

2011. márc. 5. 15:58
Sziasztok!Sajnos én is bulímiás vagyok immár 4-5 éve.Egyetlen egyszer telt el ez idő alatt,23 napom falásrohamok nélkül.Azóta minden napos a dolog.Úgy érzem,már mindent kipróbáltam,de ebből nem látok kiutat.Ha valakinek van esetleg segítő ötlete,kérlek írjatok!Köszi
2011. márc. 5. 15:31

Az ember fogadja el önmagát és tanuljon meg vele együtt élni. És mindegy, hogy alacsony vagy magas, vékony vagy sem, az alakot kapjuk. Legfeljebb igyekszünk vigyázni rá. Nem ideákat kell gyártani, hanem szembenézni a valósággal.

Azért mert alacsony vagyok, még nem megyek a falnak, mert nem nőttem 20 cm-rel magasabbra.

Elvégre nem Michelangelo faragta ki az alakunkat, és Tizián sem festette. Így szeressük és fogadjuk el a testünket, a korunkat, ahogy vagyunk.

2011. márc. 5. 15:20

hogy nem vagyok kifejezetten kövér, úgy értettem, hogy nem vagyok túlsúlyos. és igen, vannak testrészeim amiket kifejezetten utálok magamon. a lábaimtól a falnak tudnék menni, mert azok szerintem iszonyú rondák.

nem mondtam, hogy segítsetek betegnek lenni, egyszerűen csak annyit kértem, hogy ha valaki tud, segítsen, hogyan tereljem el a gondolataim az evésről. sportolok, minden nap legalább egy órát mozgok. és kevesebbet szeretnék enni.

meg akarok felelni magamnak. nem kapok magamra nadrágot, mert alacsony vagyok és túl vastag a lábam. szoknyát már nagyon rég óta nem hordok. csak ezen szeretnék változtatni.

és nem tudom, mit mondhatnék még. sajnálom, ha félreérthető volt az előző írásom. reméltem, itt majd megértenek..

9400. anca90 (válaszként erre: 9398. - Üvegcserép)
2011. márc. 4. 19:45

Kedves üvegcserép

Nem a legjobb helyre fordultál segítségért, mert ilyen helyen gyakran nem olyna irányba sodornak akaratlanul, ahova nem kellene. Persze megpróbálok segíteni hátha tudok, bár inkább csak elmondom a véleményem.

Annyit mondanék magamról h 20éves vagyok anorexiás voltam 5-6évig, és most elég jól kezdek kijönni belőle és ez jó!!!

A te problémád egyáltalán nem a külsődből adódik, vagyis én ezt olvasom ki a soraidból. Nincs testkép zavarod, tudod hogy nem vagyok kövér, de akkor miért hiszed, hogy a problémád, azt hogy utálod magad a külsőd lenne? Úgy gondolod, a vékonyabbak boldogabbak és jobban el tudják fogadni magukat? Ezt tapasztalod? Mit nem szeretsz magadban? egyáltalán, miért utálod magad, ennek oka van, van kimondott testrészed, vagy más vágyad van, vagy mások szerint kellene máshogy kinézned, vagy valójában nem is teljesen a testedet utálod, hanem csak enm vagy kibékülve magaddal?

Változtatni, mindig szabad és nem mondom, hogy ne tedd, de azt se hinném hogy a drasztikus fogyókúra után megszeretnéd magad, a tested.

Inkább lehetne egy céltudatos étkezést és életmódot kipróbálnod, sportal, egészséges odafigyelő táplálkozással. Ebben tudok segíteni, sok mindent megtanultam a táplálkozásról, ételekről, vagy akár ha csak bánt valami azt is szívesen meghallgatom erre vevő vagyok, de arra NEM hogy belekerülj ebbe a szörnyű betegségbe és h mindenáron fogyj, ezt itt ne várd senkitől...

Nem éhes, sosem leszel, senki nem az, még egy anorexiás is éhes, csak megtanulta elterelni a gondolatait és másra figyelni, tehát elnyomja, amennyire lehet, de teljesen nem, mert az élet ösztönt nem lehet elnyomni. Kicselezni meg akkor saját magadat cseleznéd ki, enni muszáj, még egy anorexiás is eszik, mert tudja h különben belehal, és ezt senki nem akarja, igen az élet feltétele az evés, tehát muszáj enni, tehát ezt nem lehet kicselezni!

2011. márc. 4. 17:06

Enni nem muszáj, hanem jó! Az élet alapvető része. Ahogy az autó sem megy üzemanyag nélkül.

Mindent mértékkel.

2011. márc. 4. 16:56

sziasztok. új vagyok itt, és szeretnék segítséget kérni.

nem eszem állandóan, nem vagyok rettentő kövér, de utálom magam. szóval, változtatni szeretnék. ha valaki, hát ti biztosan tudjátok, hogyan lehetünk nem-éhesek, meg hogyan cselezhetjük ki a muszáj-enni dolgot.

segítenétek?

köszönet

9397. boriboo (válaszként erre: 9394. - Panda21)
2011. márc. 4. 16:40
Köszönöm szépen, megnyugtatódtam:) Remélem a ma este könnyebb lesz, a citromfűvet szeretem, de mentával szoktam keverni, általában esténként alváselősegítésért orbáncfű teát iszom.. eddig használt, a tegnap az sem.. ma remélem fog!
9396. boriboo (válaszként erre: 9395. - F212635147)
2011. márc. 4. 16:39

Igen orbáncfű teát iszom esténként. Azt nem tudtam, hogy nem lehet túladagólni,és a tegnap este félvve dupla erősre főztem, és mégsem segített. A mézet néha amikor eszembejut akkor szoktam enni egy kanállal, de legtöbbször megfeledkezem róla, pedig szokott itthon lenni.

Köszönöm szépen a válaszod. Hát mostanában én sem vagyok épp a toppon, de igyekszem helyre pofozni magam. Vigyázz magadra! Egyél csak úgyesen! Puszi

9395. f212635147 (válaszként erre: 9393. - Boriboo)
2011. márc. 4. 12:28

Boriboo Draga, azert vagyok itt mert segiteni szeretnek, en sem alszom jol...


SEDATIV PC, homeopatias, teljesen termeszetes csak gyogynovenyek vannak benne, reggel 1 es este lefekves elott egy. Ezenkivul igyal ORBANCZFU teat, patikaban vagy gyogynovenyboltban vedd, lehet kapni filtereset es szaritott virag formajaban is..nekem team mar elfgogyott itt kint, de a sedativ pc ben is az van es megnyugtat, orbanczfu csak fokozza a hatasat, tuladagolni nem lehet amiatt ne aggodj. Amugy szoktal vacsorazni, mert inkabb akkor vacsizz es akkor nem jon rad a panik, en szoktam vacsorazni megis panikom van, egy kanal mezet mindig tarts magadnal...nem hizlal hidd el, nem raktarozodik, mert a maj tatalekait tolti fel, teljesen jo, de ugyanakkor meg fogsz nyugodni hogy a vercukorszinted nem eshet le... En nem vagyok jol :( rolam ennyit...de eszem mert feladataim vannak...puszi

9394. panda21 (válaszként erre: 9393. - Boriboo)
2011. márc. 4. 09:59
Nyugi a narancs miatt, a citrusfélékről azt olvastam h "fogyasztó" táplálékok, tehát elősegítik a zsírégetést, valamint tényleg nincs túl sok kaloria benne. emiatt ne aggódj. én kipróbáltam a citromfű teát, sok helyen lehet kapni ilyen leforrázósat, nem filtereset vettem. nekem tényleg segített picit megnyugodni. igyál meg belőle alvás előtt 1 órával. én mondjuk folyamatosan ittam mostanában, mert amúgy is sok a stressz :( de elméletileg nyugtató hatású és segít az alvásban.
9393. boriboo
2011. márc. 4. 07:00

ÁÁÁÁ nálam nem stimmel valami!

Éjszaka nem tudok aludni, most pedig ott tartok, hogy ha el is tudtam aludni, akkor is megébredek olyan 1 fele és kezd előjönni a pánik, nem tudok visszaaludni, pedig nagyon fáradt vagyok, és ilyenkor megeszem egy narancsot. Egy kicsit aggodóm azért is, hogy hízlal, persze 1 narancsban amennyi kalória van, na de éjszaka, de a legjóbban inkább az aggaszt, hogy az éjszaka arra lett kitalálva, hogy alugyon az ember.. nemtudom mit csináljak, mert egyre idegesítőbb kezd lenni ez az állapot. A tegnap éjjel próbáltam kinózni az alvást, de egyszerűen nem tudtam aludni, s amiután megettem a narancsot, már tudtam aludni... valaki esetleg tud valamit javasólni? Szeretném beszüntetni ezt a helyzetet és állapotot... Amúgy hogy vagytok? Kivel mi újság? Puszik

2011. márc. 3. 13:27

én most így vegetálok... ezen a téren. sok más dolgom van...pl érettségi, jogsi...

amúgy vékony vagyok , szóval ... most nem hisztizek... :)

9391. Jellina (válaszként erre: 9388. - Boriboo)
2011. febr. 27. 19:56

Igen, de azt utálom.

Én a csokit a finom, édes csoki-ízéért eszem.

Ezért nekem étcsoki nem kell.


Ugyanígy nem kell mindenféle gyümölcsökkel töltött csoki sem, pl epres Milk@ és társai.

Ugyanis, ha eperízt akarok érezni, akkor veszek epret.

Nekem a csoki az csoki legyen.

Minél édesebb és töményebb, annál jobb.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook