Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
9450. anca90
2011. márc. 12. 19:21

én 168 cm vagyok és hát kb 44-45-46 kg. Én másfél éve járok pszichológushoz, és bár a súlyom minimálisan nőtt, sokat változott a helyzet. Mondjuk, úgy h eszem:), viccet félretéve tényleg, volt egy idő mikor tápszert is ittam, de érdekes módon nem nőtt akkor a súlyom, viszont volt h már nőtt majd visszament, 2 hetenként szoktuk mérni. Már odáig eljutottam, h napi 3* eszem, főt ételt is, eszem gyümölcsöt, meg napi 1 finom is van, ami valamikor háztartási keksz, vagy mondjuk krémtúró ilyenek. Elég egysíkúan eszem még, de már azért kezdek változatossabban szóval nem cska főzelék..., nehéz visszaszokni, meg h mi a helyes arány mi nem...

Sport, igen elkezdtem megint, nekem is votl egy idő amikor már nem ment, de igazság szerint súlyban tényleg nem gyarapodtam sokat, de a teherbírásom sokkal jobb. Mert hát eszem, na.

Hát szerintem csak abba gondolj bele, hogy vénás táplálás, ezt szájon át is meg lehet tenni. TUDOM nem könnyű, tudod nekem a félelem segített a legjobban, ami rossz is mert átcsap sokszor pánikba, de régen sosem féltem és most h gyógyulok ez tart vissza attól h visszamenjek, de nem is akarok már, de ettől még nehéz.

Ha ezt írod, h a tápszereket is eltüntetted, akkor bizony ez az aminek látszik!

Én pl rozskenyeret sajtal vajjal szoktam vacsorára, reggelre zabkását joghurtal, heti 1* tojást, de úgy h heti 3 tojás meglegyen. Köretet főleg krumplit kerülöm, de néha ráveszem magam..., húst is próbálok minél többször.

nem éri meg hidd el!!!

9449. Judusz77
2011. márc. 12. 11:50

Sziasztok!

Anca neked mik a paramétereid? Az jó ha már a tükörben vékonynak látod magad. Te sportolsz is vagy csak a kajával vannak fenntartásaid? Nekem semmi energiám a sporthoz, gondolom az 5 műtét miatt, viszont már addig jutott a gasztroenterológusom, hogy lehet, hogy vénás táplálás kellene, mert a vitamin és ásványi anyag szintem szinte nulla.Mindegy szerdán megyek hozzá majd megmondja. A hajam 2/3-a kihullott már, kénytelen voltam levágatni. Viszont mivel hétvége van, kénytelen voltam reggelizni. Tükörtojást ettem paradicsommal. A tápszereket amiket felírtak ügyesen eltüntetem. :-( Ti miket esztek?

9448. anca90 (válaszként erre: 9447. - Judusz77)
2011. márc. 12. 10:27

Igen ez érdekes, hogy a tükör és a fénykép teljesen mást tud mutatni. Sőt, lassan félek tükörbe nézni, mert nem tudom mikor látok reálisan, mondjuk nálam már eredmény h vékonynak is látom néha magam, de elég megdöbbentő tud lenni. Viszont ha lenézek magamra, nem ezt szoktam látni...

Hát amiket írsz, abból én úgy érzem, h igen valószínűleg ez a bajod, de nyilván ezt nem nekem kell kimondani. Ha ráadásul cukros is vagy az még nehezít az egészen.

Igazából szerintem nem ártana elbeszélgetni egy szakemberrel, a Te érdekedben, hidd el, nem jó ebbe belekerülni, mert hosszú évek kellenek h ki tudj majd jönni belőle, meg egyébként se!

9447. Judusz77
2011. márc. 11. 19:13
Tükörben nem látom magam soványnak. Söt! De csináltattam igazolványképet a jogsihoz, attól megijedtem kicsit. Elég zombi fejem van rajta. De ennek ellenére nem szeretnék hízni, sőt inkább még 1-2 kilót fogyni. Csak nekem kivették a hasnyálmirigyem, így cukros lettem, ezért annyira nem könnyű a dolog.
9446. anca90 (válaszként erre: 9444. - Judusz77)
2011. márc. 11. 19:04

Hát a súlyod az kevés, ez tény, 17.58 a BMI-d, és a sovány alsó értéke 18, szóval a "csesztetés" jogos... a legfontosabb talán a lelki dolog, hogy miért lettél 84-ből 45, vannak akik túlzásba viszik a fogyókúrát és így lesznek anorexiások, testképzavarosok. AZ is kérdés, h hogyan látod magad? és hogy hogyan szeretnéd tovább, hízni fogyni így maradni?

szóval szerintem ezektől függ összességében

9445. Chloe1
2011. márc. 11. 18:57
Heni!Merre vagy? :( gyere és írd ki ami bánt.... ma én sem voltam túl jól, úgy érzem, hogy sokat ettem és bűntudatom van...kitaláltam hogy el kellene tennem a mérleget egy jóidőre, de egyszerűen nem megy...
9444. Judusz77
2011. márc. 11. 17:13
Hát. .... Na jó voltam 84 kg is. Szóval genetika bizti nem.
9443. a14deb9047 (válaszként erre: 9442. - Judusz77)
2011. márc. 11. 14:52
Genetikailag vagy ilyen, vagy tudatosan nem eszel?
9442. Judusz77
2011. márc. 11. 14:41
Sziasztok. Új vagyok itt. 33 éves vagyok 160 cm és 45 kg. Mindenki csesztet, hogy nagyon sovány vagyok. Szerintetek ez már anorexiának számít?
9441. anca90
2011. márc. 11. 12:48

Heni nem estél el, csal megbotlottál, de felállsz és tovább előre!!!

Igen Chloe persze h ma ügyesek lesztek, A mai nap szuper lesz mindnekinek hiszen olyan szépen süt a nap:)

Hajrá

9440. Chloe1
2011. márc. 11. 07:09
Heni!ugyanezt éreztem ma én is!:( de ma ügyesek leszünk,ok? :)
2011. márc. 10. 23:15
Rossz napom volt ma.Elrontottam valamit,és falás lett a vége.Szégyellem magamat,de nagyon!Hát már sohasem lesz vége ennek az egésznek?
9438. a14deb9047 (válaszként erre: 9437. - A14deb9047)
2011. márc. 10. 20:03
Nem akarok fogyni!! Enni akarok!!
9437. a14deb9047 (válaszként erre: 9435. - 8a7691817d)
2011. márc. 10. 20:02
A jövő héten tud fogadni elsőkörben a neurológus. Utána a teljes vizsgálat a laborvizsgálattól kezdve a rákszűrésen át több hét. Nálunk 3-6 hónapos előjegyzések vannak.
2011. márc. 10. 20:00
Hogyan kezdődött ez nálatok?Egyszerűen elkezdtetek nem enni?
9435. 8a7691817d (válaszként erre: 9434. - A14deb9047)
2011. márc. 10. 19:53
szia.Voltál ezzel orvosnál?
2011. márc. 10. 19:33

Sajnos megint fogytam egy kilót - és nem vagyok éhes! Alig bírok ránézni az ételre és lenyelni egy-két narancsot, vagy vajas kiflit.

Enni szeretnék jóízűen!!!!!

2011. márc. 10. 19:32
Ja,és én azt is hallottam,hogy a kis adagokba minél több kalóriát kell bevinni.PL:burgonyapüré jó sok vajjal,zsírosabb húsok,sajtok stb
2011. márc. 10. 19:27
Szia.Én úgy tudom,hogy az anorexiásoknál nagy valószínűség szerint kialakulnak a falásrohamok,és szépen lassan beindul majd a hízás is,csak türelem,és lehet,hogy gyógyszeres segítég is kell hozzá.
9431. Süty82
2011. márc. 10. 16:23

Sziasztok!

Kb. 7-8 éve kezdődött el a szándékos fogyókúrám (178/62), amire egyáltalán nem volt szükségem. Nem voltam anorexiás(gondoltam), mert nem hánytattam magam, de kórosan keveset ettem, olyannyira, hogy 39 kg-ig jutottam és egy anorexiás szervezetre jellemző minden tünetet produkáltam. Sajnos az utóbbi 1-évben tudatosult bennem, mennyire tönkretettem az életem, és többszöri próbálkozás után úgy érzem idén már nincs visszaút.Testképzavarom nincs, mert tényleg hízni akarok, mindenáron és a heti 40dkg,majdnem mindig sikerül. Rengeteget fejlődtem „agyban”, és az étkezések terén is, már egy ideje hízókúrázom(most 41 vagyok), de nagyon nehéz ennem nagy adagokat. Sok hízással kapcsolatos fórum átolvasásán vagyok már túl. Mindenki tanácsol módszereket, ami neki bevált. Szeretném, ha felfrissítenénk ezt a témát, és jelenleg is hízni vágyó sorstársaimmal közösen segítenénk egymáson. Én sajnos délig csak teát, kávét iszom és szilárd ételt nem is kívánok. Utána lassan beindul az evés és gyakran 10 órakor tudom abbahagyni, még éjjel is ennék, falásrohamok jönnek rám, (persze az és mértékeimhez mérten). A napi kalória bevitelem az 1500-t éri csak el, sokkal több kéne, de szinte állandóan fáj a hasam,nagy mennyiségű ételt egyszerre nem is tudok elfogyasztani. Rengeteg édességet eszem, de már a hús is bekerült a fehérjepótlás miatt az étrendembe. Röviden írtam csak le a kis kórtörténetemet, remélem meghallgatásra találnak .

9430. Chloe1
2011. márc. 10. 08:04
Szia!Gratula, csak így tovább ügyes vagy! Én ma nem mondhatom el magamról, reggelire kicsit sok volt a kaja, össze-vissza... :(
2011. márc. 10. 06:33
Sziasztok!Remélem,hogy ma mindenkinek nagyon jó napja lesz.Eltelt 3 napom falás nélkül,és úgy érzem ezt nektek is köszönhetem.
9428. Lili92 (válaszként erre: 9425. - 8a7691817d)
2011. márc. 9. 23:10
Igen, én olvastam ezt a könyvet, és tényleg nagyon jó! Sokat segített nekem is!
2011. márc. 9. 21:29

Nagyon köszönöm a segítséget! A könyv egy részletét már megtaláltam és nézem is, hátha....


kkkkk

9426. panda21 (válaszként erre: 9424. - 8a7691817d)
2011. márc. 9. 21:02

Én 2 hónap alatt fogytam 8 kilot meg eléggé stresszes napokat éltem, de már előtte is észrevettem, hogy zavarok vannak, előbb jött meg és hasonlók. azt mondják hogy ez az oka. és hogy a 8 kilo sok, bár én nem látom magamon ennyire durvának a változást. Sőt én még mindig iszonyú kövérnek érzem magam. szóval szerintük ez anorexia, amit persze több éve tudok magamról, de orvoshoz még nem kellett sosem fordulnom. de így már hivatalosan is ki lett mondva.

az a baj, hogy én nem tudom megitélni ezt a fogyást, mivél még legalább 5kg lemehetne szerintem, ezért szinte meglepetten állok a menzesz elmaradásán. el se hittem, hogy emiatt lehet, kb hetente nézettem meg magam különböző orvosokkal, hogy nem más-e a baj...

2011. márc. 9. 20:54
Nagyon sokat segítene nektek,ha rákeresnétek erre:P.J.COOPER:Farkaséhség ez a bulímiáról és az anorexiáról szól.Egy önsegítő kézikönyv amiben minden alaposan le van írva,és segítséget nyújt nektek,és a családnak is!!!Tényleg olvassátok figyelmesen végig!!!Nagy-nagy segítség,higgyétek el.
9424. 8a7691817d (válaszként erre: 9421. - Panda21)
2011. márc. 9. 20:39
Szia!Állítólag valamiféle hormonális változásnak tudják be.Nincsen peteérés,a nemiszervek "visszafejlődnek"vagy valami ilyesmit mondtak nekem. Neked is táplálkozási zavar miatt maradt el?Igazából hallottam olyanról is,aki nagymértékű fogyása után visszahízott,és amikor elérte a normál testsúlyát,újra elkezdett menstruálni.
9423. 8a7691817d (válaszként erre: 9418. - 010111011101)
2011. márc. 9. 20:35
Szia.Ez sajnos szerintem anorexia lehet.Minél inkább erőlteted az evést,ő annál inkább nem fog enni semmit.Sajnos egy idő után,szinte már nem is érzik az éhséget.Mindenképpen orvosi segítségre van szükségetek.Próbálj vele nagyon türelmes és kedves lenni,ő valószínűleg még így sem látja soványnak magát,sőt.Ha elismeri,hogy beteg,és szeretne kigyógyulni belőle,akkor van esélye rá.Állítólag jobban gyógyítható mint a bulímia,de ha nem vigyáz magára,akkor sajnos halálos kór!
9422. 8a7691817d (válaszként erre: 9419. - Chloe1)
2011. márc. 9. 20:24
Szia csak így tovább!nagyon ügyes vagy!Az anyósomék engem is cukkoltak,beszólogattak,gyúnyoltak,sőt volt rá példa,hogy anyósom megkínált a málnaszörp készítésénél a kifacsart magokkal,hogy nem enném-e meg állandó megaláztatásban volt részem.Aztán nagyon sokáig nem mentem hozzájuk,és most is csak akkor megyek,ha elég erősnek érzem magamat ahhoz,hogy ne érdekeljenek a beszólások.Olyan szépen kidíszített ételeket viszek magammal hozzájuk,hogy szinte csorog a nyáluk,amikor leülök közéjük,ők meg eszik a nokedlit,stb...Az én szüleim is elváltak,sokáig nagyon bántott a dolog,de megpróbálom elkerülni őket.Sokáig próbálkoztam vele,hogy igazi jó kapcsolat alakuljon ki közöttünk,de ő nemigen akarja.Tarts ki ameddig csak bírsz.Lehet,hogy lesznek még visszaesések,de mindegyikből tanulsz valamit,hogy hol rontottad el.És ha van ilyen,ne add fel!legközelebb majd tovább bírod!És ha megvan az elhatározás,akkor már csak idő kérdése,a teljes gyógyulás.Én nagyon-nagyon mélyen lent voltam,úgy éreztem,hogy ebből nincs kiút.174 cm magas vagyok,és 42.6 kg volt a legkisebb súlyom.Azóta meghíztam 58-60 kg vagyok,és még mindig vannak falásrohamaim,de a tavasz,és a nyár vidám évszakok,és azt gondolom,ha csak őszig,télig tart is a tünetmentességem,az már hatalmas előre lépés,ahhoz képest,hogy legutóbb karácsony előtt volt 23 napom falás nélkül.még egyszer:nagyon -nagyon ügyes vagy!kitartás,és csak így tovább!!!
9421. panda21 (válaszként erre: 9413. - 8a7691817d)
2011. márc. 9. 20:02

Szia Henii!


Arról szeretnélek kérdezni, hogy milyen tapasztalataid vannak a menstruáció elmaradása témában? Nekem először maradt ki és nagyon megijesztett a dolog, azt mondták, hogy adnak rá gyógyszert, de ahogy olvasom neked nem használt. Erre mondtak valamit hogy miért nem?

Köszi!


Ha bárki tud ebben a témában valami okosat mondani az nagyon jó lenne:)

amúgy hogy vagytok?

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook