Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2011. ápr. 12. 12:26
egymast betegititek megjobban ahelyett hogy massal foglalkoznatok. sosem fogtok meggyogyulni ha egesz nap otthon ultok es emesztitek magatokat, kell lennie mas eletcelnak is mint a testsulynak, es lehet hogy az elejen hiznatok ha ennetek, higgyetek el, aztan a szervezet helyreall, mert kuzd es lemenne minden normalisba,,,en tobbet nem irok ide, mert mig az oldal azert hott letre hogy gyogyulni vagyok tamogassak egymast, egyikotok sem gyogyul, hanem azon sir hogyan tudna meg fogyni... nem masokat kell hibaztatni, masra haritani a felelosseget, onmagunkert es tetteinkert csak es kizarolag mi vagyunk a felelosek, ha kikeszitjuk magunkat, az nekunk lesz rosz, masnak fajdalmat es lelkiismeretfurdalast lehet okozni veled, de lehet hogy csak sajnalatot valt ki. De rajtam segitett hogy egy ideig olastam amiket irtok, mert rajottem sokkal tobb ero van bennem, es hogy nem sullyedek, emelkedek. En mar rendesen eszem, figyelem persze meg mindig onmagam, de nem hiztam es 5szor annyut eszem mint ettem a melypontomon. Aplledeoll, legyszi ird le hogy tudom torolni magam, koszonom! Mindenkinek sok sikert a GYOGYULASHOZ. xxx
2011. ápr. 12. 09:44
najó én törlöm magam végleg nem birom ezeket olvasni...
9598. Judusz77 (válaszként erre: 9597. - Kalüpszó)
2011. ápr. 12. 06:49
Hát egy időben én is hánytam. Persze híztam, meg minden bajom volt. Most már inkább eszegetek, de tudatosan nagyon alacsonyan tartom a szénhidrátbevitelt. Tegnap is 12 gr volt csak, és 160-180 kellene normálisan. Nekem úgy tűnik ez beválik, mert azóta amióta ezt írom egy naplóba ( persze nem önként, hanem a belgyógyászom kérte), azóta nem hánytam, az energiám is több, nem hullik a hajam. És szinte 2 hét alatt ment végbe a változás. Azóta már napi 20 km-t bicózom is, előtte nem bírtam semennyit. www.kcal.hu-n egész jó szénhidrát ás kalóriatáblázat van. 160 cm és 44 kg vagyok.
9597. Kalüpszó (válaszként erre: 9593. - 9937e85a97)
2011. ápr. 11. 22:40
Hát én is azt hittem nem lesz több én is annyi voltam mint te de már nehezen hányok és benne marad mindig egy pici kaja és egy pillanat alatt felment 57kg-ra úgy hogy volt mikor 51 kg voltam de azért én is inkább úgy 52-53 között mozogtam átlagban. De amint megérezte a szervezetem hogy kap valamit egyből híztam. De ezek csak vissza maradtak a hányás után tehát enni nem ettem amit dirrekt magamban tartottam és ebben az a gáz hogy mi lenne ha norálisan kezdenék enni és ennék egy tál pörit vagy mást akkor már egyből 60 kg-ra híznék???? Durva. Most megint azon vagyok hogy vissza menjek annyira mint te.
9596. Kalüpszó (válaszként erre: 9595. - PrunnerEszter)
2011. ápr. 11. 22:36

Szia! Ugyan sok mindentől függ kinek hány kg-nak kéne lennie pl. kor, csontozat stb, de elméletileg a BMI számítás így van: 159-100 az 59, ennek a tíz százaléka 5.9 és az 59-ből le kell vonni az 5.9-et vagyis a te normális súlyod 5.3Kg. DE mondom ez sok mindentől függ.


AMúgy az a gáz hogy hiába fogsz le mindig lejjebb akarsz majd menni ezt saját tapasztalatból mondhatom. S utána ha vissza megy akár 1 kg is meg fogsz őrülni.

2011. ápr. 11. 21:16

Sziasztok!

159 cm magas vagyok, 59 kg, követkető cél az 57-58 kg, aztán továbbra is heti 1-2 kg fogyás. Nem tudom hány kg-nak kellene lennem, egyenlőre 49-50 kg a kitűzött célom.

9594. PrunnerEszter (válaszként erre: 9591. - Marszi6)
2011. ápr. 11. 21:11

Szia!

Nekem a szőrpamacsaim mindig sokat segítettek, túlzás nélkül mondom, hogy nélkülük addig próbálkoztam volna míg egyszer csak sikerül "kilépnem". Vadászgörényeim meg macskáim vannak. Az öreg görényem 9 éves múlt, idén 2 macskámat és 1 görényemet veszítettem el. Szerintem értékeld, hogy a szőrpamacsod van neked (vagytok egymásnak), mert ő 100 % hogy szeret, őszinte és bízik benned. Kitartás aminek kezdete van, vége is van.

9593. 9937e85a97 (válaszként erre: 9592. - Judusz77)
2011. ápr. 11. 12:11
:d én nem ettem tegnap sokat, de volt reggel ilyen nagy étvágyam mikor felkeltem. nekem állandóan fáj a fejem holnap megyek dokihoz most meg vizsgák lépek is tanulni, 53ra híztam fel. ilyen 52 ami állandó... de nem baj, de több azért nem lesz :) de már várom hogy jól legyek tudjak menni sportolni meg ilyenek jah tenni is kellérte :) jáááj. na puszi
9592. Judusz77 (válaszként erre: 9589. - 9937e85a97)
2011. ápr. 11. 08:19
Hát valami volt tegnap a levegőben. Önmagamhoz képest én is sokat ettem, de persze szinte csak zölit, gyümölcsöt, meg sós lében lévő tonhalat és sok-sok Nutellát, de az is Norbis volt. Le is nyomtam délután egy jó 20 km-t bringával, ami abban a nagy szélben nem is volt egyszerű. Csütörtökön pedig vizsgázom rutinból, úgyhogy össze kéne vakarni magam. Még mindig 44,5 vagyok. Szép hetet mindenkinek, és egyetek, csak egészséges cuccokat.
9591. marszi6 (válaszként erre: 9588. - Fdcfc1ad3b)
2011. ápr. 10. 20:25
Értékeld amid van!Mellettem csak egy szőrpamacs van.Azon gondolkodom mostanában,hogy elajándékozom őt...Reménytelennek tűnik minden.
9590. marszi6 (válaszként erre: 9586. - Fdcfc1ad3b)
2011. ápr. 10. 20:17
Mert így van.Kihúzta a lábam alól a talajt.Ha mellettem van akit szeretek nincs baj,de a kétely és a magány engem felőröl.Gyenge vagyok.
2011. ápr. 10. 10:40
nálam farkasétvágy volt reggel...meg úúgy fáj a fejem hogy az nem igaaaaz. -.- eléggé labilis vagyok még ...
9588. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 9585. - Marszi6)
2011. ápr. 10. 09:43
A nap nagy részét egyedül töltöm.A szüleim segítségére nem számíthatok,a férjem dolgozik,ő is keveset van itthon.Ismerőseim nemigen vannak akikre számíthatnék.Köszönöm a jótanácsokat.
2011. ápr. 10. 07:40

Sziasztok!


Tudtok nekem ajánlani pszichológust Szegeden? Ha igen, mibe kerül?


Választ előre is köszi!

9586. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 9585. - Marszi6)
2011. ápr. 9. 22:10
miért írod,hogy amit csinálsz azt miatta csinálod?
9585. marszi6
2011. ápr. 9. 18:59
Soha többet nem írok telefonnal.Tehát:Falásrohamok ellen ötletek:-Csak kis mennyiséget vegyél/rendelj.-Adagold ki a kaját,a maradékot öntsd le mosogatószerrel.Így is a kukába végzi,de legalább magadat kíméled.-Csak társaságba egyél.-Ha nem egyedül élsz család bevonható?Ne hagyjanak egyedül.Ezzel persze csak megkerülöd a problémát.Pedig azt kéne megoldani.Mind tudjuk.Hülyén hangzik,hogy én osztok tanácsokat.Sokszor érzem,hogy én vagyok a legnagyobb sz..ban.Utolsó bejegyzés óta ettem 1 zsemlét.Muszály volt.Együtt voltunk.Fogalma sincs mit művelek magammal(miatta).Nem tudom meddig bírom...egészségileg,idegileg,de legfőképp lelkileg.Ha visszaköltözik abbahagyom.Most ennyi az enyém.Ezt irányíthatom.
9584. marszi6
2011. ápr. 9. 18:21
FalĂĄsroham ellen Ăśtletek:-Csak kis mennyisĂŠget vĂĄsĂĄrolj/rendelj.-Adagold ki a kajĂĄt,a maradĂŠkot Ăśnts le mosogatĂłszerrel.Igy is a kukĂĄba vĂŠgzi,de magadat kĂ­mĂŠled.-Csak tĂĄrsasĂĄgba egyĂŠl.-Ha nem egyedĂźl ĂŠlsz csalĂĄd bevonhatĂł?Ezzel persze csak megkerĂźlĂśd a problĂŠmĂĄd.Pedig azt kĂŠne megoldani.Mind tudjuk.HĂźlyĂŠn hangzik,hogy ĂŠn osztok tanĂĄcsokat.Sokszor ĂŠrzem hogy ĂŠn vagyok a legnagyobb sz...ban.UtolsĂł bejegyzĂŠs Ăłta tegnap ettem 1 zsemlĂŠt.MuszĂĄly volt.EgyĂźtt voltunk.Fogalma nincs mit mĂźvelek magammal(miatta).Nem tudom meddig bĂ­rom...egĂŠszsĂŠgileg,idegileg,de legfĂśkĂŠpp lelkileg.Ha visszakĂśltĂśzik,vagy egyĂźtt vagyunk nem csinĂĄlom.Most ennyi az enyĂŠm.Ezt irĂĄnyĂ­thatom.
9583. Kalüpszó (válaszként erre: 9581. - Fdcfc1ad3b)
2011. ápr. 9. 15:44

Kedves B.H.!!!

Teljesen megértlek mert ugyan ez a problémám nekem is már 13-ig éve. 1998-ban kezdődött és máig tart. Hidd el és tudom mekkora mennyiséget ehetsz meg mert én is így vagyok ezzel. A fizetésem erre megy el. A kis kevés is. Egy nap többször hányok én is és reggeltől estik. S mivel mindig kijön egy óra múlva éhes vagyok. Próbálom kihúzni hogy minél később legyen az első evés és hányás hogy estig kevesebb legyen de hát nem igen működik. Nehezen bírom az éhezést pedig régebben jól bírtam. Nos ha van kedved privibe írni írjál nyugodtan. Ja én is voltam már csoportterápián meg pszichiáternél stb. Antidepresszánst is szedek a depresszió miatt. 29 éves vagyok és mondom 13-ig éve hogy bulimiás. Szóval azt hiszem tudom miről beszélsz.


Na pusza!

2011. ápr. 9. 13:52

szép napot mindenkinek!


ma reggel elhatároztam, hogy bármekkora erőfeszítésbe is fog kerülni, meggyógyulok! a családom, a barátaim és a szeretteim kedvéért! nem akarom tönkretenni az életüket! ráadásul fogyni egészségesen is lehet... én nagyon nagyon szeretném, ha menne!!!!!

szurkoljatok!

2011. ápr. 8. 23:09
Sziasztok.Én sajnos bulímiás vagyok.Akárhogyan is próbálok úrrá lenni a falásrohamokon,egyszerűen nem megy!Állandóan éhesnek érzem magamat,végigcsináltam jópár pszihoterápíát,floxetet szedek évek óta,és mégsem vagyok képes ellenállni a rohamoknak.Már nagyon el vagyok keseredve,mert úgy érzem,erre nincs gyógymód,ebből nincs kiút.A gyomrom már hatalmasra van tágulva,és egyre nagyobb mennyiségeket eszek.Már reggel kezdődik és egy nap alatt akár több ilyen falásroham is előfordul.Ha éppen meg nincsen falás,akkor literszámra iszom a tejet,de abból is rengeteget.Már rettegek attól hogyha felkelek,elkezdek enni,és nem bírom abbahagyni.Állandóan éhesnek érzem magam,és állandóan zabálok.A P.J Cooper farkasétvágy című önsegítő kézikönyvét milliószor elkezdtem alkalmazni.Étkezési tervet írok,kiadagolom a kaját,de ha elkezdek enni,akkor nincs megállás.Hihetetlen nagy mennyiségeket falok fel pillanatok alatt.Talán el sem hinnétek mekkora mennyiségeket tömök magamba.Ha esetleg van valamiféle segítő ötletetek,kérlek írjatok.
2011. ápr. 8. 20:40

judusz: 157cm 46 kg

nagyjából fél éve tart. a súlyom ingadozik, egy ideig próbáltam tudatosan többet enni, de kábé másfél hónapja megint visszaestem..

a barátaim és a családom segít, igen.


boriboo: a bűntudat evés után van.. ha nem eszem, akkor csak tudom, hogy tönkre teszem magam. hogy ennek nem így kéne lennie. de általában a nemevést szoktam választani a bűntudat helyett..

9579. Judusz77 (válaszként erre: 9575. - Nothing to say)
2011. ápr. 8. 20:24

Hány kiló és centi vagy? Mióta tart Nálad ez a kór?

Sztem ehhez a pszichiáter kevés. Több éve járok. Sztem a család,barátok támogatása fontosabb.

9578. boriboo (válaszként erre: 9577. - Nothing to say)
2011. ápr. 8. 20:21

Ilyenkor a legnehezebb!

De amikor bűntudatod van azért, amiért nem eszel, az a remény a gyógyuláshoz. Most a legnehezebb lépni, mert kisért az örökös bűntudat, de hidd el sikerűl, ha kitartó vagy. Nagyon nehéz elengedni az anorexiát. Nem vagyok én sem gyógyúlt, de igyekszem változtatni az életmódomon. próbálom felrúgni a szabályaimat, nagyon nehéz, viszont megéri. Néha kétségbe esem, és érzem, hogy vissza fogok esni, de ha valóban akarom, akkor tudom, hogy sikerűlni fog.

Ne add fel, az a lényeg.

2011. ápr. 8. 19:57
próbálok kitartani.. csak önmagamnak mondok ellent egyfolytában.. ha eszem, azért, ha nem, azért.. :(((
9576. a14deb9047 (válaszként erre: 9575. - Nothing to say)
2011. ápr. 8. 19:49

Ha tudod, hogy probléma van, az már jó.

Ha járod az utat, még jobb. Kitartás!

2011. ápr. 8. 19:18

tegnap voltam pszichológusnál, előtte pedig beszéltem a háziorvosommal.

olyan végeérhetetlennek tűnik

9574. a14deb9047 (válaszként erre: 9573. - Nothing to say)
2011. ápr. 8. 19:08
Először ideggyógyászat, ahová háziorvosi beutaló szükséges. Éppen ezt az utat járom.
2011. ápr. 8. 19:04

sziasztok


új vagyok itt. anorexiás. szeretnék valamilyen segítséget kérni. nem is tudom igazából, mit.. egyik részem meg szeretne gyógyulni, a másik meg annyira.. makacs.

hiányoznak valamilyen szinten az ételek, de képtelen vagyok letuszkolni a torkomon valamit bűntudat nélkül...

nem tudom, mit csináljak. vagy akarok-e csinálni bármit is. egyedül vagyok ezzel a dologgal. nagyon..

9572. Judusz77
2011. ápr. 8. 18:59
Hű ez a nap nekem sem jött be. Ettem elég sokat, most furdalásom van, biciklizni sem tudtam mert nagyon fújt a szél. Igaz a kajám főként eper, narancs, ubi meg fetasajt volt, de akkor is.
9571. Judusz77 (válaszként erre: 9567. - Kalüpszó)
2011. ápr. 8. 17:20
Hát étvágycsökkentőként nekem anno a nagyon sok szűztea és a kapszulája jött be csak. De hogy falásrohamra jó-e azt nem tudom.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook