Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
9630. Kalüpszó (válaszként erre: 9625. - Judusz77)
2011. ápr. 15. 01:32

Hát én ugye voltam a pszichológusnál tegnap és ne hari hogy nem írtam ide. Privibe írtam annak aki kérte. Na hát az volt amire számítottam hiszen ez nem az első alkalom volt hogy pszichológussal beszéltem de ez most egy új nő és nekem szimpi volt. Hetente egyszer fogok járni hozzá szerdánként. Igazából az első 2-3 alkalom azt mondta arról fog szólni hogy az életemről mesélek a családomról, de ez érthető hiszen neki először fel kell mérni a helyzetet hogy megtalálhassa a probléma fő okát mitől is kezdődhetett stb. Viszont az elmondta hogy az eddig elmondottakból látszik hogy elég erős személyiségzavarral küzdök. Egy óra alatt elég sok minden mondtam de hát az ember életét nem lehet egy órába sűríteni. Sok van még hátra és hát ő is mindig elkap dolgokat és bele kérdez és nagyon nagyon sokat jegyzetelt. Komolyan több oldalt még néztem is hogy mennyit tud rólam írni és ha hall tőlem egy mondatot ami az ő szaktudása szerint fontos akkor arra vissza kérdez hogy itt mire gondolok ezt hogy értem stb. Hát ő ez tanulta évekig valószínű tudja hogy miért. Na hát röviden ennyi. Igazából nem tudok mit mondani és még sokáig nem is fogok mert ez a arról szól hogy beszélgetünk és ha már elég sokat tud rólam tud tanácsot adni hogy mit kéne csinálni. Na azt majd úgy is közlöm veletek. De mindenkinek tanácsolom menjen orvoshoz mert sajnos a tapasztalatom az aki már évek óta csinálja hogy egyedül nem megy a leszokás hiába vagytok tünetmentesek pár hónapig vagy akár egy évig is. Nekem egy orvos megmondta hogy akkor is kéne orvos ha már egy éve nem csinálnám már csak azért is mert nálam már nagyon rég óta fenn áll ez a jelenség.


Na pusza!

9629. Polip778
2011. ápr. 14. 23:13

Hello mindenki! :)

13 éves lány vagyok. Van egy fiú aki nagyon tetszik nekem, de ő mint kijelentette csak akkor fog velem járni ha vékonyabb leszek. 170/60 vagyok és ez neki nem jön be. tudom hülyeség egy fiú kedvéért fogyózni de eléggé belelendültem :/ Megéri?

9628. a14deb9047 (válaszként erre: 9627. - Judusz77)
2011. ápr. 14. 19:42
Ez érthető is :(
9627. Judusz77
2011. ápr. 14. 19:40
Ma én is voltam belgyógyásznál. Osztotta az észt, h napi 1000 kcal legyen meg! Na a fele sincs. És ha nem hízok, nem engedi, h megoperáljanak.
9626. a14deb9047 (válaszként erre: 9625. - Judusz77)
2011. ápr. 14. 19:18

Nincs még szövettani eredmény. Olyan rideg volt a doktornő... Szívem szerint szerettem volna az ő torkán lenyomni valamit...; semmi empátia...

Egy hét múlva újra... Változás semmi, max. annyi, hogy tényleg rosszul vagyok étel nélkül, de nem kívánok semmit... És ha a jövő hét végére gondolok... :(

9625. Judusz77
2011. ápr. 14. 19:07

Zsóka eredmény?


Kalüpszó eredmény?


Eltűntetek!

9624. Judusz77 (válaszként erre: 9622. - Anca90)
2011. ápr. 13. 19:44
Mi örülünk ha visszajársz néha, és reméljük tényleg tartósan jól leszel!
9623. anca90
2011. ápr. 13. 19:13

sok sikert mindenkinek a Gyógyuláshoz!

Zsóka remélem hamarosan megjön az étvágyad!!! de jó lenne!!!

9622. anca90
2011. ápr. 13. 19:10
nem olvasom végig mit írtatok, és igen magam miatt, mert nem akarok visszaesni, és igen visszajárok néha, Miattatok, mindenre gondoltok csak erre nem, hogy Ti értetek aggódik valaki...nem értem, miért rögtön a rosszat kell látni, feltételezni
9621. Judusz77
2011. ápr. 13. 17:40
Elcsesztem amit felépítettem......
9620. Judusz77
2011. ápr. 13. 15:07
Képzeljétek ma sütöttem. Igaz nyírfacokorral, diabetikus vaniliáscukorral, és diabos lekvárral, de nagyon jó lett! És kb 20 perc alatt kész is volt a süti. És még lecsót is főztem, és enni si fogok belőle, mert alacsony a szénhidrátja. Ti hogy vagytok?
9619. a14deb9047 (válaszként erre: 9617. - Judusz77)
2011. ápr. 13. 08:59

Holnap megyek a szövettani eredményért.

Az étvágytalanság változatlan.

9618. marszi6
2011. ápr. 13. 08:35
Parázs vita volt/van.Azt hiszem senkit nem buzdítottam semmi ártalmasra,sőtt!Azért jöttem erre az oldalra,mert ez az egyetlen hely,ahol el mertem mondani hogy mit érzek,gondolok.Pár hónapja még én is jól voltam,most nem.Hullámvasút.Majd valószínüleg rájönnek ők is, bár teljes szívemből kívánom,hogy ne!Bocsi ha valakit lehangoltam..
9617. Judusz77 (válaszként erre: 9615. - PrunnerEszter)
2011. ápr. 13. 07:37

Eszter vigyázz! Én is így kezdtem. Egy mandulaműtét kapcsán lement 10 kiló. Aztán vérszemet kaptam. A szűzteát én full dózisban nyomtam, szétnyírta az emésztőrendszerem. Rohadtul nem jók a tükrözések!! Lett tőle egy felszívódási zavarom,aztán már amikor eszegettem is csak fogytam.


Zsóka mizu?

9616. Kalüpszó (válaszként erre: 9615. - PrunnerEszter)
2011. ápr. 13. 00:23

Szia!


Hát igen én is sokszor kaptam meg ezt amit neked is sokan mondtak és pont így hogy hová fogyok már meg minek stb. De hát sajnos én nem azt látom amit mások vagy amit a tükör mutat. A segítség tényleg nagyon fontos főleg az szakmai úgy érzem mert a családtagok és a barátok sajnos tehetetlenek nekem az a tapasztalatom sőt sokan írják hogy nem is értik meg őket és nem segítenek és a legtöbb szülei és barátai nem is tudják mert nem merik elmondani.


Mondjuk nem hiszem hogy egy nem beteg ember azzal kérkedik hogy ő anorexiás hiszen miért akarná ezt mondani inkább örülni kéne hogy nem az.


Azért vigyázz mert sokszor így keződik hogy hopp ma nem vacsizok vagy most kis diéta vagy fogyókúra és észre sem veszi az ember már csak 3 db paradicsomot eszik egy nap és edz mint az állat vagy egyszer hány egyet és utána nincs megállás az örökös falás rohamok miatt a leesett vércukorszint miatt stb. Szóval veszélyes. Azért jó hogy te viszonylag egészségesen élsz és csak így tovább és ne is akarj ide tartozni mert az azt jelentené hogy beteg vagy. Azért írjál nyugodtan mert ez nem azt jelenit hogy nem szólhatsz bele. Sőt. Bármi jó tanácsnak örülni fognak a többiek szerintem.


Na pusza!

2011. ápr. 12. 22:04

Sziasztok!

Eléggé újként vagyok jelen itt, egy ideje olvasgattam már a topikot mielött írtam. 2 fiam van akiket egyedül nevelek, 3 éves lesz a nagyobbik júniusban a kicsi 15 hónapos lesz 20.-án. Dec végén voltam 69 kg azóta lement 10 kg. Nem vagyok anorexiás. Néha többet néha kevesebbet eszek, néha kihagyom az étkezéseket, és néha szűztea kapszulát szedek vagy szenna teát iszok. Nem látom magamon ezt a -10 kg-ot, csak a ruháim kissebbek. Heti 1-2 kg-ot fogytam az előző hónapban, ezt szeretném megtartani. Szerintem valóban nem szabadna azokat bántani akik nem tudatosan keveredtek bele bármilyen evészavar okozta betegségbe. Engem csak az zavar amikor adott egy korának és magasságának megfelelő testsúllyal rendelkező személy aki alapvetően nem rendelkezik evészavarral és kijelenti, hogy "én mától pro-ana vagyok", és az ilyenek buzdítják egymást a végtelenségig ameddig valóban betegek lesznek. Mindenkinél vannak hullámheyek illetve völgyek, a támogatás fontos és az is hogy anélkül lehessen elmondani bármit, hogy annak negatív következménye lenne. Rendszeresen megkapom, a "hülye vagy te, minek akarsz még fogyni?!" szöveget. De attól, hogy tudom, nem azt látom a tükörben amit mások, még nem változik meg a tükörképem azzal a felkiáltással, hogy "jajj lebuktam megmutatom a valós képedet...." bocsánat ha sok vagyok egyszerre, remélem még tudok veletek beszélgetni, így is hogy számotokra kívülálló vagyok. Sok sikert és kitartást kívánok a gyógyuló félben levőknek.

9614. Judusz77
2011. ápr. 12. 20:32
Írj holnap mindenképp, h mi volt. drukkolok.
9613. Kalüpszó (válaszként erre: 9611. - Judusz77)
2011. ápr. 12. 19:51
Bakker én is ugyan ezt írtam neki de még mielőtt a tiédet olvastam volna. S azt is hogy úgy látom mindenki az én véleményemen van az ex betegekkel kapcsolatban és én is pártolom hogy akármilyen beteg gondolatot és gusztustalanságot le kell írni mert az az őszinte és ez azért van névtelenül a fórum hogy bárki leírhassa azt ami nyomja a szívét és másnak nem mert vagy nem tud vagy nem akar vagy még nem bír elmondani. Ennyi. Csak őszintén. Akinek nem tetszik az úgymond lehúzás az meg javaslom húzzon el a fórumról. Igaz vagy nem????
9612. Kalüpszó (válaszként erre: 9610. - Anca90)
2011. ápr. 12. 19:44
Azért csak ide jársz ha most is írsz. Nézd lehet van olyan mikor lehúzzák egymást de azért olvasd már vissza hogy a többség inkább biztatja a másikat és ajánlgatják egymásnak az orvosokat stb. Az szerintem nem sajnálkozás ha egy nő elmondja hogy bulimiás a férje és a gyereke mellett és nincs ki segítsen neki és meghallgassa stb. Mert nekem írt egy kedves lány és ez nem sajnáltatás és a legtöbb lány ilyen problámával küzd és nem tudjál hol elmondani és elmondják mi jár a fejükben. Lehet beteges gondolatokat osztanak illetve én is osztok meg itt másokkal de az az igaz és nem fogunk hazudni csak azért hogy nektek akik ezt gondoljátok jobb legyen. Az amit az ember érez azt kell itt elmondani és ha valaki azt érzi hogy igen is még fogyni akar akkor írja le azt hiszen beteg ezt meg kell érteni és ebben kéne segíteni egymást nem leszólni hogy lehúzza a többieket. Akinek ez lehúzás az ne járjon és ne írjon ide hanem menjen át egy olyan fórumra ahol nem étkezési zavaros emberek írogatnak egymásnak. Sokan írják egyébkén hogy ma ettek és jobban vannak csak vissza kéne olvasni. Nézd van ilyen is meg olyan is. Szerintem, de ez csak az én véleményem viszont ahogy így olvasom annyira nem is csak az én véleményem. Privibe is ezt írják nekem. Na de mindegy. Ha te is jól vagy már akkor nem kell írnod ide senki nem erőlteti ha mi csak lehúzunk akkor nem kötelező és mi örülünk ha már jól van, de azért gondolom ez nem mindig volt így és gondolom te is írtál úgy mond lehúzó dolgokat. Valószínű. Na pusza. Gyógyulj tovább és sok sikert. Tényleg én ezt kívánom mindenkinek aki negatívat ír annak is meg annak is aki pozitívat.
9611. Judusz77 (válaszként erre: 9610. - Anca90)
2011. ápr. 12. 19:36
Hát kedves Anca tudod semmi nem kötelező. Ha engem lehúz valami, oda nem megyek többet. Ám valami miatt csak visszaolvasod a fórumot. Én igenis leírom, leírtam,hogy hogy szabadultam meg a hányásoktól. Aki akarja vagy tudja, csinálja utánam.
9610. anca90
2011. ápr. 12. 18:27
Abban nagyon is igaza van C.-nak hogy nagyon le lehet húzni egymást, és ez tényleg egy gyógyuló oldal... Én is azért nem járok ide, mert tudom h akaratlanul, de lehúz, és a sajnálkozásnak sok értelme nincs! Ő is beteg volt én is, és szerintem mi tisztábban látunk már mint ti, ha azt írnátok le, h ma jobban ettem (bár nehéz volt, mert mind tudjuk hogy nehéz) sokkal többet tennétek magatokért és másokért...
9609. Kalüpszó (válaszként erre: 9607. - Remeni)
2011. ápr. 12. 16:22
ÁMEN!!! :-)
9608. Kalüpszó (válaszként erre: 9606. - Judusz77)
2011. ápr. 12. 16:19
Drága én tudom hogy nem nekem szóltam a negatív dolgok. Hidd el teljesen átláttam az üzidet. Természetes megírom mi volt bár érzem hogy az első alkalommal mi lesz hiszen már régen voltam dokinál ez ügyben. Amúgy én Cipralexet szedek és néha Xanaxot. A Cipralex az antidepi. Ja egyébként én nem tudtam hogy Applebaby ugyan az mint Appledoll. Mert a régi vagyis az Applebaby régen levelezett velem privibe. Akkor még nem volt gyógyult tudod :-). Na mindegy. Hagyjuk. Már biztos kitörölték magukat csak előbb még ide írtak 1-2 dolgot aztán mint aki jól végezte dolgát hogy ők hú de megmondták a sok betegnek kiléptek. Mondjuk azt nem fogjuk megtudni ha más néven újra ide jönnek mert hát azt honnan lehet tudni. Nem baj. Mivel én kb. 2-3 emberrel levelezek privibe pl. veled is. Ezért maradok is így és akkor nem lehet félre értés. Persze az újak levelét is szívesen fogadom.
9607. remeni
2011. ápr. 12. 15:19
Sziasztok! Régóta olvaslak Titeket. Külső szemlélőként úgy látom, mintha azok akarnák elhagyni a fórumot, akik éppen "első gyógyulásukat" élik át az anorexiából... akik pedig régebb óta küzdenek, továbbra is számítanak egymásra. Sajnos tényleg úgy van, ahogy írtátok, hogy a visszaeséshez nem kell sok... ideig-óráig jobban lehetünk, de ha újra a gödör alján találjuk magunkat, rengeteg idő és energia, mire normálisabb életet élhetünk (már ha egyáltalán sikerül)... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én is úgy gondolom, szükségünk van egymásra. A másik pedig az, hogy aki még nem élte át, milyen bulimiásnak lenni, az ebben nem tud tanácsot adni... és hogy magamról is írjak néhány dolgot: 24 éves vagyok, 10 éve evészavaros. Anorexiával indítottam, aztán bulimia (napi 5 hánytatás), most a kettő között tengődöm... 163cm vagyok és 51kg. Legalacsonyabb súlyom 35kg volt, legmagasabb 56. Aki bulimiás, persze, hogy előfordulhat, hogy _reális_ az, hogy fogyni szeretne néhány kg-t... de ebben egy anorexiás (aki sosem volt bulimiás) csak annyit lát, hogy a fogyásra biztatjuk egymást, stb... Mindkét betegséget megtapasztaltam (és tapasztalom folyamatosan), és az az igazság, hogy szerintem a bulimia a legszörnyűbb... de mi is élhetünk normális életet... az elején az is eredmény, ha egy nap eggyel kevesebbszer használjuk nem rendeltetésszerűen a wc-t... és ezért is dicséret jár... fokozatosan... Hajrá Mindenkinek! Egy életünk van, nem adhatjuk fel! Ebből kell valahogy kihozni a maxot! :)
9606. Judusz77 (válaszként erre: 9604. - Kalüpszó)
2011. ápr. 12. 14:57
Engem érdekel mit mond a pszichiáter, én is járok már egy éve. Appledoll 2 nap múlva itt lesz megint, mert 2 hete is törölte az Applebaby felhasználónevét, és újra regizett. És az előző hozzászólásokhoz csak annyit, hogy nem hiszem, hogy gáz, hogy azt propagálom, hogy számoljon mindenki kalóriát és szénhidrátot, mert ettől megnyugszik, és ezáltal enni is többet fog. Nehogy azt mondják nekem, hogy ez kórosabb, mint amikor ők leírták, hogy nem esznek. Mindenkinek magába kell szállnia kicsit. Mindegy, ennyit az OKOS GYÓGYULTak ledegradálásáról, nem fogok az ő szintjükre süllyedni. Sírni pedig valahol kell, mert a környezetednek nem tudsz ez a tapasztalatom. Holnap Kalüpszó mindenképpen írd meg mit mondtak, és Te mit szedsz, ha szedsz bogyót. Én csütörtökön megyek dokihoz, csak most egy intenzíves doktornőhöz, nem pszichihez. Meg csütörötök du vizsgázom is, holnap vezetek, ma vezettem meg fogdokinál voltam, úgyhogy elég intenzív a hetem. Pussz, a negatív felhangok értelemszerűen nem Neked szóltak!!!!!!!
9605. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 9600. - F212635147)
2011. ápr. 12. 14:55
Nekem is voltak tünetmentes napjaim,és azt hittem,hogy meggyógyultam,de ez csak ideig-óráig tartó dolog volt.pár nap,pár hét,pár hónap még nem a gyógyulás.A visszaesés bármikor bekövetkezhet.Rengeteg helyen,rengeteg orvosnál jártam,rengeteg gyógyszert szedtem.Volt olyan orvosom,aki azt mondta,hogy teljes gyógyulás ebből nincsen.Tünetmentesíteni lehet,de életed végéig figyelned kell magadra,arra,hogy ne essél vissza.És ehhez nem kellenek nagy dolgok.Elég egy szó,egy jelenet,stb...és már vissza is estél.Szerintem itt mindenki segítséget vár a másiktól,szeretne tanulni a másik embertől,akármilyen icipici dolgot,amivel önmagán is tud segíteni.És a legszörnyűbb az egészben,hogy amikor úgyéreztem,hogy elég erős vagyok,hogy már minden rendben,nem eshetek vissza,akkor újra jött valami ami miatt elhagyott az erőm,és még mélyebbre zuhantam vissza.Remélem,hogy neked nem lesz ilyen és végleg kigyógyulsz.Nem akarom sajnáltatni magam,sem lelkiismeretfurdalást okozni,mert az én életemben nincs kinek.Nincs senkim,csak a férjem,és a fiam,de őket kihagyom az egészből,mert nem akarom őket ezzel terhelni.Az én betegségem,nekem kell megoldanom.De egyedül nagyon nehéz.Életcél? Hát igen az lenne.Ha nem ütköznék folyton akadályokba.Szeretnék olyan dolgokat csinálni amiket szeretek,ami érdekel,ami lefoglal,de a jelenlegi körülményeim ezt nem teszik lehetővé.
9604. Kalüpszó (válaszként erre: 9602. - Judusz77)
2011. ápr. 12. 13:47
Szívemből szóltál! Amúgy abban egyet értek velük, hogy tényleg sírunk és tanácsokat adunk egymásnka hogy süllyedjünk mélyebbre. Persze nem minden esetben csak hát van ilyen is. De nem is ez a baj hanem hogy kiírjál és ezzel azokat nézik le akik nagyon mélyen vannak és még nem jutottak el a megfelelő szinte és ahelyett hogy ők is segítenének inkább ledegradálják a másikat. Nem emlékszem hogy a két ex beteg közül nekem egyik is írt volna privibe levelet hogy segítene vagy valami tanácsod. Na mindegy. Had menjenek nekem nem fognak hiányozni. Szerintem a többieknek sem. Holnap megyek pszichiáterhez mert annyira nem akarok meggyógyulni. Erről ennyit. Ha kíváncsi valaki rá mi volt ott majd írjon és szívesen elmesélem hát ha erőt kaptok hogy ti is elmenjetek ha még nem voltatok és leírom eddigi orvosi tapasztalataimat mert annyira nem akarok meggyógyulni hogy már Isten tudja hány helyen jártam és kértem segítséget mert egyedül nem tudom leküzdeni. De egy biztos. Ha én egyszer jó leszek nem nézem le azokat akik még betegek és nem írok bántó dolgokat amitől még szarabbul érzik majd magukat. Erről ennyi. Puszi Judusz77.
9603. Kalüpszó (válaszként erre: 9599. - 9937e85a97)
2011. ápr. 12. 13:41
Szerintem is töröld magad ha ilyen lealacsonyítónak és idegesítőnek érzed hogy azok levelét olvasod akik tényleg betegek. De ez igazán nem kellett volna kiírnod hogy ezzel is éreztesd velük ők milyen gázosak. Ha nem akarsz már itt regisztrálva lenni egyszerűen töröld magad de ne írd ki hogy éreztesd másokkal ők milyen szánalmasak. Bocsi de ez a véleményem. Ők is megfognak gyógyulni csak még nem jutottak el arra szintre amire te és a másik ex beteg aki törölni akarja magát. Na bumm. Akkor két beteggel kevesebb. Nekünk és nektek is jobb mert ez azt jelenit hogy ti már jobban vagytok. Örülök de nem értem minek lenézni a többit. Na mindegy. Vigyázz te is magadra és remélem végleg jól leszel. Puszi!
9602. Judusz77
2011. ápr. 12. 13:40
Szerintem is töröljétek magatokat, de ne gyertek vissza többet sírni,amikor megint gáz van! Én is gyógyult voltam - azt hittem- vagy 1,5 évig, és nagyon könnyen vissza lehet zuhanni.
9601. Kalüpszó (válaszként erre: 9600. - F212635147)
2011. ápr. 12. 13:30
Na most ez nagyon kellett ám. Figyelj lehet igazad van de nem kéne ilyen erősen fogalmazni mert lehet aki még depressziós is az még lejjebb süllyed ha ezt elolvassa mert úgy érzi az ő élete egy szar. Nem magamról beszélek, de ha te így megggyógyultál miért nem tartod magadban. Akkor jó volt ide írogatni mikor te is beteg voltál? Szerintem éte is panaszkodtál. Ja most hogy már nincs akkora baj most már lehet fikázni azokat akik még mélyponton vannak és ráadásul általánosítasz hogy itt mindenki sír. Nos igen, van aki sír mert kilátástalannak látja a helyzetet és van aki tényleg gyógyulni akar és segíteni magán és másokon. Nem hiszem hogy ettől a fórumtól függenek ki betegszik tovább. Itt csak leírják hogy ki mennyire szeretne fogyni és sajnos igen előfordul hogy egy másik ember tanácsokat ad hogy tudna még fogyni mivel lehet az a másik ember még betegebb. De ilyenkor jönnek jól azok az emberek mint én akik igaz betegek de már jóval régebb idő óta mint ők és sok orvost megjárta mivel akartam gyógyulni lehet nem jött még össze de akarok és nekik tudok tanácsot adni hová forduljanak és hála égnek sokan hálásak is ezért még akkor is ha én is " csak egy beteg " vagyok de azt hiszem te is csak most jobb passzban vagy. Nagyon remélem és kívánom hogy ez így is maradjon és hidd el minden jót kívánok de nem kéne ledegradálni és leszólni azokat akik még nem jutottak el erre a szintre. Nem tartom szép dolognak még ha nem is ez volt a célod de akkor ez egy kicsit olyannak tűnt hogy eddig jók voltak neked most hogy már jobban vagy meg leszólod őket. Na mindegy én ezt érzem és ezt elakartam mondani de ismétlem örülök hogy jól vagy és így tovább. Sose süllyedj újra vissza azt kívánom de ha még is talán jól fognak jönni újra azoknak az embereknek a szavai akik szintén betegek még. Na jó legyél és vigyázz magadra és próbál meg törölni magad hiszen te már gyógyult vagy minek írnál a sok beteg közé. Na puszi!
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook