Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10470. 735c179f20 (válaszként erre: 10469. - Dézi333)
2013. márc. 3. 07:58

Kedves dézi333!

Szerintem minden képen próbálj meg beszélni a szüleiddel. Lehet, hogy egy kicsit mérgesek lesznek, de utána segíteni fognak, mert ilyenkor azért mérgesen mert féltenek. Beszélj a szüleiddel. Mert , ha tényleg elküldenek egy kezelésre utána rendbe jössz. Eleinte én sem meséltem nekik, tagadtam mindent. De ők sem buták, ők is látják a bajt. Csak hagyni kell hogy segítsenek. És próbáld meg nem meghánytatni magad minden nap. Akkor a kilók is hamarabb fognak jönni. :) Én szurkolok neked! :)

10469. dézi333
2013. márc. 2. 22:00
19 éves vagyok.... egy nagyon csúnya szakítás után lefogytam tavaly tavasszal 53 kilóra , és 173 vagyok... nem tudtam enni, nem is kívántam semmit... és ezt tartott szeptemberig..azóta feldolgoztam a dolgokat..kezdett helyreállni az étkezésem, és kezdem visszaszedni a kilókat, amitől nagyon megijedtem.. egyáltalán nem menstruálok 8 hónapja, és semmi nőgyógyászati problémám nincsen.. napi szinten hánytatom magam... nagyon félek hogy mi lesz velem.... bulíimiára gyanakszom.. de családomnak nem merek róla beszélni, viszont a drága kezelésekre önerőböl nem tudok járni... aki étesett már ilyenen kérek segítsen!!! nagyon meg vagyok ilyedve
10468. anci2
2013. febr. 27. 16:19
Szia Estrella! Milyen középsuliba jársz, esetleg túl nehéz? Mert nekem is az volt és sokszor falásrohamok jöttek rám egy-egy sokdogás héten. De már túl vagyok rajta, és így az egyetem vége felé már megtanultam kontrollálni a feszültségeimet, úgyhogy mostmár normálisan étkezem.
2013. jan. 26. 19:20
Sziasztok! 16 éves vagyok és nap, mint nap a evés okoz a legnagyobb gondot. A család, a barátok, senki nincs már nekem, ezért fordultam internetes segítséghez. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer ide jutok, az egészséges életmód és a kiegyensúlyozottság megtestesítője voltam. Nem tudom, mi lett, mi okozhatta, kérlek segítsetek rajtam!
10466. updike (válaszként erre: 10438. - Fatuska)
2013. jan. 24. 22:48
szia, nem látok üzit.. Hová írtad, hogy írtad, hogy nem látom, nincs a bejövöttekben... :(
10465. updike (válaszként erre: 10436. - 7dc06596bc)
2013. jan. 24. 22:46
Szia, tartom a súlyom de csak rendszeres testmozgással: gyaloglás, bicikli,mindegy. Amint a mozgást abbahagyom, azonnal látszik:) De szerintem ez mindenkivel így van...
10464. SütiReni
2013. jan. 23. 16:37
Sziasztok! Nem tudom illőe ide írnom úgy h nekem nincs ilyen problémám. Na nem mondom h nem volt nem evős időszakom meg az a rengetek fogyókúra. De azért gondoltam h írok mert nekem is van egy ismerősöm aki anorexiás. Az ex sogornom. Sajnos ő is nagyon hamar ezzel kezdett el szenvedni. Pontosan 10eves volt amikor mar kórházba is került emiatt. Én saját kézből tapasztaltam azt amit Motetta_Fortuna irt. Nem csinált semmit annak érdekében h javuljon. Se doki se semmi aztán amikor a gyerek is elkezdett hasonlóan viselkedni nem látta be h kene valamit csinálni. Pedig meg a pszhiologus is mondta h tegyen valamit. Ugyan is a gyereknek el kellett mennie dokihoz. De amikor jobban érezte magát azt mondta elmegy majd dokihoz végül semmi. 158cm 41-42kg es ekkor azt mondja kövér. Sajnálom es nagyon segítenék neki de nem engedi! A véleményem az h az én esetemben tudja h beteg nem szereti ha betegnek mondjuk de amikor úgymond úgy reagálunk rá h nem beteg akkor kikéri magának h ő igenis beteg. Sokszor úgy érzem ezzel manipulál embereket. Lehet h rosszul hangzik ez de igen is sokszor direkt nem tesznek ellene semmit. Es inkább ez a baj! Mert sajnos ok ez van bulemia anorexia kialakult valamiért de a végén csak állnak es varjak a csodát. Nem akartam senkit megbántani ha sértő volt amit írtam! Nem szeretnek mindenkit egy kalap alá venni nekem csak ez volt a tapasztalatom vele. Szeretnem ha megbarátkozna önmagával mert segítség meg van a családból inkább csak a fejeben kene el határozni h itt az ideje a változásnak. Remelem mindenkinek van segítsége vagy igy vagy úgy! Es mindenkinek kitartás es sok sikert a megbekeleshez!
10463. csng92
2013. jan. 23. 15:08
Köszönöm a válaszodat! :)
10462. bd55e3f068 (válaszként erre: 10461. - Csng92)
2013. jan. 23. 03:54

A keresőben fogsz találni egy csomó mintaértendet, onnan ki tudod válogatni, hogy mit szeretsz, mit nem. Ennyi év hányás, hasmenés után lehet, hogy nem szerencsés rögötn sok zöldséggel indítani, és amit beiktatsz, azt is párolva, ne nyersen, úgy könnyebb emészteni. A hüvelyeseket, gombát, vagy mást, amit nehezen emésztesz először jobb is talán, ha kihagyod egy darabig.

A sok folyadék nagyon fontos lesz és a mozgás is, ha sokszor szedtél hashajtót, akkor könnyen lehet szorulásod, mikor elhagyod. Ez a kettő viszont segít (vagy a hiánya nem rontja tovább a helyzetet).


Szoktak a kórházakban néha fogyiklubot, más d.u.-i programokat szervezni, ahol dietetikus ingyen tanácsadást szokott végezni, a kórházban vagy a háziorvosodnál utánaérdeklődhetsz.


Ezen kívül pedig ne spórolj a pszichiáteren vagy pszichológuson, hosszú távon megtérül!

10461. csng92
2013. jan. 23. 00:11
Sziasztok! Én azért írok most ide, mert 5 éve vagyok bulímiás és még soha nem beszéltem senkinek róla és nem is vette észre senki. Már nem látom a kiutat ebből az egészből. Amióta az eszemet tudom, állandóan fogyókúráztam, aztán átestem a ló túloldalára. Vannak viszont olyan időszakok, hogy azt hiszem vége, normálisan eszek, sportolok, boldog vagyok, aztán egyszercsak valamiért ugyanitt kötök ki. Hamarosan légi utaskísérő leszek de semmi önbizalmam és erőm jelenleg az egészhez, pedig annyira vártam és talán azért is akartam, hogy kirángassam magam ezzel a betegségemből de most pont az húz vissza. Ha abbahagyom a hánytatást és a hashajtót mit és mennyit kell enni, hogy ezek után ne szedjek fel? Ez fontos számomra a munkám miatt is, így sem vagyok vékony( 175 cm, 68 kg)
10460. AbcD7 (válaszként erre: 10459. - Annuccia)
2013. jan. 10. 08:58

Anno még én is mikor benne voltam,jártam pszichiáterhez Budapesten,és annyira szerettem.Bár Ő gyermekpszichiáter,én meg azóta felnőtt lettem,a mai napig fogad,ha mennék egyet beszélgetni,és levelezni is szoktunk néha.Iszonyat mód szeretem.Ő most a Heim P. kórházban orvos,már nem ott,ahova én jártam,de oda is mentem utána,átvitt magával. :)

Érdemes orvoshoz menni tényleg,sokat tud segíteni,ha más nem,kicsit kibeszélitek magatokat.Nekem jó volt anno. :)

10459. annuccia (válaszként erre: 10458. - Motetta_Fortuna)
2013. jan. 9. 21:58

Nem tudom, nekem kicsit az az érzésem, hogy nem azért jönnek ide akik idejönnek, hogy egymásról halljanak, hanem azért, hogy magukról írhassanak. Én majdnem minden nap megnézem, hogy mi a helyzet itt, és nem sokan jönnek válaszokkal,vagy valamivel.

Bevallom most lehetnék optimista és pesszimista is egyaránt. Vegyes leszek. Optimista vagyok, mert tudom hogy azért érzem szarul magam, mert pesszimista vagyok :) meg vágom magam alatt a fát :)

De mondok valami pozitívat: Elképesztően örülök, hogy megtaláltam a dokimat tavaly, mert elképesztően szeretem!!!! :)



Veled mi van? Mesélj valamit? Hogy vagy?

10458. Motetta_Fortuna (válaszként erre: 10456. - Annuccia)
2013. jan. 9. 11:11

Az ember lassan szinte minden oldalon olyan reklámokkal találkozik, hogy fogy xy kg ennyi idő alatt. A másik oldalon elrettentő képek az anorexiáról/bulimiáról. Ezen az oldalon két tábor van, azok akik fogni, és azok akik "hízni" szeretnének. És sajnos ez a két tábor annyira elkülönül egymástól. Pedig annyit segíthetne egymásnak!

Én négy éve az első kategóriába tartoztam. Mindenem megvolt csak a figyelem nem. És akkoriban a suli sem ment úgy + tovább tanulás... Hónapokig szenvedtem vele. Persze először tagadtam, aztán volt egy pont. Amikor leesett rólam a szél ruhás szekrény, és az a felismerés indított el a helyes úton. A szüleim ugyan úgy nem figyeltek rám, a suli ugyan úgy ment, és ugyan úgy tovább kellett tanulnom. ebben igazad van. Meg kell keresni azt a pontot ami rossz. És ha nem másért magunkért változtatni.

Nem azt mondom, hogy tényleg nincsenek betegek. de nekem ez a divat, hogy anorexiás vagyok, és akkor csinálom a fejem az egyik oldalon az egy kicsit betett (és most nem rád gondolok). Mert sokan azért nem veszik ezt a betegséget komolyan mert ezek a divatmajmok egy viccet csinálnak az egészből.

És ebben igazad van, hogy a normális embereknél ez csak egy tünet, ami elvezet a problémához. De itt is néha olvassa a bejegyzéseket, és elgondolkozik, hogy ő tényleg beteg, vagy csak ennyire magányos, hogy nincs jobb dolga?

És sokan olyan rosszul állnak a dologhoz! mert tényleg csak panaszkodnak! És akkor van egy-kettő aki tesz is ellene. Orvoshoz jár, pszichológushoz.

Szerintem ennek az oldalnak olyan nyomott a hangulata! A többség csak rinyál, ahelyett, hogy segítséget kérne, tanácsot a hozzá hasonlótól. A jó dolgokat, a pozitív dolgokat senki nem írja ide! Mármint hogy javult az állapota, talált valakit aki hasonló tünetekkel küzd, és együtt próbálkoznak (még ha ezt távolról is teszik)... szóval érted nem? Valami pozitív visszajelzés?

Mert ezek szerint mindenki ugyan olyan rosszul van mint eddig. :( szerintem nagyon fontos a hozzá állás. Ha úgy áll mindenki hozzá, hogy meggyógyulok, és küzd érte, akkor előbb utóbb, hosszú munkával eléri. De itt sokan nem akarnak küzdeni, mert nehéz. Vagyis nekem ez jön le. :/

Nagyon szép eltervezés. Én is azért kukkantottam be mostanság. Csak egy kicsit csalódott az ember néha...

10457. AbcD7
2013. jan. 7. 11:32

Sziasztok!

Én csak azért regisztráltam ide,mert régen én is ide írogattam(az akkori regisztrációs nevemet nem árulom el,ha nem baj),nagyon súlyosan belecsúsztam az anorexiába majd a bulímiába,évekig jártam kórházról,kórházra,pszichiátriáról pszichiátriára,sajnos ,maradandó károkat okozva magamnak testileg,lelkileg.De már már azt mondom,több mint 2 éve vége,teljesen gyógyultnak tartom magam,férjhez mentem,gyermeket várok.

Bár tény,hogy nem értek teljesen egyet Motetta Fortunával,de az igaz,hogy csak ti segíthettek saját magatokon.Tényleg csak elszántság kell,és akarat.Higyjétek el,nem ellenetek szólok,veletek vagyok,átéltem mindezt,és mára teljesen tudom,mennyire felesleges volt. :( Semmire nem mentem vele,csak negatív következményei lettek.De mára csodálatos életem van,mert egyszer eldöntöttem:VÉGE az önsajnálatnak,egyszer élek,nem akarok megdögleni.

Segíteni szeretnék nektek,kérdezzetek bátran,akár privátban,segítek bárkinek!!!!

10456. annuccia (válaszként erre: 10455. - Motetta_Fortuna)
2013. jan. 6. 21:49

Nem bunkózunk le, mindenkinek joga van más véleményen lenni. Valószínű van olyan eset, és sajnos tényleg egyre több ilyen van, amiben tényleg neked van igazad, ahol a tökéletes családban a tökéletes kislány nem tudja elütni az idejét, és magányosnak érezve magát bele kezd valami hasonlóba, hátha ettől többen szeretik majd. Viszont ő is beteg, ha azt hiszi, ez a megoldás a problémáira. Neki is jár a segítség, hogy megértse, nem jó helyen van.

De rengeteg ember van, aki nem a divatot követve kezd bele, és a figyelemfelkeltés miatt. Ezen a fórumon nem sajnálkozunk, legalábbis én nem, hiszen ez az egyetlen hely, ahol az orvosomon kívül megoszthatom a problémáim.

Ok nélkül nem történik ez senkivel. Csak nem mindenki találja meg az okot. És nem feltétlenül az a megoldás, hogy akkor ugorj le a tizedikről, (egyébként szerintem egy elég rossz állapotban lévő beteg meg is csinálná ha ezt olvasná) hanem az, hogy keresse a kiutat. De tudod te egyáltalán, hogy ha valaki ebben él le 5-10 évet, akkor milyen félelmetes ebből kilépni? Te egészséges emberként el mernél menni mondjuk Afrikába egy ottani ember életébe bújni és azt élni? Nem tudjuk, milyen az, ha nem ez a probléma megoldásának a kulcsa, nem tudunk megválni tőle ripsz-ropsz, idő, lelki erő és támogatás kell hozzá. Nekünk nem az a bajunk, hogy anorexiások vagy bulimiások vagyunk! Nekünk az a bajunk, hogy az életünkben nem jó valami és nem tudjuk megoldani -(család,iskola,barátok), és sokak szerintem közülünk pánik betegek, szorongnak, depressziósak, félnek, egyedül érzik magukat, hiszen szégyenlik a problémát. Sokan lehetünk, akik valamilyen erőszak áldozatai, és ennek a megemésztésével van a baj. Vagy a családunk összeomlott, elváltak a szüleink, esetleg csak egy szülőnk van, vagy együtt vannak de rengeteget veszekednek, nem hagynak minket felnőni, alkoholisták,.... sorolhatnék ezer okot. AZ én véleményem, hogy az étkezési zavar egy tünet. És nem akkor vagy gyógyult, ha már nem vagy 40 kiló és felszedtél 20 kilót, vagy ha egy éve nem hánytál, leálltál a hashajtóiddal. Akkor vagy gyógyult, ha az alapvető problémát megtaláltad, és megoldottad, megtanultad kezelni a problémákat. És egyébként nem mondanám, hogy tönkre teszi valaki a családját, ugyanis a te általad vélt 10 % -ban élő lányok nagy részének a családja romokban van, és ez tesz tönkre minket. És a családodat te nem változtathatod meg tizenévesként, el kell viselned, milyenek. De ha nem tudsz belőle kilépni?

Ha visszaolvasol régebbi tagok közt rengetegszer volt szó találkozásokról, csak sajnos a távolság mindig közbe szólt.

Én igyekszem tenni ellene, és küzdök,hogy ne nevezhessenek önzőnek és önsajnáltatónak az emberek. Próbálok segíteni azoknak, akik itt vannak, és ebbe jutnak. És nagyon remélem, hogy ha megtaláltam a kiutat, akkor még többet segíthetek azoknak, akik ki akarnak lépni az étkezési zavarok fogságából!

2013. jan. 5. 21:01

Sziasztok!


Így olvasva ezt az egészet... SZÁNALMAS! Most jöhettek nekem nyugodtan, hogy "bunkó vagy, hogy nem értheted min esünk át..." A f.aszt nem! A 90%-otok csak sajnáltatja magát! Nincs semmi abban a szánalmas kis életében, és ezért ezzel próbálja felhívni magára a figyelmet. Ha valaki le tudja írni,hogy mi a baja, akkor az tud ellene is tenni! Ha felismered, hogy anorexiás vagy, akkor már tudod mi a baj, és tehetsz ellene! Nem nyávogni, hogy "jaj nem tudok hízni, évek óta küzdöm ezzel.." Ha egyszerűen nem akarsz élni, akkor ugorj le egy nyamvadt hídról, de ne sajnáltasd magad. Mert ezzel nem csak magadnak ártasz hanem tönkre teszed a családodat is! Az a ti nagy bajotok, hogy magányosak vagytok. Arra nem gondoltatok, hogy össze álltok, vagy néha találkoztok? Beszélgettek, és megpróbáltok együtt küzdeni ez ellen?! Először csak kis célok, aztán nagyobbak... Nem hisztizni és sajnáltatni magatokat... Mert ez TÉNYLEG ÖNZŐSÉG! És igen most jöhetnek nyugodtan a kedves hozzá szólások, de ezt én így gondolom. A maradék 10%-k aki egy betegség miatt fogy le és lesz anorexiás az megint más. Ők nem tehetnek róla. De a 90 % igen...

10454. Katjolka
2013. jan. 4. 19:14

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Ki lehet úgy gyógyulni az anorexiából, hogy ne hízzak meg jobban, mint amilyen az evészavar előtt voltam? Akkor így visszanézve nem néztem ki rosszul, egy kis sportolással ugyanúgy vékony maradtam volna, csak kevesebb kilóval... de nem ennyivel. De ha amikor a kezelés során teletömnek mindenféle undormánnyal nem leszek több kiló, mint 58 a 179 centis magasságomhoz, akkor képes vagyok feladni a mostani életem. Valaki tudna nekem erre válaszolni, akinek van tapasztalata?

Előre is nagyon köszönöm!

10453. 865eb1ff08 (válaszként erre: 10452. - Fatuska)
2013. jan. 3. 23:08
Tudsz valami megoldást?Sajnos nem dolgozok,és nincs hová mennem.A legtöbbször egyedül vagyok.
10452. Fatuska (válaszként erre: 10450. - 865eb1ff08)
2013. jan. 3. 17:17
Én ugyanígy vagyok :((((((( ahogy egyedül vagyok és itthon vagyok vége mindennek ://////
10451. 865eb1ff08
2013. jan. 2. 21:06
Megpróbáltam már azt is,hogy 3 óránként eszek,de sajnos ez sem jött be.
10450. 865eb1ff08 (válaszként erre: 10445. - 816415c70c)
2013. jan. 2. 07:20
Szia.Én magam is bulímiás vagyok,jó pár éve.Igaz,ha lefoglalod magad,ha emberek közt vagy,minden oké.DE ott vannak az esték,éjszakák,az egyedül töltött idő otthon.Azzal mi a helyzet?Nálam ilyenkor jönnek a zabálási rohamok.Azt hogyan oldjátok meg?Mert én nem bírom megállni,hogy ne zabáljak.Bekattan az agyam és csak tömöm magamba a hatalmas mennyiségű ételt.
10449. Katjolka
2012. dec. 31. 17:12

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?

Tegnapelőtt kiírtam egy kérdést gyakorikerdesekre, kíváncsiságból, hogy vajon más is azt látja-e ezzel kapcsolatban, amit én vagy megint csak túlspirázom a dolgokat. Megtenné valaki, hogy elolvassa azokat a részeket, amit írtam? Érdekelne, hogy mit gondol róla. Remélem nem túl nagy kérés, gondoltam egy próbát megér, mert itt vagytok, akik már átestetek ezen az egészen.


[link]

10448. annuccia
2012. dec. 23. 20:39
Elvesztem :( Nem akarok ünnepeket, nem akarok rámerőszakolást, kötelezőt. semmit...
10447. negrita76 (válaszként erre: 10445. - 816415c70c)
2012. dec. 21. 21:18
kezdjél eltornázni és akkor abba marad
10446. annuccia (válaszként erre: 10445. - 816415c70c)
2012. dec. 20. 14:59

Szia!

Remélem sikerül az újévi fogadalmad, én szurkolok Neked :)

10445. 816415c70c
2012. dec. 19. 07:28

sziasztok.


sajnos még én sem tudtam teljesen lekűzdeni a zabálás rohamaimat...sőt..az utóbbi időben a depresszióm miatt egyre nehezebben tudtam ellene kűzdeni, pszichiátrián is voltam, de nem vettek igazán komolyan, szóval teljes mértékben magamra vagyok továbbra is utalva és tényleg a kezembe kell vennem az irányítást!

Nagyon nehéz minden, de az előző hozzászólásban az nagyon nagyon igaz, hogy az ember úgy tudja lekdűzdeni, ha nagyon lefoglalja magát, dolgozik, emberek között van folyamatosa, hogy ne legyen ideje ezekre a szörnyű dolgokra.

Mármint én személyesen bulímiás, bár inkább nagyon falási rohamos vagyok sajnos, nem mindig hánytattam magam, csak ha már nagyon rosszul voltam.

Tegnap éjszaka tört rám...

de...az az újévi fogadalmam, hogy lekűzdöm egyedül ezt a betegséget!! muszáj, mert az életem nagyon lefele kezdett menni e miatt a dolog miatt is.

10444. annuccia
2012. dec. 17. 21:14
elcsesztem :(
10443. annuccia (válaszként erre: 10442. - Fatuska)
2012. dec. 16. 22:00
szia. igen, én jelenleg is járok. amikor először mentem (vittek), akkor kb másfél évig jártam egy pszichológushoz, ez nem magán hanem ilyen állami SZTK jellegű volt. Hát valamit biztos ért,de nem sokat. Most járok magánban, és ez nagyon jó. Igaz, még túl sok tüntei változást nem értünk el, de ez nem rajta múlik, hanem rajtam.
10442. Fatuska
2012. dec. 16. 18:39
Sziasztok!Valaki fordult közületek orvoshoz bulímiával? Sajnos nem tudom mit csináljak..érdemes elmenni egy pszichologushoz?
10441. 735c179f20
2012. dec. 12. 18:31
Sziasztok! Mint azt annuccia is írta lassacskán itt vannak az ünnepek... Nem tudom ti hogy vagytok vele, d nekem ez maga a pokol! :D Amit sikerült felszednem szeptemberben azt november vége felé egy pillanat alatt leadtam. Talán mert sokat idegeskedtem a szalagavató miatt, nem tudom. Karácsony előtt mindig fogyok, sokat. Aztán karácsonykor megint hízok egy keveset,és azt megint leadom. Szerintem ez nem túl jó. Szerintetek? Mármint, hogy így ugrálnak rajtam a kilók. És a másik rossz, hogy ha egyszer hízok, akkor csak pár kilót, és vagy a kétszeresét adom le utána... :/
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook