Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
9780. a14deb9047 (válaszként erre: 9779. - Fallen02)
2011. júl. 6. 22:20
Egyél drága azt, ami jólesne. Én attól szenvedek, hogy bármi van előttem, semmit nem bírok megenni, semmi étvágy, csak forgolódik a számba és nehezen tuszkolom le a falatokat. És még több hét, míg nem jutok el orvoshoz!!
9779. Fallen02
2011. júl. 6. 22:18
mar nem tudom ezt tovabb csinalni...nem tudom mi tortent..ugyanazt eszem...(mar egesz okes volt a kajalasom), es tartottam sulyom mar egy eve, jarok sportolni, es most valamiert hiztan 1 kg-t es felment a sulyom 46 fole, utoljara nem tudom mikor voltam ilyen sok..es megorulok,,,,tegnap is voltam a konditeremben, este mar csak ilyen fozott pudingot ettem turoval meg egy kis mezzel ...delben csak parolt brokkolit meg padlizsant fetasajttal..de kozben 560kcal lemozogtam...es nemhogy fogytam volna basszus most meg tobb vagyok...arra gondolok hogy estere fogok venni ilyen fogyis shaket..es iszok egy olyat aztan szevasz de felek hogy ehes leszek, es akkor nekem leesik a vercukorszintem es egybol rosszulleszek (egyedul lakom), es akkor bepanikolok, es egy tragedia lenne ha utana meg meg ennek mert ennek a shake melle...kb 100kg lennek...en ezt nem birom, gyulolom magam...es mindenkit ilyenkor...ki akarok torni a testembol...:(((((((( regen irtam ide...de mostanaban nem,de igaz ...ennek sosem lesz vege!
9778. Elisaa
2011. júl. 1. 10:49

Annyira nehéz. :/ Ma még semmit nem ettem, mert tudom, hogy pizzát akarnak rendelni. És nem hiányoznak a plussz kcal-ok. ma már úgysem maradok 500 alatt. :/ Igazatok van, de annyira rohadt dolog ez a tükör :(

ááá mennem kell, 1 hét és jövök!!! :)))

2011. júl. 1. 09:54
Óóó az is valami ha pár napig bírod. Figyu, nem akarok beleszólni de inkább normálisabb ételeket egyél, mert ilyen rudacskáktól csak a vércukrot megy az egekbe de nem leszel jóllakott. Inkább reggelire müzlit, ebédre 2 fogás =leves, második) és vacsira meg sali. ezek között pedig GYÜMÖLCS ezerrel! Ez mindennek a titka! Kérlek, hallgass rám, legyél bölcsebb és okosabb s tanulj mások hibáiból! :)
2011. jún. 30. 23:22

Elisaa! Hallgass körömlakkra,mert 100%ig igaza van..Én ugyanezt tudnám nagyjából leírni..

Ha nem kapcsolsz időben,nagyon nagy bajok lehetnek..!

9775. Elisaa
2011. jún. 30. 22:11

Tudom, hogy igazad van, és megpróbálom. Csal pár napig megy, aztán vége. De ma teljesen bezabáltam, 490kcal voltam, végig este 7-ig :( megettem vagy 10 ilyen kis mini pogit egy kókuszrudat meg egy virslit, egy kiflit, egy joghurtot, meg egy raffaellot. -.-" jézusom..vagy 1200 kcal :((((

Holnap megyek nyaralni. Fürdőruha....tudom hogy megérted mit érzek..de próbálok tenni ellene. :)

9774. bordó körömlakk (válaszként erre: 9773. - Elisaa)
2011. jún. 30. 06:47
Akkor leírom neked a személyes tapasztalatokat. Kislány koromban duci voltam, majd sikeresen lefogytam. Ekkor estem át a ló túlsó oldalára, ekkor nem 40 kiló voltam, hanem több (56), de a szervezetem jelzett, hogy "ez így nincs rendben, valamit sürgősen változtass!". Úgy ellenkezett a testem, hogy nem volt rendesen mikim, hullott a hajam, a bőröm teljesen kiszáradt, tönkrementek a fogaim a tápanyaghiánytól, stb. De ami a legijesztőbb, hogy nagyon enervált, legyengült voltam. Óóó, ez így annyira nem igaz, mert sportoltam rendszeresen, csak mellette nem ettem eleget. Így úgy néztem ki, mint egy "etióp gyerek 40es ruhában". Magyarul az izomtömegegemből vesztettem sokat, amit utólag k....a nehéz felszedni. Mára már megváltozott a perspektívám, s úgy vagyok vele, hogy SOHA nem csinálom ezt meg magammal, mert sokkal szebb az élet annál, minthogy állandóan sanyargassuk önmagunkat. Neked is legyen a mai nap az első egy új kezdethez (azért mondom így, mert általában hétfőn szokták kezdeni, ami keddig tart). Elhiszem, hogy valakinek nem egyik napról a másikra fog menni, de legyél TE a kivétel! Nekem is így ment és nem bántam meg. A lényeg hogy egyél többet, mert a szervezeted megjegyzi hogy mit követsz el ellene és súlyos árat fizethetsz érte!
9773. Elisaa
2011. jún. 28. 19:41

Köszönöm szépen a támogatást! :)

Én ezt legbelül nagyon jól tudom, csak nem bírom erről meggyőzni magamat. Régen 170/49kg voltam, és akkor sem voltam boldogabb, nekem a vékonyság egyenlő a boldogsággal. És mivel az akkori éhezések, koplalások miatt a duplája jött vissza kezdődik előröl. :/

Ma is teljesen magam alatt voltam :O teljesen bezabáltam :/ kávé,rizskók,krumplileves meg egy toast kenyér :( mondjuk 500 kcal-t lebicikliztem. van vagy 800 kcal...sőőőőt...:S szóval értem hogy élveznem kéne a fiatalságomat, csak nem megy, mert vékonyan tudnám élvezni csak :/

2011. jún. 28. 07:20

Megint Szia!

Tudom, nagyon filmbeillően fog hangzani, de "nem az a lényeg, hogy ki vagy, hanem az hogy mit teszel"! Egy a lényeg, amit már szerintem egyszer leírtam, hogy csak menj előre a piramison felfelé, s ne csússz vissza. Az a baj hogy nem eszel? Figyu, szerintem sokan mondták már neked, de én is emlékeztetlek. Képzeld el a szervezetedet egy autónak. Az ugye benzinnel vagy gázolajjal működik. Ha kifogyott, újra kell tölteni, mert különben nem indul el. A tested is ilyen, hogy működéséhez táplálékra van szüksége. Olyan kis szemét egyébként, mert ha nem eszel, akkor először nem a "nem kívánt" zsírréteg fog megszűnni, hanem az izomtömegedből fogsz veszíteni. Az eredmény: megereszkedett bőr, ami alatt nincs szinte semmi, csak csont. Szerintem elég ROSSZ látvány az ilyen. egy pasinak sem fogsz így kelleni, de még magaddal sem leszel elégedett. Kell ez neked? (Szerintem nem.) Hány olyan ember van, aki újra fiatal és egészséges akar lenni? Nagyon sok, mert újra át akarják élni a fiatalság örömeit. Kérlek, ne sanyargasd magad, mert később megbánhatod, hogy "úristen, mit tettem magammal", és akkor már nem biztos hogy lehet visszaút. Ha megbántottalak, akkor elnézésedet kérem, de szeretném rávilágítani a gyönyörű kis szemecskéidet arra, hogy nagyon széppé is lehet az életed, csak bíznod kell magadban és a képességeidben! :)

9771. Elisaa
2011. jún. 27. 22:23

Köszönöm :) Igazán jólesik, mindig a támogatás.

Az adatlapomon, pedig az adatok tévesek, nem szeretném ha felismernének, ha kíváncsi vagy, priviben szívesen megmondom az igazit. :)

9770. bordó körömlakk (válaszként erre: 9769. - Elisaa)
2011. jún. 27. 20:21

Szióka!

Azért írok, mert a "voltam > vagyok" állapotodhoz szeretnék hozzászólni. Nem tudom, hogy mik az előzmények, de ezek szerint te is a pokol aljáról indultál. Felépítettél egy piramist, aminek a csúcsán állva nem érezted magad biztos lábakon, s újra csúszol lefelé. Kérlek kapj magadra erőt és újra indul el, mert ha egyszer legyőzted a gonosz ördögöt, akkor most is sikerülni fog! Csak te győzheted le, helyetted nem fogják. Kérj segítséget, ami nem szégyen, sőt!

9769. Elisaa
2011. jún. 26. 16:55

Hello!

Elég régen írtam ide utoljára. Évekig anorexiás voltam...vagyok. Jó lenne újra beszélgetni. Itt vannak még a régiek? és az újaK? régen olyan jól ment ez a fórum.

9768. Drusyl24
2011. jún. 25. 22:03
Na, az a gáz, hogy én 6.éve a Médiában dolgozok-mert jól kapok fizut a többi ex-melóhelyemhez képest-emiatt muszáj mindennap nyelnem a világ fogyiőrületét, hogy az álomsúly 45-50kg, mindenki az legyen, mert az ám a szupi, látványos, csini, és punktum! Nincs ám nasi este 6 után, nincs ám gumicukor, mert az hííízlaaal! Nincs hambi, csoki, mert attól rút és csúf lehecc hamar...nehogy egyél sütit, különben min. 55perc, hogy le tudd tornázni..., és sorolhatnám, de nincs elég időm, de esküszöm, ha hatalmam lenne, én úgy keresztbe raknék a szaros médiának, hogy arról kódulna. 1 torszülött tudatú embert fabrikáltak belőlem, aki naponta tömné magát mogyikrémmel, közben+a kollegái láncdohányosak-ásványvíz kortyolók, nehogy+éhezzenek, és egyenek a többiek előtt. A következő újságoknak ne higgyetek, mert vérszívás és halandzsa: Blikk, Bors, HOT!, Story, Best, Cosmopolitan, Shape, Bravo és Bravo Girl, IM, Playboy,...még van 1pár, de az még elmegy. A lényeg, hogy minden sztár 1 idő után beteg lesz a diétától, és valamibe menekül, úgyhogy NE VEGYÉTEK KOMOLYAN ŐKET! A szelektív hallás-látás-emlékezés csak az ösztönösebb embereknél működhetnek, aki+inkább tudatos, és erős jellem, és emiatt nehezen asszimilálódik,annak nehezebb, mert nem bír felejteni. Pedig 1 igaz szív sose felejt!!! Tudom, hogy bazi nyálas duma, de ez már csak így van. Meditáció+kineziológia nem segíthet mindenkinek. Pláne, annak, aki még hányni se ér rá...de imádja a fincsi falatokat, ami mindig van a hűtőben, ha a lakótárs erőlteti, mert hát nem mindenki hízékony...
2011. jún. 23. 22:57
Ezért kell az embernek bekapcsolni a szelektív hallást, látást, emlékezést.
9766. agónia
2011. jún. 23. 22:37
A kedvencem az amikor az egy hír , hogy egy "sztár " meghízott és am teljesen normál testalkata lett , de már kövérnek titulálják , rá következő nap meg már pocskondiázzák azt aki 2 kg fogyott ,hogy hu milyen gusztustalan sovány , meg anorexiás, és hogy manapság nem is "divat" a soványság... pfff ....
9765. Drusyl24 (válaszként erre: 9764. - Panda21)
2011. jún. 21. 01:34
Láttam a videókat, és elszörnyedtem. Mintha magamat látnám: zabálom a sütit, aztán kiadom. Imádok enni, amióta az eszemet tudom, és azzal, hogy diétáztam és tornáztam, csak elnyomtam a nagy étvágyamat. Tudom, szinte mindenki ezt teszi. Szóval minden 5. lány étkezési zavaros...El is hiszem, mert ahogy a média bazi nagyra felfújja a külcsit, szinte gusztustalan. A kövérség és a soványság is szégyenbetegségnek van beállítva, talán, hogy szívhassák a vérünket, manipulálhassanak minket, hagy vegyük+ azt a sok fogyis cuccot- tablettát, kazettát, fosatós szűzteákat. Gondolom ismerős mindenkinek az a szitu, hogy mentek az utcán, és jobbra 1 gyorséttermi kajás hirdetőtábla a tenyérbemászós akcióival, balra+1 zsírégető szeres plakát fűzné az agyatokat. A fitneszedzőknek is vannak bőven agyrémeik a nana.hu-n: kalóriatáblázat legyen a tudatunkba beleégetve a napi testmozgás mellett, semmi cukor+liszt, de ha bemész 1 rohadt üzletbe, tuti, hogy főleg azok vannak, az íztelen biocuccok+ jó drágák. Nem baj, jövőre úgyis jön a cukor adó! Gondolom, már ti is hallottátok, mi a f'sz az. Ez legalább 1 újabb ok arra, hogy leszokjak a túlevésről, amíg anyagilag csődbe nem megyek...
9764. panda21
2011. jún. 20. 11:48
ezt nézzétek meg szerintem: [link]
9763. agónia
2011. jún. 19. 12:00
Valamilyen szinten egyetértek , én is megnyíltam már pár embernek és elmondtam , ami számomra megdöbbentő volt, hogy 5 ember közül 2 hasonló problémákkal küzdött.Lehet , hogy pont azért mertem nekik elmondani , mert legbelül sejtettem ,de számomra ez azért elég megdöbbentő arány . Mindenkinek megvan a maga baja , csak annak a súlyossága változó...
9762. Drusyl24
2011. jún. 18. 22:35
Sziasztok! Régóta olvasgatlak titeket.Én 1 éve vagyok bulimiás. Ezért nagyon is+értem, ha valaki tudatosan nem akar enni. Én is így voltam előtte 2 évig anorexiás. Az 1-ik követi a másikat. Én már odáig jutottam, hogy félig elmeroggyant vagyok,1 kis sörrel, sok rágóval és sétával kissé össze tudom szedni magamat. De ami örök probléma- és olvastam, hogy nálatok is van ilyen- hogy a többi emberre nem számíthatunk, sőt néha ellenkezőleg. Inkább csak piszkálni tudnak..de talán nem, mert ők is hasonlóan vannak, mint mi? És még a környezetünk is csak titkolózik, és arra van szükségük, hogy vidám, elégedett, kiegyensúlyozott, rendesen étkező és csinos embereket akarnak látni mindenhol, hogy ez motiválja őket is a súlyproblémáiknál. Szerintem ennyire külsőséges világban mindenki beteg valami szinten. Legyen ez a vigaszunk és motivációnk, hogy tegyünk magunkért, hogy ne csak sajnálni tudjanak minket, mi+irígykedjünk...tudom, hogy hegyi beszédnek tűnik, de talán nem kéne mindenki előtt titkolózni. Nagyobb csapdába eshetünk tőle, mint a tudatos evési zavaroknál. Köszi, ha végigolvastál.
2011. jún. 18. 14:53

Sok ember számára érthetetlen, hogy valaki tudatosan nem akar enni. Nem tudni, hol az a határ, amikor már nem is bír.

Hiszen olyan jó dolog enni.

9760. agónia
2011. jún. 18. 11:24
Igen , rajta vagyok az ügyön.:) nekem már ez is sokat használt , hogy leírtam (igaz névtelenül ), és reagáltak rá , nem úgy , mint a környezetem :)
9759. a14deb9047 (válaszként erre: 9758. - Agónia)
2011. jún. 18. 10:14
Azzal, hogy ennyire tisztába vagy a helyzettel, az már fél gyógyulás. Sajnos a másik fele nehezebb.
9758. agónia
2011. jún. 18. 10:10

sziasztok ,

Nem is tudom , miért írok ide , talán azért , hogy így is tudatosuljanak bennem a dolgok és felfogjam a valósságát. 14 éves koromban kezdődött( jelenleg 19 vagyok ) sose voltam sovány inkább kövérkés ehhez társult szüleim saját mániákus kövérség képzetteiből eredő gúnyos beszólások . Aztán megelégeltem és az akkori 58 kg-ról lefogytam 48 -ra a 170 körüli magasságomhoz ez elég kevés volt... Természetesen akkor meg mindenkitől azt hallottam , hogy milyen csúnya vékony vagyok , de én tulajdonképpen meg voltam magammal "elégedve" ( inkább jobban tetszett mint ezelőtti alkatom )Ehhez sajnos társultak az egészségügyi problémák is mint menstruáció kimaradás , hajhullás , vese bajok és a bőröm egyszerűen katasztrofális volt. Aztán a mély zuhanás után összeszedtem magam és saját erőmből feltornásztam 53 körülire a súlyom ami pont elég volt , hogy újra tudjak menstruálni, de nem érezem magam szörnyen és ne kelljen szégyellnem a súlyom, de a javulás után megint romlás következett, igaz a súlyom 1-2 kg lett több egyre többször törtek rám falási rohamok és emiatt a szégyenérzés is elkezdett hatalmasodni felettem , sajnos nem igazán állt mellettem senki ( tudjátok felületes barátságok még ha igaz barátoknak is valljátok egymást ....) szüleimről nem is beszélnék , azt hiszem ők állnak legtávolabb attól , hogy bármiben segítsenek is. Egy szóval megint egy magam voltam a problémámmal és a rossz utat választottam elkezdtem inni , gyógyszert szedni , drogozni , csak hogy végre megszabaduljak a fejembe lévő gondolatoktól. Ennek megint csak az egészségem látta a kárát, bár megint lefogytam ... Aztán csak jöttek a hullámvölgyek hol hízás hol fogyás, de sose jutottam vissza az 50 kg alá . Most olyan 55,5 kg vagyok , utálom magam , gyakran vannak falási rohamaim , amiatt meg hashajtót szedtem szerencsére gyorsan észbe kaptam , hogy nem megoldás és abbahagytam , hánytatni nem szoktam magam , bár nem mondanám azt , hogy még nem próbáltam . Előző kérdésre pedig a válasz saját példámból eredően mindkettő visszajöhet. Valaki írta , hogy igenis ki lehet belőlük gyógyulni , én abban hiszek , hogy pszichés okai vannak ezeknek a betegségeknek. Ha valaki képes legyőzni akkor képes , ha nem akkor pedig nem sajnos, és ez nem akarat erő kérdése , hanem sokszor inkább a körülmények adta lehetőségek és maga a pszichés ok tényezői.

9757. f54c6b8a8d (válaszként erre: 9756. - Evry2)
2011. jún. 15. 17:19
mi jön vissza? bulimia,v.anorexia?
9756. Evry2
2011. jún. 14. 21:51

Sziasztok!

1-2 éve lelkesen írogattam ide. Nem igazán láttam most itt régieket. De ha vannak, kérem írjanak újra :D Mostanság újra vannak hasonló problémáim, gondoltam visszajövök :) Akik nem ismernek pár szót mondhatnak magukról :D én most csak pár szót:

12 éves korom óta vetélkedek magammal, néha elmúlik aztán visszajön, most újra visszajön. Igazán lerövidítve ez az én történetem :D ;)

9755. Narzisse (válaszként erre: 9751. - Judusz77)
2011. jún. 14. 17:36
Ez azért nem teljesen igaz.A barátnőm bulimiás,lefogyott több mint 20 kilót,ezáltal jöttünk rá,hogy mit művel magával.
9754. panda21
2011. jún. 13. 15:50
nekem nagyon hullik a hajam, próbálok tenni ellene vitaminnal és gyümölcsöket is többet fogyasztok. ti mit javasoltok?
9753. Lejtő
2011. jún. 13. 13:56

Nem véletlen idézőjelbe tettem a "választás" szót.

Éveken keresztül vékony voltam.....majd a fogamzásgátló meghozta nem várt hatásait, amiből nagyon sok plussz kiló lett, kórházi kezelés, hogy megállítsák a hízást és rendbe tegyenek.....nem sikerült nekik, mindenki csak mutogat a másik orvosra, kérdez, vizsgál....sikertelenül......

Akaratomon kívül rabja lettem egy olyan testnek ami nem az enyém, soha nem is volt az és nem is fogok beletörődni.

Sok-sok kórházi megfigyeléses diéta és sport és még sorolhatnám, de nem sikerült.

Ezért jutottam ide, ahol most vagyok, úgy érzem nincs kiút és így boldogtalan vagyok.

Ha beledöglök sem tudom elfogadni magam, megpróbáltam, de mindig jön valami ami arcul csap és jelzi a valóságot.

9752. a14deb9047 (válaszként erre: 9749. - Lejtő)
2011. jún. 13. 10:48
Ez öngyilkosság!
9751. Judusz77 (válaszként erre: 9749. - Lejtő)
2011. jún. 13. 08:36
Hát el kell keserítselek. A bulimiás nem fogy, maximum szinten tartja a súlyát! Egy baromság hagyd abba. Mi az, hogy 2 napja választottad ezt a módszert? Ez nem választás, hanem egy betegség! Egyél cukor és szénhidrátmentesen, és mozogj, ez fog eredményre vezetni.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook