Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
9990. Naphinel
2011. szept. 1. 17:16

Hű, hét palacsinta? Nem rossz. :)


Én fél kifli baracklekivel, egy győri zabf, egy tejkrémes süti, két csík csoki, alma, borsóleves, milánói sok sajttal. De így leírva nem is volt sok. :(

Lassan vacsi, az még kigondolom, mit, meg még este lefekvés előtt is nyomatok vmit. :)

9989. Naphinel
2011. aug. 31. 16:41

Fallen, ez borzalom. Nagyon sajnállak. :(


Én is egy fiú miatt kezdtem fogyózni, ehhez hozzájött a költözés, a lelki dolgok, és szép lassan belemásztam ebbe. :(


Elisaa, testképzavarom nincs, nem is volt igazán, mert mindig tudtam, h iszonyat gebe vok (most is tudom), csak így alakult. Ha rám szólnak, ha nem nézik tétlenül, h egy krémtúrót vacsorázom, v hogy nem uzsonnázom... v... már mindegy. Dokihoz járok, ma is mértek, és fogytam. :( Kvára elegem van már belőle. Többet kéne ennem, de sokszor így is sz.rul vagyok. :(


Majd lesz, ami lesz... :(


Ti, hogy vagytok? Fallen, mit szeretnél majd dolgozni? Én védőnőnek készülök, most lesz nagy gyakorlat, aztán még fél év suli, és - remélhetőleg - vége. :)

9988. Fallen02
2011. aug. 31. 12:29
Az az igazsag hogy tudok vele beszelgetni, de nem tud segiteni, mert nem tudom elfogadni hogy a dietas etrendem ellenere hiztam, es most mar sokkal kevesebbet eszem..mezet is elhagytam...es meg semmit sem fogytam...csak beszelget velem , de semmit nem mond hogy mit csinaljak vagy ilyesmi...szal csinalom a magam dolgat, kozben meg egy heten egyszer elbeszelgetunk..tul sok ertelmet nem latom, azon kivul hogy kisirom magam...hatt eleg szarul vagyok, alig alszom is, mivel keveset vacsorazom...de meg mindig vacsorazom!!!! joghurt, sajt alma...ejjel alig alszom, es felebredek tobbszor..mar reggel 5kor fent vagyok mert annyira ehes vagyok 5.30kor mar reggelizeem mert rosszul vagyok! Aztan...hatt...kozben sosem tudtam mire vezetheto ez vissza de talan mar tudom...es ezert is van hog elzarkozom kapcsolatoktol, fiuktol stb....17 evesen volt utoljara baratom, akkor normalis testsulyom volt, egeszseges voltam, 54 kg, de azert mindig volt bennem ez a kovernek latom magam dolog...nem szerettem a testem, sokat foglalkoztam vele, de mivel anya mindig mondta nem vagyok kover meg nagyo jo alakom van, ezert elfogadtam es hittem neki, mint mindig mindenben. Aztan ez a fiu, sosem feletem el, a csipomon levo " en hajnak hivtam" hust fogdosta es nagyon zavart mert nagyon kovernek ereztem magam miatta...aztan parszor bezolt hogy jajj azert nem vagy annyira vekony stb....meg hogy noies vagyok, a melleim szepek voltak, mindig becezgette oket vagy mi..de nem szerettem az sem..es igazabol egy undor alakult ki bennem az egesz ferfiakkal valo apcsolat irant...ez elott a kapcsolatom elott kozvetlen meg volt egy fiu aki nagyon nagyon tetszett es hezitalt hogy kivel jojjon ossze, tudom gyerekesen hangzik...de a baratnomet valasztotta, aki vekonyabb volt ( most mar nem, de akkor igen, en fejlettebb voltam testileg). Es volt egy eset..hogy volt egy ilyen sulis tancproba, es ott volt a baratnom, meg ez a fiu aki nekem tetszett, es a tanctanar vaamiert megemelt engem, es beszolt hogy huhh azt hittem konnyebb vagy aztan meg szabadkozott hogy jajj o nem szereti ezeket a nagyon vekony anorexias lanyokat blahblah.. es hogy jo kis seggem van...de aztan a baratnomet meg azt a fiut rakta ossze tancolni, abba a reszbe ahol a lanyt meg kell emelnie a fiunak...meggyozodesem volt mert gondolta engem nem birnanak el...es mindezek utan, persze egyutt tancoltak, es a baratnommel jott ossze, ami aztan 2 evig fajt mert egyutt voltak sokaig....mindegy..ne haragudjatok hogy ezzel terhellek titeket de vegre rajottem talan a gyokerere...es ugye azutan jott nekem is ez a baratom...aki piszkalt...es most 22 eves vagyok,,,de azota egyaltalan nem volt senkim...nem is szeretnek igazan es meg csak nem is csokoloztam azota meg semm csak hogy ertseteke, ennyire nem tudok magamhz kozel engedni senkit es nagyon zavarban is vagyok fiuk elott, semmi onbizalmam...nem mere a szemukbe nezni..ilyesmi... :( na jo..csak legyszi irjatok mert nem vagyok jol es egyedul vagyok...es megint elojottek a panikrohamok...amiatt van hog kevesebbet eszem..ezert ettem mezet..mert akkor megnyugodtam hogy nem eshet le hirtelen a vercukorszintem es nem halhatok meg... jajj :(
9987. Elisaa
2011. aug. 31. 11:55

Hello :)

Fallen, igen teljesen igazad volt :) Tudod, egy idő után a t/szervezet képtelen többet leadni, főleg ha már nincs miből. Ha nincs rajtad felesleg, és vékonyabb vagy mint kéne akkor nem tudsz már miből leadni. És után jön az éhenhalás. Ne tedd ezt. Jó a doki? tudsz vele rendesen beszélni?

Amúgy könnyen buktam le, eltűnt a hashajtó, nálam volt, laptop előzmények, stb. :/


Naphinel, nagyon durva a történeted :( Most már jobban vagy? Testképzavar? rengeteg mindenen túl vagy és ez csak erősít :) Dokihoz jársz?


pusz

9986. Naphinel
2011. aug. 31. 07:59
Nem volt sok. Én meg hízni nem tudok, hiába eszek 3x annyit, mint anorex korszakomban. :( Evvan, ezt kell szeretni.
9985. Fallen02
2011. aug. 29. 22:00
tegnap 1 almat meg par szlet sajtot vacsiztam...EGY DEKAT SEM FOGYTAM :((((((((
9984. Naphinel
2011. aug. 29. 16:09

csak már annyira összeszűkült gyomrom, h fájt enni. Így csokiztam, h legyen energiám és hízzak.


Itthon meg tömtek, de a "sok" étel kijött, hányni kezdtem, aztán hánytatni magam. Vagy egyáltalán nem ettem (dagadtnak láttam a hasam), vagy ha sokat, azt kihánytam.

Érzelmileg 0, depresszió, sportolni sem volt már erőm, fáradt voltam és halott.

Kedves családtagok csak nézték, h fogyok, fogyok, de nem ráztak meg, h hé, bazmeg, hülye vagy! Dugdostam a kaját zsebbe, ilyesmik. És egyszer elfelejtettem kimosni a melegítőmet, így rájöttek. Tök kajás volt az egész. Kinyittatták a szekrényt és megtalálták a hányásom egy dobozban.


Balhé, aztán most dokihoz járok. Hízókúrán vagyok, de jobb is. Nem baszt.tnak, így jobb enni. Azt, amit megkívánok, így könnyebb is. Ismét vidám vagyok (bár ha sokat eszek, és fáj a gyomrom, az pokol), nevetős, és már nem hánytatom magam.


DE! Az emésztőrendszerem szétcs.sztem. Ha túl zsírosat eszek, görcsöl a gyomrom, állandóan puffadok, székrekedés/fájdalmas hasmenés, reflux, gyomorfájdalom (ha sokat eszek). Emelett nagyon kell vigyázni, mit eszek, mert pl. édesre zsíros, v zsírosra édes (még ha nem is közv. egymás után), akkor kihányom.

Szóval a gyógyulás pokol, fizikailag fáj, de igyekszem. Gyógyulni és élni akarok!

9983. Naphinel
2011. aug. 29. 15:59

Egy fogyival indult, lement 10 kg. Szuper volt, ettem és sportoltam. Aztán egyre kevesebbet ettem. Nyaraláson csomót úsztam, imádtam vízben lenni, és élveztem, h üres a hasam (hisz kiúsztam mindent).


Hazajöttünk, és itthon nem kellett segíteni, haszontalannak éreztem magam, érzelmileg semmit nem adtak, így mozgásba menekültem, és mind kevesebbet ettem. Állandóan molyoltam, mozogtam, tánc, minden, élveztem, h lapos a hasam.


Aztán suliba már csak egy gyümölcsöt és győri kexet v pudingot ettem, és összeszűkült a gyomrom. Aztán egyszer vásároltam és elborzadtam a tükörképemen. Sovány voltam, iszonyat gebe. Semmi segg, semmi mell. Megijedtem, és enni kezdtem...

9982. Fallen02
2011. aug. 29. 13:28
amugy hogy derult ki?
9981. Fallen02
2011. aug. 29. 13:28
Elisaa, igen azert van mert tudod amit en is mondtam neked..ezek nem hizlaloak amiket eszel....es mivel nem zabalsz be hulyesegekbol, ezet fogytal..en ismet jarok pszichologushoz mert megorulok attol hogy hiztam...depreszzios vagyok es szomoru :( Amugy nem ettel sokat! puszi
9980. Elisaa
2011. aug. 29. 13:16

Hello :)

Naphinel, légyszi mesélnél nekem picit magadról? Hogy hogy kezdődött meg méretek stb. Nem tudok sokat lenni gépnél most. :(


fallen: dehogy ettél sokat..sőt keveset, és ezek is olyan dolgok amik egészségesek és alacsony kcal tartalmúak, tehát nem kell aggódnod, mellette pedig még csomót mozogsz is. Néha lehet bűnözni :) Sőt, kell is! :) még mindig nem akarsz segítséget kérni?:/


Velem nemsok történik, miután itthon minden kiderült, kerestek szakembert nekem. szept. 10-én kezdek, eljárni hozzá. mondhatom túl sok kedvem nincs hozzá. de azért itthon, úgy ahogy együttműködnek velem. Vettek puffasztott rizst, hogy ehetem azt kenyér helyett. Zöldség, gyümölcs, joghurt..stb. Ma meg is lepődtem. Mikor reggel mérlegre álltam, és azt hittem hízok, erre fogytam! 58kg vagyok. Úgyhogy elhaátroztam hogy folytatom. Nah szörnyedjetek el :D Leírom tegnap mi mindent ettem:

Reggeli: 2 puffasztott rizs, paradicsom,uborka,paprika mozzarella. Turmix, barackból, körtéből, almából, és 100%-os narancsléből. pár keksz.

Ebéd: zöld köret, egy db. krokett, saláta, kovászos uborka, csirkemell.

uzsi: gyümölcstál

vacsi: 2 puffasztott rizs, sonka, saláta.


és nem vagyok éhes, nem kívánok folyton mindent..:) és nem is hízok. Már jó kedvem van :)

Meg majd eljárok úszni is :)))

írjatok ti is hamar :)

puszi

Lonely? többiek?

9979. Naphinel
2011. aug. 29. 12:59
Ja, értem. Nem, nekem ez a hízókúra is kevés, ez lenne a normális, de képtelen vagyok többre. Ez van, ennyivel is beérem. :)
9978. Fallen02
2011. aug. 29. 11:50
de te hizokuran vagy....es amugy szerintem ahhoz kepest nem eszel sokat, az lenne a normalis taplalkozas..gondolom...vagy nemtom mar...a lenyeg hogy a fogyokuras taplalkozashoz kepest vagyok zabagep :(
9977. Naphinel
2011. aug. 29. 11:22
Zabagép? Fele annyit eszel, mint én.
9976. Fallen02
2011. aug. 28. 22:45
mondom hogy egy zabagep vagyok hozzatok kepest..gyulolom magam..es baromi jo...most ami lement tegnapraa, mara visszajott, azt ettem amit leirtam...adjatok tanacsokat mit tegyek vagy egyek , mit ne egyek ezek kozul...mert csak egy kicst kell leadnom, de ha nem, az orules hataran vagyok!
9975. Naphinel
2011. aug. 28. 14:50

De mikor anorexiás voltam, akkor ennyiből állt a kajám:

R tejeskv, fél szelet vmilyen kenyér

Aztán egész napra 1 alma, v banán meg egy győri jó reggelt, v puding

V. ha úgy értem haza, nem volt, csak a bögre tej lefekvés előtt

9974. Naphinel
2011. aug. 28. 14:47

Én hízókúrán vagyok.

R. bögre tejeskv, fél szelet vajas-lekváros kenyér

T. pohár tej/víz, túró rudi, v ma pl. két túrós süti

E. leves, sült csirkecomb (rövid), meg egy szedőkanál krumplipüré

U. még nem tudom, de sztem süti, v körte

V. vajas-szalámis kifli, v kenyér, v kakaós csiga

UV. bögre tej, pár szem kex, v 1-2 süti.


De mellette tornázok, így nem zsírt hízok.

9973. Fallen02
2011. aug. 28. 13:28
te miket eszel?
9972. Fallen02
2011. aug. 28. 13:28
ennel tobbet ettem ..most probalok fogyni...:/
9971. Naphinel
2011. aug. 28. 13:27
Psze, h nagyon kevés, de a semminél jobb, legalább valami kerül a gyomrodba. :)
9970. Fallen02
2011. aug. 28. 13:08

Leirom ma mit ettem, legyszi mondjatok meg, hogy ez most keves e vagy sem...en mar anorexiasnak sem vagyok "jo" komolyan...de muszaj ennem, mindig is ettem ...csk megvalogatom mit..


Reggeli:

2 szelet teljes kiorlesu piritos vaj + sajt

2 bogre gyenge tejeskave (0.1% tej) + mez


Edzes:

30 min taposogep

Bemelegitesnek 5 perc gyors futas


Ebed:

1 normal meretu cukkini

(itt a padlizsan ugyanakkora mint a cukkini)

1,5 padlizsan

ket szelet mozarella sajt grillezve

-erre natur paradicsompure (nem ketchup, csak a sima konzerv pure) kb 2 evokanal

- egy kavezoban (hasonlo mint a starbucks, kozepes meretu latte, sovany tejjel, mert itt lehet azzal enni, ennek a tetejere csurgattam egy kis mezet


Vacsora

kb 5 -6 korul

1 natur joghurt

1 zoldalma

2 szelet mozarella sajt

cikoria kave nagyon keveske tejjel...amennyi belemfer, mert az csak viz meg pici tej, edesitoszer (termeszetes svetia nem elek aszpartammal) ...szal hogy jollakjak meg ugye kivanom az edesseget egyfolytaban...ennyi mara


most igy leirva baromira soknak tunik :(

9969. Fallen02
2011. aug. 28. 12:47
tudom hogy igazad van...
9968. Naphinel
2011. aug. 28. 11:26

Ez az anorexia miatt van. A nemevés rendesen megbolygatja a hormonháztartást, így a szerotonin is leesik. Ha alacsony, akkor pedig depresszióssá válik az ember, amivel már könnyen járhatnak öngyilkossági gondolatok.


Mikor én alig ettem, v nem eszek rendesen (esetleg nagyon zsírosat kajoltam, és fáj a gyomrom), megbántottak,... akkor nekem is előjön néha, h jobb lenne meghalni. Sőt, úgy általában, ennél a pokolnál a halál is jobb, de gyorsan túljutok rajta. Számba veszem, mit/kit veszítetek, és el is illant a rossz kedv.

9967. Fallen02
2011. aug. 28. 09:35
Elisaa legyszi meselj, en is gondolkodtam ongyilkossagon :(
9966. Elisaa
2011. aug. 27. 22:51

Hello

Fallen gyönyörű vékony vagy :) Kérlek, próbáld meglátni, próbáld te is észrevenni. Olyan rövid ez az élet..élveznünk kéne..:(

Bordó körömlakk: köszönöm kérdésed. Teljesen kész vagyok. Öngyilkosság nincs túl messze tőlem :/ Veled mizujs?

B. H. tud erről valaki?

9965. dotimi (válaszként erre: 9964. - Fdcfc1ad3b)
2011. aug. 27. 22:38

És milyen gyakran fordul ez elő veled? Jártál pszichológushoz? Vagy tudja valaki?

Én soha nem hánytam ki, meg sem fordult a fejembe, csak simán jól bezabálok, aztán megbánom, elmegy mindentől a kedvem is, meg akkor fáj is a hasam úgy tud feszülni. De igyekszem kompenzálni, hogy eljárok futni, meg dvd-ket csinálok, csak ha nem sportolok, akkor gyorsan feljönnek a plusz kilók. :( Pl most nem volt kedvem a nagy melegbe, és hát meg is látszik.

9964. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 9959. - Dotimi)
2011. aug. 27. 20:31
szia.Én jópár éve bulímiával küszködök,de igen,nekem is voltak ilyen dolgaim.voltak,sőt ma is vannak olyan napok,hogy semmi étel nem elég rengeteget eszek,amíg szét nem pukkadok,és a végén már nem bírom bent tartani a rengeteg ételt,és kihányom.
9963. f54c6b8a8d (válaszként erre: 9958. - Fallen02)
2011. aug. 27. 13:35

Még annyit,h.írtad,h.nem hullik a hajad..

Írtam,hogy akár hosszú évek után jönnek a durvább tünetek... Nekem pl.,most 13 év után van az,hogy komoly egészségügyi problémáim lettek.. Visszavezethetően az anorexiára..Pedig az ég világon semmi bajom nem volt nagyon hosszú ideig,miután meggyógyultam.

Kérdeztétek,hogy én hogy gyógyultam meg. Bevittek a pszichiátriára,/kórház után/mert mindig összeestem,úgy le voltam már gyengülve..Hátha tudnak valamit csinálni. Volt egy nagyon kedves pszichológus nő,de nem tudott egyáltalán segíteni.. Kijöttem..

Idegesített,hogy ilyen állapotban vagyok..Elhatároztam,hogy meggyógyulok..

Többet ettem,bár még mindig betegesen sokat tornáztam... Roboráló szereket,vitaminokat szedtem..állandóan ment a hasam,minden kijött belőlem.. Hosszú idő volt,mire újra viszonylag rendes lett az emésztésem.. Hosszú évek....

De végül meggyógyultam..

Az anorexiából..

9962. Naphinel
2011. aug. 27. 13:32

Amúgy nekem sem használ a szép szó, csak ha keményen megmondják a dolgokat. :)


Csak vannak, akik érzékenyebbek, és szívükre veszik a stílust. Ezzel nem azt mondtam, h Fallen tuti ilyen ember, de ki tudja.


Jó, én már jobban vagyok, egyelőre muszájból eszek, de élvezem az ízeket, és amíg nem kell dugig tömnöm magam, addig szeretek enni.

9961. f54c6b8a8d (válaszként erre: 9958. - Fallen02)
2011. aug. 27. 13:06

Tudom,hogy eszel,olvastam...

Nem bántásból írtam.. teljesen konkrétan csak feltettem a kérdést.

Miután meggyógyultam az anorexiából,ráálltam az anorexia tanulmányozására.. Egyértelműen kijelenthető,hogy a vitalitás/életkedv/hiánya okozza ezt a betegséget./persze ebből sok minden következik később,pl.a sikerélmény hiánya,stb./Durván hangzik,de tulajdonképpen az anorexiás nem akar élni.Több pszichológussal is beszéltem erről,akik anorexiásokkal foglalkoztak.

Gondoltam,h.elvégezted az egyetemet,mert mikor olvastalak ,akkor már az utóvizsgák voltak.. A kérdésem nem az értelmi képességedre vonatkozott..,hanem csak arra,hogy ha valaki így tud hajtani egy célért,mint Te,de közben pusztítja magát..,hogy van ez..?

Sajnos az anorexiát szép szóval nem lehet gyógyítani.Ez tapasztalat,mint ahogy minden az,amit leírok.Mivel egy beteg nem tudja felmérni teljesen ,hogy milyen állapotban van.Ezért vetted rossz néven amit írtam.Ha fel tudná,akkor és abbahagyná az önpusztítást.

Ezért kérdeztem be durvábban,hátha bekattan valami nálad is,mint nálam régen..

Felfogtam,hogy mit veszíthetek.. Bár addigra már nagyon lent voltam.Utólag visszagondolva,én egyáltalán nem akartam akkor élni/bár ezt nem tudtam,azt hittem,hogy csak a súlyom,külsőm nem tetszik/..

Nagyon hosszú folyamat volt a gyógyulás.. Később ,mikor már jobban voltam,találkoztam a pszichiátrián megismert lányokkal,és sokat tudtam nekik segíteni.De ha valaki nem ismeri fel,hogy miben van,nincs gyógyulás.

Valószínű most ezekkel a szavakkal nem tudok segíteni,sajnos.. De megpróbáltam..

/Itt a Hoxán páran ismernek,bárki szerintem megmondhatja,hogy sosem szoktam bántani senkit,mindig segítő célzattal írok,bár tény,hogy sokszor eltér a véleményem az átlagtól./

Mindenesetre : mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook