Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anorexia és bulimia fórum

Anorexia és bulimia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
10230. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10229. - D87122a510)
2012. ápr. 22. 19:56
Nálam ugyanez a helyzet.Én is szeretem érezni azt,hogy éhes vagyok,és elkezdek enni,mikor nem is érzem,hogy ennem kellene.Illetve már nem érzek semmit,csak a nagy szomorúságot,mert képtelen vagyok kimászni ebből az egészből.Lehet,hogy bánatomban eszek?Fogalmam sincs,de már nem is igen érdekel.Legszívesebben lefeküdnék aludni,és azt szeretném,hogy soha többet ne keljek fel,Ne kelljen még egy ilyen napot átélnem.
10229. d87122a510
2012. ápr. 22. 16:27

Nem értem magam!!!


Nem is vagyok éhes, úgy eszem. :( Mindig azzal kezdődik, hogy: "naa, csak ezt a sütit kóstold meg", mondja egy hang a fejemben. merthogy úgysem ettem egész nap semmit, vagy csak gyümölcsöt. és naná, hogy nemcsak az a süti lesz belőle, hanem még tészta, kenyér, joghurt, főzelék, csoki, sajt mindenféle más...


Hogyan állítsam le magam?! Úgy eszem, hogy nem is vagyok éhes, és hiába pukkadok ki és feszül a hasam, még még MÉG akarok enni...


Boldog akarok lenni, de komolyan néha úgy érzem akkor vagyok boldog ha éhes vagyok, sőt szeretem az éhséget! (talán azért, mert az éhségből arra asszociálok, hogy fogyok, ha fogyok, vékony vagyok, és az boldogság.) Szeretek éhes lenni, de máskor meg nem értem saját magam!!

Tökéletesen meglennék a nap végéig kaja nélkül, éhes sem vagyok, erre meg elkezdek enni...


Miért van ez?

Miért eszem, ha már tele vagyok?

Miért eszek egyáltalán, ha nem is vagyok éhes? nem is kívánok semmit, se édeset, se sósat, semmit de elkezdek enni... MIÉRT??:(:(:(

10228. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10227. - Zpq88i5g)
2012. ápr. 21. 20:59
Lehet,hogy csak nagyon szerelmes vagy...Nálam is volt ilyen.
10227. zpq88i5g
2012. ápr. 20. 08:46

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív ez a fórum, de azért én úgy döntöttem leírom az én történetemet, hátha valaki a soraimat olvasva megnyugszik hogy amint átmegy átesik nem egyedi eset.

NOrmáltestalkatú lány voltam mindíg is, viszont mindíg akartam vékonyabb lenni. Egy szerető családban nőttem fel ahol az étkezések komoly szerepet játszottak.

Nagy családi ünnepségek,vagy csak vasárnap reggelik...és igazáól soha sem tanultam így meg hogy mennyi a pontosan elég...mindíg túlettem magam, szerintem voltak olyan évek hogy még csak éhségérzetet sem éreztem.

Abban szerencsém volt hogy mindíg sportoltam, így csak olyan izmosan husos lánynak számítottam mindíg, viszont azönbizalmam az nem voltsoha a helyén.

Én bulémiásnak számítottam akkoriban...hashajtók, és a hányási próbálkozások. Stressz és jutalom zabálásokkal....volt hogy anya küldött otthonról 5 fajta ételt és én azt szinte majdnem mindet megettem egy este alatt, amit már nem bírtam azt pedig hogy ne csábuljak el kidobtam, lehúztam a WC-n, vagy elajándékoztam. Volt hogy annyit ettem hogy már mozogni sem tudtam és akár fogmosás nélkül képes voltam lefeküdni aludni...

A csúcs súlyom 75kg volt...igyekeztem senkivel sem láttatni hogybaj van velem, viszont az estéimet egyedül töltöttem és ettem ettem ettem...bármit...szalonnát pilóta kekszet felváltva.

Hihetetlen lassan sporttal viszont az étkezési szokásaim nem változtatásával 5kg-ot sikerültlefogynom, de még mindíg tudtam hogy pufi vagyok.

Aztán ....és ez most a jelen...újra szerelmes lettem (az előző mélypontomhoz nagy köze volt egy szakításnak). Ez egy olyan legény akinek igazán fontos a választékos esztétikus külső....és elkezdtem újra diétázni...van is eredménye, bár mérlegem nincs, mert a látványától is kiver a víz, de érzem a ruháimon...elkezdtem komolyan távolodni az ételektől érzelmi szinten teljesen, és fizikálisan is.

Multkor mikor hazajöttem tőle, másnap egy falatot sem tudtam lenyelni, pedig már szédültem és fájt a gyomrom, aztán jött még egy ilyen nap és az egyik barátnőm egy jó adag grill csirkét belém diktált...nem voolt lelkiismeret furdalásom, mert hát csak csirke hús volt, viszont cudarul fájt a gyomrom tőle.....és most ma sem tudnék semmit sem a számba venni megrágni és lenyelni...

ennyire szerelmeslennék hogy az ételeket megutáltam.

vagy mi történt velem, ha ételre gondolok egy nagy negatív érzés uralkodik el rajtam.

Ma 3 órát kell majd vezetnem és félek hogy szédülni fogok és nem fogom bírni, gondoltam iszom majdlight kólát és kávét hogy ezt kiküszöböljem, de valahgoy mindenképpen azt szeretném hallani hogy te fogytál...tudom hogy az előző szerelmei mind vékonyak voltak, min 10kg-mal mint én...

így kezdődik azanorexia?

10226. Drusyl24 (válaszként erre: 10224. - Csenge105)
2012. ápr. 17. 04:56

Szia!

Sejtem, hogy így van, mert nem vettek sose komolyan, mikor még csak az egészségem miatt diétáztam, és nem azért, mert 60-62 kg voltam.

De nekik nem voltam jó se 70, se 60, se 50 kg-ként se. Se amikor mentem mindig ,futni, vagy mikor Milka csoki helyett inkább almát, ananászt ettem, na akkor gyűlöltek+végleg, pláne, én még nem ettem pizzát se velük, és erre azt kívánták, hogy bárcsak vissza híznék 70kg-ra! Szerinted ez család?

Már sokszor arra gondolok, hogy nekem nincs is, nem kellek ide, ebbe a közegbe, de Qrvára!?

De jó, hogy most csak a különköltözés fog kimenteni a zabarohamok elől....és nem pedig 1agyQrkász!

10225. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10218. - Bellavita21)
2012. ápr. 16. 20:52
Jártam pszihológushoz,feküdtem kórházban,de semmi.Mit jelent,hogy lelkileg megerősödni?Hogyan csináltad?
10224. csenge105 (válaszként erre: 10204. - Drusyl24)
2012. ápr. 16. 15:43
Szióka, ne foglalkozz velük, csak te tudod ezt a betegséget legyőzni...ők ezzel max csak megnehezítik :(
10223. csenge105 (válaszként erre: 10202. - Fdcfc1ad3b)
2012. ápr. 16. 15:39
Köszönöm a válaszokat, jól esik azért tudni, h nem csak én vagyok/ voltam ilyen, mert volt amelyik ismerősömnek elmondtam és kb kiröhögött :(
10222. d87122a510
2012. ápr. 16. 14:14

Segítsetek! Ha megrágod, kiköpöd a kaját, akkor hány kcal szívódhat fel? :S Cukros dolgok voltak, croissant, fánk, süti... egy csomó de semmit nem nyeltem le csak rágtam!! 10%, 20 % vagy több szívódhat fel a nyálkahártyán keresztül?


(kiköptem majd fogat mostam hogy a fogaknál se szívódjon fel több)


Mert minimum 500-750 kcal megvolt... mármint amit megrágtam és kiköptem, mennyi szívódhatott így fel? 50? 100 kcal?

10221. d87122a510 (válaszként erre: 10217. - Drusyl24)
2012. ápr. 16. 14:12

az a baj hogy ha hazajövök, akkor meglátom az édeset és beindul a nyáltermelés... és ha nem is voltam éhes sokszor éhes leszek... mert a kaja körül kezd el forogni a gondolatom.


Most elmegyek majd sétálni... megrágtam és kiköptem most a kaját.

10220. Drusyl24 (válaszként erre: 10219. - H0n3yB3e)
2012. ápr. 16. 01:19

Köszi szépen!!!

Amúgy csak kedden lesz, de én már vasárnap elátkoztam a sok kaja miatt! :-P

10219. h0n3yB3e (válaszként erre: 10217. - Drusyl24)
2012. ápr. 16. 00:10
Boldog Szülinapot!! :)
2012. ápr. 16. 00:07
Korábban írtam hozzászólást- gyógyult bulimiás vagyok. Mindenkinek azt ajánlom, hogy pszichológushoz menjen, mert ez egyértelműen lelki eredetű probléma. A szeretet, a törődés, társaság sokat segít a problémán. Ahogy megerősödtök lelkileg, úgy múlik el a bulimia is. Fel a fejjel, ne adjátok fel a harcot, dolgozzatok magatokon!!! A problémát diétával és erővel nem lehet legyőzni, én nagyon sokszor próbáltam, csak a lelki úton elért fejlődés tudott segíteni nekem!
10217. Drusyl24 (válaszként erre: 10211. - D87122a510)
2012. ápr. 15. 23:48

Köszi a felköszöntést! :-)

Én 2 év szigorú diétával kezdtem érezni azt, hogy már úgy összeszűkült a gyomrom, hogy már csak csipegetni tudok max. Főleg csirkemellt ettem ananásszal, mindenféle rizzsel, és mellette rengeteg torna+nehéz fizikai meló.

De 2 éve elcsábultam, és ettem finom termelői mézet csak úgy magában, azt persze ettől szépen+is jött az étvágyam. De amint daráltam rá 1 csomag rizst, szinte azonnal úgy éreztem, hogy szétpukkadok. Ezt sajnos pont lefekvés előtt, úgyhogy addig el se bírtam aludni, amint ki nem jött. És sajna nekem marha könnyen ment a róka , amint ittam rá teát, és előre hajoltam.

Ez után fél év alatt összesen csak 4x hánytam így, de aztán jöttek a falásrohamok, és ismét elcsábultam valami finomsággal, amivel itthon kedveskedni próbáltak. Anyukám szinte rühellte, hogy csak 48 kg vagyok a 170 cm mellett.

1 ideig csak unszolt, hogy legalább kóstoljam+, amit épp az előbb sütöttek 1 pékségben, aztán már magamtól ettem, mint az állat.

És persze csak nagyon ritkán hánytam, de fél év alatt én kereken 10 kg-ot szedtem fel.

Ezután jött a Guttalaxozás és a sok séta, futás.

Most már basszus vagyok 60 kg, naponta van zabaroham, csak néha állom+, hogy ne könnyítsek magamon, és, hidd el, minden nap azt kívánom, hogy bárcsak ne kezdtem volna diétázni.

Inkább rohadtak volna el a beleim a glutén, laktóz miatt, vagy a tettem volna a pattanásokra!

De hát visszacsinálni nem tudom, és mivel ez életem 1.igazi függősége, ezért kegyetlenül ragaszkodik is a dilis agyam hozzá. :-P

Amúgy te most hogy állsz a kajával, ha pl. ideges vagy, akkor hogy tudsz urrá lenni az étvágyadon?

Én itthon a 4 fal között szinte alig.. ilyenkor inkább nem kéne 1 falatot se enni, csak teázni+rágózni, tornázni, már arra rájöttem! :-D

Csak átkozottul nehéz!

10216. Namida (válaszként erre: 10214. - D87122a510)
2012. ápr. 15. 20:22
Kb 3-4 év alatt, ahogy elkezdődött. Én főleg hányok, és nem vagyok túl "ügyes", úgyhogy a kaja egy része bennmarad. Meg vannak időszakok amikor sikerül visszafognom a hányást/hashajtózást, viszont a zabát nem. Így szép lassan rámrakódtak a kilók.
10215. h0n3yB3e (válaszként erre: 10214. - D87122a510)
2012. ápr. 15. 20:12
Sosem hánytam, hashajtó mellett nem is híztam, sőt, fogytam is (ennek ellenére mondjuk hashajtózni se kéne). Ez még akkor jött fel, amikor szimplán zabáltam-koplaltam és elkezdett súlyosbodni a helyzet, egyre gyakrabban egyre többet ettem és kevesebbet koplaltam. Ekkor jött a hashajtó. Istenem...legyen már vége ennek a rémálomnak! :(
10214. d87122a510
2012. ápr. 15. 20:01
Uh:S mennyi ido alatt? Es hanytattatok kozben magatok, hashajto mellett is lehet hizni?
10213. h0n3yB3e (válaszként erre: 10211. - D87122a510)
2012. ápr. 15. 19:53
14 kiló...fújfúj :S Mondjuk ennek jó része izom is, amit nem tudom, hogy csináltam :D de azóta rengeteget edzek...nyár végéig viszont muszáj meggyógyulnom teljesen és leadnom ennyit vagy még többet, tisztán zsírból!
10212. Namida (válaszként erre: 10211. - D87122a510)
2012. ápr. 15. 19:38
Én 8 kilót híztam. A koplalásos súlyomhoz képest pedig 13at.
10211. d87122a510 (válaszként erre: 10209. - Drusyl24)
2012. ápr. 15. 19:22

Boldog szülinapot!


Megkérdezhetem hogyan mentél át anorexiából bulémiába és neked milyen volt az anorexia? (súly, de ha nem szeretnéd elmondani nem kell)


Néha van hogy fél almától eltelek... + tea, ásványvíz. És el is múlik az éhség! Olyan mint amikor böjtnél mondják hogy elmúlik. Te miket ettél még pufirizsen kivül? Mert azt nem szoktam. Tk kenyeret hogy legyen néha energiám ha nem zabálok be. Te?


Többiek: mennyit híztatok a falásrohamok óta? :/ mennyi jött fel ezek miatt?

10210. Drusyl24 (válaszként erre: 10206. - Namida)
2012. ápr. 15. 17:36
Köszi szépen! :-)
10209. Drusyl24
2012. ápr. 15. 17:34

Hát nem hittem volna, hogy ennyien süket fülekre találunk a családtagok, rokonok között!

Én most 1 forrpontnak próbálom felfogni a dolgokat, hogy ne buzuljak be +int, nagyon próbálok uralkodni magamon, mást úgyse tehetek.

Én azt hazudtam most, hogy kordában tartom a zabát, de á, dehogy!

Engem is kiröhögtek már, mikor még anorexiás voltam, és fél-1 zacsi pufirizs teával is sok volt.

10208. Drusyl24
2012. ápr. 15. 17:14

Köszönöm szépen a reakciótokat, jókívánságokat!

Én is rohadtul+ szeretnék gyógyulni, de ez nehezebb, mint hittem!

Kedves tőletek komolyan! Én ilyenkor vagyok ki legfaszábbul, kisebb idegösszeomlás övezi a bulikat ilyenkor,,

10207. h0n3yB3e (válaszként erre: 10204. - Drusyl24)
2012. ápr. 15. 16:57
Dettó...háromszor magyaráztam el nekik az elejétől a végéig, nem értették, majdhogynem kiröhögtek, "majd kinövöd kislányom"...nehogy már egy kis szeretettel és odafigyeléssel megoldjuk együtt. Nem is tudom, mit képzeltem.
10206. Namida (válaszként erre: 10204. - Drusyl24)
2012. ápr. 15. 16:38

Nálam sem fogják fel betegségként. Én már azt hazudtam h meggyógyultam, mert ha megkérdezték h hogy vagyok mindig láttam rajtuk h azt a választ várják h jól. És nem akartam h kioktassanak, úgyhogy inkább azt mondtam amit hallani akartak.

A szülinapom nekem is rossz szokott lenni meg minden ünnep. Sőt már minden nap.

De fel a fejjel! És Boldog Szülinapot! Még nincs vége a napnak, úgyhogy próbálj kihozni valami jót a nap végére :)

10205. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10204. - Drusyl24)
2012. ápr. 15. 16:22
Szia!Az én családom szerint ez egy hiszti,nem kell ebből ügyet csinálni,nem is érdekli őket.
10204. Drusyl24
2012. ápr. 15. 16:18

Sziasztok!

Nálam+ a vasárnap délutánok a horror!

Ma már 3x hánytam, ezúttal a szülinapi bulim miatt!

Szép kis ünnepelt vagyok, mond6om! <:-D X-O

Buli után bulimia! X-(

Tavaly alkoholista voltam ilyenkor, csak piákkal tudtam elviselni az emberek kíváncsi tekintetét az alakom miatt, és az átlagos elvárásaikat(0,5-1 dl ágyas pálesz és pár doboz sört ittam+ 1 délután).

Tavaly előtt pedig a zártosztályon végeztem a bulimia miatt, mikor annyi kaját csináltak nekem +lepiből, hogy elborult az agyam, és sírógörcsből- dührohamból átmentem agyilag zombiba.

És basszus, én hiába vallottam már be nekik, hogy bulimiás vagyok, mintha +se hallották volna.

Azt rebesgetik, hogy majd kinövöm, mint a nővérem, vagy abbahagyom, amint lesz 1 rossz fogam vagy ha döglődni kezd az emésztésem.

De én jól tudom, hogy nem bírok leállni teljesen!

Van itt valaki hasonló cipellőben még, akit még véletlen se kezelnek odafigyeléssel a családtagjai-rokonai???

Ennél őrjítőbb dologgal még nem volt dolgom, eddig, basszuskulcs!

10203. h0n3yB3e (válaszként erre: 10202. - Fdcfc1ad3b)
2012. ápr. 15. 13:28

Heti 2-3 alkalommal zabálás, amit valamilyen purgáló tevékenység követ (koplalás, hányás, hashajtózás, túledzés). A zabálás nincs hivatalosan meghatározva, nálam 4-5-6ezer kcal szokott ez lenni.


Jó lenne minél előbb meggyógyulni, elvileg ezek lennének a legszebb éveim... Ráadásul most olyan karriert tudnék építeni, hogy imádnám! Segítsetek! :(

10202. fdcfc1ad3b (válaszként erre: 10201. - Csenge105)
2012. ápr. 15. 10:07
Szia!A heti 2-3 falásroham,hányás már bilímiának számít az orvosok szerint.Nekem van,hogy 1 napon belül 3szor is van.A mennyiséget,kalóriát fel sem sorolom,mert lehet,hogy el sem hinnétek.Van,hogy 10000kcal.-t is meghaladja,és töménytelen nagy a mennyiség.Szégyellem leírni.
10201. csenge105
2012. ápr. 14. 23:58
Azt szeretném megkérdezni tőletek, h pl a falásrohamok egy nap többször is előjön, vagy csak hetente párszor vagy hogy van nálatok? És neketek mi a falásroham, mármint kalóriában kb?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook