Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan reagálsz ha az óvónéni megbántja a gyerkőcödet? fórum

Hogyan reagálsz ha az óvónéni megbántja a gyerkőcödet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 14. 22:04
Közismert apuka nagydarab középsős kicsi fia azt mondta az óvónéninek, hogy kapd be a f....mat. Erre kapott hirtelen egy jobbost, el is eredt az orra vére. Szegény óvónéni magánkívült volt, de megvárta apukát, hogy jöjjön a drága csimotájáért. Az be is tántorgott holtkotta részegen. Persze apuka nem tette zsebre, amit kapott az óvónénitől. Utána nem volt probléma a kölyökkel.
2008. dec. 10. 12:18

Egyszer előfordult tavaly. A gyerek hazahozott egy játék kávéskanalat, amit megtaláltam a ruhája zsebében és visszavittem. Közben az óvónő cirkuszolt, hogy a gyerek ellopta(!!!). Olyan ideges lettem, hogy csak na. Azon gondolkodtam, hogy veszek a drága óvónőnek 10 kanalat, hogy oda dugja, ahová gondolom.

Azután lecsillapodtam, beszéltem vele, és megvártam, hogy júniusban nyugdíjba menjen :))))

59. h.editke (válaszként erre: 55. - 0c97fbb607)
2008. aug. 29. 15:41
ASzerintem nem szükséges testi fenyítés, de amikor a nevelési tanácsadó még egy évre visszatartja az ilyen gyereket mondván hagy érjék és okosodjon még, akkor a csoport többi tagját és az óvónőket is nézni kellene. Az egy problémás gyereknek joga van szétzilálni az egész csoportot de az egész csoportnak nincsen joga a nyugodt, boldog kiegyensúlyozott óvodai évekhez. Ez a mai álláspont.
2007. aug. 1. 20:35
rettentően fáj... még tanulom, hogyan kezeljem..
2007. aug. 1. 20:21
Nálunk is volt ilyen gyerek,végigverte a csoportot.küldték mindenhová kivizsgálásra,de a szülő nem igazán törődött vele.Ha sok panasz volt rá az oviban otthon az apja félig agyonverte és ezzel elintézettnek tekintette az ügyet...van ilyen.elfogadom...de amit az én 3éves fiamnak el kellett viselni míg ki nem derült....az elfogadhatatlan és megbocsáthatatlan...
2007. júl. 28. 20:40
A mi régi ovinkban az ilyen gyereket elküldték suliba, mert az könnyű megoldás volt.
55. 0c97fbb607 (válaszként erre: 53. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 28. 20:05

A gyerekek csoporjában van egy gyerek.Sokszor mikor hazajöttek csak ő volt a téma,hogy már megint mit csinált.

Egy agresszív,kezelhetetlen gyerek,aki bántja a többieket,káromkodik stb.Na ezt a kölyköt meg szokták ruházni,amikor bedühödik és a többieket terrorizálja.Őszintén,megértem őket.

Már 7 éves a kölök,de még egy évet ott lesz az oviba,amikor ezt mesélte az ovónéni(mellesleg egy haláli aranyos,kedves,ügyes ember),majdnem elsírta magát.Teljesen kétségbe volt esve,mert nem erre számított.SZétszarja az a gyerek az egész csoportot ez az igazság.Az anyja meg nem csinál semmit,pedig olyan szintű viselkedési problémái vannak,hogy orvosi kezelést igényelne .Valahol sajnálom,meg az ovónéni is sajnálja a gyereket,de sokszor nem lehet mással leállítani,mint egy két pofonnal,vagy seggre veréssel.

54. 754c7e07c3 (válaszként erre: 53. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 28. 19:53
)))),,,
53. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 51. - Zsütyi)
2007. júl. 26. 08:19

Anyukám dajka volt,az exem pedig óvóbácsi,nagynéni szintén dajka,szóval nekem is van belátásom az ovis világba,és főként a mi ovinban is jellemző a csúnya beszéd,de többek között ez is az óvónéni feladata,kezelni ezeket a helyzeteket.Nem mondom hogy könnyű,de melyik hivatásnak nincsenek nehézségei????

Az agresszióra,durvaságra nincs mentség,aki így reagál nem gyerekek közzé való.menjen el fegyőrnek,de ne oviba...ezzel nem akarom megbántani az ovodai dolgozókat,a többiekkel mindíg is normális volt a viszonyom,de aki gyereket terrorizál.......:-(((

2007. júl. 25. 22:50

Ami a gyerekek kiszolgáltatottságát illeti, az sajnos nem csak az óvodában, hanem az iskolában is tapasztalható.

Óvodában eddig csak az volt a rossz tapasztalat hogy amikor ballagáson a lányom odament az óvónénihez, akit a kicsi kedvencei sírva ölelgettek és ő is meg akarta ölelni, óvónéni szépen a vállára tette a kezét és eltolta magától. Persze a lányom nem tartozott a kedvencek közé, mindig is túl eleven volt lánynak, én meg sose halmoztam el ajándékokkal óvónénit mint mások.

2007. júl. 25. 22:43
Anyám dajka. Elmesélte hogy volt egy kisgyerek aki nem akart szót fogadni sorakozásnál vagy öltözésnél (nem tudom). Vezető óvónéni kiállította a sorból, leültette a folyósón, hogy akkor te most itt maradsz, nem mehetsz ki a többiekkel amíg nem viselkedsz rendesen. Erre a kisgyerek úgy bepörgött hogy üvöltve nekiment az óvónőnek és rugdosni kezdte, miközben üvöltött hogy "dögölj meg te vén k...va". Ezt nem azért írom hogy megvédjem azokat az óvónőket akik agresszívak vagy durvák a gyerekekkel. Csak elmeséltem, mint anyám nekem. És ő, aki tényleg szereti a gyerekeket és azok is őt, széttárta a kezeit hogy ilyenkor mit lehet tenni? Mert vezető óvónéni is csak sírva elment onnan.
50. LoLiNa
2007. júl. 25. 07:09
attól függ, hogy mivel és hogyan bántja meg..
2007. júl. 6. 10:37
Ennek szívből örülök.
2007. júl. 6. 10:24
csak egyetértünk mi anyukák...:-))
47. hannabébi (válaszként erre: 41. - 754c7e07c3)
2007. júl. 6. 09:00
Persze ez nem megoldás. Azthiszem az előbb nem jól fogalmaztam. Én nem értek egyett az óvódai agresszióval, hár ami az óvónénit illeti, mert ha nálunk ez előfordult volna mint az iskolában a gyerekeimnél akkor megkapnák tőlem a magukét. Én arra próbáltam utalni hogy szerencsés vagyok a jó óvónénikkel mert még soha nem volt hogy a gyerekemmel olyat tegyen ami nekem nem tetszik. Olyan már volt hogy az udvaron a falhoz állította, de ennél komolyabb büntetése az oviban nem is volt. Természetesen ha valami olyan történne a gyerekkel amihez az óvónéninek nem lett volna joga, vagy igazságtalan, akkor én is megadnám neki a magáét. Lényeg a lényeg igazad van .
46. 754c7e07c3 (válaszként erre: 45. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 4. 15:25
Azért ez már nagyon elfajult dolg lehetett, amit az az óvónő tett. Még nem voltam ilyen helyzetben, de ez nem lehet egyszerű dolog. Azért lehetnek ennek következményei is.
45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 43. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 15:07
Azt hiszem ezt az érti igazán,aki volt már ilyen helyzetben.Volt olyan anyuka aki azt mondta nekem,most jár oda a 3.gyereke,soha nem volt ilyen gondja,én reagálom tul.Az egyik "jegyzőkönyvezésen" megemlítette egy dajkanéni hogy nem csak ezzel a 2 gyerekkel bánt úgy óvónéni,hanem pl.....elhangzott pár név,anyuka pedig sírt hogy ő hogyan nem vette észre,és megértette én miröl beszéltem...
44. 754c7e07c3 (válaszként erre: 43. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 11:44
Na? Mi történt az én kicsi gépemmel, táltos lett. Bocsi.
2007. júl. 4. 11:43
Bocs, kicsit belelovalltam magam, biztos nem úgy gondoltad. Igazad van, a problémákat meg kell beszélni, de egy óvónő feladata az agresszió nélküli problémamegoldás. Ez a lényeg.
2007. júl. 4. 11:43
Bocs, kicsit belelovaltam magam, biztos nem úgy gondoltad. Igazad van, a problémákat meg kell beszélni, de egy óvónő feladata az agresszió nélküli problémamegoldás. Ez a lényeg.
41. 754c7e07c3 (válaszként erre: 38. - Hannabébi)
2007. júl. 4. 11:39
Nekem is baráti a viszonyom a gyerekemet szerető, nem üvöltöző, nem lekezelő, tisztességes óvónőinkkel, mert 4 is akad jelenleg. De, szerinted megoldás, ha egy kiscsoportos óvodás hangosan játszik, és ezt az óvónő úgy kezeli le, hogy szemből a karját megfogva nagyon erősen kirakja a csoportszobából? Ha erre igennel válaszolsz tiszta szívből, akkor bennem van a hiba. Tisztában vagyok azzal, hogy a kisfiam nem fogad szót idegeneknek, és ugye az óvónéni, aki helyettesít az idegen. De ez a megoldás? Csak játszani akart, nem gyilkolni.
40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 37. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 10:30
:-)))
39. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - Hannabébi)
2007. júl. 4. 10:29
viszont aggresszió nélkül is le lehet kezelni szerintem,sőt csak úgy lehet!!!nem a nézeteltérésekről van szó,miért ne fordulhatna elő bárki,felnőtt-felnőtt,gyerek-gyerek,vagy akár gyerek -felnőtt között?A megoldás módja a lényeg...
2007. júl. 4. 09:40
Én az óvónénieinkkel baráti viszonyba vagyok, ha probléma van megbeszéljük, de mivel itthon én vagyok a főnök és gyakran összekapunk a gyerekkel, az óvódában az óvónéni a "főnök" tehát lehethogy néha összekapnak. Sőt tudom hogy összekapnak, de mivel a fiam eléggé főnökös természetű ezért nehéz őt kezelni.
37. 754c7e07c3 (válaszként erre: 36. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 4. 09:26
Engem is vár a munka, bár egy nőnek mindig illik késnie.
36. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 09:19

Az ilyen embereknek nem szabadna gyerekkel dolgozni!

megyegetek,csinálom a reggeli dolgaim,aztán könyvelnem is kell...

2007. júl. 4. 09:16
Igen ez borzasztó, mi az, hogy koppintás! Nálunk a kollégák nem tudták ezt az óvónőről, mert nagyon meglepődtek. Bezzeg az anyukák utána már meséltek. Az óvónő azóta szülési szabin van, és nem jön vissza dolgozni. Sajnálom a gyerekét.
34. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 32. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 09:07

Szerintem ott helyben megtépem....

Bence ballagási próbák előtt hangosan gondolkozott,tök természetesen az asztalnál:anya,vajon ma lesz koppintás?


milyen koppintás?


Szóval ha a gyerekek nem figyelnek eléggé a próbán,óvónéni "megkoppintja " őket...Hát koppintgassa a sajátját,az enyémhez hozzá ne nyuljon...


és mi ilyenekre bízzuk őket tudtunkon kívül



Anyukám oviban dolgozott sok sok sok évig,nagynéném mai napig,Bencém apukája kép nélküli óvóbácsi volt,szóval nincs bajom az ovodai dolgozókkal alapból...de ez türhetetlen...

33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 32. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 09:03

Nálunk "csak" lelki terror volt az,amivel a 3 éveseknek "együtt kellett élni".Annak ellenére hogy történt intézkedés,és ez nagyrészt az én érdemem(furcsa kifejezés így),de ami azótta is bánt:


Tudták,éveken át tudták mit csinál óvónéni.

Nekem azt mondták:vigyázunk,hogy ne legyen bent sokáig a gyerekekkel egyedül...



Könyörgöm!!Én olyan emberre bízzam nap mint nap a gyereket,akivel a saját kollegái nem merik egyedül hagyni őket?


Ha Én nem szólok,nem jegyzőkönyvezek,Ha az Évikét az anyukája nem viszi pszichológushoz...stb,akkor hagyták volna,mert eddig is hagyták,a szőnyeg alá söpörték volna a témát...

Miért nem lehetett szólni,mi van?mert akkor még ennyien sem iratták volna abba a nyamvadt oviba a lúrkókat.be lehetett volna zárni,alig volt kiscsoportos!!


Egyébként szépen felújított,szinvonalas óvoda,ahol a dolgozók többsége gyerekszerető,lehetőségeikhez, és a "hozott anyaghoz" képest,maximálisan felkészítik a gyerekeket...

2007. júl. 4. 08:55
Nálunk ez a megbántás szó szerint igaz volt. Az egyik óvónéni úgy megrángatta a gyereket, hogy véraláfutás volt a karján, majd egy hétig. Ráadásul mind a két nagyobb gyerekem végignézte, hogy mi történt. Külön-külön kérdeztem őket, így biztos voltam, hogy úgy történt, ahogy elmondták. Lefotóztam, borzalmas volt. Két ujja látszott az én 3 éves fiam karján. Másnap szóltam a mi óvónőnknek, hogy mit csináljak, mert botrányt nem akartam. Végül összehoztak minket négyszemközt, ahol még az óvónő volt felháborodva, hogy mit akarok, hisz az én gyerekem a rossz. Aztán elmagyaráztam neki, hogy többet a fiam közelébe se menjen, és kérjen bocsánatot tőle. Fogcsikorgatva, de megtette. Nem tudom a mai napig sem, hogy helyes volt-e ennyiben hagyni, de gyűlölöm a botrányokat. Szerintetek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook