Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi pontosan az infratrainer, és mennyire hatékony az alkalmazása? fórum

Mi pontosan az infratrainer, és mennyire hatékony az alkalmazása? (tudásbázis kérdés)


ápr. 9. 12:33

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyat, hogy az infratrainer halványította a visszereit? Tegnap voltam első alkalommal (Infraslimx), nagyon enyhe visszereim vannak csak, viszont az 50 perces tekerés után szinte teljesen eltűntek. Elvileg nem jó visszérrel ilyen gépet használni de nekem úgy tűnik mintha még használna is neki! Tapasztalt valaki hasonlót?

2017. jún. 18. 07:04
Sziasztok Lányok 😀 én most kezdtem el használni az infra trénert. Gretita35 azt nem írta le, vagy ahová ő jár lehet, hogy nem lehet, hogy nem kell mindjárt az elején 50 percet tekerni. Lehet 25-30 is. A kezdő szervezet amúgy sem bírja a nagy megterhelést. Jelenleg 30 percet tekerek. És én mondom, hogy 3 alkalom után a combom alakult. 😀😀 És szentendren az első alkalom 20 perc 1500.- csak , hogy megismerd a gépet. Ajánlom mindenkinek a 30 percet is ha megteheti heti egyszer. Mellett lehet otthon tornázni. Úgyhogy nyomás 😀😀😀
2017. ápr. 21. 11:10

Sziasztok!


Hátha valakit még érdekel majd a téma, szóval.... :)


Én járok infratrainerre, most voltam szerdán a 7. alkalommal. Heti egyszer szoktam menni, mivel elég drága.. Emellett heti három személyi edzésem van (1 trx és 2 kondis edzés). Azért szerettem volna kipróbálni az infratrainert, mert edzés és kaja ide vagy oda, de a narancsbőrtől nehezen szabadulok. Az edzés maga nagyon fárasztó. Az első alkalom után úgy éreztem magamat, mint amikor tavasszal vagy nyáron lefutok egy félmaratont. Edzés közben sok folyadékot kell inni. Én másfél litert bőven meg tudok inni az 50 perc alatt. A szalonban van kétféle feszesítőgél, amit pluszban fel lehet kenni a jobb hatás érdekében. Én ajánlom, hogy aki első bálozó az ne kenje fel a hot gélt, inkább elsőre csak a másikat. :)


Az én saját véleményem az, hogy akin sok sok plusz kiló van és nagyon régen vagy soha nem járt mozogni, inkább mégiscsak menjen el terembe személyi edzővel edzeni. Annak biztosan lesz hatása, ennek annyi nem, hogy pozitív élménye legyen a mozgással kapcsolatban az illetőnek. Egy személyi edzés ára nálunk Szegeden 2.500,--Ft/óra plusz a kondijegy, ami 1.000,--Ft. Az infratrainer ára egy alkalommal "fogyasztó" nadrág nélkül 4.500,--Ft, amúgy 5.000,--Ft. Csak ezzel a típusú edzéssel fogyni szerintem nem lehet, ellenben biztos hatásos teljesítménynövelés terén. Futóknak bringásoknak jó felkészülés lehet egy nyári versenyre. Szépen hozzá lehet szoktatni a szervezetet a melegben való edzéshez. Illetve szálkásításkor vízhajtásra biztosan nagyon jó.


Nekem a narancsbőröm valamennyit halványodott, illetve ha nem tartom rendesen a kaját sem hízok, pedig elég hajlamos vagyok a hízásra. De ugye én más edzésekre is járok, tehát nem tudom pontosan megmondani, hogy melyik hatása lehet :)


Mindezek ellenére vagy mindezekkel együtt szerintem érdemes kipróbálni kiegészítő edzésként.

4. Naomagic85 (válaszként erre: 3. - Freshlinda)
2007. ápr. 11. 16:36
köszi, köszi, köszi:)
2007. ápr. 11. 10:37

Szia! Ezt most találtam:) Lehet, hogy még érdekes...


Infratrainer (infrabicikli)


Az Infratrainer (infrabicikli) egy új technológia a cellulitisz ellen. Továbbá rendkívül hatásos eszköz a méregtelenítés és a testsúly csökkentés illetve az alak formálásában, mivel a kezelések so-rán jelentős mennyiségű méreganyagokkal telített folyadék távozik a szervezetből verejtékezés formájában.


Alapfokú tudnivaló a témáról. Mi az infravörös fény?


Az infravörös fény a Nap láthatatlan spektrumának a része. Az infravörös fényforrás egy különleges összetett anyagból készített spirális alakú ellenállástest, amelynek közvetlen melegétől hőálló szövet védi a testet. A szabad szemmel láthatatlan Infraenergia azonos a napsugárzás meleget adó tartományával. Ahogy a légkört a Föld, a levegőt közvetve az átmelegedett testek melegítik. A sugárzó hő hatása jól érzékelhető: hűvös időben is mele-günk van, ha napsütés ér, és fázunk, ha árnyékba kerülünk. Hideg, napsütéses időben az autó felhúzott ablaka mögött érezzük a Nap melegét. Ekkor érvényesül tisztán a Nap infravörös sugárzása. Az infravörös sugárzás jelentős energiaveszteség nélkül hatol át a levegőn, és minden útjába kerülő szilárd tárgyat felmelegít. Az Infra-sugár a levegőt, mint közvetítő közeget nem használja, azon áthaladva behatol a szilárd testekbe, és közvetlenül felmelegíti azokat. A bőr gyengéden és egyenletesen felmelegedik, a pórusok kitágulnak, a sugarak egyenletesen áthatolnak a vérerekkel átszőtt bőrrétegen.


Az INFRABICIKLI hatásmechanizmusa: Az infravörös energia a levegőt nem használja közvetítő közegként. Ennek következtében az Infrasugarak több mint 80%-ban melegítik fel magát a testet, és kevesebb, mint 20%-ban a környező levegőt. A bőr alatt fekvő szövetekben található nagy mennyiségű víz kiváló vezetőképességének köszönhetően a kibocsátott legrövidebb hullámhosszú infravörös sugarak képesek egészen 5-6 mm mélyen a testbe hatolni. Az emberi test a kibocsátott sugarak 95%-át elnyeli. Ez a mélyre ható sugárzás váltja ki a melegí-tő hatást az izomszövetekben és a belső szervekben. Testünk a szövetek felmelegedését érzékeli, hűteni akarja, így beindítja az ilyenkor szokásos folyamatokat: a szívverés és a pulzusszám növekedését, a vérkeringés fokozá-sát, illetve a fokozott izzadást. A biciklizés a folyamatot még fokozza, az így elért reakciónak a szívre gyakorolt hatása megegyezik egy kondicionáló edzés hatásaival.


Infrabicikli felépítése, és használata: a gépalap fém talpú dobogó, amihez rögzítve van az ülést és a biciklit tartó alváz. A dobogó két oldalán nyugszik a sugárzókat, monitort és elektronikát tartó műanyag ház, aminek a helyzete pozícionálható.


A vendég elhelyezkedik az ülésen, elindítja a készüléket, beállítja az üléstávolságot a biciklipedálokhoz képest. Beállítja a biciklierőt, és a sugárzók fokozatát. A sugárzók úgy vannak elhelyezve, hogy a bicikliző személy testfe-lületét egyenlő arányban érjék a sugarak. A kezelések időtartama 40 perc, ez idő kellemes eltöltése érdekében tévét vagy filmet nézhet a beépített LCD monitoron. Ahol több gép üzemel egyszerre, ott fejhallgatón keresztül szolgáltatjuk a hangot.


Felhasználási területek: Minden olyan intézményben, ahol az emberi test alakját formálják, és az egészség-megőrzés a cél. Wellness stúdiók, wellness szállodák, fitness termek, wellnessel kiegészített szoláriumok, otthonokban kialakított edzőtermek, stb…..

2007. márc. 6. 21:41
Senki sem tudja? Hahóóóóó:)))
2007. márc. 6. 15:28
Mi pontosan az infratrainer, és mennyire hatékony az alkalmazása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook