Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem mehetek kajálás után egyből tornázni? fórum

Miért nem mehetek kajálás után egyből tornázni? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 13. 19:24
Attól függ. Kemény terhelés esetén az emésztés úgyis megáll. Futás közben a belet feszegető gázok okozzák a szúró érzést az oldaladban. Ha elég nagy az energiaigény, és a szervezet "bespajzolós" üzemben van, magas inzulin szinttel. Ekkor eltelik egy kis idő, míg beindul a glukagon termelés, és felszabadulhat a bespajzolt energia. Kemény edzésnél úgyis az izmok tartalékait éled fel, legfeljebb leesik a vér cukorszintje, és éhezni fog az idegrendszer. Ez olyan fáradttság érzéssel jár, hogy egyszerűen nem tudsz teljesíteni. Másik dolog pedig az. hogy az emésztés sok vizet von el. Inni lehet szinte akármennyit, de felszívni óránkén 7 dcl-t, tehát a többit mindegy hogy a hasadban vagy a hátizsákodban viszed. Volt már rá példa, hogy kiadós vasárnapi ebéd után 2 órával még nem bírtam belelendülni a futásba, csak valami 40 perc vonaglás után, de akkor 7 km már mögöttem volt a 10-ből.... Súlyzózni teli hassal szintén ugyanaz. Dupla olyan nehéznek tűnnek a vasak, de mióta sikerült elbeszélgetni a rókával :P, azóta nem követem el ezt a hibát. Persze aki jó inzilin érzékenységgel rendelkezik, az egy kiadós CH étkezéstől energikus lesz, és akkor tud jól teljesíteni. (ilyen a profi sportolók többsége)De aki magas inzulntermeléssel és rosszabb inzulin érzékenységgel van megáldva (mint én), azok egy kiadós kaja CH után lusták, és csak aludnának. Aki hasonló cipőben ár, azoknál a magasabb arányú zsírbevitel jobban fogyaszt, mint a zsírszegény fittnesszbuzi cuccok. Nem vagyunk egyformák.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Pegasus0629)
2009. okt. 9. 19:17

Á, dehogy.

Régen, amikor még nem volt egészséges táplálkozás, meg a többi, úgy mentem edzésre, hogy kajáltam előtte, na meg utána is. Semmi baja nincs a gyomromnak azóta sem!

2009. okt. 9. 19:12
Csak arra gondoltam, hogy mivel a gyomor teli van kajával és egyből ugrál az illető keményen nem- e gyomorrákot vagy valami hasonló emésztési betegséget okoz, de akkor nincs ilyenről szó
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Pegasus0629)
2009. okt. 9. 19:11
Semmilyen betegséget nem okoz. Ha neked jól esik, csináld. Gond? Nem.
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Pegasus0629)
2009. okt. 9. 19:02
Betegséget nem okoz, miért okozna?
2009. okt. 9. 19:01
A szervezet akkor emészt, dolgozza fel a kaját, ha tornázik valaki kaja után nem baj, csak a szervezet nem fog zsírt égetni, izmot növeszteni, stb. mert mással van elfoglalva:))
2009. okt. 9. 19:01
Mit okozhat ez hosszú távon, milyen betegséget?
2009. okt. 9. 19:00
Ha meg nem hánysz, gondolom, a szervezeted felszippantja a táplálékot és fogyni nem fogsz tőle.
2009. okt. 9. 18:56
mert akkor hányni fogsz!!!! jártam már így :(
2009. okt. 9. 18:55
Mert akkor esélyes, hogy az elfogyasztott étel szeretne kivülről nézni téged, amikor a nagy porcelán vonatra teszed fel!
2009. okt. 9. 18:54
Mit okoz hosszútávon ha valaki teli eszi magát, és egyből megy keményen edzeni? Ugyanis a barátnőm ezt csinálja jó ideje, és szeretnék vele erről beszélni, de nem hallgat meg
2009. okt. 9. 18:53
Miért nem mehetek kajálás után egyből tornázni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook