Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen konyhabútort csináltatnál? fórum

Milyen konyhabútort csináltatnál? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 13. 18:57
nekem is MDF ből van mert szebb és strapabíróbb
27. caffi (válaszként erre: 26. - Gordonka)
2010. ápr. 13. 16:43
Ezek szerint ugyan azok a kérdések érdekelnek téged is:))))
26. Gordonka (válaszként erre: 25. - Caffi)
2010. ápr. 13. 16:32
Akárhova kattintok, mindenhol Te válaszolsz :))))))
25. caffi
2010. ápr. 13. 16:00

Szia!

Hát végig olvastam a hsz-okat....nagyon sok jó tanács van köztük!

Nekem sajna kis konyhám van....így nem tudtam mindent úgy csináltatni ahogy szerettem volna!

A magasság ahogy sokan írták fontos....az enyém kicsit alacsonyabb az átlagtól mert pici vagyok....és nem az átlag,hanem én egyedül dolgozom benne:)...de ez csak akkor fontos ha készen veszed....Az asztalosnak az a dolga h olyanra csinálja a pénzedért amilyenre kéred!

Ne csináltass sok nyitott polcot....nekem kevés van....de lassan kacatosnak használjuk:)

Talán én vagyok az egyedüli,aki MDF-ből csináltatta az ajtókat és szinte az összes felpúposodott:(....ami nem azt jelenti h nem jó....a fürdőben nagyobb gőznek van kitéve,és ott minden ok!

Ha rendes fából csináltatod....ott vigyázni kell h fűtés időben ne legyen túl meleg....úgy mond légszáraz legyen a levegő....mert különben megnyílnak az összeillesztésnél....

(vannak az én konyhámról is képek a naplómban...hátha segít)

2010. ápr. 13. 15:36
van fent kép a naplómban...
23. cca887cff8 (válaszként erre: 17. - Anka71)
2010. ápr. 13. 15:36

ja még annyit a magasabb pultról amit írtál, h a tv-ben is magasabban van.


igen de ne feledd ott egy külön dobogón állnak a séfek!!!!

22. toth0816 (válaszként erre: 3. - Blerka)
2010. ápr. 13. 13:15

Szia!

Ha van elképzelésed a praktiker oldalárol tudsz letölteni egy konyha tervezőt,nekem az adta meg az ötletet milyen legyen nem is csalódtam benne:-)

21. cca887cff8 (válaszként erre: 20. - Anka71)
2010. márc. 30. 18:45

sztem is jobb kinyitni rendesen az ablakot..

nekem bukó nyíló

20. Anka71
2010. márc. 30. 18:06

Tényleg, a mosogató sok helyen van az ablak alatt. Ennek mi az oka?

Nekem nagyon tetszene úgy, de méricskéltünk, és ki kéne cserélni az ablakot, hogy elférjen, vagyis magasabban kellene, hogy kezdődjön az ablak.

Tesóm a bukóra akar rábeszélni, de nekem konyhában alap, hogy ki tudjam tárni, sarkig.

19. Anka71 (válaszként erre: 18. - Cca887cff8)
2010. márc. 30. 18:03
Köszi, azért mindenesetre előtte próbálkozom.
18. cca887cff8 (válaszként erre: 17. - Anka71)
2010. márc. 30. 18:01

mert az a pult a tvben általában csak látványnak van tervezve...és középen van stb..


de olyat csináltatsz amilyet akarsz.


de sztem próbálj egy két magasságot....

otthon is tudsz kísérletezni milyen magas áll kézre hosszabb időn keresztül..


pedig nem vagy túl magas. a férjem is sokat segít a munkában és pár centivel magasabb mint te...


de te tudod

17. Anka71 (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2010. márc. 30. 17:55

A munkapultra gondolsz? Csak mert én is konyhabútor készíttetés előtt vagyok, és pont azon filózok, hogy nekem is magasabb kellene (172 cm vagyok). Férjem meg azt mondogatja, hogy ez szabvány szerint megy.

Csak azt nem értem, tévében ha főzős műsorban főznek, ők sem görnyednek. Tuti én is magasabbat csináltatok, teszek a szabványra.

2010. márc. 30. 17:03

ja, igen jó, h mondod! :)


van egy sor nyitott polc a felső konyhaszekrény alatt.

5 részre lenne osztva de csak 4 részre készítettünk ajtót így az alsó polchelyek nyitottak végig.


ott tárolom a poharakat , tányérokat ilyet olyat szortírozva...


na csak ki maradt - pedig ezt imádom benne a legjobban..nagyon feldobja a bútort...

15. pmjudit (válaszként erre: 14. - Pmjudit)
2010. márc. 30. 16:59
Szín: vörös calvados.
2010. márc. 30. 16:59
Fiókok, nyitott polc hasznosak. Nekünk a mikro helye úgy lett kialakítva, hogy a felső sorból tul.képpen lelógatott az asztalos egy elemet és abba tettük be. Így alatt a munkapult még használható, csak alacsonyabb tárgy számára jó ez a hely.
2010. márc. 30. 16:56

nekünk mdf cseresznye színű..és méretre készítettük az adottságok miatt.


L alakban van elhelyezve.

legszélén a gáz főzőlap ez alatt mosogatógép.

a gázlap mellett van közel a mosogató.

a mosogató és gázlap között van egy kis rész ahol van egy ikeás rács amin a meleg edény rakhatom s van még hely a mosogatni valók összegyűjtésének is e helyen ami nem egy bele a gépbe.


a mosogató mellett van egy csepegtető,,,

elértünk az egyik sarokig - ott tárolom a robotgépet...nem sztem elrakni mert akkor hajlamos az ember nem használni.


a hosszú pultrészen van még a kenyértartó meg egy tálca amin pár mindennap használt apróság van.


majd a kenyérpirító s a kávé és tea gép.


én nem sztem túl üresen hagyni a pultot...mert akkor mintakonyha jellege van amit nem használnak.


a felső konyhaszekrény négy részre van osztva polcokkal tehát bőven fér bele cucc.

felső kis koronája van.

a felső rész alá van beszerelve világítás 5 helyen.

ezeket is kis dekor takarja el - még hangulatvilágításnak is jó. :)


a felsőrész alá a csempére van szerelve körbe ikeés grundtal cső amire kampókon lehet tárolni dolgokat...

grundtal csepegtető, mágneses késtartó van a falon is sztem nagyon jól mutat ez a kiegészítő sokféle eleme van.


az a rész ahol a gázlap van az ugye rozsdamentes, felette az elszívó szintén, mosogatógép szintés de ujjlenyomat mentes.. tehát az a blokk rozsdamentes. a mosogatóvép és fal között volt annyi hely, h egy kis pakolós részt csináltattunk amiben a apróságok elférnek a géphez - tabletta, illatosító stb..


a fogantyúk mennek a grudtal kiegészítőkhöz..tehát rozsdamentesek.


ja a hűtő is ujjlenyomat mentes acél ajtó - extra nagy hűtő.


mi van még? asztal és székek.


sztem minden benne van, mindennek meg van a helye - ha vmi kimaradt bocsi.

ja a sarokrészeken teák, műzlik vannak tárolva...

12. 3da8f53e4a (válaszként erre: 6. - Szamóca41)
2009. okt. 9. 17:59

Szamóca szia!

A leírásodból ítélve egy az ízlésünk!! :) Én is ilyen konyháról "álmodok", ami praktikus, amit használni is lehet nem pedig dekorkonyha....

2009. okt. 9. 16:33
Lehet most már kapni nagyon kicsi páraelszívót, amit be lehet tolni, ha nem kell, és nem ütöd be a fejed. Azt is ajánlom.
10. 99279bb06f (válaszként erre: 9. - 5e76004fb5)
2009. okt. 9. 16:31

A jobb, vagy balkezes megoldás fontos.

A fűszertartót nagy méretű fiókba tedd, amelyik a főzőlap mellett (jobbra, vagy balra) legyen.


A barátnőmnek most az edények is és a tányérok is fiókban vannak. Nem tudom ismered-e az Ike@ típusúakat. Nagyon jól kézre állnak azok a fiókok. Nem kell az ajót kinyitva négykézláb állva benyúlni a fenébe egy ritkábban használt edényért, elég a kihúzott fiókba belehajolni.

2009. okt. 9. 15:48
Én a fűszereket korábban üvegekben a polcon tároltam, de most már fiókban, vagy szekrényen a polcon, esetleg az ajtón lévő polcra raknám, mert a nap elveszi a fűszerek aromáját.
2009. okt. 9. 15:46
a konyha beépítése előtt célszerű eldönteni, hogy bal vagy jobb kezes vagy, mert a munkafolyamat attól függ. pl. A mosogató szárítója szerintem a jobb kezeseknek bal kéz felől esik kézere. a beépített sütő és főző lap praktukus, ha nem egymás alatt van. az én sütőm a mosogató gép fölött van és nagyon kényelmes, hogy a forró tepsit nem kell lentről felemelni, nem beszélve a gyerekektől védve van. A fiókok nagyon praktikusak és ha a főző lap alatt nem a sütő van, akkor nyersz egy plussz fiókot is.
7. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Blerka)
2009. okt. 9. 14:59
Ami miatt nekem nagyon balhéznom kellett, az a szekrények magassága. Nagyon nehezen fogta fel az asztalos, hogy 20 centivel magasabbat készítsen, mint szokott. Mivel az a magasság kell nekem, hogy ne görnyedjek.
2009. okt. 9. 14:40

"U" alakú konyhám van.Aszimmetrikus...pont a mikro miatt.Az egyik oldalon a sarokpolc kisebb,ott van a mikro.Mi sem előregyártott konyhabútort raktunk be...ytongból felhúzott választó-falak vannak,amire felkerültek az ajtók.A fal be lett burkolva csempével,úgy mint a munkafelület is.Imádom,mert nem számít neki,hogy mennyire forró az edény,amit ráteszek!!!!!Víz sem árt neki./Egy hibája van...a fúgát csak kefével lehet tisztítani,de azt viszont nem kell minden nap:)))))!/

Számold a km-eket!

Nálam sajnos a mosogató és a tűzhely elég messzire került egymástól.

Ha lesz "sarok" részed...oda nagyon jó a sarokba rakható forgatható polc.

Fiók nálam csak 5 van,de nekem bőven elég,mert pl. a fakanalat,merőkanalat egy dekoratív virágkaspóban tartom a pulton.

Az evőeszközöket egy általam készített rekeszes tárolóban tartom a fiókban./IKEA-s ötlet ....csak ott nem kaptam méretben/

Én sem szeretem,ha a pult tele van pakolva,ezért a kenyértartó a spaiz-ben van.

Fűszertartóm forgatható /most mindenfelé lehet kapni/Kis helyen elfér és 12 fűszer fér bele.

A munkapultnál helyi világítás van,ami a felső szekrénybe van beépítve.

A mosogató kör alakú....sokkal könnyebb tisztítani.A csaptelep pedig kihúzható,mint a zuhanycső.Nem tudom pontosan mi a neve:(De nagyon praktikus)

A szekrényeken a fogantyúk kis antik hatású csészék./most már lehet sokfélét kapni/Kis kés kis kanál stb.

Az ajtók választásánál figyelj oda arra,hogy könnyen tisztítható legyen,ne legyen rajta sok faragás stb,mert egy idő után úúúúúúúúúúútálni fogod,hogy azt kell állandóan suvickolni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. okt. 9. 13:23
Mi MDF laposat csináltattunk, hogy a széleinél ne menjen tönkre az erős gőz miatt. Fent dupla soros, azaz van egy második sor konyhaszekrény is, ahova pluszban lehet pakolni (ritkábban használt) dolgokat.
2009. okt. 9. 13:21
Nagyon hasznosak a fiókok. :))) Főleg az evőeszközöknek. De a nagy fiókokba bármi belepakolható. Én a felső szekrényekből üvegeset is csináltatnék, persze csak homokfújt üveggel. És munkaasztalnak olyat, ami hőálló!
2009. okt. 9. 13:16

Már volt egy lakásunk,ahová csináltattuk a bútort a konyhába.

Nemsokára az új családi házunkba költözünk és örülnék néhány ötletnek,mit ne hagyjak ki a konyhabútorból,mit hová tegyünk,ki hogyan oldotta meg, hogy ne legyen szem előtt pl.a mikró,a kenyértartó,hasznosak -e a fiókok stb.

Elképzeléseim vannak,de még nem állt össze a kép!


Köszi előre is az ötleteket!

2009. okt. 9. 13:16
Mindenképp olyat ami megy a konygha szinéhez és a járolapal is harmonizál.
2009. okt. 9. 13:14
Milyen konyhabútort csináltatnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook