Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted ki a felelős a sok abortusz miatt? És miért olyan tabu ez a a kérdés? fórum

Szerinted ki a felelős a sok abortusz miatt? És miért olyan tabu ez a a kérdés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
484. gab100
2012. dec. 9. 20:15

Szerintem az afelelős,aki el tudta hitetni az emberekkel,hogy a még meg nem született babanem ember!

Afeketékről is azt tartották,hogy nem emberek és nincs lelkük(szellemük),a zsidókat is emiattmészárolhattákle érzelemmentesen és törvényesen!

Ma is emiatt törvényes a mészárlás!

Naponta kb.150000 babát ölnek meg emiatt,legtöbbször lelki furdalás nélkül!Ne hagyjátok becsaoni magatokat!

483. dana75
2010. ápr. 6. 08:13

Sziasztok!


Ez eléggé tág fogalom szerintem ki a felelős a sok abortuszért. Kereshetjük mindenkiben a felelősséget. Sajnos ilyen világban élünk, semminek nincs következménye, semmiért nem kell vállalni a felelősséget. Erről mindannyian tehetünk mert mi tettük ilyenné a világot! Többet kéne foglalkozni és beszélni a védekezésről mint magáról a szexről. De amikor mindenhol csak a szexet, a brutalitást és a vetkőzött embereket látják a gyerekeink, akkor sajnos nincs min csodálkozni.


Én csak azt tudom mondani amit tapasztaltam. Sajnos én is túl estem egy abortuszon nemrégiben és nem felelőtlen szexelés miatt, gyógyszeres védekezés mellett jött a baba!!! Első abortuszom volt és remélem utolsó is!

Már 2 gyermekes családanya vagyok.


Én csak tanácsot adok annak aki nem akar gyermeket, inkább duplán védekezzetek!!! Ezt már írtam másik témában is csak ismételni tudom magam. Teljesen mindegy, gyógyszer, kúp, óvszer, spirál. . . stb-t használtok, 100%- osan önmagában egyik sem nyújt védelmet!!!


Tanuljatok más kárából ne a sajátotokból! Mert, higgyétek el borzalmas avval a tudattal élni, hogy megöltem a saját gyermekem. Biztos vagyok benne, hogy ez egy egész életen végig kísérti az embert!

2010. febr. 2. 19:22
Két osztályni gyerek, ami mind az övé, és még legyen fantáziája nevet adni nekik!! :) Hogy lehetett ilyen strapabíró?
481. leviatan (válaszként erre: 480. - A7cc68ff82)
2010. febr. 2. 18:56
Uh... arra emlekszem... hihetetlen :).
2010. febr. 2. 18:53
Meg lesz, mert azért szakajtónyi gyereket nem szeretnék, mint az az orosz nő, aki benne van a rekordok könyvének x-edik kiadásában.
479. leviatan (válaszként erre: 478. - A7cc68ff82)
2010. febr. 2. 16:22
Na jol van :D... majd ha lesz, akkor gondold vegig :D.
478. a7cc68ff82 (válaszként erre: 477. - A7cc68ff82)
2010. febr. 1. 20:45
Nyilvánvalóan nincs ebben tapasztalatom, így jobban teszem, ha nem okoskodom többet.
2010. febr. 1. 20:22
Ha lenne párom, talán tudnék válaszolni erre a kérdésre :)
476. leviatan (válaszként erre: 475. - A7cc68ff82)
2010. febr. 1. 16:49
Ohooo... kedvenc indokom! Nem kell szexelni... Aha, ezek szerint akkor fekszel le a paroddal, amikor gyereket szeretnetek, a tobbi idoben meg nem?
2010. febr. 1. 16:13

Van 100%-os fogamzásgátlás. Nem kell szexelni, és ezt nem viccnek szántam.

Ha mindenki csak azzal feküdne le, akit igazán szeret és az viszontszereti, nem lenne szükség művi fogamzásgátlásra.

474. leviatan (válaszként erre: 473. - A7cc68ff82)
2010. jan. 31. 05:38

Ez szep es jo lenne, ha lenne 100%-os fogamzasgatlas. De a tudomany mai allasa szerint nincs 100%-os!


Akkor meg kar errol vitazni. Azert azt nem hiszem, hogy egy parnal, teszem azt szeretik is egymast, soha nem fordul elo baleset (teszem azt tabletta melletti teherbeeses, ovszer szakadas stb.)...

2010. jan. 28. 12:03
Az abortuszért mind a két fél felelős. A kérdés nem tabu, csak beállítottság kérdése. Ha nem lenne ennyire elfogadott a gyakori partnercsere és tényleg csak azok lennének egymáséi, akik szeretik egymástés komolyan gondolnák a közös jövőt, akkor az abortuszra se lenne szükség. Ám ahogy észrevettem, ez sajnos ritkán van így.
2010. jan. 22. 13:52

Sajnálatos módon nagyon sok a nem kívánt terhesség. Annak ellenére, hogy sokféle fogamzásgátlási módszer van, úgy tűnik, soha annyi teherbe esett nő nem volt, mint az utóbbi években. A terhesség következmény, nem pedig valóban a szerelem kívánt gyümölcse. Pedig a megfogant életnek is vannak joga!: az édesanyához, és édesapához, az otthonhoz, a biztonsághoz, a gondoskodáshoz! Hol is vannak mindezek? Először tanulni kell, képzettséget szerezni, dolgozni, és közben az otthont teremteni azzal, akivel az életünket el sem tudjuk képzelni - és nem is akarjuk-, akinek a gyermekét szeretnénk a világra hozni; akit el tudunk fogadni, mert tökéletes házastárs nincs!

Néhány évtizeddel ezelőtt 18-20-20 éves korában egy lány férjhez ment egy néhány évvel idősebb fiatalemberhez, tehát házasságban élték rendezettek a szexuális életet. Ma ez az idő kitolódott 28-32 év körüli időre, de előtte, bizony már mindkét nem túl van egy igen aktív időszakon több kapcsolattal, csalódással a háta mögött. Szerencsés esetben abortusz nélkül. A nők egyik része azért nem esik teherbe, mert volt ab-je, a másik része pedig azért nem, mert annyira vigyáz az alakjára, vagy éppen túl aggódik bizonyos dolgokat, hogy lelki okok miatt nem képes az anyaságra. előtte pedig éveken keresztül mindent megtett azért, hogy ne legyen gyermeke. Aztán jön az a 32 év körüli időszak, amikor elkapja a pánik... akkor meg azért nem.

Ma nagyon nehéz felnőttnek lenni. Szakképzettséget, diplomát, munkát, otthont teremteni és még gyermeket is a világra hozni, aztán meg ott van Damoklész kardjaként a munkanélküliség, a létbizonytalanság, az életszínvonal megtartásáért v. jobbításáért való küzdelem. S közben elfelejtik, hogy az életnek örülni kell a legkisebb dolgokkal együtt. Arra kell gondolni, hogy mink van, és ne az legyen a központi kérdés, hogy mink nincs még!!

Összességében a társadalom is felelős a sok abortuszért, mert a fiatalokat nem készítik fel a felelősségteljes felnőtt életre. Mindenből árad a szexualitás, ami még jobban gerjeszti a dolgokat. Mi lenne, ha nálunk is bevezetnék, hogy 18 év alatti szexuális kapcsolat bűntett lenne, mint pl. az USA-ban? Azt már meg sem merem említeni, hogy náluk nem 18 év a nagykorúság. Ha alaposan végiggondoljuk, egy 18 éves nem képes a legtöbb esetben önálló életvitelre. Ez min. 4 évvel kellene több lennie! Mert akkor önálló egy fiatal, hogy ha van keresete és képes az önálló életvitelre, azaz ellátja magát. Van hol laknia, ki tudja fizetni a rezsijét, az élelmét, az egyéb apróbb kiadásait. Az már más kérdés, hogy a szülők/nagyszülők esetleg néha támogatják. Ma egy keresettel nem rendelkező fiatal meg tudja venni a fogamzásgátló tablettát vagy az óvszert?? Mert ez sem kis összeg... Sajnos József Attila azt írta az egyik versében, hogy "ehess, ihass, ölelhess, alhass, a mindenséggel mérd magad"! Csak ennyi?? Akkor az állatvilág jó része nagyon öntudatosan él... Éljük az ösztöneinket?? Önuralom, mértékletesség, a másik tisztelete, testünk-lelkünk ilyen jellegű "edzése" nem jellemző! Önmaguk felett kellene mindenekelőtt elgondolkodni! A tettek esetleges következményeit végig gondolni! Képes erre egy hormonoktól dühöngő fiatal?? A legtöbbje sajnos nem, mert a társadalom, a reklám, a média, a szétesett családok nem tud, vagy nem akar értéket képviselni. Abból kevesebb haszna van, vagy nincs...

2009. okt. 26. 19:40

Az egész eszmefuttatást nem olvastam végig, de sok helyen beleolvastam, és azt hiszem nagyjából összeállt a kép.


Tudom, hogy mit érez a topic indítója. Kár, hogy azon a pár vele egyet nem értő szón úgy felhúzta magát, hogy a megértőeket már meg sem hallotta.


Én egy másik fórumon megértésre találtam, és sokat segített nekem a feldolgozásban, hogy megfogalmaztam amit érzek több stádiumban is. Plusz megismertem valakit, akivel chateltem a témáról, és most már hellyel-közzel túl vagyok rajta.


Engem ugyan nem "kiabált" vagy bunkózott le, de ilyesmiért nem tudnék rá hazagudni, mert mint már írtam, tudom mit érez. Borzasztóan össze van zavarodva.

470. stuxx (válaszként erre: 469. - Zizisicc)
2009. okt. 20. 11:01
Valóban. Már nem tagja a Hoxának.
469. Zizisicc (válaszként erre: 468. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 19. 16:58
Szerintem nem önként ...
2009. okt. 18. 15:53
szerintem is elment
467. 3c0814215c (válaszként erre: 466. - Stuxx)
2009. okt. 18. 14:17
Úgy látom már távozott is körünkből.
466. stuxx
2009. okt. 18. 00:00

Ismét végigolvastam az egészet. Utoljára.

Lányok! Szerintem mindannyian tudjuk, csak azon lehet segíteni, aki kéri, és hagyja hogy segítsenek rajta.

Ez a lány még magának sem fogalmazta meg, hogy valójában mit akar.

K.Anyázni meg végképp nem megoldás. Ráadásul oka sem volt rá, amire még nem jött rá.

Még a segítő kézbe is beleharap, csak azért, mert nem olyan tálalásban kapja, amilyenben elvárja.

Ehhh!

Szélmalomharc...

Zizisiccnek, Spinellinek, Fata Morgananak minden elismerésem a türelmükért :)

465. 40163fd81d (válaszként erre: 463. - 3c0814215c)
2009. okt. 17. 22:33
Véletlenül épp láttam,azt hiszem pont erről beszéltem anno az Istenes topikban....
464. pippoplollipop (válaszként erre: 463. - 3c0814215c)
2009. okt. 17. 22:01
Én 'életpárti' vagyok, de ezekre a határokra sajnos szükség van..olyan is van, hogy egy embert nem lehet talán 7-nél többször kiütni, ha megáll a szíve.Hiába térne magához a 8. alkalom után, akkor sem lehet..ezekre szükség van.Gondoljunk bele, hogy ha bármennyiszer lehetne próbálkozni a mentéssel, akkor az milyen megterhelő lenne az orvosnak/családnak.Felvetne egy rakás kérdést, pl: Mikor kellene feladni? Ha feladták, akkor ki 'vinné el a balhét'?..Plusz ott lenne a 'mi lenne, ha..' gondolat.
2009. okt. 17. 21:54

[link]


Mennyi esélye van egy koraszülöttnek? A határ 24 hét. Előtte az ítélet halál, utána viszont küzdenek egy félkilós fejletlen gyerekért is. Az egészséges életre ~10% esélye van ilyen esetben.

2009. okt. 17. 21:40

Szerintem főleg a szülők..egyrészt mert nem világosítják fel kellőképpen a gyereket, vagy tabuként kezelik a témát, másrészt meg a legtöbb helyen nincsenek olyan viszonyban a gyerekkel, hogy az ilyen problémákkal hozzájuk merjen fordulni.

Az iskolák próbálnak valamit tenni, de 1.ez csak a jobb iskolákban lehetséges, ahol azért alapból nem annyira buták a diákok, 2.ki akarna ezekről beszélni egy ismeretlennel/a saját tanárával?

461. spinneli (válaszként erre: 457. - Berillke)
2009. okt. 16. 23:03

nem csak az az emberi reakció létezik amit te adsz, ne csak magadból indulj ki, ahányan vagyunk annyiféleképpen reagálunk dolgokra.

ez viszont biztos.

:)

460. spinneli (válaszként erre: 455. - Berillke)
2009. okt. 16. 23:02
tőlem, nem fogok olyan dolgon vitázni, amit egyikünk sem tud száz százalékra, én úgy látom volt abortusza és most a bűntudatát húzza rá itt mindenkire.
459. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 410. - 7fb8501abf)
2009. okt. 16. 20:53

nagyon de nagyon szégyeld el magad

hát rólad ennyit

old meg a problémádat először magaddal aztán gyere vissza és ember módján beszélgess velünk, nem vagyok bírkák

458. c95c921ae7 (válaszként erre: 457. - Berillke)
2009. okt. 16. 15:11
Egyetértünk:)
457. Berillke (válaszként erre: 456. - C95c921ae7)
2009. okt. 16. 15:02
lehet, hogy igazad van és volt (viszont, hogy az elején még tagadta, az is igaz). Nekem soha nem volt, tudtam magamra vigyázni. Ha viszont így kellett volna tennem, akkor nem mástól várnám a feloldozást, hanem saját magamtól. Ezért írtam, hogy talán szakemberrel egyszerűbb lenne, mint itt sok embert lebunkóznia...
456. c95c921ae7 (válaszként erre: 446. - Berillke)
2009. okt. 16. 14:40
Szerintem volt neki egyértelműen. Csak azt hitte, hogy mindenki elmondja majd, hogy jól tette. Ezt szerette volna hallani, mert ő maga már nem biztos benne-vagy nem is volt. Mivel nem azt kapta amit várt, hadakozni kezdett.
455. Berillke (válaszként erre: 453. - Spinneli)
2009. okt. 16. 14:31
de a jelek inkább ezt sejtetik, mint a te igazadat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook