Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyukám magánnyugdijpénztári tag, lehetőség van visszalépni a régi tb nyugdijrenszerbe!Ti mit tennétek?!Várom a válaszokat! fórum

Anyukám magánnyugdijpénztári tag, lehetőség van visszalépni a régi tb nyugdijrenszerbe!Ti mit tennétek?!Várom a válaszokat! (tudásbázis kérdés)

9. xti_ (válaszként erre: 8. - Edike.89)
2010. febr. 9. 23:31

én úgytudom, hogy csak a befizetési időszakban örökölhető, ha már a szolgáltatási időszakban van, akkor nem.

hozamot sem feltétlenül termel, sőt, el is lehet bukni a teljes befizetést.

2010. febr. 9. 22:00

A tb ben lévők pénze soha nem fog hozamokat termelni, és a bent lévő pénz nem örökölhető,azon kívül nem személyre szóló,szóval meg sem tudod kérdezni, hogy mennyi pénz van benne,éppen ezért nem válthatsz ha úgy érzed csökkennek a hozamaid, még a magánnyugdíj örökíthető, hozamokat termel, és fél évente válthatsz,ha amelyikben vagy az csökkenő hozamokat produkál.Szóval néha megéri váltani is, és én soha nem lépnék vissza a tb be :)

Azon kívül gondoljunk bele melyiknek van nagyobb érdeke abban hogy nagyobb nyugdíjjat produkáljon? Annak az intézménynek amelyik ebből él, vagy az államnak?Én a magyar államtól semmire nem számítanék :)

egyébként meg ezzel foglalkozom, szóval ha kérdésetek van vagy a hozamok érdekelne nyugodtan írjatok a barna.edina1@gmail.com ra

7. angyalka73 (válaszként erre: 6. - Mamuci55)
2009. okt. 17. 13:23
A múlt évi befizetését mindenki elbukta a válság miatt.Hazárd játék az egész nyugdíj rendszer.Ha akkor mész nyugdíjba mikor jól megy a szekér a biztosítóknak,akkor jó nyugdíjad lesz.Ha pont válság lesz mikor nyugdíjba mész akkor rosszul jársz.Ez bekövetkezhet 10,vagy 30 év múlva újra.A nyugdíjpénztárba lépés kötelező.Most nem az állam játszik a pénzeddel,hanem a pénztár.
2009. okt. 10. 16:27
Én is sajnos beugrottam a magánnyugdíjba.Most dolgozom rajta,hogy visszalépjek.Szerintem vissza kell lépni,mert van olyan ismerősöm a munkahelyem aki a múlt évi teljes befizetést "elbukta".December 31-ig lehet ha valaki 2008.12.31-ig betöltötte az 52 életévét.
5. Berillke (válaszként erre: 3. - Medina07)
2009. okt. 10. 14:50

akkor el se merem képzelni, mi lesz, ha a mi korosztályunk megy nyugdíjba.

lehet, hogy már a nyugdíj intézménye meg se lesz!

vagy gondoskodsz magadról, vagy az államtól akár fel is fordulhatsz...már bocs, de tényleg ez van/lesz.

2009. okt. 10. 14:20
A minap olvastam(azt hiszem az Fn.hu-n),hogy aki 3-5 éven belül megy nyugdíjba az jobban jár ha visszalép a tb-be.Annak idején mikor indult ez az egész nyugdíj pénztárosdi az anyukámnak azt mondták Ő ne kössön magánnyugdíj pénztári szerződést(52-es születésü).
2009. okt. 9. 12:56

Én úgy tudom, hogy az 53 év körüli korosztály élhet ezzel a lehetőséggel.

Most kezdtem el egy TB ügyintézői tanfolyamot és a tanárunk ott azt mondta, hogy jobban járnak az átlépéssel, de mindemelett érdemes még valamit, akár önkéntest, egészségpénztárt, vagy valamilyen megtakarítást választani, mert nekünk már nem lesz ki kifizesse a nyugdíj. :(

2009. okt. 9. 12:01

Ez nagyon fogós kérdés:S - én is az vagyok, igaz nekem nincs rá lehetőségem, de a férjemnek megjött a felajánló levél. Mi úgy döntöttünk, hohy marad a magánnyugdíj mellett. Nem biztos h. jobban jár, de az sem, h. rosszabbul.

Lehet sehogy sajnos, mert a nyugdíj nagyon távol van még ha így haladunk:(

2009. okt. 9. 11:53
Anyukám magánnyugdijpénztári tag, lehetőség van visszalépni a régi tb nyugdijrenszerbe!Ti mit tennétek?!Várom a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook