Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Talán mégsem halt ki az emberség? Vannak még segítő szándékú emberek..... fórum

Talán mégsem halt ki az emberség? Vannak még segítő szándékú emberek..... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 11. 21:43
ezt jól meg irtam,miii????????...:)))
64. 6c5f346e46 (válaszként erre: 60. - Pista55)
2009. okt. 11. 21:43
ne félj,az ilyeneknek nem ég a pofáján a bőr...rohadtak...
63. 6c5f346e46 (válaszként erre: 60. - Pista55)
2009. okt. 11. 21:43
ne félj,az ilyeneknek nem ég a fofáján a bőr...rohadtak...
62. pista55 (válaszként erre: 60. - Pista55)
2009. okt. 11. 18:11
Na ezt jól megfogalmaztam.
2009. okt. 11. 15:58

itt ahol élek nem kéregetnek az emberek. büntetik. de gyüjtést szinte havonként rendeznek. nem anyagit, hanem olyan holmikat kérnek, amik még használhatóak, de már nem kell. ágynemü, pléd, és meleg holmi elönyben, de gyerekjátékokat, és szinte mindenféle cipö és ruhanemüt. én örülök, mert megszabadulok a kidobni való dolgoktól, nem halmozom a padláson, pincében. egyszerüen kirakom zsákokban a megadott napon az út szélére, s elviszik.

DE! nem kérdöjelezem meg, a gyüjtés tisztaságát, nem firtatom kik és hova viszik, és nem hordják szét az utcán, bízom benne, hogy tényleg jó helyre kerül.

60. pista55 (válaszként erre: 59. - 6c5f346e46)
2009. okt. 11. 14:41
Ilyennel én is találkoztam. Nagyon ügyes volt. Süketnémának adta ki magát. Úgyhogy nagyon nem lehetett érdeklődni a bajairól. Egyik alkalommal az egyik másik alkalommal száz kilóméterrel arrébb egy másik bevásárlóközpont előtti parkolóban találkoztunk vele. Segítettünk rajta először.
59. 6c5f346e46 (válaszként erre: 56. - Hereng jozsef)
2009. okt. 11. 14:32

szia Józsi bácsi..

ez nálunk is igy megy..vaknak,bénának,süketnek teszi ki magát,a legutóbbi esetben nekem egy "süket néma" csajt hozott elém a sorsa,plüss figurákat árúlt egy kis táblácskára volt felirva,az épp aktuális panasza,azt dugta az orrunk alá,vettünk tőle 500 forintért egyet,a lányom örült a plüssnek,én naiv örültem,hogy segitettem,és a csaj is örült neki,hogy lett pénze....na de másnap ugyan az a csaj,ugyan abban a gúnyában,baba kocsit tólva harsányan trécselt egy másik csajjal...az akkor még férjem is látta,nem volt semmi,azóta nem segittek senkinek ha pénzt kér,nekem sem ad senki...nekem ehez nem lenne pofám,az tuti...

58. 6c5f346e46 (válaszként erre: 57. - Pista55)
2009. okt. 11. 14:26
itt a Hoxán egyszerübb az élet,ha ellentmondásba keveredsz,kikapcsolod a gépet,vagy nem válaszolsz és ennyi...
2009. okt. 11. 12:20

Én úgy látom, hogy az emberek többsége segítőkész.

Itt van példának a HOXA. Bárki segítséget kér, természetesen nem anyagit, azonnal mindenki segíteni akar. Az, hogy az utcán nem akar balhéba keveredni az más dolog.

56. hereng jozsef (válaszként erre: 55. - Takakoko)
2009. okt. 11. 11:52
Erre nekem is van példa hogy sokan vannak úgy hogy ehségre hivatkoznak de nem enni való kell nekik hanem pénz. itt nálunk a lidl-elott szoknak felváltva ácsorogni és kéregetni ,aztán a s´gorom meg kifigyelte oket délután itt a dunaparton ossze ultek és elmulatták a pénzt amit kerestek. úgy hogy átvernek mindenkit és aztán aki ténleg rászorul azt is olyannak nézik csalónak.
2009. okt. 11. 11:14

ha meglátunk az utcán egy fekvö embert, rögtön arra gondolunk, hogy részeg disznó. Nem lehet, hogy agyvérzése van? vagy más komoly baja? miért gondol mindenki rögtön rosszra? miért egyszerübb azt mondani egy segítséget kérö emberre, hogy hazudik, mint esetleg segíteni neki?


itt egy példa: tesco parkolóban odajött egy ember, s pénzt kért, mert ma még nem evett egy falatot sem. erre adtam neki 2 kiflit. ö hozzámvágta, s elkezdett üvöltözni velem.


úgy érzem akik valóban rászorulók, nem mernek kérni. szégyellik magukat. de ha nyitott szemmel járunk észrevesszük öket, s azt is, hogyan tudnánk "észrevétlenül" segíteni.

2009. okt. 11. 11:09

ez az eset 22 évesen történt velem: egy buszon észrevettem, hogy egy hosszú szoknyás, ápolatlan roma nö a buszon álló gyerekek hátizsákjában kutakodik, elöször azt hittem, nem jól látok, ill nem értettem, hogy csak én látom, más nem? odamentem a soförhöz, aki megállt egy buszmegállóban, rögtön jöttek a zsaruk, felvették az adataimat, s a nöt elvitték. nekem be kellett mennem vallomást tenni.

pár hétre kaptam egy idézést szembesítésre, kérdeztem, hogy ugye nem hangzik el a nevem, ill más személyes adatom. biztosítottak, hogy nem.

a szembesítés nagyon kemény volt, a nö folyamatosan pocskondíázott, a rendörnö meg minden kérdést a családi nevemmel kezdödöen tett fel. majd adategyeztetéskor elhadarta a címemet is. a végére teljesen kikészültem, szégyenkeztem, úgy éreztem valami rosszat tettem. utána hónapokig alig mertem kimenni az utcára, üldözési mániám volt.

Azóta született 3 gyerekem. féltem öket, s féltem magamat, hiszen egy anyjuk van. ma már százszor meggondolnám szolnék-e a soförnek. (bár amilyen hülye vagyok, biztos)

53. hereng jozsef (válaszként erre: 51. - 6c5f346e46)
2009. okt. 10. 22:10
Tisztára igazad van kedves meezy és ezt mind a szocinak koszonhetjuk mert rászoktatták az embereket arra hogy majd az állam bácsi gondoskodik helyetted mindenrol. azért nehéz most sok embernek az újra kezdés ha elveszíti a munkáját mert a bátortalan emberek másoktól várják a segítséget. a romák szintén a szocinak koszonhatik hogy úgy vannak ahogy vannak mert inkább elnéztek nekik mindent a szociba csak nekeljen veluk ujjat húzni . ha egy picit szigorúbb torvények lettek volna most nem volna akkora szaporodás kozottuk és ha csak két három gyerek szuletne náluk is azt jobban tudnák nevelni mint a tízet. és persze minden romának megvolna legalább az általánosa amit a szociba szintén nem vették náluk túl komolyan.hát ennyi.
2009. okt. 10. 21:50
Az állam működtet segítő szervezeteket.
51. 6c5f346e46 (válaszként erre: 50. - 900359ee3d)
2009. okt. 10. 21:47

nem akarok belekötni a mondókádba,de ennek is néha megvan a miértje...a legutóbbi eset amit hallottam,hogy ember beugrott egy kisboltba,hogy vegyen egy doboz cigarettát,és amikor azt látta,hogy belekötnek emberek az eladóba,közbeszólt,azok meg a bolt elött halálra rugdosták, mindezt a fia mondta el...érdemes volt????...én most ezzel nem azt akarom mondani,hogy akkor helyes,ha elmegyünk a földön fekvő ember mellett és a többi és a többi...csak az emberek ezért nem szivessen avatkoznak bele a más dolgába...


a másik saját tapasztalat:amikor az autómba beletolatott egy nő,azt sem kérdezte meg,hogy nem lett-e bajom,6 hónapos terhes voltam...

2009. okt. 10. 20:10

Én most nem anyagi dolgokról szeretnék írni, csak úgy általánosságban, az emberi segítőkészségről, illetve annak hiányáról...

Amikor egy tömött buszon végignézik férfi-emberek, hogy egy ittas pasi kötözködik egy nővel, amikor az utcán elmennek a földön fekvő ember mellett,"mert biztos részeg", pedig csak rosszul van...

amikor végignézik hogy vernek meg egy kamasz fiút, idegenek, és senki!! nem tesz semmit!!!

EZ az érdektelenség, ez felháborító!!

49. 6c5f346e46 (válaszként erre: 48. - 99279bb06f)
2009. okt. 10. 17:05
igen és a vállalkozók sokalják a minimálbért,és még ebből is levennének,nem,hogy még emelés...ezt neked kisember...
48. 99279bb06f (válaszként erre: 47. - Pista55)
2009. okt. 10. 11:54

...vagy a kisvállalkozások terheit csökkentené.

Olvastam, hogy 100 forintból marad 30 forintja, amiből még be kell az árut is szereznie. Csoda, hogy még egyáltalán vannak vállalkozások.

A törvények kijátszására ösztönzik őket. Ezt miért nem veszik észre?

2009. okt. 9. 22:24
Nagyon sok rászorulón úgy is tudna segíteni az állam, hogy legalább nem üldözné ha dolgozni akar.
46. 6c5f346e46 (válaszként erre: 37. - F-kszilvi)
2009. okt. 9. 20:19
az jó,mikorra várod a babucit???
2009. okt. 9. 19:24

Értem.Ne haragudj,kissé félreértettem.

Még egyszer bocsánat pista55

44. pista55 (válaszként erre: 41. - F-kszilvi)
2009. okt. 9. 19:14

Elnézést, félreérthető voltam.

Én arra gondoltam, hogy ha mondjuk név nélkül adakozol akkor akinek szántad az nem tud kihasználni csak mások. Sokszor hallani olyat,hogy az adományokból szinte semmi nem jut el a rászorulókhoz. Nem csak azért mert ellopják, hanem olyan költségei vannak.

43. pista55 (válaszként erre: 42. - Pista55)
2009. okt. 9. 19:04
Ez mandella hozzászólására vonatkozott.
2009. okt. 9. 19:03
Egyet is értünk.
41. f-kszilvi (válaszként erre: 38. - Pista55)
2009. okt. 9. 18:47

Miért ne használhatna ki?pista55

Adsz egyszer,majd kétszer,majd ha már nem tudsz többször adni,követelőzik.

40. mandella (válaszként erre: 35. - Pista55)
2009. okt. 9. 18:40

szerintem első körben minden ki próbáljon meg magán segíteni... először kezdhetné azzal, hogy pl. nem vesz fel meggondolatlanul óriási hiteleket, pláne tárgyhitelt... pl. karácsonyi ajándékokra. minek?


persze arról nem tehetnek sokan, hogy hitellel a nyakán mondjuk elveszíti az állását, de bizony hamarabb kell gondolkodni. szerintem.

39. mandella (válaszként erre: 18. - Hereng jozsef)
2009. okt. 9. 18:38
ez a napokban nekem is eszembe jutott, minden tiszteletem ezeké a mentőszolgálatosoké, nekik végül is ez a munkájuk, na de most úgy tűnt, kb. másfél napig voltak kinn, nem is tudom, Indonéziában asszem, hát... oda mennyi ideig is tart kimenni? 24 órás repülőút? ki fizeti ezt nekik? adományok? élő embert - ha jól tudom - most sajnos nem találtak. három ember ment ki, azt hiszem, ha jól emlékszem a híradásokra...
38. pista55 (válaszként erre: 36. - F-kszilvi)
2009. okt. 9. 18:37
Azok nem használhatnak ki akiknek adsz csak mások.
2009. okt. 9. 18:31
Ja és meezzy.Aranyos vagy,hogy aggódsz.Vigyázok,ahogy csak tudok.
2009. okt. 9. 18:30

Én egy elég segítőkész emberke vagyok.Aki rászorul annak nagyon szívesen segítek.De megittam már ennek is sokszor a levét.Nyújtottam a kisujjam,kellett a kézfejem.Nyújtottam a kézfejem,kellett az egész karom.Sokszor erőn felül segédkeztem.Kihasználtak.

Nem bízom az emberekben.Talán nem vagyok ezzel egyedül és könnyebb név és arc nélkül adni.Így nem használhatnak ki.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook