Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas a tesztoszteronom... Hogyan lehet csökkenteni? fórum

Magas a tesztoszteronom... Hogyan lehet csökkenteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 20. 17:00

Sziasztok!

Nekem is magas a tesztoszteronom.Először 3,10 volt és kaptam rá fogamzásgátlót (diane 35),hogy attól majd oké lesz.Most vettek megint vért és nemhogy jobb lett vagy maradt volna,még magasabb lett:3,16.Nem tudom mit csináljak.Ja és erre az endokrinológusom csak annyit mondott,hogy nem tudja miért ilyen magas még mindig,de nem lényeg,mert minden eredményem sokkal jobb lett,mint 1 éve.Hát ezzel nagyon megnyugtatott.Igaz,hogy most még nem tervezünk babát,de ha nem kezelnek,akkor meg majd kínlódhatok pár év múlva a teherbeeséssel.Majd itt is visszaolvasok,hogy vannak e valami jó dolgok a fogamzásgátlón kívül.Már most kezdek kétségbe esni,hogy gyógyszerrel sem tudták normalizálni.

83. f3454b066e (válaszként erre: 78. - S.Nikolett1980)
2011. aug. 26. 15:54

hát nem akarlak elkeseríteni, de nálam is ez vlt, le ment az inzulinom, minden okés volt lett peteérésem is,tesztoszteron is le ment baba még eddig nincs. most lesz inszemünk!

kívánom hogy neked sikerüljön!

82. f3454b066e (válaszként erre: 73. - Szisz24)
2011. aug. 26. 15:52

nekem magas volt, és cukrom is jó volt, még a terheléses cukor szint is!

mondtam is a dokimnak hogy nem-e inzulin magas azért? azt mondta nem mert a cukor jó!!!!!!


nem lett iagaza.


kaáliban vagyunk krizsa dokinál ő jött rá hogy magas az inzulin de csak terheléses inzulin. a sima éhgyomorra inzulinom jó!!!!!

már 1 éve szedem a gyógyszert rá, és rendbe jött a tesztoszteronom teljesen le ment 2.3 ra.

de sajnos ami szőr megerősödött az nem mult el.. nem gyengűlt..

2011. jún. 30. 19:13
így utólag jók voltak a megérzéseim. :-(
2011. jún. 30. 19:13
sziasztok, elmentem a nőgyógyihoz rákszűrésre. félvállról közölte, hogy van méhszájsebem még nem mondták? és hogy meg kell műteni. a rákszűrés eredményétől függően vagy kórházban altatásban műtéttel, ami vérzéssel jár és fájdalommal, vagy nála 20000 Ft-ért fagyasztással. meglett a rákszűrés eredménye p2, gyulladás volt bejelölve rajta és az, hogy ismétlés a gyulladásos kezelés után. elmentem pestre a nőire egy másik nőgyógyászhoz, aki meg sem vizsgált ránézett a rákszűrés eredményére és azt mondta, hogy nincs itt semmi gond, adott kúpot meg gyógyszert. augusztusban kell vissza mennem és ha TÉNYLEG szükséges a fagyasztásos módszert megcsinálják ingyen. azért írtam le ezt, mert a helyi doki simán leszedett volna 20000 Ft-tal és lehet, hogy segít a gyógyszer is. nem minősíteném, mindenki gondoljon amit akar. :-D
2011. ápr. 26. 20:49
sziasztok, holnap megyek nőgyógyihoz. eléggé félek, mert ez egy új doki, és nem sok jót hallottam róla, és a telefonban sem volt valami kedves. nagyképű és beképzelt. szorítsatok nekem, hogy túléljem. azért megyek hozzá, mert a dokimhoz nem volt időpont két héten belül és most már nagyon fontos, hogy lásson egy nőgyógyász is. hát ma nem fogok valami nyugodtan aludni.....:-(
2011. ápr. 18. 10:44
Ma áttörés történt, szinte kigyulladt a fejemben egy lámpa. A belgyógyászatra kell elmennem, hogy csökkentsék az inzulinszintemet és akkor le megy a tesztoszteron is és megjön a menceszem és végre jöhet a kistesó. Ennyire egyszerű a dolog. Szorítsatok, szerdán intézek időpontot, utána jelentkezem.
2010. szept. 26. 12:34
Most rendezgettem a papírjaimat és ráakadtam, hogy akkor a belgyógyász is hibázott. Ráírta a papíromra, hogy cukorbetegség gyakorlatilag kizárható, amikor nem is néztek inzulin szintet. Szép. Tulajdon képen tavaly ahány orvosnál jártam Esztergomban mind "elfelejtett" néhány fontos vizsgálatot megcsinálni.:-(
2010. szept. 10. 16:30
Köszi, de sajna nem voltam elég gyors. Most azon gondolkozunk, hogy bepereljük a kórházat.
75. Tempest (válaszként erre: 74. - S.Nikolett1980)
2010. szept. 10. 15:32

Pff... , hát ez szép.

Sajnálom, ügyes vagy, hogy így utána jártál.

2010. szept. 9. 18:00
Sziasztok! Végre előrébb jutottam és most már tudom mi a baj.Voltam nőgyógyásznál. Számtalan ultrahang vizsgálatom van kettő belső is. Semmi ciszta, hál Istennek. Akkor most leírom hol voltam eddig. Így kezdődött: szemészet, neurológia, belgyógyászat, fogászat, nőgyógyászat, tüdőgondozó, urológia, megint nőgyógyászat, endokrinológia, megint szemészet(maszek), megint neurológia (ma). Végre úgy érzem kiderült mi a bajom. A magas inzulinom megemelte a tesztoszteronomat, ami miatt nem jött meg a menceszem. A magas hormonszínt miatt megemelkedett az agyi nyomás. Azt mondta a doktornő ma, hogy ha ez a nyomás hosszú ideig fennáll, akkor alakul ki a látóideg elhalás. Magyarán, ha tavaly nem adnak rossz gyógyszert a szememre és tovább vizsgálnak, akkor most rendesen látok a jobb szememre. Rendesen elcseszték. Erre a sok helyre magamtól mentem el. Senki nem mondta, hogy hová menjek. Egy évembe került és tulajdonképpen maradandóan károsodott a szemem is. Annyit kellett volna csinálniuk, hogy felírnak vízhajtót nem szteroidot. MOst még a belgyógyászatra kell vissza mennem. És jövő héten egy második részletesebb MRI vizsgálatra. Hát röviden ennyi a kálváriám.
2010. szept. 6. 22:26

Sziasztok!

Nekem 4.3mas a tesztoszteronszintem:'(2éve mégcsak 2.6volt.Többi hormonom rendben van.Minden vizsgálaton átestem már kivéve a cukorterhelésesen.Eléggé félek mert szerintem senkinek nem magas a tesztosztteronja ok nélkül.A dokinő meg nem küld más vizsgálatra,pedig Én nyugodtabb lennék ha csinálnának egy MR-t is a fejemről.Hiszen folyamatosan emelkedik a tesztoszintem:(Am minden rendben van:van normális ciklusom,nem vagyok túlsúlyos stb.Szerintetek mitől lehet ilyen magas a tesztoszteronom???

72. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 71. - ZsóDi90)
2010. júl. 28. 11:05
Mikor derült ki? Neked miért magas? Kaptál rá valami gyógyszert?
2010. júl. 27. 21:33
Én inkább akkor meg sem szólalok a 4,18as tesztoszteron szintemmel... :(:(:(
70. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 69. - F3454b066e)
2010. júl. 24. 18:39
És Ő milyen doki? Nőgyógyász?
69. f3454b066e (válaszként erre: 68. - S.Nikolett1980)
2010. júl. 24. 14:25

Kaáliba járok és Krizsa doki irta a gyógyszert fel.


Adimet a neve

68. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 67. - F3454b066e)
2010. júl. 24. 10:59

Szia!


Neked ki írta fel a gyógyszert és melyiket?

2010. júl. 12. 22:15
igen az inzulin okozta a hízást,már azért is fogyok lefelé mert szedem a gyógyszert inzulinra.
66. Nitka
2010. júl. 12. 15:55
Ha határértéken van a tesztoszteron, akkor nem feltétlenül ez a felelős a hízásért... mind inkább az inzulinrezisztencia... bár nem vagyok orvos :)
65. f3454b066e (válaszként erre: 57. - S.Nikolett1980)
2010. júl. 12. 15:26
én 43ról híztam fel 63ra... tehát 20kg ot szedtem fel.és pedig nem eszem sokat. annyit mint eddig... most végra szedem az inzulinomra a gyógyszert én is fogytam 3 kg ot 1.5 hét alatt---
2010. júl. 12. 15:24

sziasztok!


nekem határ értékű a tesztoszteronom.


én pcos -es vagyok sajna... igy magas az inzulinom is. Adimetet szedek rá.60kg voltam most fogytam 3kg ot a gyógyszertől. állítólag vissza fogynom az eredeti súlyomra. szeretném kérdezni hogy ettől a gyógyszertől csökkenthető e a tesdztoszteron szint?

63. Nitka (válaszként erre: 62. - S.Nikolett1980)
2010. máj. 27. 11:29
:) Persze riogatni nem akarlak. De ha valakinek metformint ajánlanak az már gyanús lehet. Én PCOS vagyok, én is azt szedem. Segített is.
62. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 61. - Nitka)
2010. máj. 27. 08:17
Köszi. Meg kérdezem konkrétan a dokit is.
61. Nitka
2010. máj. 27. 07:26
Itt van egy teszt a PCOS kiszűrésére: [link]
60. Nitka (válaszként erre: 59. - S.Nikolett1980)
2010. máj. 27. 07:24

Egymáshoz viszonyítva 1:1 arányban kell lenni, tehát közel azonos értéknek kell mutatkozni.

Tehát ha az LH mondjuk 11, az FSH mondjuk 12, akkor az arány közel 1:1. De ha az LH 30, az FSH 10 akkor az arány 3:1.


Nyilván ezek sarkított példák, fogalmam sincsenek a referencia értékekről... de a lényeg az, hogy a két értéket együtt is meg kell nézni, hiába van mindkettő a referencia értéken belül.


Ha a következőkből legalább 2-3 együttesen teljesül, az sajni PCOS gyanú:


- magas tesztoszteron

- rendszertelen menzesz, anovuláció

- elhízás (főleg hastájék)

- LH/FSH arány több, mint 1:1

- zsíros, aknés bőr, pattanások

- hajhullás

- ciszták a petefészekben

2010. máj. 26. 17:00
Mi az hogy 1:1 arány? Nekem néztek és mind a kettő a referencia értéken belül van.
58. Nitka (válaszként erre: 57. - S.Nikolett1980)
2010. máj. 26. 15:23

Nem szeretnék vészjósló lenni, de az emelkedett tesztoszteron szint a túlsúly a rendszertelen menzesz, pláne inzulinrezisztencia önmagában már utalhat PCOS-ra...még akkor is, ha a petefészkedben nincsenek ciszták. Érdemes egy LH/FSH arányt nézni, mert az mindent elárul. Ha nem 1:1 az arány, akkor tuti PCOS.


Nekem endokrinológus írta fel, mert PCOS "betegeknél" szinte csak az a hármas segíthet: diéta, sport, metformin

2010. máj. 26. 13:16

Szia!


Végre valaki. Naponk óta nem járt erre felé senki. Azt gondoltam egyedül maradtam. Voltam endokrinológusnál ő találta meg az inzulinszint emelkedést és a tesztoszteron emelkedést is. Neked ki írta fel a Metformint? Nekem is azt javasolta, de nem írta fel, mert el kéne mennem még a belgyógyászatra is. Nincs PCOS-em. Ezt kizárta. Diétát meglepő módon elég jól bírom. Két és fél hét alatt fogytam 5 kg-ot. Még van 35 kiló. Én is szeretném a gyógyszert. 15 év után végre tudják, hogy mi a bajom. Vagy is majdnem, mert egy vese vizsgálat, meg trombózis vizsgálat még hátra van. Szóval kezdetnek nem rossz. Remélem még vissza nézel.

56. Nitka
2010. máj. 26. 09:39

Javítom a fórum nevét: Most derült ki, hogy PCO-s vagyok.Ki tud róla valamit?Lehet még gyerekem?


Nagyon jófej csajok vannak ott és mindenki szakavatott :)

55. Nitka
2010. máj. 26. 09:37
...most ha 50 napos is a ciklusom, de legalább van. És most az elmúlt 2 ciklusban tuti volt peteérésem is. :) Hidd el a diéta, sport és a met együtt használva segíteni fog. Viszont szerintem mindenképpen keress fel egy endokrinológust is... Nekem ez hozta az áttörést :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook