Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása fórum

Fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


11. SzSzV (válaszként erre: 4. - Szeliko)
2010. jan. 16. 07:16

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy ezt minden hónapban így kell inni vagy csak egyszer kellett és azóta jó? Augusztusban hagytam abba a fogigátlót és azóta csak 2x jött meg!:(

10. szeliko (válaszként erre: 9. - 021a029148)
2009. okt. 8. 10:43
mell érzékenysége, tojásfehérjés nyákos váladékozás...
9. 021a029148 (válaszként erre: 8. - Szeliko)
2009. okt. 8. 10:41
És azok milyen jelek?
8. szeliko (válaszként erre: 7. - 021a029148)
2009. okt. 8. 10:29
még nincsen, de egyenlőre nem is dolgozunk rajta, csak abbahagytam a gyógyszert már márciusban. Nekem azóta teljesen beállt a ciklusom, még azt is tudom napra pontosan, hogy mikor van peteérésem, mert akkor megvannak a tök egyértelmű jelek.
7. 021a029148 (válaszként erre: 4. - Szeliko)
2009. okt. 8. 10:18

Én is azért katam anno a tbl-t, mert nagyon gyenge volt a menstruációm. Most, hogy abbahagytam, még nem jött meg. Volt most a napokban egy halvány elszíneződés, de hogy ez most a vérzés akart-e lenni, nem tudom, mert két hét késéssel volt, s csak ilyen barackszínű valami volt, nagyon kis mennyiségben (2 napig tartott).

És gyerek van már Nálad, vagy akarsz, esetleg próbálkozol? Amiatt kérdem, mert a gyógyszer előtt nem volt menstruációd.

6. Lukumi (válaszként erre: 4. - Szeliko)
2009. okt. 8. 10:06
Fejfájásaim tablettaszedés előtt is voltak és most, hogy szedem a tablettát rendszeresen, szintén vannak. Nálam a fejfájás szerintem inkább front-függő. Viszont alhasi görcseim voltak a tabletta nélkül. Jártam egy nőgyógyászhoz, az híve volt ezeknek a gyógyteáknak és bár én utálok mindenféle teát (kivéve az igazi gyümölcsteát), hajlandó voltam ilyen füveket inni, de a hatásuk = volt a nullával.
2009. okt. 8. 10:03

Én el sosem ájultam, de a gyengeségtől meg a rosszulléttől feküdnöm kellett. A fájdalomcsillapítóktól meg olyan kába voltam, mint aki kábítószerezik.

Arra nem is gondoltam, hogy az intimtorna segíthet. Voltam már ilyen tanfolyamon, de az olyan régen volt, hogy már el is felejtettem, mit kellett csinálni. :-)

2009. okt. 8. 10:03

szisztok!

akkor megosztom a pozitív tapasztalataimat Veletek. Én 12 év után hagytam abba a tablettát, gyerekvállalás céljából. Én azért szedtem ilyen sokáig, mert anélkül nem menstruáltam. Féltem tőle, hogy mi lesz ha abbahagyom, megint a sok hormont kell szednem stb stb....aztán a nőgyógyászom másnak gyógyteát ajánlott. Kipróbáltam és bevált, a ciklusom 28 napos, halál pontos, semmi görcs, semmi fejfájás. Ja mert hogy a pokoli fejfájások nekem is meg voltak tabletta nélkül. A lényeg, hogy a menstruáció első napjától kezdve 14 napig minden reggel éhgyomorra egy bögre cickafark tea, köv 14 napon palástfűtea. Abszolút semmi görcsöm nincs, semmi fejfájás, kicsit talán pattanásosabb vagyok mikor meg kell jönnie, de hát ez belefér.

szóval bátran hagyjátok abba, nem lesz semmi gond.

2009. okt. 8. 09:50
Most olvasom Kriston intimtorna könyvét, plusz be akarom szerezni dvd-n. Állítólag nagyon-nagyon sokat segít a menzesz alatti görcsök elmulasztásában. Persze tapasztalatom még nincs, de csak jókat hallottam róla. Persze nem olyan egyszerű, mint bekapni egy bogyót, de nem csak a görcsökre jó.
2. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 1. - Lukumi)
2009. okt. 8. 09:46

Szia. Nekem egy ismerosom vette a fejebe, hogy abba hagyja, de akkora fajdalmai voltak az elso mestruacional, hogy inkabb szedte tovabb. Rosszabbul volt mint elotte.

Engem is erdekel a tema, mert 2-3 ev mulva en is abba szeretnem hagyni, gyerekvallalas celjabol, csak feleke a fajdalmaktol. Elotte elajultam az utcan egy kocsi elott, akkor mentem orvoshoz.

2009. okt. 8. 09:43

Sziasztok!

Huszonéves koromban kezdtem el fogamzásgátlót szedni, mert menstruációkor olyan fájdalmaim voltak, hogy havonta 2-3 napot otthon kellett maradnom. Az akkoriban kapható fájdalomcsillapítók volt, hogy semmit sem értek, volt, hogy enyhítették valamicskét a fájdalmat, de ettől még ki voltam ütve. Az akkori munkahelyemen is kellemetlen volt, hogy rendszeresen beteget kellett jelentenem. A fogamzásgátló megoldotta ezt a problémát, a menstruációs ciklusom is rendeződött. Most, 35 évesen viszont a fejembe vettem, hogy abbahagyom, hátha már kinőttem a fájdalmat és nem leszek rosszul és elegem is lett, hogy ennyi éve hormonokkal traktálom a szervezetemet. De félek. Ezért ha van köztetek olyan, aki leállt hosszú idő után a tablettával, írja meg a tapasztalatait és örülnék azok jelentkezésének is, akiknek van bevált módszerük az erős menstruációs fájdalom csökkentésére.

Előre is köszönöm a válaszokat!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook