Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló abbahagyása fórum

A fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. okt. 6. 16:58

Nem tudom olvssa-e még valaki...,Elég nagy bajba kerültem, vagyis engem nagyon zavar. Abbahagytam a fogamzásgátlót ( lassan 10 éve szedem, Diane 35-tól kezdve Berlara, Miligest, Yadine...) Ezeket mind orvosok írták fel, azonban az elmúlt 3 évben olyan migrénjeim voltak, mint soha!!2 napig szinte élni sem tudtam. Gyakran voltak hangulat ingadozásaim, sírógörcseim. A biztosítékot az vágta ki hogy az utóbbi időben furán nehezültek a lábaim, furán fájt mindkét térdhajlatom, magamhoz képest meghíztam az elmúlt 1-2 évben, amit a ruháimon láttam, és ismerősök is szóltak miatta. A libidóm 0 lett ráadként. Megijedtem, ennyit nem ér, sőt!!!Nem vagyok már egy feleltőtel ntini, több kárát láttam mint hasznát a bogyónak. Abbahagytam DE !!! ELBORÍTOTTAK A PATTANÁSOK :( 2 hónapja hagytam még csak abba, de pokol az életem azóta. Szégyellem magam, nem merek az emberek szemábe nézni, kerülöm a közeli beszélgetéseket, bezárkózom. Sajnos már régóta küzdök ezzel, emiatt kezdtem a fogamzásgátlókat is, roaccutant szedtem, jártam régen több bőrgyógyásznál, de sajnos nem szűnt meg, csak ideiglenesen. A hajam is hullik...


Van itt olyan,akinek egyáltalán valaha rendeződött a fogamzásgátló után a bőre???Mennyi időbe tellett? Mit tettetek, hogy rendbejöjjetek?


Rémálom az egész, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egész életemben szednem kell a műhormonokat ha valamennyire normálisan akarok kinézni :((

2013. júl. 4. 11:54

sziasztok!

én most gondolkodom az abbahagyáson, mert kiderűlt, h méhszájsebem van; és valahol olvastam, h akár a fogamzásgátlótól is lehet. én is zsedtem már jó pár félét és aggódom, h nem lehet majd gyerekem a sok hormontól :/ én 4éve szedek fogamzásgátlót, a biztonság és a rendszertelen mensim miatt kezdtem el szedni. 21 vagyok, még szerintem pár évig nem lesznek megfelelőek a körülmények a babához, sajnos.

szerintetek abbahagyjam?

392. m-erika (válaszként erre: 391. - Af5393007b)
2013. febr. 24. 20:56
Szia! Én is nemrég hagytam abba, kb. 3 hónapja. Nekem annyi történt, hogy először 1 hetet, majd 2 és fél hetet késett a menst. , és az első napon eléggé görcsöl a hasam, viszont nem híztam (igaz, nem is vagyok hízásra hajlamos).
2013. febr. 24. 14:13
Sziasztok. 4 éve szedek fogamzásgátló gyógyszert, most egy hónapja újat írt fel (jange) amitől látványosan feljött egy szép kis réteg a combomra :(( nagyon nem örülök neki, az előző gyógyszereknél semmi ilyen problémám nem volt. Nem csak emiatt gondolkodok rajta, hajlamosít a gombás fertőzésekre is amiből nekem ki is járt rendesen, a libidóról nem is beszélve..meg csak nem olyan jó az ha hormonokkal tömöm a szervezetem. Még van 4 szem ebből a hónapból, azt beszedem és úgy akarom abba hagyni. Utána megjött nektek rendszeresen? Híztatok? Netalán fogytatok? :)..minden tapasztalat érdekel, köszi
2012. dec. 7. 19:20
Sziasztok! MInt ahogy már írtam, terveztem 8 év után a bogyó elhagyását, Belarát szedtem az utóbbi pár évben. A diagnosztizált Hashimoto thyreoditis (autoimmun pm alulműködés) miatt döntöttem így. 1 hónapja nem szedem, most kellene megjönnie. Kb. 4 napja szinte folyton hányingerem van, nagyon rossz a közérzetem és a fejem is fáj este leginkább.Ma már bal oldalon alhasi görcsöm is volt. Ez betudható PMS tünetnek? Azért vagyok bizonytalan, mert amíg bogyót szedtem, addig nem igazán volt panaszom menstruáció előtt, kivéve a hangulatingadozást. Mivel lehet ezeken segíteni? Kíváncsi leszek egyáltalán megjön-e.
389. 937a2a883a (válaszként erre: 388. - 937a2a883a)
2012. nov. 2. 17:25
Ha nem áll helyre,akkor meg más problémát is okozott a szedése és ki kell vizsgálni.Amúgy nálam az első tünet az volt,hogy hirtelen és nagyon sokat híztam és képtelen voltam fogyni.Aztán ekkor derült ki,hogy gond van.
388. 937a2a883a (válaszként erre: 387. - Tunderviragszal86)
2012. nov. 2. 17:21
Hát a gyógyszertől lettem beteg,de a tünetek azután jöttek ki rajtam,hogy abbahagytam.Igaz,1-2 már akkor is volt,amikor még szedtem.Nagyon magas lett tőle a vérnyomásom,ezért nem szedtem tovább.Most meg már bánom,hogy ez mellett a védekezési módszer mellett döntöttem.Mindenki szervezete máshogy viseli,de vagy lesz valami baja a plusz hormonoktól az embernek vagy nem.Aki szedi,az megkockáztatja,hogy rosszul sül el a dolog.Nekem így is lett.PCOS-em és IR-em lett,elég durva tünetekkel.De,mint írtam,a tesómnak nem lett semmi gondja,pedig 8 évig szedte.De csak akkor tudhatod meg,hogy neked okozott e bármit a szedése,ha abbahagyod.Végül is életed végéig nem szedheted folyamatosan,előbb-utóbb le kell állni róla legalább egy kis ideig.Azt meg gondolom tudod,hogy kevésbé komoly bajok is lehetnek belőle,miután abbahagyod,de az elméletileg helyre áll (pl menstruációs zavarok) pár hónap után.
387. tunderviragszal86 (válaszként erre: 386. - 937a2a883a)
2012. nov. 2. 16:26
Mit értesz azalatt, hogy tönkrevágta? A szedés vagy az abbahagyás? Bocs a sok kérdésért, csak erőt gyűjtök a tabletta elhagyáshoz.
386. 937a2a883a (válaszként erre: 385. - Tunderviragszal86)
2012. nov. 2. 15:52
Nem mindenkinél okoz problémát.Tesóm tavasszal hagyta abba 8 év után és semmi gondja nincs azóta se.Az én szervezetemet viszont 1 év alatt tönkrevágta.
2012. nov. 2. 15:18
Én most tervezem abbahagyni a fogamzásgátlót 8 év szedés után. Pajzsmirigy alulműködésem is van, ezért úgy gondolom valahogy rendbe kell tenni a hormonjaimat. Már bánom, hogy nem hagytam előbb abba a tablettát, de most meg félek milyen hatásai lesznek...és még megjósolni sem nagyon lehet, mert egyénileg gondolom mindenkinek más. Amit a szervezet már 8 éve megszokott csodálkoznék, ha mindenféle tünet nélkül tudna helyreállni. MIndenesetre teszek egy próbát. Azért írhattok mostani tapasztalatokat. Köszi
384. Mel82
2011. dec. 27. 16:08
10 éve folyamatosan,szünet nélkül szedem.
383. c6560fb39d (válaszként erre: 381. - 65fc7a4d84)
2011. nov. 19. 22:46
Igen, 12 éve.
382. ivi79 (válaszként erre: 381. - 65fc7a4d84)
2011. nov. 19. 22:15
14évig.. miért?
2011. nov. 19. 14:47

Sziasztok,


Van valaki aki 10 évig folyamatosan szed/szedett fogamzásgátlót?

2011. szept. 5. 17:37

Sziasztok!


Kb 3 éve szedtem fogamzásgátló tablettát és most a legutóbbi 7 napos szünet óta 1 hete nem szedem már. Az elmúlt 4 napban enyhén barnás folyásom van és, ha megnyomkodom az alhasamat nyilalló érzés érzek. Szerintetek ez természetes ilyenkor?


Előre is köszi a válaszokat!

379. m-erika (válaszként erre: 378. - _A.A._)
2011. jún. 24. 18:19
Akkor jó:)
378. _A.A._ (válaszként erre: 377. - M-erika)
2011. jún. 24. 17:17
Az én esetem, nem szokványos. Nekem nehéz lenne kivárni, de megoldottam a problémát!!! :))))
377. m-erika (válaszként erre: 376. - _A.A._)
2011. jún. 23. 20:05
Hát azért azt a 1+fél hónapot annyira nem nehéz kivárni. Dehát te tudod, én nem mernék szórakozni:)
376. _A.A._ (válaszként erre: 375. - M-erika)
2011. jún. 23. 14:31
Az uccsó mondatod, nekem is úgy mondták. Nem akarok kihagyni egy hónapot, mert akkor elölről kezdhetem a várakozást....áááá :(((( Inkább valahogy megoldom!!!!
375. m-erika
2011. jún. 22. 23:14
Szia!Sztem inkább hagyj ki 1 hónapot, mert így csak jóól felborítasz mindent. Az utolsó mondatod sztem hülyeség, nem olyan mintha akkor kezdted volna el, mert ha elkezded alapból akkor kezded, mikor épp megvan... Vérzés nélkül meg ugyebár nem szabad csak úgy elkezdeni.
374. _A.A._
2011. jún. 22. 22:57
Sziasztok! Egy kérdés: 3 hónapja szedek Cilestet, csütörtökön kellene elkezdenem szedni a következő levelet, de anyagilag úgy vagyok, egy nagyobb kiadás miatt, hogy csak jövőhéten pénteken tudnám kiváltani. Még soha nem jártam így, ezért nem is tudom, hogy így most akkor mi van. Ha egy héttel később kezdem, akkor tényleg lehetséges az, hogy az olyan, mintha akkor kezdtem volna el, és nem véd megint egy hónapig?
373. Adri90 (válaszként erre: 372. - Monika0104)
2011. jún. 21. 23:01

Szia!

Köszi a választ, így már sokkal nyugodtabb vagyok azért! :)

372. monika0104 (válaszként erre: 371. - Adri90)
2011. jún. 21. 20:45

szia


a menszeszed azért jött meg mert nem szeded a gyógyszert , én is így voltam mikor én abbahagytam önszántamból rá 1 hétre megjött.A rendes menszeszed ha nem kezdesz újból gyógyszert szedni akkor a következő hónapba fog megjönni rendesen ahogy eddig is.Szerintem a gyógyszer újból a következő hónap rendes menszesz megléte után kezd el szedni újból.

Ettől a menszesztől meg ne ijedj meg ugyan olyan mint a másik menszesz csak mivel nem szeded a gyógyszert azért jött meg.Remélem tudtam segíteni.Nyugi semmi komoly nekem is így volt csak én nem szedtem utána sem gyógyszert már.

371. Adri90
2011. jún. 21. 20:34

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok...Szintén abbahagytam a fogamzásgátlót, bár nem önszántamból.Múlthéten kezdtem el az utolsó levelet, be is vettem 4-et belőle. Az 5-iket már nem tudtam és az azt követőket sem,mert voltam olyan szerencsétlen és béna, hogy elvesztettem a levelet :S:S:S. Új felíratását, kiváltását nem tudtam megoldani (szombat volt).

Voltam dokinál egyből hétfőn,hogy ilyenkor mi a teendő. Mondta hogy meg kell várni a következő menzeszt akkor lehet folytatni a szedést.

Ma viszont elkezdtem görcsölni, sötét barna folyás, most már véres, tökre olyan mintha meglenne(ami nem lehet hisz 1 hete múlt el a vérzésem).Mondjuk jól felborítottam a belső dolgokat :S

Sajnos a dokimhoz csak hétfőn tudok visszamenni.

Az lenne a kérdésem, hogy járt-e már így valaki, milyen volt, mi történt, a fellépő vérzés "normális"-e? Mennyi idő még igazából megjön stb...? :((((

2011. jún. 19. 21:25

Én több mint 10kilot hiztam tőle amit lehetetlen leadni..igaz így se vok dagi de jobb volt soványan..Jasminelle-t pár napja hagytam abba.

remélem visszafogyok legalább 4-5kg-t.

SOHA többé fogamzásgátló.nagyon bánom hogy így "hazavágtam " a szervezetem....minden szempontbol.

Alig várom hogy kiürüljön!!!!!!

2010. dec. 7. 11:54
Ha vki 1 tabit is kihagy, már akkor is teherbe eshet, nem tudom ki találta ki h annyi idő alatt ürül ki, amennyi ideig szedte vki a tablettát.
2010. nov. 6. 14:14
Sziasztok! Nagyon sok helyen olvastam és érdeklődtem,hogy valóban létezik ez a "tisztulási" idő? Hát igen de nem kell hónapokat várni hiszen mikor van a 7 napos szünet és megjön már az annak a jele,h kiürül a szervezetből a gyógyszer. Én nagyon megörültem mikor ezt megtudtam hiszen nem lenne időm hónapokat várni... Mondjuk mindenki maga tudja persze. Gondotam megírom. Sziasztok
367. m-erika (válaszként erre: 366. - Lulli20)
2010. nov. 3. 16:56
Szia! Szerintem 3 hónapig ne szedj semmit, amíg kitisztul a szervezetedből, és utána szedj másikat. Én is így jártam, 3 hónapot kihagytam, elkezdtem mást, igaz még csak 1 éve szedem de még nincs semmi problémám vele (a másiknál fél év után előjött).
366. lulli20
2010. nov. 3. 16:27

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem. 5évig szedtem Marvelont, és kb egy hete hagytam abba. Az oka az, hogy már jó ideje egyáltalán nem kívántam a dolgot, és sok helyen olvastam, hogy ez a gyógyszer miatt is előfordulhat. Más problémám nem volt vele, de ez épp elég, hogy ne szedjem tovább, mert így is elég sok gondot okozott. Most viszont azon gondolkozom, hogy újra szednem kéne valamilyen tablettát, mert a többi védekezési módszerben nem bízom, bár az is lehet, hogy a többi tabletta is ilyen libidó problémákat okozna. Mit gondoltok erről? Ha újra kezdem egy másik tabletta szedését, akkor mikor érdemes elkezdeni? Lehet, hogy nem kellett volna szünetet tartanom?

Köszönöm a segítségeteket!

2010. okt. 27. 09:21
Igen lehet,hogy megzavarodott,gyakran előfordul....ha következő hónapban sem jön meg,akkor szerintem menj el nőgyógyászhoz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook