Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan használjuk az infralámpát fülgyulladásnál? fórum

Hogyan használjuk az infralámpát fülgyulladásnál? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 8. 14:53
Én is rendszeresen használtam infralámpát, és téli fülgyulladásos időszakban nagyon sokat lendített az állapotomon. 10 percig kell a hallójárat felé tartani. Utána úgy érzed, mintha fokozódna a fájdalom, lüktet, de utána gyors javulás következik. Arra ügyelni kell, hogy ha végeztél, ne azonnal hűljön ki a melegített terület.
2007. márc. 13. 09:23

Szia Kleo.

Mi rendszeressen használunk mindkét kisfiammal infralámpát ha szükséges. Olyankor az ölembe veszem és együtt ülünk az infra elé. Közbe mesélünk de már olyan is volt, hogy ragtapasszal leragasztott napszemüveget tettem közbe a szemére, mert az nem túl jó ha belenéz az infra fénybe. Persze csak ha tűri. Kb 50cm-re kell ülni az infrától de ha azt melegnek érzed távolabb egy kicsit, ami még elviselhető. Persze ha a fülével van gond akkor a fülét lámpázzátok, de nagyon jó akkor is ha folyik az orra. Naponta 3-szor kéne 10 percet de ha csak 5-öt bír az is valami és nagyon fontos, hogy utána melegben tartsd, semmiképpen ne menjen levegőre, sőt még sapit is adhatsz rá. Az igazat megvallva én főként lefekvés elött szoktam használni, mert utána úgyis bebújik az ágyba és melegbe van. Remélem még nem késő a tanács és mihamarabb meg gyógyul a kisfiad.

Üdv, rubynt.

2007. márc. 5. 09:41
Köszi Reka, a doki is mondta hogy amig lázas addig nem lehet melegíteni, most reggel láztalanul ébredt, így megpróbáltuk a melegítőpárnát, de sajnos nem marad meg rajta 1 percet sem, se mese, se játék, se semmi nem érdekli, csak a párna.
2007. márc. 5. 08:37
nekem gyerek es felnott orvos is azt mondta, hogy lazasan NEM szabad infralampazni. csak melegitoparnat hasznaltunk olyankor. mi kb harom orankent ket-harom percet szoktunk a harom es feleves fiammal infrazni, de szigoruan csak akkor, ha laztalan.
2007. márc. 5. 08:11
Kisfiam bő 2 éves és életében először fülgyulladása van. Szerencsére még kezdődő stádiumban, kicsit érzékeny a füle és lázas. A dokinőtől azt az ukázt kaptuk hogy ha nem lázas melegítsük a fülét. Egyelőre csak melegítőpárnánk van, megpróbáljuk azzal, ill. ő még az infralámpát javasolta. Arra vonatkozóan viszont nem mondott semmit hogy milyen gyakran és hány percig melegítsük a fülét. Ha van köztetek fülgyulladásban gyakorlott anyuka, szivesen vennék minden ötletet, segítséget.
2007. márc. 5. 08:09
Hogyan használjuk az infralámpát fülgyulladásnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook