Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha lakás eladásánál visszalépek az eladástól, akkor mit kell tennem, hogy töröljék a vevőjelöltet a széljegyzékről? fórum

Ha lakás eladásánál visszalépek az eladástól, akkor mit kell tennem, hogy töröljék a vevőjelöltet a széljegyzékről? (tudásbázis kérdés)


13. simple (válaszként erre: 7. - Annelly)
2009. okt. 8. 15:16
Nagyon nehéz lesz ezt elintézni. Sajnos ezek a hivatalnokok nem foglalkoznak semmivel sem, évek mire egyáltalán megmozdulnak. Én vettem lakást másfél éve, a mai napig nem kaptam a földhivataltól erről semmilyen papírt.
12. simple (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2009. okt. 8. 15:14
Úgy hogy a földhivatalban is olyan "észlények" dolgoznak, mint általában a hivatalokban. Vagy onnan is benne volt valaki ebben a sztoriban.
11. annelly (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2009. okt. 8. 15:08
Hát ezt nem értjük mi se... igen van feljelentés, ügyvédi kamara letiltatta az engedélyét, de kerestetik, mert nincs meg, ahogy a vevő sem... érdekes. Még azon gondolkozom, hogy talán ha a kamara adna egy igazolást arról, hogy az ügyvéd csaló, akkor megsemmisítenék az adás-vételit. Mert ugye van adás-vételi, csak barátnőm nem írta alá, mert csak 9 millió volt benne 24 helyett. És aláhamisították.
2009. okt. 8. 06:26

Bakker!! Akkor itt egész más jellegű problémák vannak. Mindenképp KERESS EGY JÓ ÜGYVÉDET! Ez ez eszmecsere itt a fórumon édeskevés.

Gondolom feljelentést már tettetek, a régi ügyvéd simlis dolgait meg jelentettétek az ügyvédi kamaránál.

Itt valami nem tiszta, mert ha a földhivatalba galibát találtak, miért nem dobták vissza, hogy kerülhetett a vevő egyáltalán széljegyre???

9. annelly (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2009. okt. 7. 21:31
Hát igen, csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egyszerűen leszedni onnan, ha az ő tulajdona... ????
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Annelly)
2009. okt. 7. 21:20

ja, lakásmaffia.


Elég reménytelennek hangzik így.

2009. okt. 7. 20:58
Na hát ennél sokkal bonyulultabb. Iagzából átverés lett volna az egész, sokkal kevesebb volt a szerződésben, mint amennyiben megállapodtak, és ráadásul be akarták jegyeztetni a földhivatalban az eladást, mivel a bnőm nem írta alá a szerződést, aláhamisították, de a földhivatalban galibát találtak így nem írják alá. Az ügy azóta folyik (2 éve), sem az ügyvéd, sem a vevő nincs meg. De most már nagyon kéne neki a lakás ára (örökölt lakás, senki nem lakik benne), és el szeretné adni. Egyik hivatalból küldözgetik a másikba, mindenki csak hónapok múltán válaszol neki, pedig nem lenne olyan bonyolult egyszerűen leszedni onnan.
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. okt. 7. 20:42
Széljegyre kerülhet vételi szándékkal, úgy hogy a tulaj nem mond le az ingatlanról, amíg nincs teljesítve minden ami a szerződésben foglalva van. Ennek főleg ütemezett fizetési feltételek mellett van jelentősége.
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Annelly)
2009. okt. 7. 20:39
Ügyvéddel ellenjegyzett szerződést kell írni, melyben eláltok az adásvétsli szerződésben foglaltaktól. Ekkor a földhivatal törli a vevőt a széljegyről. Vevő hajlandó együttműködni?
2009. okt. 7. 20:28
Az adásvételt inéző ügyvéddel venném fel a kapcsolatot egyébként.
2009. okt. 7. 20:27

Az én esetemben adás-vételi szerződés aláírásakor történt meg a lakás vételárának átadása ill. az átutalás bizonyítása.Addig semmi sem kerülhet széljegyzetbe szerintem.


Ki él a lakásban?

2009. okt. 7. 20:22

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis az egyik barátnőm szeretné már végre eladni a lakását. két évvel ezelőtt történt egy adás-vételi szerződés, de a vevő nem tett eleget a kötelezettségeinek, hogyan tudnám elintézni, hogy lekerüljön a széljegyről?

2009. okt. 7. 20:21
Ha lakás eladásánál visszalépek az eladástól, akkor mit kell tennem, hogy töröljék a vevőjelöltet a széljegyzékről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook