Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A Kollath-reggeli csoda receptje. Próbálta már valaki? fórum

A Kollath-reggeli csoda receptje. Próbálta már valaki? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 12. 16:43
Talan ket evvel ezelott talaltam meg ezt a receptet, itt hoxan :) Rogton utana neztem, megtetszett, ugyhogy ki is probaltam, egy ideig ettem ,aztan kicsit meguntam ,megint raszoktam, na es egy eve kikoltoztunk amcsiba es itt nagyon nehez beszerezni ilyen egeszseges eteleket sajnos :S Most talaltam egy masik varosban egy boltot, tegnap voltunk, es vegre kaptam zabpehlyet meg lenmagot. Sajnos csak lenmagot kaptam es nem lenmagpelyhet, de majd kiokoskodom, mit csinaljak vele. Ugyhogy ma megint elkezdtem enni, imadom :) Annyi hogy en almat reszelek bele es a banant is osszetorom, es kicsivel tobb mezet rakok bele, mert akkor tul lisztes ize van. Szoval en igy keszitem :) Jah es otthon mindig raktam bele amarantot is, csak itt meg keresnem kell azt is hozza :)
24. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 23. - 9c1b9b7ead)
2011. jan. 17. 20:26
350kcalkörül van egy adag, diétánál ezt felére kell csökkenteni!
2011. jan. 17. 19:30
Kipróbálom! és mivel diétázom, a kcal-t is kiszámolom,meg is írom.
22. mliv
2010. ápr. 5. 23:15
Amúgy nektek is egy kicsit vizes szokott maradni az egész?
21. mliv
2010. ápr. 5. 23:13

Sziasztok!

Én is kipróbáltam. Nem mondom, hogy nem éheztem meg, meg hogy annyira, de annyira finom, de el lehet vele lenni. Én búzapehellyel csinálom, és van, hogy dió helyett, kesudiót teszek bele. Amúgy én is észrevettem, hogy azóta normálisabban van székletem.

2010. ápr. 1. 09:19

Tejbe nem szabad tenni,az savasítja a szervezetet.Mivel minden állati eredetű fehérje savasít.Sajnos:(

Tehát szinte semmi húsféle,ill.sajt,túró,tejföl,tojás....Természetgyógyász mondta nekem.Helyette gabonák,magvak.

19. b2e2b22ae1 (válaszként erre: 18. - Csehkati)
2010. jan. 22. 10:28
Csak vízbe áztatom este. A tej reggelre megbuggyanna. Ha reggel eszed, csak úgy sebtiben, akkor önthetsz rá tejet is. Langyosat, úgy hamarabb megpuhul.
18. csehkati (válaszként erre: 17. - B2e2b22ae1)
2010. jan. 22. 09:39

Köszönöm a választ.

Még egy kérdés. Az elején azt írod,hogy vízbe áztatni és nem tejbe. Joghúrtba lehet?

2010. jan. 22. 08:40

Szia!

A mag is jó, egy- egy teáskanállal szoktam belekeverni mindkét fajtából. Néhány hete sikerült csak szerezni lenmag pelyhet egy gyógynövényboltban.

Szerintem a hangsúly a nagy gabonapelyhen van, teljesen mindegy, hogy mivel eszed, csak jusson be a szervezetbe a sok rost. Én már variálom, egyik nap danon kefírrel, vagy joghurttal öntöm nyakon, a másik nap meg édesen, a mézzel és reszelt almával, vagy más gyümölccsel kavarom össze az este beáztatott magokat. Csak ne unjak rá!

2010. jan. 22. 05:47
Ha nem kapok szezám és lenmag pelyhet akkor hogy csináljam?
15. Szanka
2009. nov. 25. 16:43
Lassan egy hónapja, hogy ezt reggelizem, nekem nagyon bejött. Köszönöm!:))))
14. b2e2b22ae1 (válaszként erre: 12. - 00346cf747)
2009. okt. 26. 20:36
Pénteken egy csomag diákcsemegét összevágtam az aprító masinámban, jó durvaszemcsés darabokra, azóta ezt rakom bele a keverékbe. Egy evőkanálnyi mennyiséget.
13. b2e2b22ae1 (válaszként erre: 12. - 00346cf747)
2009. okt. 26. 20:31

Én nem áztatom külön a mazsolát, legfeljebb leöblítem. Szerintem azért javasolják, mert poros, koszos a mazsola.

A hozzávalókat azért válogattam így össze, mert ezeket lehet ebben a vidéki kisvárosban összeszedni.

12. 00346cf747 (válaszként erre: 11. - B2e2b22ae1)
2009. okt. 26. 20:00

Köszi a választ, időközben rákerestem a neten, azt hiszem, megtaláltam az eredeti leírást. Ugyanolyan, mint amit először írtál, bár a mézet és egyéb magvakat, gyümölcsöt reggel adják hozzá. Fogalmam sincs, miért kell külön áztatni a mazsolát a pehelytől, ha elvileg este is bele lehet tenni a mézet, nem az erjesztés cukros-cukortalan mivoltáról szólhat a lényeg :)

Ha éhség ellen kiváló, nálam jobban beválna uzsonna gyanánt.

11. b2e2b22ae1 (válaszként erre: 10. - 00346cf747)
2009. okt. 26. 19:35

Nem főzöm, csak felöntöm egy fél pohár vízzel. A citrom levét este adom hozzá, a mézzel együtt, reggel csak belereszelem az almát. Hogy milyen állagú? Mint a madáreleség, csak be van áztatva. Kicsit megduzzadnak hozzávalók, lehet szépen kanalazni.

Azt szerettem volna még reggel írni, hogy amióta ezzel kezdem a napot, sok változást figyeltem meg. Kevésbé hull a hajam, megszűnt a fogíny érzékenységem, pörgősebb lett az anyagcserém, nem vagyok sokáig éhes. Tejet egyáltalán nem teszek bele.

10. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - B2e2b22ae1)
2009. okt. 26. 11:31

Ha jól látom, ez nem főzött, sőt nem is tejes.

Milyen állagú?

2009. okt. 26. 11:25

Az első kipróbálásom óta minden reggel egy hasonló összeállítású keveréket készítek magamnak, azaz pontosítanám, : este készítem el, reggelre jól összeérik és ezt majszolgatom:

1 evőkanál zabpehely

1 evőkanál búzapehely

1 evőkanál rozspehely

1 evőkanál árpapehely

10 szem mazsola, vagy aszelt szilva 3-4 db

1 kávékanál méz, néha kicsit több

fél citrom leve

1 alma legyalulva

Amit összedarálok:

1 evőkanál mák

1 teáskanál szezámmag

1 teáskanál lenmag

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 7. - 2104cc91e8)
2009. okt. 8. 19:39

Egészen pontosan az 1007. sz. bejegyzés!


Csontritkulás ellen nagyon jó a mák!!!

7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 6. - B2e2b22ae1)
2009. okt. 8. 19:36

A mák nagyon jó csonterősítő:)

(a Sosem írtam ... c. naplómban van erről egy jó leírás)

2009. okt. 8. 08:57
Megízleltem a reggelit, megmondom őszintén igen finomnak szavaztam meg. Jól is esett. Mákot nem tettem bele. Több helyen is elolvastam, miből készíthetem el, írják is a mákot, meg nem is. Kihagytam, majd meglátom...
2009. okt. 7. 19:43

Nemrég küldte a barátnőm egy emilben ezt a "receptet" . Elszaladtam megvenni a hozzávalókat, éppen most áztattam be a zabpelyhet, mást ugyanis nem lehet kapni ebben a kisvárosban. Tettem bele egy mokkáskanálnyi len és szezámmagot, egy másik tálkába 15 szem mazsola ázik. Reggel majd kipótolom a többi hozzávalóval. Az tuti, hogy diót nem teszek bele, mert attól allergiás köhögés tör rám, marad a napraforgó, vagy tökmag esetleg mogyoró.

Reggel TESZT.

Köszönöm "mátkám" beszámolóját.

4. mátkám (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2009. okt. 7. 18:27
szerintem tökéletes, a hangsúly a gabona áztatásán van!:)
2009. okt. 7. 18:26

Anélkül, hogy hallottam volna eddig a Kollath-reggeliről, nagyjából ezt eszem mindene reggel, kivéve a méz,mák ill natúr joghurttal szoktam leönteni a kreációt.

A vegyi átalakulást, mint olyat, hülyeségnek tartom, viszont egyértelműen megtelnek a sejtek vízzel, tehát hidratálódnak, így sokkal könnyebben emészthetőek a gabonák, nem terhelik meg a gyomrot.

Tapasztalat: a széklet valóban "remek" :) lesz tőle, tényleg nem terheli le nagyon az emésztőrendszert, ezáltal több energiánk marad, viszont és simán tudok 4 órán belül is akármit enni, sőt van, hogy meg is éhezek.

De lehet nekem túl nagy a bendőm:).

2. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - B2e2b22ae1)
2009. okt. 7. 18:20

Csak a búza és rozspehely a jó? Zabpehellyel nem működik?


Szeretném kipróbálni,de csak zabpelyhem van.

2009. okt. 7. 18:05

Még este 1 dl vízben (nem tejben!) 30-40 grammnyi (3-4 evőkanál) búza- vagy rozspelyhet (+ szezám- és lenmagpelyhet) áztass be. Az éjszakai erjedés közben vegyi átalakulás megy végbe a beáztatott anyagban. Ennek tulajdonítható a Kollath-reggeli tápértéke.

.

Szintén még este áztass be kevés vízbe kb. 15 gramm mazsolát, vagy másfajta vágott aszalt gyümölcsöt: fügét, szilvát, körtét, datolyát stb. Reggel a kettőt egy edénybe öntsd össze és apríts vagy reszelj bele 1 almát (kb. 100 g) vagy más gyümölcsöt (eper, cseresznye, szilva, barack) a vidék és évszak szerint. Adj hozzá két evőkanál mákot, egy kiskanál mézet, 1 evőkanál apróra vágott diót (mogyorót, napraforgót stb.) vagy mandulát, ezenkívül 1-2 kanál citromlevet.

Kész is a tápláló reggeli.


A Kollath-reggeli jótékony hatásai:

1. Nincs gyomortúlterhelés, csak legalább 4 órán át jóllakottság érzet.

2. Normális testsúlyt biztosít. A túlsúlyosak fogynak anélkül, hogy éhesek lennének addig, míg jön az ebéd ideje. A túl soványak pedig híznak és emésztőszerveikben is javulást észlelnek.

3. A székrekedés megszűnik.

4. Mivel a reggeli méregtelenít, a fáradtság jelei eltűnnek.

5. Növekszik a fizikai és szellemi teljesítőképesség.

6. Javul a közérzet, amely a biológiai egyensúlyból következik.

7. Az ember nem kíván izgatószereket (kávé, dohány, alkohol).

8. Növekszik a koncentrációképesség, mivel az emésztőszervek nincsenek túlterhelve.

9. A vér összetétele javul, a koleszterinszint csökken. A jobb vérkeringés megszünteti a bőrbetegségeket (ekcéma, kelés, pikkelysömör).

10. A haj regenerálódik, rugalmassá válik.

11. A köröm fényesség válik, nem lesz törékeny.

12. A fogazat megjavul, az ínysorvadás mértéke csökken.

13. A csontváz megerősödik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook