Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Okozhat éjszaka/este lázat babáknál ha jön a foguk? Védőnőnk szerint csak a fogzás önmagában nem jár lázzal! fórum

Okozhat éjszaka/este lázat babáknál ha jön a foguk? Védőnőnk szerint csak a fogzás önmagában nem jár lázzal! (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 8. 14:44
Nekem azt mondta a háziorvos, hogy magától a fogzástól nem lázasodhat be viszont ilyenkor gyengébb az immunrendszerük és hamarabb elkapják a vírusokat, fertőzéseket és ezek okozzák a lázat.
2012. febr. 8. 11:59
Az én lányom is belázasodott az első fogánál, és amikor 9.,10.,11. egyszerre bújt ki.
2010. jan. 21. 18:26
De bizony járhat lázzal.Amikor azén kislányom alsó 2 foga egyszerre jött,egy hétig semmit nem evett,és lázas is volt.Nincs igaza a védőnőnek...
2010. jan. 20. 15:04
Nálunk okozott.
2010. jan. 20. 14:40

Sziasztok!

Az én kisfiamnak már 2 hete folyamatos hőemelkedése van, 37,1-37,5c. Más tünete nincs. Voltunk dokinál, de nem talált nála semmit, szerinte is a fogzás a ludas. Nagyon be van durranva a két felső fogacskák helye, szerintem napok kérdése és kibújnak.Jó lenne ha már túl lennénk rajta mert azért idegesít ez a hőemelkedés:)

2010. jan. 20. 14:12
Nekünk is ezt mondta a védőnő, sőt, a gyerekorvos is. Mégis: mindig csak akkor ment fel majd 40 fokra, mikor pár nappal később kibújt a foga....
2010. jan. 20. 13:50

Szerintem okozhat.

Az én kisfiamnak is mikor a felső fogai jöttek mindíg belázasodott,gyereke válogatja :)

22. mgagi (válaszként erre: 21. - *Agnese*)
2009. okt. 8. 16:55
Akkor szenvedett. Nekünk csak az az egy alkalom volt. Egyébként meg inkább ilyenkor a hőemelkedés a jellemző szerintem.
21. *Agnese* (válaszként erre: 20. - Mgagi)
2009. okt. 8. 16:08
Nálunk úgyszintén... minden fogzásnál náthás! De nálunk nem is volt olyan, hogy egyszerre csak 1 foga jött volna... Szegénynek általában 3-asával érkeztek a fogai... :-S
20. mgagi
2009. okt. 8. 14:34
Nálunk csak 1x volt lázas. Akkor amikor 4 foga jött egyszerre. Egyébként meg inkább nyűgös, sírós volt. Mondjuk nálunk inkább az orrfolyás volt olyankor jellemző. Ha folyt az orr sejtettük hogy jön a foga.
19. pemete
2009. okt. 8. 14:13
Én több orvostól is hallottam, meg több helyen is olvastam, hogy a gyerek attól nem lehet lázas, ha jön a foga. Fordítva van! Attól jön a foga, hogy lázas! Mivel a magasabb testhőmérséklet beindítja a fogcsírákat, vagy valami ilyesmi.
18. fdóri (válaszként erre: 13. - Papp Szilvia)
2009. okt. 8. 13:45
Nem volt más baja, vagy legalábbis nem tudunk róla. Ez már 1,5-2 éve volt. A hányás nem, de a nagyon magas láz kb a tizedik fogig mindegyiknél megvolt.
2009. okt. 7. 13:23

Dokija válogatja, hogy milyen választ hallasz, ha megkérdezed... Nekem a mi dokink azt mondja lehet, a helyettesítő egy másik alkalommal azt mondta, amit Mokka78 dokija...

Mindenesetre a lányom 16 hónapos és 16 foga van! Szinte mindig több jött egyszerre... Most pl. 3 szemfog... nagyon megszenvedte és 1 éjszaka láza is volt...

16. ani001
2009. okt. 7. 13:18
Azt mondják az orvosok, védőnők, h lázat nem okozhat, az immunrendszer legyengülhet, és előfordul, h "bekap" vmi vírust, vagy fertőzést. Ha magas a láza vidd orvoshoz mindenképp.
15. kinni
2009. okt. 7. 13:15
Egyszer azt hittem, hogy fogzás miatt lázas a kisfiam. Második lázas éjszaka után elvittem az orvoshoz és kiderült, hogy piros a torka. Nekünk azt mondta a dokink, hogy kis hőemelkedés lehet fogzástól, de a magas láznak más oka van.
14. Mokka78 (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2009. okt. 7. 13:14
egyről beszélünk :)
13. Papp Szilvia (válaszként erre: 6. - Fdóri)
2009. okt. 7. 13:14

Hát nem tudom...hányás...lehet van más is így...azért ha egy kisbaba hány is 39,5 fok mellett, lehet nem csak a fogacska...

Mondjuk én még nem hallottam egy ismerőstől sem hogy hányt volna fogzáskor a gyerek...de igen, minden ember más...

12. kryssz
2009. okt. 7. 13:14

Eddig mind az 5 fogacska csak kisebb-nagyobb nyűgösséget okozott nálunk, viszont a soron következő szemfogacska - az extra nyűgösségen túl - lázat is, mármint szerintem, ez a bűnös! Egyébként semmi egyéb tünet nincs a lázon kívül, a szintén védőnő rokonunk szerint ne is vigyem el orvoshoz! Viszont én féle, így ma inkább elmegyünk a dokinénihez! Kíváncsi voltam, hogy közületek járt-e már valaki hasonlóan, de ezek szerint igen!

Hány napig okozott éjszaka lázat nálatok?


Köszönöm a válaszotokat!

2009. okt. 7. 13:14
A fogzás miatt/alatt legyengül a szervezet és a támadó bacik, vírusok elleni küzdelem a láz! Nekem így magyarázta a doki :)
2009. okt. 7. 13:13
Noha nem vagyok védőnő, csak olvastam valahol, hogy nem az okozza a lázat,hasmenést,étvágytalanságot, hogy a babának jön a foga, hanem éppen azért jön a foga, mert az immunrendszer legyengült valami miatt, és ez így köszön vissza. Hihetőnek tűnik nekem.
2009. okt. 7. 13:13
Bár már régen volt de a lányomat erős hasmenéssel és lázzal vittük orvoshoz. Azt mondták valami rosszat evett! Megkérdeztem, hogy nem lehet, hogy jön a metszőfoga! Erre az orvos kinevetett és mondta, hogy ne akarjak én okoskodni! Másnapra kibújt a fogacska és a lányomnak kutya baja!!!
2009. okt. 7. 13:13
Doktorhoz azért vidd el szerintem. Láz csak a fogzás miatt nem hiszem. Jobb félni! Főleg most hogy itt a náthaszezon.
2009. okt. 7. 13:12

A köztudatban az van, hogy fogzás alatt belázasodhat a gyermek, persze ott sem mindegyik. Védőnők és orvosok szerint, pedig valóban nem szabadna, nem okozhat önmagában lázat az, ha jön egy fogacska. Persze, ez alól is vannak kivételek!!

Az én fiamnak pl. egyáltalán nem volt láza, észre sem vettem volna, csak, a "nyálzás" miatt:)

2009. okt. 7. 13:10
A mi doktor bácsink a 39,5-ös lázat (hányással), csak a fogzással magyarázta...Nem tudom...Akkor sem tudtam
2009. okt. 7. 13:09
A fogzás sok mindent okozhat: arcpírt, étvágytalanságot, hasmenést, popsi pirosságát, nyűgösséget, stb., de szerintem sem okozhat lázat. Ott van valami más is...
2009. okt. 7. 13:09
Hát nem tudom miért mondott ilyet, de tesóm két lánya is belázasodott fogzáskor éjjel...és csak amiatt, semmi más "bajuk" nem volt...
2009. okt. 7. 13:09
Nekem mind a 3 belázasodott a fogzás alatt, közvetlen a kibújás előtt.
2009. okt. 7. 13:08
Igaza is van.
2009. okt. 7. 13:07
Okozhat éjszaka/este lázat babáknál ha jön a foguk? Védőnőnk szerint csak a fogzás önmagában nem jár lázzal!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook