Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeboreás a fejbőröm, segítség! fórum

Szeboreás a fejbőröm, segítség! (beszélgetős fórum)


2013. júl. 13. 18:34
Skin cap sampon segített. Sajnos ha mással mosom azonnal visszajön, de ezzel tünetmentes télen nyáron. Hátránya hogy drága, de legalább felíratni nem kell és használ.
2011. nov. 7. 22:16
Sziasztok! Nekem is szeboreás a fejbőröm, és most annyira viszket, hogy majd' megőrülök. Valaki nem tud valami gyors megoldást?
2011. szept. 21. 15:05

Sziasztok, nekem van ekcémám a kezemen és ilyen foltok a fejemen is:( nagyon dús a hajam, meleg időben befülled, főleg ilyenkor jön elő.

Én sarkantyú virág sampont használok és ez egész jól rendbe teszi.

2011. máj. 12. 23:34

sziasztok.


ahogy megfigyeltem nekem a stresszes időszakokban jött elő, de különösebben nem foglalkoztam vele, mert csak ritkán fordult elő a két fülem mögött és a tarkómnál ahol a fejbőr/haj találkozik. apumnak is volt, szerintem tőle örököltem. vizsgaidőszakokban vagy ha stresszelek ma is kijön. nálam tuti ezzel van összefüggésbe, mert van, hogy hónapokig nincs.


egyszer egy patikában kevert, olcsó krémet írt fel a bőrgyógyász, még évekkel ezelőtt, lehet visszamegyek hozzá. nevét már nem tudom, de a számítógépe "tudni" fogja :)))

sajnos újra stresszes időszak elé nézek, kelleni fog...

26. dus
2011. febr. 2. 19:26

Sziasztok.


Olvassa még valaki ezt a fórumot?

Sajnos én is ezzel a problémával állok szembe.


Voltam bőrgyógyásznál, aki kiírt vagy 10 receptet, különböző dolgokkal. ÉS elküldött góckutatásra! Mert szerinte valami gyulladás van a szervezetemben, az okozza ezt a bőrproblémát.

2010. márc. 3. 14:40
Ecetes öblítés nekem teljesen rendbe hozta. Egy-két alkalom, és évek óta nincs ilyen gondom. Kissé kellemetlen, csíp is, de használ.
2010. febr. 25. 09:46

Sziasztok!

Ha valakit még érdekel ez a probléma....

nekem is volt ilyen problémám,én a - DERMIPSOR -krém sampont használtam,és elmúllott.

Az van ráírva-

-érzékeny,

-különösen problémás,

-szeborreás fejbőr tisztítására.


-10 különleges gyógynövény kivonatát tartalmazza

-vitaminok...

-propolisz kivonat

-természetes eredetű,kationakban gazdag sókeverék.


Szerintem érdemes kipróbálni!!!

2009. okt. 7. 13:11
Ez a betegség is valamitől előjön. Én sok dologra allergiás vagyok. Évekig tartott, amíg találtam tusfürdőt, amitől nem leszek kiütéses, sampont is keress valamit, amiben kevés adalék anyag van, nem túl illatos, stb. Nekem a wu2 sampon jó, meg a velmetina zselé, meg tesco tusfürdőt bírok csak használni. Semmit nem kenek aza arcomra kezemre, így nem lehet az, hogy attól jön ki. Én hajmosás előtt babaolajjal is bekenném, majd kicsit rajta hagynám, aztán megmosnám.
22. müzmüz (válaszként erre: 21. - 021a029148)
2009. okt. 7. 13:00
Nekem is hasonló, csak ha nem nyúlok hozzá, akkor is lejön:-(
21. 021a029148 (válaszként erre: 20. - Müzmüz)
2009. okt. 7. 12:37
Akkor lehet, hogy mégsem ugyanaz a problémánk. Nekem amikor gyulladásba kerül, egyszercsak elkezd viszketni az a terület, de kegyetlenül, és ha csak picit is megvakarom, utána nedvedzik és fáj. Majd elkezd besebesedni, de elég vastag rétegben, és utána lehámlik.
2009. okt. 7. 12:31

Én úgy tudom, hogy ez azért nem múlik el, mert autoimmun betegség. A lényege, hogy az immunrendszer hibás működése miatt ott sokkal gyorsabban termelődnek az új sejtek, ezért alakul ki ez a felső réteg. Vagy valami ilyesmi:-)


Én régen használtam Sunsilk fejbőrnyugtató sampont, de már nem lehet kapni. Ez az egy volt jó:-( Most csalános sampont használok, az elején segített, de megint jön vissza.

19. 6b959121ac (válaszként erre: 18. - 6b959121ac)
2009. okt. 7. 12:24

Bocs micetal.

[link]

2009. okt. 7. 12:22
Most jutott eszembe! A mitacel gél használt egy darabig. Ezt is orvos írja fel.
17. 6b959121ac (válaszként erre: 15. - Müzmüz)
2009. okt. 7. 12:17
Sajnos eltüntetni csak szteroidokkal lehet a tapasztalataim alapján. Egyébként gyakran előfordul ízületi megbetegedésekkel együtt.
2009. okt. 7. 12:15
Én már mindenféle sampont próbáltam: pl. a gyógyszertári illat és színmenteset, a kénes sampont, a bojtorjános sampont és hajszeszt, babasampont, de szerintem nem ezen múlik. Ez valami belső probléma lehet, valami allergiás dolog. Én egyébként még ekcémára gondolok, hogy az lehet.
2009. okt. 7. 12:15
Ok, hogy együtt kell élni vele, de legalább el tudnám tüntetni, vagy legalábbis csökkenteni...
2009. okt. 7. 12:13

A férjem már mindent végigjárt. Mindenhol a végeredmény az volt, hogy sajnos ezzel együtt kell élni.


Ideig-óráig kezelhető, de sajnos nem gyógyítható.

2009. okt. 7. 12:12

Hajgyógyásznál még én sem voltam. A bőrgyógyászok tényleg nagyon gázok tudnak lenni. Nekem vállat vont, azt mondta van ilyen, és felírt Diprosalic oldatot. Később kérdeztem, hogy lenne-e esetleg valami ami nem szteroidos, vállat vont, felírt valamit. Utána olvastam mielőtt kiváltottam, és ugyanaz a hatóanyag, kicsit mással keverve. Ki sem váltottam, és azóta nem voltam nála.


Nekem elől, ahol a hajvonal kezdődik, a fejtetőmön, és a fülem mögötti részen van, mindkét oldalon:-(

2009. okt. 7. 12:07
És hajgyógyásznál nem voltál még? Én még nem, de mások ajánlották, hogy meg kéne próbálni. A bőrgyógyászom annyira gáz, hogy vele csak az Elocomot iratom fel. Amikor megmutattam neki, nem is látott semmit, pedig amikor szétvakarom, olyan ronda lesz. Nekem a tarkómnál van.
2009. okt. 7. 12:05
Már annyi szteroidos vackot használtam, hogy az elmondhatatlan:-( És sajnos csak nagyon rövid ideig használtak, egyre sűrűbben jött elő ez a vacak:-( Kisbabát szeretnénk, és nem igazán szeretnék most ilyen anyagokkal érintkezni:-( Még nem tudom mi lesz, mert már elég gáz megint a fejem:-(
10. 6b959121ac (válaszként erre: 8. - Müzmüz)
2009. okt. 7. 12:01

Az elocom is szteroid, de ezt külsőleg kell használni.Háziorvos is felírhatja.


Kb egy hét alatt eltünteti a száraz bőrdarabokat és helyre teszi a fejbőrt. Persze ez is csak tüneti kezelés.

[link]

9. 021a029148 (válaszként erre: 7. - 6b959121ac)
2009. okt. 7. 11:59
Én is Elocomot használok, igaz kenőcsöt, mert nekem csak egy 10 Ft nagyságú területet érint. És ha bekenem, elmúlik gyorsan a gyulladás, de kb. hetente 1-szer kijön. Viszont az Elocom is szteroid tartalmú.
2009. okt. 7. 11:52
A nizoralt sajnos már próbáltam, és nekem semmit nem ért:-( Az elocom-ról viszont még nem hallottam. Mi van benne, és hol szerzed be?
2009. okt. 7. 11:50
Nálunk a férjem fejbőre ilyen. Sok helyen véresre kaparja már. Az egyetlen ami használt az Elocom oldat volt. Próbáltad már?
2009. okt. 7. 11:46
Nekem az arcom ilyen, bár szerintem csak szimpla allergia. Sosem volt pattanásom az elmúlt 40 év alatt. Kaptam rá krémet Hidrokortizon és nizorál van benne, az rendbe tette, már csak időnként kenegetem. Vegyél nizorál sampont, az jó rá! És napooztasd, amíg lehet! Ennek kell a nap. Nekem az a rossz, hogy a napfénytől szép lesz az arcbőröm, de sajnos allergiás vagyok a napra, így más féle jön ki:((
2009. okt. 7. 11:42
Szinte az egész fejemen van, változó intenzitással. Nekem a bőrgyógyász mondta régen, hogy a fejbőrön lévő pikkelysömör szerű, de nem olyan száraz hámlás a szeborea. Viszont szinte mindig szteroidos szert akart felírni, és nekem abból már elegem volt:-(
4. 021a029148 (válaszként erre: 3. - Müzmüz)
2009. okt. 7. 11:36
És csak egyes helyeken, vagy az egész fejbőröd? Azért kérdem, mert nekem is van hasonló problémám, de még nem sikerült beazonosítanom, mi lehet a gond. Én psoriasisra (pikkelysömör) is gondoltam már. A szeboreás fejbőr nem azt jelenti, hogy pattanáshoz hasonló dolgok vannak a fejbőrön?
2009. okt. 7. 11:11
Lényegében olyan, mintha korpás lenne folyamatosan a fejem. Piros foltokban hámlik, de nem száraz a hejtő, hanem kifejezetten zsíros. Ha levakarom, mert persze viszket, akkor kicsit váladékozik, meg csíp, és újabb száraz bőrréteg képződik rajta:-(
2009. okt. 7. 11:09
Ez milyen tünetekkel jár?
2009. okt. 7. 11:07
Kislány korom óta kűzdök ezzel a kellemetlen problémával. Nem elég, hogy viszket, csíp, még ápolatlan hatást is kelt. Volt egy sampon ami használt, se sajna már nem forgalmazzák. Van valakinek valami jó ötlete? Ki mit használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook