Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem fogyni, de nem éhezem! fórum

Elkezdtem fogyni, de nem éhezem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elkezdtem fogyni, de nem éhezem!

1 2 3 4 5 6
47. a22d4e01f3 (válaszként erre: 36. - B.mona)
2009. okt. 7. 16:13

szia b.mona!

jó, hogy visszajöttél,

engem érdekelne, hogy most hogy állsz?

mi van veled?

tudod-e tartani a diétát, van-e újabb eredményed?

tényleg érdekel!

46. a22d4e01f3 (válaszként erre: 18. - 94c02c5bb5)
2009. okt. 7. 16:06

szia nikedbike- futólány!

én sem norbizok, eszembe sem jutna, de elfogadom, hogy valakinek bejön, tudja tartani, és hisz benne.

biztos, hogy sok embernek segített.

vagy gondolod, hogy ez csak egy reklám volt??

nem, azt nem hiszem, mert pont ellenreklámként sült el!

én elhiszem, hogy sok embernek bejön, és ezt el is fogadom. én maradok a spontán életmód felfogásnál:-)) és persze a futásnál:-))

45. a22d4e01f3 (válaszként erre: 15. - Giorcub)
2009. okt. 7. 16:02

jogos a felvetés!

:-))

kiváncsi lennék, ma mi a helyzet vele...

44. a22d4e01f3 (válaszként erre: 13. - 85055abb64)
2009. okt. 7. 15:59

nekem is nagyon tetszik!!!

de szerintem el kell fogadni, hogy két tábor van, az egyik tábor ragaszkodni valamilyen szabályrendszerhez, amit tartani tud akár életmódként, de szabályok vannak!

a másik tábor eldönti agyban: és ki nem zökken belőle, elég a saját spontán fegyelmezettsége és odafigyelése.

mindkettővel le lehet fogyni, mindkettővel sovány lehet maradni.

én is szeretem függetleníteni magam a szabályoktól, ezért kriszcsike és gaby áll hozzám közelebb.

43. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 38. - Binky)
2009. okt. 7. 15:11
Ez nem biztos.Én nem ettem hat után, sőt előfordult, hogy már négy után sem, mellette sportoltam, és nem ment le semmi.Max egy kiló egy hónap alatt.Az alapanyagcserém olyan lassú volt, mint a tetü:) Ehhez még jöttek a vízháztartási zavaraim.Nem biztos hogy mindenkinél működik a bevált módszer, és ennek oka van, csak rá kell jönni, mi az.Nekem kalciumhiányom volt, ezért nem tudtam fogyni.Két év kellett mire rájöttem mi a gondom, és ez is csak véletlen volt.Ha lemondjuk az idei nyaralást, még mindíg küszködnék a súlyommal.Szerintem szülés után nagyon sokan belefutnak ebbe, érdemes utána járni akár orvosi vizsgálatokkal is, mi okozza a lassú anyagcserét, mert könnyen előfordulhat, hogy csak egy kis ásványianyag hiány az ok.Ezt könnyű kezelni, és utána megy minden mint a karikacsapás.Az első kalcium injekció óta amit megittam hét kiló ment le rólam, úgy hogy észre sem vettem.Elötte meg sanyargattam magam eredménytelenül.Most bármit ehetek, és nem hízom.Ugyanolyan lett az anyagcserém mint a szülés előtt.
42. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 33. - Erababa1111)
2009. okt. 7. 15:01

Köszönöm:)

Két év alatt hoztam össze:)

Ha nem szedsz vitamint, és még szopiztatsz, ez könnyen előfordulhat, érdemes megpróbálni.Egyébként sem fedezzük a kajával az ajánlott bevitelt, a szoptatás pedig kivonja a szervezetből a kalciumot.Nem titkos a bogyó neve:) Béres Kalcium filmtabletta.Azért ezt vettem, mert ezt láttam meg legelőszőr a polcon.Veseproblémával, paizsmirigy problémával meg kell kérdezni előszőr az orvost, de ez rajta van a betegtájékoztatón is.

2009. okt. 7. 14:57
Amikor elkezdtem diétázni (én más módszerrel, nem Norbival) emlékszem, az első hét végére -1 kg-val voltam kevesebb és nagyon örültem. Tudtam, hogy ez még csak víz, de akkor is jó érzés volt. (Igaz, nem írtam róla cikket) Végül 16 kg-tól szabadultam meg, de még nem adtam fel a reményt, hogy még 10-től sikerül.
40. Binky (válaszként erre: 38. - Binky)
2009. okt. 7. 14:25

Én is fogytam már két hét alatt 6 kilót, de a nagyja csak víz volt és salakanyag.


És valóban, a diéta nem az éhezésről szól. A fogyókúra már nyomokban éhezést is tartalmazhat:)

39. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 34. - B.mona)
2009. okt. 7. 14:20
Nyugi. Nem kell ide a sok felkiáltójel. Olvasd végig a hozzászólásokat. Jogosak.
38. Binky
2009. okt. 7. 14:19

Hát ne haragudj, de ez eléggé kevés.

Nem mondom, hogy semmi, de elég minimális a megszabás és az étrendváltoztatás. Azért fogysz ilyen gyorsan, mert nagy a felesleged is.

Ugyanannyit leadnál pl ha simán kocognál, vagy 6 után nem ennél, csak egészségesebb és formásabb lennél.

37. Gaby76 (válaszként erre: 34. - B.mona)
2009. okt. 7. 14:16
Na ez igaz. ha máskor nem is, este muszaj enni, korgo gyomorral fekudni az agyban es bamulni a falakat nem igazan pihenteto
36. b.mona
2009. okt. 7. 14:15
Még annyit hogy én vékony voltam 8 éve és azóta h meghíztam nem mentle vagy ha le is ment az akkor is vissza jött!!!
35. erababa1111 (válaszként erre: 32. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 7. 14:15
helyes a kislányod! :)
34. b.mona (válaszként erre: 18. - 94c02c5bb5)
2009. okt. 7. 14:14
Akik nem tetszésüket felyezték ki azért hogy egy hetes fogyást leítam annak nincs gondolom súly problémája!!! Akinek komoly súly feleslege van annak a 4 kg is öröm ami még ha kevés is reményt ad hogy vissza nyerje alakját vagy elérje amit akar!!! Nem mindeki tud úgy fogyni hogy nem vacsorázik!!! Jó azoknak!!
33. erababa1111 (válaszként erre: 32. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 7. 14:12

Hű! Ezt szépen összeszedted! Ügyes vagy!

Én még most is szoptatom (szerencsére!) reggel-este az 1 éves fiamat... Lehet, hogy nekem is a kalciumhiány a bajom?! Kipróbálom én is! Milyen tablettát vettél? (Ha titkos, esetleg priviben is jöhet az infó.)

32. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 14. - Ancsa84)
2009. okt. 7. 13:49
Ugyanez volt a helyzet nálam is.A szülés után megváltozik a hormonszintje az embernek, ez pedig hatással van az anyagcserére.Én 16 kg-ot híztam a terhesség alatt, de ez úgy jött össze, hogy vizesedtem.A szüléssel lement tíz, de a hat az megmaradt.Ez még mindíg víz volt, mert nekem még a féléves baba mellett is dagadt volt a lábam, nem csak a bokám.A szoptatás égeti a kalóriákat, ezért a legtöbb nőnek megnő az étvágya, nekem is.Volt hogy egész nap ettem, és este nyolckor elkezdtem a sírást, hogy éhen döglök, mert sosem laktam jól.Persze a sok kajától kitágult a gyomrom, már nem volt elég a normális mennyiség.Többet ettem mint a férjem, aki fizikai munkát végez.A víz közben lement, de a sok zabától a hat kiló immáron háj formájában maradt.Ezután jött a meglepetés.Nem tudtam lefogyni.A régi jól bevált módszerem nem működött( sport, és sok zöldség).Egy deka nem ment le, ill csak nagyon nehezen, és vissza is jött.Egy hónap alatt lement egy kiló, és egy hét alatt visszaugrott a ciklusomtól függően.Aztán elmentünk nyaralni idén, és előjött a napallergiám.Kalcium injekciót ittam rá, és csoda történt.Már korábban olvastam, hogy a magas kalciumtartalmú étrend fogyasztó hatású, de azt hittem ez is csak egy mese.Ehhez képest megittam azt a nyamvadt injekciót, és másnap egész nap a wc-n voltam, mert állandóan pisilnem kellett.A pocakom két hét múlva eltűnt!Ekkor kezdett el érdekelni a dolog.Utánanéztem, és kiderült hogy a kalcium hatással van a paizsmirigyre, ami az alapanyagcserét szabályozza.A legtöbb ember nem visz be elég kalciumot a kajával.A napi szükségletünk 1000-1500 mg, de mi csak kb 700 mg-ot fogyasztunk, ha ehhez még hozzávesszük a szoptatást, egyszerű a képlet.Ennek örömére vettem egy doboz kalcium tablettát, amiből egy szemet vettem be ebéd után ( megköti a zsírokat is amit megeszel, így kevesebb szívódik fel belőle, ez is segíti a fogyást), és elővettem a régi jól bevált módszeremet.Sok zöldség, sok gyümölcs, kiegyensúlyozott étrend, és mozgás.A kilók elkezdtek szépen leugrálni.Visszakaptam a régi anyagcserémet, most már nem hízom a kaja látványától:)Egy hónapig szedtem a bogyót, és nagyon úgy néz ki, hogy rendeződött a helyzet, továbbra is fogyok.Valószínű a hosszú szoptatás miatt nagyon kalciumhiányos állapotban lehettem, és ezért gyakorlatilag megállt az anyagcserém.Ezt szó szerint kell érteni, nekem két évig nem volt olyanom, hogy anyagcsere, csak valami arra hasonlító dolog.A vízháztartásom is rendeződött már, mert korábban pl előfordult, hogy ittam, de nem kellett pisilnem, csak azt éreztem, hogy dagadok, még a víz is csak hízlalt.Ha nemrég szültél érdemes szedned magzatvédő vitamint, mert azzal ezt meg lehet előzni, én a szülés után abbahagytam, és most látom csak mennyire rosszul tettem.Ha nagyon éhes vagy egyél gyümölcsöt, vagy zöldséget, pár nap után már jól fogsz tőle lakni, csak ha eddig kenyeret ettél ilyenkor, akkor lesz fura, de tényleg csak pár nap az egész.( át kell állnia a szervezetednek a természetes keményítők lebontására, ehhez kell egy kis idő)
31. Gaby76 (válaszként erre: 28. - Erababa1111)
2009. okt. 7. 13:34
Nem sportolok semmit. 106 kilosan ugy fajt a terdem, hogy gyakran labra allni sem tudtam. Elsosorban ezert dontottem ugy, hogy fogyni kell. Muszaj. A lakasunkban nincs 2 negyzetmeternyi szabad hely, ahol tornazni tudnek, pedig van egy rakas aerobik DVD-m. De hely nulla. Mivel kisebb községben lakom, 15-20 kilometeres körzetben nincs edzőterem, uszoda vagy egyéb sportolásra alkalmas létesítmeny. Tavasszal bicikliztem néhányszor, minusz 4-5 kilot annak is köszönhetek, de nyaron rosszul lettem a melegtől, szoval nem mondanam, hogy sportolastol fogytam.
30. Sirga
2009. okt. 7. 13:32

Gratulálok gyönyörű családodhoz, és az eddigi eredményhez! Csak így tovább! :)

Nekem sajnos nem jött be az Update, de hát mindenkinél más hoz eredményt. Mindenesetre én is megtaláltam az én "életmódomat". :)

Üdv.

29. Gaby76 (válaszként erre: 28. - Erababa1111)
2009. okt. 7. 13:29

Nem vagyok édesszájú. a csokoládét utálom, nem bírom megenni, süteményt szoktam sütni a szüleimnek, a férjemnek, én kibírom nélküle. Vagy beérem alkalmanként egy szelettel.

Egy liter étolaj nálunk 2 hónapra is elég, mert nem sütök benne semmit. Még tököt vagy karfiolt sem!

Az első 10 kilót nehezebb volt leadni, mert a gyomrom ki volt tágulva, és azzal kezdtem, hogy felére csökkentettem az adagokat. Később, amikor már inspirált az, hogy fogytam, eldöntöttem, hogy komolyan csak akkor fogok enni, ha a gyomrom korog, annyira éhes vagyok, de csak keveset. Ezt általában sikerül betartani, de nem mindig. Az is segitett, hogy elfogadtam magam ducinak, és nem volt sürgős, hogy fogyjak, ha 1 honapig se mozdult a mérleg, nem borultam ki tőle.

Fontos, hogy nem iszom cukros üdítőket soha de soha!!! Hogyne kívánnám az édeset inni, nem vagyok aszkéta, de vettem magamnak édesítőszeres szörpöket, és elvagyok vele, arra gondolok, ha nem lennének, csak vizet ihatnék!

28. erababa1111 (válaszként erre: 24. - Gaby76)
2009. okt. 7. 13:18

olvastam a 10. hozzászólásodat is, de nem tudtam belőle kitalálni, hogy mi volt a "pontos", saját fejlesztésű módszered :) csak annyi az egész, hogy a zsíros, olajos ételeket kizártad az életedből?! gondolom, édességet sem eszel... és a mennyiségekre is figyelsz.

nekem meg időm nincs külön mozogni a gyerkőc mellett, mivel itthon nem szeretek tornázni, Manókámmal meg nem is nagyon lehet, annyira mozgékony...

27. Gaby76
2009. okt. 7. 13:07
Majd ha elérem a célomat, a 65 kg súlyt, akkor majd írok én is egy cikket róla. :-) Az nálam -41 kg fogyást fog jelenteni. Ezért ez a -4 kg-ról szóló cikk a számomra egy kicsit vicces. Ha este sok vizet iszom és másnap délutánig nem eszem, mert mondjuk éppen nem vagyok itthon, könnyedén változik a súlyom 2-3 kilót, anélkül, hogy fogynék! :-)
26. Gaby76 (válaszként erre: 23. - 85055abb64)
2009. okt. 7. 12:56
En sem vagyok rendszeres forumozo. Csak neha jovok
25. Gaby76
2009. okt. 7. 12:54
Koszonom Neked is, jolesik. Hat bizony sokkal boldogabb vagyok ilyen kinezettel, ha nem is tokeletes, de legalabb nonek erzem magam, nem egy darab hajtomegnek :-)
24. Gaby76 (válaszként erre: 21. - Erababa1111)
2009. okt. 7. 12:53
Koszonom, ez is jolesett :-) a 10. szamu hozzaszolasomban irtam is hogyan fogytam le, de ha szeretnel tobbet kerdezni, privat uzenetben is szivesen valaszolok. Egyebkent nem sportoltam, merthogy jarni se nagyon tudtam. nem birt el a terdem!
23. 85055abb64 (válaszként erre: 20. - Gaby76)
2009. okt. 7. 12:45
Ja igen, mert nem nagyon járok ide, csak most itthon vagyok egyéb okok miatt és itt ütöm el az időt.
22. 8559ed0e1b (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2009. okt. 7. 12:42

Gratulálok a fogyásodhoz:)

Szép eredmény:)

21. erababa1111 (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2009. okt. 7. 12:35
szia! néztem az adatlapodat+képeket! tényleg rendkívüli a fogyásod! gratula hozzá! ha nem titok, elárulod a hogyanját?! jó lenne tudni... :)
20. Gaby76 (válaszként erre: 13. - 85055abb64)
2009. okt. 7. 12:19
Köszönöm, Kriszcsike, ez jólesett. Néztem az adatlapodat, kár, hogy olyan kevés infó van rajta.
19. erababa1111 (válaszként erre: 15. - Giorcub)
2009. okt. 7. 12:03

Van benne valami! :)

Szerintem is érdekes, hogy 1 hetes fogyást mérvadónak tekint valaki! Ha megtartja a súlyát, akkor lesz belőle igazi fogyás... Persze én drukkolok! :)

2009. okt. 7. 11:59
Érdekes, már megint egy Norbis csoda. Pedig az egy hét alatt 4 kg, ilyen túlsúlynál az szinte semmi. Ha nem vacsorázol egy napig, akkor is lemegy ez a súly, így szoktuk mondani. Nekem csak max. 8 kg feleslegem van, de én is leadtam 4 kg-ot egy hét alatt. És Norbi reklám nélkül. Nem értem, miért kell ez????
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook