Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? fórum

Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
183. timycat
2022. febr. 17. 19:12
Nem, szétvet az energia csak nem tud "kijönni"
2022. febr. 17. 19:11
Mostanában igen.
2010. márc. 23. 08:04
aha
2010. jan. 1. 23:21

nem

van oka

179. Lio78
2009. dec. 16. 10:34
Hát elég régen írtam. Szóval én úgy néz ki a végére jutottam. A fizikai kimerültségemet a nyáron észrevették, de az idegire csak most jöttek rá. Az én problémáim azt hiszem innen eredtek. Napi 2 Xanax és elvagyok. Persze nem túl bátran de vagyogatok. A bogyóval sincs gondom, a Xanaxtól 1 hét alatt fejre állt. Abba kellett hagynom XD.
178. 021a029148 (válaszként erre: 169. - 337ac1489c)
2009. nov. 24. 10:00
Ragyás vagyok én is, bár picit javult a helyzet, a nyakamon már nem jön ki annyi pati. :)
177. Manon (válaszként erre: 175. - Manon)
2009. nov. 24. 07:20

Átmeneti? Vagy kiderült mi a baj?



Mert ha átmeneti, akkor lehet hogy vitaminhiány, vagy pihenés hiány ilyesmi.

Ha pedig tudod mi a baj, akkor megkell próbálni orvosolni. Mindenre van megoldás, csak meg kell találni azt az egyet ami neked jó. Sajna ez sokszor hosszú idő...


Jobbulást


M.

176. krizsta
2009. nov. 24. 05:26
Igen.
175. Manon (válaszként erre: 174. - Krizsta)
2009. nov. 23. 10:39

Szia!

És próbáltál rájönni már, hogy mitől lehet?


Vagy csak átmeneti?

174. krizsta
2009. nov. 23. 07:55
Igen.
173. Manon (válaszként erre: 172. - 337ac1489c)
2009. nov. 23. 07:21

Szia!


Biztos azért nem a tuti a "gumis" sex, mert megtapasztaltátok a jót :D


Ha tényleg nem voltál pihizni, talán érdemes megpróbálni, ha más nem akkor legalább a kariszünetben. Hosszú séták a frisslevegőn, közös élmények, feltöltik az embert. Próba cseri!


Köszi :)



Pusza

172. 337ac1489c (válaszként erre: 170. - Manon)
2009. nov. 23. 06:50

Jaj, de édi vagy Manon!:)


Köszönöm a bizattó, segítő szavakat!!!:) Jól esik.


És igen, tudom, h. türelmetlen vok, persze adni kell ennek is időt, csak ha minden összejön, olyakor hajlamos vok mindenben a rosszat meg a kudarcot látni...


De igen, megpróbálok türelmes lenni!:)


A gumival az én páromnak elvben nincs baja, sőt, ő is mondta, h. persze, próbáljuk meg, hagyjam abba a gyógyszert, ha nem tesz jót, csak most meg a tapasztalás nem olyan hű de fényes...pedig kapcsolatunk elején is így védekeztünk, és elég jó volt a dolog...


Remélem, hamarosan az is jobb lesz. Mondjuk ahhoz nem ártana "gyakorolni" sem...:) Na, ezen is van még mit fejleszteni...


Igen, amit a pihiről mondasz, valszeg az is lehet a gond, nem igen szoktunk pihizni, pláne kettesben nem...idén nyaralni sem voltunk, amikor a Párom egy hétig szabin volt, akkor is főként takarítottunk meg ilyesmi...


Szóval valóban hiányzik az az igazi kikapcsolódás, ez tény...


A babaprojectetekhez meg nagyon drukkolok!!!!!:)

171. Manon
2009. nov. 22. 17:55
amit a páromról írtam, senki ne értse félre.. szeretne babát, csak nagyon fél....
170. Manon
2009. nov. 22. 17:54

Szia!

Szerintem is adj időt ennek a dolognak!


A pattik rajtam is kijöttek, de az arcomon szerencsére nem, inkább máshol :)


Hát igen a gumi, ez nálunk is nagy dilemma, mert a párom nagyon nem pozitívan áll hozzá, ezért most per pillanat inkább védekezés helyett a gyerekvállalásra adtuk a fejünket :)


Úgy dönött, hogy akkor inkább próbálkozzunk a babaprojekttel mint hogy ő gumit huzzon, hát ő tudja... én nagyon örülök neki, aztán később rájön, hogy lehet érdemesebb lett volna máshogy döntenie :)


De a lényeg most az, hogy sajnálom, hogy nem alakulnak még mindig jól a dolgaid, de várj még! Ha végképp nem érzel változást akkor viszont jöhet a kineziológus, vagy más lélekgyógyász!


Pihenni voltál mostanában, úgyérzem 100%-os kikapcsolódás, se telcsi, se tv, csak pihenés? Lehet ez is jót tenne. Nekem legalábbis szokott segíteni, sok szunya, összebújás, séták stb...


Tudod mit kéne még esetleg megnézned, annyi féle fogamzásgátló mód van, úgyérzem injekció ilyemi, azoknak is van valyon olyan hatásuk hogy nem kívánja az ember a sexet?? Nem tudom, sose mentem a dolognak utánna, de egy rákeresést, utánna érdeklődést megér esetleg.


Remélem, tényleg csak várnod kell, és helyre áll a rend, légy türelmes picit.


És ne idegeskedj a melóhelyen (tudom mondani könnyű... ) de tényleg nem ér annyit :)


Pusza


M.

2009. nov. 22. 08:50
Veletek mi a helyzet, meséljetek!:)
2009. nov. 22. 08:50

Sziasztok Lányok!


Nos, ma van 9. napja, hogy nem szedem a fogigátlót. . . Gondoltam, beszámolok az eddigi tapasztalataimról:)


Őőőő. . . nem akarok senkit elriasztani, de eddig semmi pozitív, sőt. . . :S


Szóval az arcom traggédia. . . tele vok pattanásaokkal, mint egy tinédzser:( Ez nagyon idegesít.


Az elmúlt héten minden nap rossz közérzetem volt, minden nap sírtam is, de ez köszönhető a munkahelyi problémáimnak meg az egyebeknek is, ezt nem feltétlenül a gyógyszer rovására írom:)


A libidómról: az első gyógyszermentes napban - talán már csak a tudat miatt is - eléggé "kanos":) vtam, no persze csak az eddigiekhez képest. . . No ez tartott kb. 3 napig, most szintén ugyanúgy libidó kb. nulla. . . . :(

Ja, amúgy a szex gumiban mindkettőnknek rossz. . . na jó, persze nem szó szerint rossz, de elég nagy a különbség, más az érzet, ez is kiborít:((((


Fáradság viszont kezd nagyon visszatérni, de ezt is fölróhatom a szürke, borongós időnek. . .


Szóval összegezve: Eddig semmilyen pozitív hatást nem tapasztaltam, el is vok keseredve nagyon, de a Párom azt mondja, hogy várjak még, adjak időt a dolognak, ennyi idő alatt nem ürülnek ki a hormonok, és az orvosok sem véletlenül mondják azt, h. legkorábban 3 hónappal az abbahagyás után lehet megint elkezdeni a gyógyszert. . .


Én nem azt mondom, h. jó dolog a gyógyszert szedni, nem, mert hiszem azt, h. amiatt változott meg ennyire a szexuális életem, de nagyon elkeserít, h. semmi pozitív fejlődést nem tapasztalok és még ragyás is lettem:(((((((

167. Manon (válaszként erre: 166. - 337ac1489c)
2009. nov. 9. 17:22

Na örülök, hogy van valami pozitív változás :)


Majd meglátod, hogy ha elhagyod a bogyót hogy fog reagálni a szervezeteted, remélem mégtöbb pozitívum lesz.


Köszönöm kérdésed, nálam hangulat és fogyiterén (majdnem mindig :) minden ok, egészségterén már nem annyira, mert a bőrömmel szarakodom éppen, kiütéses lettem az ezüskolloidtól ez megkeseríti a napjaimat :( Mert hiába mondja mindenki, hogy nem látszik (persze egy kiló vakolat van az arcomon...) én tudom hogy látszik, hiszen nézek tükörbe... :(

Na de lassan csak elmúlik...

Meg még van más is, de már kivizsgálás alatt van az ügy :)


Majd azért néha számolj be, hogy hogyan is vagy...


További szép napot



Manon

166. 337ac1489c (válaszként erre: 165. - Manon)
2009. nov. 9. 17:16

Sziasztok Lánykák!:)



Nos, most kísérleti fázisban vok:)


Vagyis Anyecs ajánlott nekem egy guaranás-ginzenges tabit, amit naponta szedek, az élénkítő hatású, úgy néz ki, bejön, mert sokkal jobb a helyzet!:) Hepibb is vok, meg kevésbé fáradt... Bár azért az aluszékonyság megvan...viszont hozzá éjszaka fölébredek pisilni, aztán nehezen tudok visszaaludni...


Emellé szedek még napi egy Ca-t meg egy multivitamint. ezek így jó kombinációnak tűnnek.


Fogigátlóval kapcsolatban:

Most épp a mentes hét, azaz a menstruációs hét van, szombaton kéne elkezdeni az új levelet, de nem fogom...eldöntöttem. mert ez így már nagyon-nagyon rossz. Szegény párom is kibukott egy kicsit a múltkor...

Szóval mindenféle pozitív hatást várok ettől, remélem, még a fogyi is könnyebb lesz...:)

Párom szerint a hangulatingadozásom meg a fáradékonyság is helyre fog jönni, mert szerinte is minden bajom forrás a a hormontabi lehet...

Meglátjuk.


Veletek mizu???

165. Manon
2009. nov. 9. 16:21

Szia Drenaa84!


Mostanában hogy vagy?

Valami változás?

Bogyóval végülis mi van???



Manon

2009. okt. 27. 10:17

Sziasztok!

mi a helyzet erre felé?mostanában nem sok a hozzászólás

163. 021a029148 (válaszként erre: 162. - Angyalka87)
2009. okt. 26. 10:08
: ))
2009. okt. 25. 11:55

Szia!

ne haragudj ha kicsit ingerültebben irtam.mindenkitöl elnézést kérek valóban nem egy fórumra való az ilyen írás.csak elötte épp felhúztak bocsi

161. 021a029148 (válaszként erre: 160. - Angyalka87)
2009. okt. 22. 11:32

Bocs, hogy élek...

Ezt most miért kellett ilyen stílusban leírnod????

Én is csak azt írtam, amit olvastam róla, és azt írtam, hogy kevésbé fordul elő ilyen esetben. Az, hogy Te kivétel vagy, az pech.

160. angyalka87 (válaszként erre: 159. - 021a029148)
2009. okt. 22. 11:27

gsilver!

ne haragudj de ez ugy hülyeség ahogy leírtad!én világéletembe ngyógyszert szedtem(fogigátló) és mégis endometriózisom van.és sok olyat ismerek akinek ugyancsak.mellesleg szzal azért legyél tisztában hogy még az orvosok sem tudják mitöl alakul ki a betetgség és gyógyitani sem tudják.mivel benne vagyok asszem van némi tapasztalatom.ez csak egy véleményem volt senkit sem akarok megséreteni.

159. 021a029148 (válaszként erre: 156. - Angyalka87)
2009. okt. 21. 08:02
Én úgy tudom, hogy az endometrióis leginkább azokoat érinti, akik nem szednek hormonális fogigátlót, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy akik szednek, azok körében kevésbé fordul elő.
2009. okt. 20. 18:20
Rengetegen még nem is hallottak erről a betegségről, amit viszont rengeteg nő hordoz magában, anélkül, hogy tudna róla, panaszokat okozna. Míg másoknál pokoli fájdalmakat idéz elő.
157. angyalka87 (válaszként erre: 155. - 337ac1489c)
2009. okt. 20. 18:08
Drenaa84! Sajna nem jöttem helyre rendesen...csak rengeteget javult a dolog és van tünet ami eltünt pl.fáradékonyság
156. angyalka87 (válaszként erre: 143. - 337ac1489c)
2009. okt. 20. 18:06

Drenaa84!

bocsi éppen csak a kérdésre nem válasoltam:-))


Az endometriosis rejtélyes betegség, amely a nőket a reproduktív életéveikben érinti. A név az "endometrium" szóból származik, amely a méh belfelszínét borító szövet. A méhnyálkahártya minden hónapban a menstruációs ciklus során felépül és leválik. Az endometriosis betegségben az endometriumhoz hasonló szövet található a szervezet más területein, a méh üregén kívül. Ezen a méh üregén kívül elhelyezkedő endometrium szövetet nevezzük endometriosis csomónak, implantátumnak vagy növedékeknek. Ezek a csomók fájdalmat, meddőséget és sok más problémát okozhatnak.


Az endometriosis csomók leggyakoribb elhelyezkedése a hasüreg, magába foglalva a petefészkeket, a petevezetőket, a méhet függesztő szalagokat, a hüvely és végbél közötti réteget, a méh külső felszínét és a medence hashártyaborítékát. Ezen szigetek ritkán előfordulhatnak hasi sebészeti beavatkozások hegében, a gátmetszés hegében, a belekben, vagy a végbélben, a hólyagban, a hüvelyfalban, a méhnyakban vagy a szeméremtesteken. A hasüregen kívül a tüdőben, a végtagokon is észleltek már endometrialis csomókat. Ezek azonban igen ritkák.

Az endometriosis megbetegedés nem rosszindulatú, rákos megbetegedés, hanem egészséges szövetnek nem szokványos helyen való előfordulását jelenti (Az elmúlt néhány évben gyakrabban írtak le az endometriosissal bizonyos összefüggésbe hozható más rosszindulatú megbetegedést). Az endometriosis csomók a méh nyálkahártyához hasonlóan reagálnak a női hormonokra a menstruációs ciklus során. Minden hónapban hasonlóan felépülnek, és menstruatios vérzés formájában leválnak.


Szemben a méh nyálkahártyájával, a méh üregén kívül elhelyezkedő endometriosis szövet számára nincs lehetőség a testüregből való kijutásra. Ennek eredménye belső hasüregi vérzés, a szövettörmelék szétesése majd kijutása a csomóból, a csomót övező területen következményes gyulladással és hegképződéssel. A csomók megrepedése esetében. Annak elhelyezkedésétől függően egyéb szövődmények is felléphetnek - újabb területre való szóródás, összenövések képződése, bélvérzés vagy elzáródás, hólyag működési zavar - vérvizelés, görcsös vizelés - egyéb panaszok.

A tünetek általában az idő előrehaladtával romlanak, bár bizonyos esetekben a tünetek javulása majd újra kialakulása a jellemző.


Az endometriosis leggyakoribb tünete a fájdalom, főleg a menstruatios vérzés elott és alatti fájdalom, amely súlyosabb, mint a "normális menstruációs görcsök", fájdalom a házasélettel összefüggésben, vagy azt követoen, meddoség, továbbá rendszertelen eros vérzések. Az egyéb tünetek közé sorolhatók a fáradékonyság, a menstruáció során fájdalmas bélmozgások, deréktáji fájdalmak, hasmenés vagy székrekedés, esetleg egyéb béltünetek. Endometriosisban szenvedo nok egy csoportja tünetmentes. A meddo nok 30-40 %-ában az endometriosis és annak progressziója a meddoség oka.


A fájdalom nagysága nem szükségszeruen egyenesen arányos a csomók nagyságával vagy kiterjedtségével. Kicsiny csomók "kis bevérzésszeru" elváltozások sokkal aktívabbnak bizonyultak, fokozottabb bennük a prostaglandin termelés, amely magyarázhatja a súlyosabb tüneteket. A prostaglandinok olyan anyagok, amelyek a szervezetben számos helyen termelodnek, több élettani folyamatban részt vesznek, az endometriosis tüneteinek kiváltásában jelentos szerepet játszanak.

Az endometriosis oka ismeretlen. Számos elméletet dolgoztak ki, de ezek közül egyik sem látszik megmagyarázni valamennyi esetet. Az egyik a "retrográd menstruáció, vagy transtubaris migratios" elmélet -amely szerint a menstruáció során a menstruációs szövettörmelék a petevezetokön keresztül a hasüregbe jut vissza , ott megtapad a hashártyán és növekedésnek indul. Néhány endometriosis szakember véleménye szerint a nok többségénél retrograd menstruáció igazolható, valószínuleg hormonális vagy az immun rendszer elváltozása teremti meg a feltételeket, hogy a szövettörmelék a hashártyán megtapadjon és növekedésnek induljon- azaz endometriosis alakuljon ki. Másik elmélet szerint az endometrialis szövet a méhüregbol a nyirok- és vérkeringés útján terjedhet szét a test különbözo részeire. A genetikai elmélet szerint bizonyos családok génállományában endometriosisra hajlamosító területek fordulnak elo, amelyek endometriosis kialakulására hajlamosítanak.

Újabb elmélet szerint a nok embryonális korából származó szövet maradványok fejlodhetnek a felnott korban késobb endometriosissá- továbbá érett felnottkori szövetek megtarthatják azon képességüket, amellyel az embryonalis korban rendelkeztek- azaz bizonyos körülmények között a szervezetben endometriosis szövetté képesek átalakulni, transzformálódni. A sebészi transzplantációt szintén felvetették olyan esetekben, ahol endometriosist találtak hasi mutéti hegekben, jól lehet olyan hegekben is fellelték oket, ahol a direkt implantáció valószínutlennek tunik. Egyéb elméleteket is kidolgoztak az endomertiosis kutatók és az Endometriosis Társaság.


Az endometriosis kezelése az évek során változott, de a biztos gyógyítás módját még nem találták meg. A méh eltávolítását a petefészkekkel együtt végleges gyógyításnak tekintették, de az Endometriosis Társaság kutatásainak eredményei alapján a tünetek jelentos gyakorisággal visszatérhetnek. Így a noknek tudatában kell lenniük mindazon lépésekkel, amelyeket önmaguk védelmében megtehetnek (hely hiánya miatt nem részletezzük - lásd az egyéb Endometriosis Társasági irodalom). A fájdalom csökkentésére általában fájdalomcsillapítókat írnak fel az endometriosisos betegnek. A hormonokkal történo kezelés célja a peteérés meggátlása, lehetoleg hosszútávon, ez az endometriosis visszafejlodését idézi elo a kezelés ideje alatt, továbbá hónapokra, évekre a kezelés abbahagyása után is. A hormonális kezelések közé tartoznak a fogamzásgátlók, a progesteron készítmények, a testosteron származékok (Danazol) és GnRH agonisták (gonadotrop realising hormon agonisták). A hormonális kezelés során fellépo mellékhatások problémát jelenthetnek a beteg számára. Mivel a terhesség gyakran a tünetek átmeneti javulását idézi elo, a kutatók úgy vélik, hogy a meddoség kialakulása annál valószínubb, minél hosszabb idon keresztül van jelen az endometriosis betegség, endometriosisos noknek gyakran ajánlják, a mielobbi terhesség vállalását. A terhesség, mint az endometriosis kezelésének egyik legjobb "gyógyszere", azonban számos nehézséget jelenthet a beteg számára. Lehet, hogy a beteg még nem döntött gyermekvállalási szándékáról, ami életének egyik legfontosabb döntése. Lehet, hogy bizonyos feltételek, melyek a gyermekvállalását és nevelését lehetové teszi (partner, anyagi lehetoségek, lakás, stb.) nem állnak rendelkezésre. Azonban lehet, hogy a beteg a diagnózis felállításakor már meddo.

A terhesség vállalásának eldöntését egyéb tényezok még nehezebbé tehetik. Endometriosis betegeknél gyakoribb a méhen kívüli terhesség és a vetélés, egy tanulmány alapján a szövodményes terhességek és szülések gyakorisága is növekszik. Egyes kutatások az endometriosis családi vonatkozásaira hívja fel a figyelmet, amelynek értelmében az endometriosis és a következményes egészségügyi megbetegedések gyakrabban fordulnak elo a betegségben szenvedo nok gyermekeinél.


Konzervatív szervkímélo mutét során, melyet nyitott hasi mutét vagy laparoscop segítségével végezheto- az endometriosis csomók eltávolíthatók vagy megsemmisíthetok, enyhülnek a tünetek és lehetové válik a terhesség bekövetkezése. Akárcsak más kezelések során azonban a recidívák gyakoriak. A laparoscop útján végzett mutétek (operatív laparoscopia) egyre gyakrabban helyettesítik a nyílt hasi mutéteket. Operatív laparoscopia során a mutétet a laparoscopon keresztül végzik- lézer, elektrosebészeti berendezések és miniatürizál sebészi eszközök segítségével. Hosszan ideje fennálló, visszatéro elviselhetetlen panaszokat okozó endometriosis eseteiben radikális mutétet végeznek a méh és a petefészkek eltávolításával.

Az enyhe, vagy középsúlyos endometriosis tünetei a menopausa után általában megszunik, bár menopausa után levo nokön kevés kutatást végeztek. Radikális sebészeti beavatkozás vagy menopausa után is az endometriosis és a tünetek újra kialakulhatnak, csak oestrogentartalmú hormonpótló kezelés vagy más, a menopausában eloforduló hormontermelo kóros állapotok következtében. Egyes kutatók véleménye alapján endometriosis miatt végzett méheltávolítás és petefészek eltávolítás után néhány hónapig hormonpótló kezelés ne történjen.

Néhány endometriosisban szenvedo beteg az alternatív kezelések széles skáláját alkalmazza, beleértve a különbözo táplálkozási, dietetikai megszorításokat, a tradicionális kínai orvoslást, allergia elleni gyógytermékeket és egyebeket- természetesen igen változó sikerrel.


igen a gyógysterszedés nekem is enyhitette nagymértékben.itt bemásoltam egy cikket az ezer közül itt írja a tünetek közt a fáradékonyságot is a sok más melett.persze ezek nem mindekinél jeleik mweg mind.nekem is a sok közül kb.3 tünet jelent meg.remélem tudtam segiteni de ha kiváncsi vagy valamire akkor irj nyugodtan.válaszolok.Angyalka

155. 337ac1489c (válaszként erre: 154. - Angyalka87)
2009. okt. 20. 17:51

Sziamia!


Hm...ez érdekes. Azért nem kis megpróbáltatásokon mentél keresztül, míg végül helyrejöttél, de ez utóbbinak örülünk nagyon!!!:)


Mondjuk nekem azért nem fáj a hasam a menstruáció alatt, ha gyógyszert szedek, max. jelzés szintjén...szóval fájdalomnak tán nem mondanám, ha nem szedném, akkor viszont sztem szenvednék rendesen...

154. angyalka87 (válaszként erre: 143. - 337ac1489c)
2009. okt. 20. 17:48

Drenaa84!

Szia! ma megint benéztem a forumra eddig dolgoztam sajna.látom 1-2 embernek felkeltette az érdeklődését az endometriózis.amugy jobban vagy már?vagy legalább javult valamit?én képzeljétek ugy jártam hogy 1,5 éven keresztül jártam nödokikhoz mert állandóan fájt a hasam görcs stb, a végén már nemcsak a 4-5 napban hanem mindig.és legalább 7 doki a 15 ből azt mondta semmi bajom csak beképzelema az egészet.mindemelett állandóan álmos voltam fáradt,kedvtelen,olyan voltam mint egy élő halott nem mentem sehova sem.utólag már persze rájöttem hogy emiatt volt az egész de addig én sem tudtam mért vagyok ilyen.aztán kb a 15.doki azt mondta lehet endóm van.elöször gynevac injekciókat kaptam mivel nem javult laparoszkópos műtétet csinált.a műtét után a szövettan igazolta:endometriózis.:-((( és képzeljétek most jön a legérdekesebb része:a mütét után kb 1 héttem mikor már nem annyira fájtak a sebek sem,valahogy visszatért az életkedvem,elmúlt a fáradtság,kedvtelenség.jah és mostmár végig tudok nézni egy fimet anélkül hogy elaludnék..:-)))bocsi ha valakit zavartam az irásommal vagy ha nem érdekelt benneteket.csak gondoltam nagyjából megosztom veletek a sztorimat.

Angyalka

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook