Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rossz szokások elhagyása - könnyebb, mint gondolnád. fórum

Rossz szokások elhagyása - könnyebb, mint gondolnád. (beszélgetős fórum)


11. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Cbae83ef4f)
2009. nov. 22. 07:03

Nkem a dohányzást kellene elhagynom, de mivel rettegek az elhízástól (igy sem vagyok karcsú) igy nem megy. Akkor most hogyan tovább, hisz azt irtad, hogy könnyebb mint gondolnám.


Rudom, hogy van egy csomozó dohányzásról leszoktam fórum, csak ott azt irják, hogy agyban dől el (ami igaz is), csak nekem agyban az elhízástól való félelem dölt el.:(

10. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2009. okt. 8. 16:02

Én már kb 4-5 éve leszoktam a körömrágásról :))

Illetve nem is jó ez a kifejezés hogy leszoktam, egyszer csak abbahagytam :)) szerencsére.

9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - Tnde)
2009. okt. 8. 15:59

Ezért írtam, hogy megfelelő érettség kell egy rossz szokás elhagyásához! Ha nem elég érett az ember 1 dologhoz, akkor van az, hogy fel se ismeri a szokása milyenségét.

Ahogy alakul, érik egy személyiség, úgy változnak a szokások, válnak jók, rosszá, stb.

Szerintem legalábbis. De én csak magamból indulok ki.

8. tnde (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2009. okt. 7. 09:31

Jó reggelt mindenkinek.Mi az hogy rossz szokás?Ezt saját magunkról ugyysem tudjuk megállapitani.A másét hamarabb meglátjuk.A körömrágás rossz szokás,lehet hasznos is.PL:A fiam l8 éves, rágja a körmét,de vannak tipusai,ha valami baj van az iskolában,csak nyalogatja az ujjait,ha stresszben van,rágja,ha a barátnővel veszett össsze akkor az eggyik kezével fogja a másikat és ugy rágja.Ez nálam részint jó szokásnak minősül, mert l8 évesen nem egy beszédes fiú.Kamasz,nem beszél a problémáiról,de ezek a rossz szokások nekem segitenek, abban, hogy hogy segitsek

neki.

7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Cbae83ef4f)
2009. okt. 7. 02:38

mert mindenre meg kell, hogy érjen az ember! Minden dologhoz elég érettnek kell lennünk, érteni kell a miérteket, minden mögöttes dolgot! Ha egy szokásod hajtóerejét megérted, és már nem érzed magadénak, akkor itt az ideje, hogy elhagyd ezt a szokást, ami innen kezdve rossz szokásnak minősíthető minden szinten. Mert lehet, hogy eddig is az volt, de ha csupán a környezetem tartotta annak, akkor az kevés a leszokáshoz!

Mindennek eljön a maga ideje!

Ezért érzem azt, hogy kár eröltetni egy gyereknek is ezeket a dolgokat! Addig, amíg nem látja be, hogy mi a nem jó abban, amit rendszeresen tesz, azaz szokásává válik vmi, amit mások rossznak minősítenek, addig nem lesz ambíció a háttérben, ami miatt abbahagyná azt!

Az érettségben pedig én súlyos külömbséget tennék a lelki és a fizikai érettség között. Jelen esetben a lelki a mérvadó!

6. cbae83ef4f (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2009. okt. 7. 02:14

Hello,

Hát pont azt mondod te is amiről dumálni szeretnénk.

Leszoktál a körömrágásról. Derék. Miért most, 30 év után? Ilyen hozzászólásokat szeretnénk.

Szia...

5. cbae83ef4f (válaszként erre: 2. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. okt. 7. 02:11

Szia VF!

Hamar ráharaptam a hozzászólásodra, de muszály.

"Önuralom kérdése minden,"

Hogy érted ezt?

A világ tök happy lenne, ha ez így lenne.

Üdv

4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Cbae83ef4f)
2009. okt. 7. 01:59

arra reagálván, amit írsz, hogy legtöbben a gyerekük rossz szokását szeretnék megváltoztatni:

csak megítélés kérdése, hogy kinek mi számít rossz szokásnak! Ami nekem az, nem biztos, hogy a gyerekemnek is az. Sztem a szokásainkat nagy mértékben befolyásolja a személyiségünk is. Miért kellene, hogy a ygerekemnek uaz a személyiségtípusa legyen, mint az enyém?



Amúgy, tényleg elhatározás kérdése az, hogy megváljunk az általunk is rossz szokásnak tartott berögződéseinktől! Tapasztalat. Én a közel 30 éve tartó körömrágásról szoktam le több, mint 1 éve, most pedig a cigit próbálom elhagyni.

Azonban körülmény függő is a sikeresség, ahogy én magamon észrevettem. És fontos, hogy vmit, ami hozzánk tartozik, ne más miatt hagyjunk el, hanem csupán magunk miatt! Azért, mert én akarom! Nem, mert apu, anyu, párom, a kismacska nyösztet!

2009. okt. 7. 01:51
"A sors akkor állít minket nagy döntések elé, amikor a legkevésbé sem számítunk rá. Ilyenkor derül ki, elég bátrak vagyunk-e, hogy megváltoztassuk az életünket. Ilyenkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna, és nem hivatkozhatunk arra, hogy még nem vagyunk felkészülve a döntésre. A próba nem vár. Az élet nem néz hátra"
2009. okt. 7. 01:49
Önuralom kérdése minden. Meg választásé. Semmi másé.
2009. okt. 7. 01:37

Tudom, hogy milyen komoly téma ez, de gondoljatok bele! A hétköznapotokat mennyire keseríti meg a saját rossz szokásotok?

Vagy egyáltalán: Mi az, hogy rossz szokás?

Vannak "lazák" és vannak "pedánsak". Ők a rossz szokásokat másként ítélik meg?

Én csak kérdezek.

Ki mit tekint rossz szokásnak?

Erről dumáljunk, azután arról, hogy hogyan tudunk ezektől megszabadulni? Jó hír: Meg lehet!!

Egyébként legtöbben a gyermekük rosz szokásait szeretnék "megszüntetni", de könyörgöm: nézzünk előbb magunkba!

Üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook