Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt! fórum

Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt!

1 2 3
86. tündér74 (válaszként erre: 85. - Roxy90)
2011. máj. 11. 21:33
Sajnos sok ilyen anyuci van.:(
85. roxy90
2011. máj. 11. 13:02

Látom régen írtak ide,de én akkor is írok,mert ma amikor védőnőnél voltam a kisfiammal hallattam két anyuka beszélgatését

.NA szóval az egyik büszkén meséli,hogy ő már 2 hónaposan adott a lányának kekszes gyümölcsöt!!!!Hát én enyhén kiakadtam azt hittem oda szólok neki, de inkább jobbnak láttam ha hagyom őket.Meg arról nem beszélve,hogy úgyanez a drága anyuka kenguruba a kisbabával cigizett!!!!

84. kingi7 (válaszként erre: 79. - Anita02)
2010. jún. 16. 21:32
Az enyémnek amikor a foga jött, akkor volt ilyen. Csak tápszert kért... próbálj meg gyümilevet adni, előszőr vizzel higitva,majd simán, majd kanállal, és szép lassan tovább. Majd elindul kaja ügyben, ne izgulj :)
83. anita02 (válaszként erre: 81. - Drnéni)
2010. jún. 11. 21:15
Köszönöm a tanácsodat remélem,hogy bevállik.
82. drnéni (válaszként erre: 80. - MelisUK)
2010. jún. 9. 13:24
Mit jelent az, hogy nem fejlődött megfelelően? Havi átlegban a heti több mint 7 dkg-s súlygarapodás már normális!
81. drnéni (válaszként erre: 79. - Anita02)
2010. jún. 9. 13:23

Ne izgulj, minden rendben vele, nem fog egész életében tápin és gyümölcsöt enni. A doki javaslata sztem a legnagyobb marhaság. Az erőltetéssel teljesen elveszed a kedvét az evéstől, evészavart okozhatsz és zsarolási potenciált adsz a kezébe, amit legkésőbb másfél évesen már profi szinten fog alkalmazni.

Az én kisebbik lányommmal sem könnyű a hozzátáplálás (25-én lesz 7 hós, eddig tejpép, buláta, vegyes zöldfőzelék ami lement neki, az is csak 3 hete). Én úgy gondolom, hogy amire szüksége van, azt meg fogja enni, amikor eljön az ideje. Ha valamit nem kér, ne erőltesd, és ne játssz az étellel, ne is örvendezz túlságosan, ha lemegy egy-két kanál. Szóval, ne csinálj nagy ügyet belőle!Ha valami nem jön be, hagyd, és pár nap múlva kínáld meg valami újjal! Ne kövess túl szigorú előírásokat, inkább nézd meg, hogy 8 hós korig miket lehet bevezetni, és ezeket bátran használd. Mindig ültesd az asztalhoz, amikor a család eszik, ez nagyon fontos! Nálunk úgy néz ki, hogy asztalhoz ülünk, a többiek jóízűen esznek, én meg először Ellát etetem meg, nagyon élvezi az együttlétet, még ha ő épp nem is kér semmit, nagyon érdekli, ahogy mi falatozunk. Amikor csak lehet, adj a kezébe egy darabot a ti kajátokból, hogy ő is önállóskodhasson, pl. levesből kivett répát, penne tésztát, falat csirkemellet (persze csak olyat, ami nem túl fűszeres, és nem morzsálódik). Ha igyekszel nem nagy feneket keríteni a dolognak, inkább megmutatod neki, hogy az étkezés természetes és élvezetes dolog, majd megjön a kedve. Ja, és a cukros dolgokat minimálisan add neki, ezek elveszik az étvágyát! Ha gyümölcs, akkor alma, vagy egyéb, nem túl édes dolog. Még egy ötlet: tegyél az almapüréhez kis húslevesben főtt turmixolt pipimellet, répát!

2010. jún. 4. 14:59
Ezt a "modern" gyermektáplálási elvet követték uncsitesómék is és a baba nem fejlődött megfelelően csak az anyatejtől. Anyum mondta neki, hogy adjon neki főtt vagy párolt csirkeszárnyat, zöldség és gyümölcsturmixokat, anyatejből készítsenek tejbegrízt, ezekkel is etessék az anyatej mellett. Meg is lett a pozitív eredménye :D
2010. jún. 4. 14:51
Sziasztok,nem tudom,hogy valakinek van-e ilyen gondja de ha tudtok segítsetek.A fiam 7 hónapos és nem akar semmit enni csak a tápszert,na meg a bébiételt,de csak a gyümölcsöset,ha én főzök neki valamit egyből kinyomja,még a répát krumplival az almát,kekszel,pedig a legtöbb gyerek szereti.Akár mit turmixolok neki nem eszi meg,az orvos azt mondja,hogy erőltessem,de hogy mikor egyből öklendezik tőle.Ha valaki tud adjon már tanácsot,mert én már kifogytam.Köszi
78. kingi7
2010. ápr. 21. 21:22
Na akkor van egy harmadik vélemény is :) És még hány...
2010. ápr. 21. 11:14

Orvosok és védőnők egybehangzó véleménye szerint,a baba minimum 6 hónapos koráig, a legmegfelelőbb táplálék, az anyatej. Az anyukák általában akkor fordulnak a tehéntejes tápláláshoz, ha nincs elegendő anyatejük.

Nekem azt mondták, ha nincs anyatej akkor a tejalapú táplálékok a legmegfelelőbbek.Azt olvastam, hogy tehéntejet csak szigorúan 1 éves kor után lehet adni.

76. kingi7 (válaszként erre: 75. - Tündér74)
2010. ápr. 20. 12:03
Nahát...valami hasonlóról beszélünk :) Az, hogy drága a tápszer és ezért ad tejet, az elég ciki :(
2010. ápr. 19. 22:29

A pici szerencsére nem allergiás, remélem nem is lesz az. Tejet már ő is kapott régebben is főzelékekben és egyéb ételekben. Egyébként az, hogy valaki allergiás az nem egyenlő a gyenge immunrendszerrel /inkább ellenkezőleg/. Szerencsére nem vagyunk egy beteges család, nem is emlékszem, hogy mikor voltunk utoljára betegek. Kisfiam is talán 1x volt náthás 2,5 év alatt.


A Magyar Gyermekorvosok Társasága összhangban más európai országok Gyermekorvos Társaságainak

ajánlásával legalább 12 hónapos korig, de még inkább a kisdedkor végéig javasolja a tejalapú tápszer adását, mivel a tápszerek összetétele az életkori igényeknek megfelelően nemzetközileg megadott értékek szerint van összeállítva.

Sokan nem tudják, mert nem is érdekli őket, pl. találkoztam olyan anyukával, aki azt mondta, hogy drága a tápszer azért vesz bolti tejet. Cigire bezzeg volt pénze, na ezektől hányingerem van. És még sorolhatnám az indokokat, hogy miért adnak a gyereknek tehéntejet.

Egy közeli ismerősöm is idő előtt adott tehéntejet a picinek, /alig múlt 1 éves/ és allergia lett a vége, pedig a családjukban nem volt allergiás. Tehát hiába a gyakorlat. Nem tudni előre ki lesz allergiás.

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.:)

74. kingi7 (válaszként erre: 73. - Tündér74)
2010. ápr. 19. 17:08

Én sem a tejtermékekről beszéltem, hanem arról is :) és a tehéntejről is :)

Én ezt sehol nem hallottam, hogy 2-3 éves korig kell várni... Akkor hihetünk az OVKO-nak is, ugye? :))) Az orvosok, védőnők is egymás ellen beszélnek, akár a h1n1 védőoltásban. Én az olvastam, hogy ha túl későn vezetsz be valamit fent állhat a veszélye, hogy kidobja a kicsi szervezete, és nem tud kifejlődni ami feldolgozza. Vagy valami ilyesmit. Egyértelmű, higgy nekik :) én a gyakorlatnak hiszek... mondjuk, ha sok az allergia a családban, illetve amúgy is gyenge az immunrendszer, elképzelhető, hogy kilöki a tejet, én nem adtam tehéntejet, csak ha volt, valamiben kevés, hangsúlyozom, más a napi 2-3 dl és más a mokkáskanálnyi mennyiség.

A bevezetés elve is csak apránként, kóstoltatással. Én nem úgy csináltam, mint más, hogy na essünk neki és együnk meg egy komplett almát...én borsónyi mennyiségekkel kezdtem és semmit nem dobott ki, nem ment a hasa, pontosan kakil minden nap.

73. tündér74 (válaszként erre: 72. - Kingi7)
2010. ápr. 19. 13:45

Nem a tejtermékekről beszéltem, hanem a tehéntejről. A Magyar Gyermekorvosok Társaságának ajánlása: a tehéntej bevezetésével érdemes várni akár 2-3 éves korig is, mert előfordulhat, hogy még 1 éves kor után is túl megterhelő a pici emésztőrendszerének, ami ugye később problémákhoz vezethet.

Úgyhogy inkább nekik hiszek:)

72. kingi7 (válaszként erre: 71. - Tündér74)
2010. ápr. 18. 23:17

Azért látom cinkelsz :)

Hál istennek ilyen szempontból a genetikánk jó :)

Nos tej ügyileg, egy éves korról tudok, én nem is adok neki naponta 2-3 dl-ket, de ha olyan főzeléket csinálok, amit habarok, vagy amibe nagyon kevés tej kell, nem sterilizálom le. Tej termékeket meg ehet már 9 hónaposan, nekem a védőnő mondta és több helyen olvastam,hallottam róla. Szerintem, aki 2 évesen ad tejet neki, na az valóban allergiás lesz mindenre! Más az elmélet és más a gyakorlat. Most találkoztam egy olyan babával, aki 9 hónapos és anyatejen,meg tápszeren kívűl nem kapott semmit, olyan,mint egy zsírgombóc-11kg- sokszor beteges. Nos, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja...

71. tündér74 (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2010. ápr. 17. 15:43

Persze hogy lehet más véleményed:)

Jó nektek, hogy a családban senki sem allergiás, nálunk sajnos édesanyám súlyos asztmás és nekem is voltak és vannak ilyen problémáim. Sajnos sok szülő észre sem veszi, /vagy nagyban leszarja/ ha a gyerekénél allergiás reakció lépne fel a tehéntejtől.

A kisfiamnak sem adtam 2 éves koráig tehéntejet, nem is ajánlotta a gyerekorvos, /nemcsak neki, egyik kisgyermeknek sem ajánlja/.

Tehéntejet 1 éves kor alatt egyáltalán nem szabadna adni. A tehéntej összetétele nem fedezi a csecsemő igényeit és egyéb káros következményei is lehetnek: magas fehérje tartalma bélvérzést okozhat, fokozott ásványi anyagtartalma pedig növeli a vesék terhelését. Vastartalma viszont igen alacsony, ami vashiányos vérszegénység kialakulásához vezet.


Én nem mondtam, hogy egy gyermeket búrában kell tartani. Szerintem annyi piszkot benyelnek, ami kell az immunrendszerük erősödéséhez. A táplálkozásukra viszont oda kellene minden normális szülőnek figyelnie.


EGyébként nem tudhatod - legyen az roma vagy nem roma - hogy kinek mi a baja, vagy mi nem. De neked biztos van ilyen képességed, hogy ránézel valakire és tudod, hogy semmi baja nincs.

Lehet, hogy az illetőnek bélférgei vannak, csak te nem tudsz róla:)

70. kingi7 (válaszként erre: 69. - Tündér74)
2010. ápr. 16. 23:25

Azért lehet más véleményem,ugye? :)

Én nem vagyok híve az agyonsterilizálásnak sem és szerintem ami régen volt, van alapja, lehet, hogy tájékozottabbak lettek, de a valós problémákkal az orvosok sem tudnak mit csinálni, rád fogják, hogy ez a bajod, meg az a bajod és beléd beszélik, amig nem tudtál róla, addig jól működtél.

A környezetemben velem egy korúak között nem ismerek allergiásokat, talán a bátyám volt parlagfűre, de kő keményen allergiás, nos elmúlt neki már 2 éve nincs... Hát kutyaharapást szőrivel, pollen tabletta működött :) a mostani gyerekeknek nem fejlődik ki az immunrendszerük, mert agyon féltik őket. Néz körül a kisebbség között, látsz beteg gyereket?

69. tündér74 (válaszként erre: 63. - Kingi7)
2010. ápr. 13. 18:13

"Régen, ha az anyukának nem volt teje, tehéntejet adtak felesbe kecsketejjel egy kis grizzel.. nos felnőttek... "


Lehet, hogy felnőttek, csak ki tudja, hogy most felnőttként milyen allergiás és egyéb más problémákkal küszködnek.

El kellene felejteni már, hogy mi volt régen, azóta több mindent tudnak az orvosok is és az emberek is /már aki persze/ tájékozottabbak lettek.

Szerintem nagyon jó a cikk.

2010. ápr. 10. 14:36
sziasztok,szerintetek lehet adni a gyereknek itthon növesztett csírákat beleturmixolva a kajába?(búzacsíra, kukoricacsíra).Ezek tele vannak vitaminnal.Még nem aktuális a dolog nálam, mert még csak 5 hónapos lesz a bébim, és én is a 6 hónaptól való hozzátáplálásnak vagyok a híve, de már most sokat gondolkozom azon hogy mit és hogyan adok majd neki.
67. kingi7
2010. ápr. 9. 21:34
Hozzá teszem, igyekszem a "xarokat" elkerülni :) pl: házitej, házi csirke -fél év alatt kukoricán, búzán nőtt-, házi mangalica, házi tojás...stb
66. kingi7 (válaszként erre: 65. - Correct)
2010. ápr. 9. 21:30

A bolti tejben valóban :) igazad van, sokan még 10 hónaposan sem kezdik el a hozzátáplálást...:) mert kényelmes Én tejet nem 4 hónaposan adtam, csak ez volt. Ennyi erővel mennyivel jobb az anyatej, amibe minden benne van,amit megeszel? Mi az ami egészséges? Ez az alapkérdés,nem? :)))

Nem hiszem,hogy gond lesz vele, genetikailag szívós a család. Ő a HA tápszertől volt "beteg" túl műanyag volt, a tejestől-normális- semmi gondja nem volt.

65. correct (válaszként erre: 63. - Kingi7)
2010. ápr. 8. 12:17

Már nem "régen" van.

De vitatkozhatsz a WHO-val :D


Sajnos később lehet baja a gyerekednek a hamar adott tejtől. Hízott, naná, hogy hízott, mert olyan xarok vannak benne.

2010. febr. 10. 13:56

Köszönjük a kisfiam nevében is - én is érzem a nyomást, hogy már mindenki ad mindfélét.. Pedig az én babám legjobban az anyatejcsit szereti még 7 hónaposan is. Nem is kezdtem volna el hozzátáplálni, ha nem lenne mindenhol erről szó, hogy akkor kifogy a vastartaléka, és ha nem kéne a baba 9 hónapos korában visszamennem dolgozni..


De akkor majd akár napi két étkezésre is adhatok anyatejcsit míg a babavigyázó csajszinál lesz (amikor velem lesz, nem is kérdés, hogy szoptatom), és elég 1 max 2 étel, nem kell rohannom! És azt is jó tudni, hogy elég néhány alapétel :)

6 hónapos koráig amúgy az én kisfiam sem kapott semmit, csak anyatejcsit, max ha párszor, mikor ettünk pl körtét, szopogatta a kezünkből.. Egészséges mint a makk! :) Köszi az információt!

63. kingi7
2010. jan. 20. 21:18

Én nem értek egyet a cikkel, mindenki az "ősőket" szidja, pedig felneveltek egy pár gyereket... azt hiszem, kevesebb volt a beteg gyerek,mint mostanában. Én 4 hónaposan kezdetem a hozzátáplálást, tápszeres a lelkem.

Érdekes, az is, hogy a HA tápszertől minden baja volt, ment a hasa..stb, míg a normál, TEJ ALAPÚ tápszertől semmi baja nem volt és hízni kezdtek...


Régen, ha az anyukának nem volt teje, tehéntejet adtak felesbe kecsketejjel egy kis grizzel.. nos felnőttek...

Én úgy gondolom, hogy egyrészt genetikai hajlam, másrészt meg ha túl óvatosak vagyunk, akkor a szervezetben nem fejlődik ki az immunitás.

Szerintem kell egy bizonyos fokú óvatosság, de ez már túlzás...

Van valakinek bizonyítéka a cikkre, hogy miért nem jó???

2009. okt. 9. 01:46

Sziasztok!

Én is csatlakozom!:) Mi is majdnem 6 hósan kezdtük el ténylegesen a hozzátáplálást. Most is a fő tápláléka a tejcsi:)

61. correct (válaszként erre: 15. - Bomee)
2009. okt. 8. 20:13
Na ez a hozzászólás nagyon "LOL" :D
60. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 58. - Gligi)
2009. okt. 8. 13:58

Letapadva nekem sincs, de nem fejlődött normálisan a vállizületem, mert az izmok szakadtak, megnyúltak, szóval maradandó lett.Pár éve vizsgálta egy orvos, és azt mondta hogy azért van ez, mert az ideg, és a többi része szépen helyrejött, de maga a vállizületem az kóros helyzetben rögzült, ezért nem 100%-os a bal vállam.Nem súlyos, engem nem is zavar semmiben, annyi, hogy a bal kezemet korlátozott mértékben tudom tenyérrel felfelé fordítani.Tudom félig, aztán elakad, mert a legújabb verzió szerint a vállamban nem jó helyzetben rögzültek a csontok, és ütköznek.

A gerinces részével már nem állok ilyen jól, folyamatosan tornásznom kell, mert ha leállok két hét után úgy fáj az egész hátam, hogy az borzalom, de így ha folyamatosan csinálom a gyakorlatokat, évekig nincs semmi tünetem.

Úgyhogy a torna az tényleg jó, még így is, hogy későn kapcsoltunk.:)

59. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 56. - Virág85)
2009. okt. 8. 13:45

Nem baj:) Az a lényeg, hogy rájött megtud ő is mozdulni:)Nem kell nagyon messze rakni a "csalit".Én előszőr azt csináltam, hogy a kezembe fogtam a kedvenc csörgőjét, és kéznyújtásnyira zörgettem neki, meg bíztattam, és érte nyúlt, akkor odaadtam neki.Mikor ez már gond nélkül ment, akkor tettem messzebre kicsit, pár centivel, hogy ne érje el ha kinyújtja a kezét, és odébb kelljen valahogy tolnia magát.Hamar rájött mi az ábra:)Lehet tornáztatni is így, pl kicsit feljebb emeled a kezedben tartott tárgyat.Próbáld ki te is:) Hason fekve az egyik kezeddel nyúlj valamiért úgy mint ahogy a baba tenné.Én kipróbáltam és döbbenet, mennyi izmot használnak egyszerre.

Ez erős túlzás volt a tesód részéről. Ha sikerül elérnie dícsérd meg, és add oda neki nyugodtan, végülis megdolgozott érte:))Ez inkább segíti a dolgot, ha rájön, hogy ő is el tudja érni, és megszerzi ( mindegy hogy azért mert te adod, vagy egyedül) az motiválja majd, hogy még többet akarjon ügyeskedni:)

58. Gligi (válaszként erre: 48. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 8. 13:30

Hát nem lehet könnyű Neked!

Én résen voltam és mivel már 4. hónaposan olyat csinált amit csak idősebbek szoktak elvittem neurológiára és kialakított nekünk a doki néni egy játékos tornát amit élvezett a kisfiunk naponta 4x! Utána többször is voltunk nála ,de már nem szükséges tornáznunk mert teljes egyensúlyba került a teste és nincs letapadva izomköteg.

57. russodebby (válaszként erre: 56. - Virág85)
2009. okt. 8. 13:18
Megértelek,én is ezt csináltam,h odaadtam neki. Szépen lassan az ő tempójában.Ha ráérez,hipp-hopp már csúszni-mászni fog! :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook