Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Skizofrénia örökölhető? Sajnos van a családban, remélem babánk nem örökölte.Mik a tünetek hogy időben lépni tudjak? fórum

Skizofrénia örökölhető? Sajnos van a családban, remélem babánk nem örökölte.Mik a tünetek hogy időben lépni tudjak? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 19. 18:58
Igen, örökölhető hajlam de a személyes környezetének óriási szerepe van. Pozitív visszacsatolások csak segítik a betegség enyhítésében, a zavaró tünetek nagyfokú csökkentésében. De, ha a beteg sorozatos kudarcot él át, csalódik, nem igazán értik meg, nem tud hozzátenni a társadalomhoz, mert pl. nincs munkája stb. akkor a poklok poklát is átélheti szegény. A skizofrénia egy életre szóló betegség, amit tudomásul kell venni, orvosával a betegnek együtt kell működni, önbizalmát növelni kell szüksége van segítségre. Szorgalmaznám személy szerint az eféle betegek rehabilitációs munkahelyeken való különféle foglalkoztatását. Ebben az esetben a beteg be tudna illeszkedni a társadalomba, izolációja megszűnhetne, értelmes életet teremt, hasonló jellegű és érdeklődésű emberekre talál, barátokat szerez, akár szerelmet is szülhet. Ez itthon nálunk, tapasztalatom szerint nem működik, nincs megfelelően kiépítve, megszervezve.
2009. okt. 8. 20:53

18 éves kor körül kezdődik ez a betegség vagy legalábbis akkorra tetőzik.Előbb említett tünetek felerősödnek,durvává,agresszívvá válik a fiatal felnőtt.

Fajulhat odáig is,hogy megveri a szüleit/netán megöli/,kidobálja a bútorokat,összetöri a lakást.Sajnos hallottam ilyenről.Ilyen emberek között dolgoztam néhány évet.

11. Dorka29 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 8. 20:26
Én is így tudom. Vannak már a gyermekkorban is jelentkező személyiségzavarok, de általában a serdülőkor előtt nem jelentkeznek olyan komplexen a tünetek, amelyből egyértelműen diagnosztizálni lehet.
2009. okt. 6. 13:46
Köszi mindenkinek,négcsak 4 hónapos reméljük nem lesz gondd de figyelek!
2009. okt. 6. 13:00
Örökölhető, igen. Számos tünete lehet. A kisebb banálistól a súlyos tünetekig. Tanulási, magatartási, személyiségi zavar, fél a sötétben, nem engedi leoltani a villanyt, nem akar tanulni, dolgozni, nem - vagy csak nehezen illeszkedik be.
2009. okt. 6. 12:23

szia.a mi családunkban is van,elég kicsinek kiderült talán 7-8 éves volt(a szülők elváltak,depressziós lett,roszabb anyagi körülmények közé került) mikor azt vették észre a szülők,ha játszott mindíg egy Karen nevű lányként játszott a babáival és teljesen elhitte ő az..de mondom hamar kiderült,nem gyógyítható.mi is mostanság tudtuk meg róla,nem értettük mért színezi más színőre kb havonta a haját,iszonyat stílusváltásokat csinál,és változtatja a hangját,hol kedvesen.hol haragosan beszél...

azt tudom hog yvoltak genetikusnál és azt mondta ez már nagyon kicsi korban észrevehető és nem öröklődik-hajlama lehet,ha már előfordult de nem öröklődik.

2009. okt. 6. 12:21

Kamaszkorban, fiatal felnőttkorban alakul ki. Oda kell figyelni a szülőnek minden apró intő jelre, nem szabad, hogy elfogult legyen. Vannak gyerekek, akik csak egyszerűen "furcsák", kicsit mások, mint a többi, de még nem mutatnak skizofrén tüneteket. Lehet, hogy soha nem is fognak, de nem árt résen lenni. Minden szülőnek a saját gyereke a legokosabb, legszebb stb..., de azért néha nem árt kritikusnak lenni.

A környezet, a nevelés is ronthat a helyzeten, mint ahogy javíthat is sokat.

2009. okt. 6. 12:18
[link] és ez is megemlíti a genetikát is.
2009. okt. 6. 12:14

"Szerencsére" nem vagyok érintett, de Én is úgy tudom, hogy ez a betegség általában fiatal felnőttkorban szokott kibukni, de legbiztosabbat mindenképp az orvos tud mondani.


Egyébként ajánlom ezt a tpicot, talán nagyobb a tapasztalat ott:


[link]

2009. okt. 6. 12:14

[link]


itt többet olvashatsz a tünetekről.

2009. okt. 6. 12:14

Úgy tudom, hogy örökölhető, de a környezeti tényezők váltják ki a gyerekben.

Első dolog, amire fel kell figyelni, az az óvodai, iskolai fegyelem. Nem képes figyelni huzamosabb időn át, verekszik...

Vagy: nem érdekli semmi, lassú, magába forduló...

De nem is folytatom, mert itt annyira közeli a határ más betegségek közt, hogy össze lehet keverni.

Ha baj van a gyerekkel, akkor érdemes szakemberhez fordulni, ő kiszűri, hogy ez mi.

A skizofrénia a depresszióból alakul ki, annak egy formája.

2009. okt. 6. 12:10

Szia Csibe!


A legbiztosabbra akkor mész, ha genetikustól érdeklődsz. A hajlam úgy gondolom meg van, hogy öröklődjön. Ez egy alattomos betegség nem is derül ki általában kisgyermekkorban.

2009. okt. 6. 12:02
Skizofrénia örökölhető? Sajnos van a családban, remélem babánk nem örökölte.Mik a tünetek hogy időben lépni tudjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook