Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell eredeti olasz pizzát sütni? fórum

Hogyan kell eredeti olasz pizzát sütni? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 16. 17:45
Én tonhalas pizzát szoktam sütni.A tészta:liszt,élesztő,só,víz,és egy kis oliva olaj.Én rá rakom a szószt,utána rámorzsolom a tonhalat,azután teszek rá egy kis ,kockára vágott paprikát,gombát,oregánót és félig megsütöm,és csak utána rakok rá sajtot,ami nálam trappista+mozarella keveréke.
17. margareta51 (válaszként erre: 2. - 8c4cda9c94)
2010. jan. 16. 16:39

Szia!


Eveken keresztul jonnek hozzam olaszok,a tavaly az egyik leany keszitett pizzat liszt,eleszto,viz,so ossze gyurta kb.20 percet pihentette es utana kinyujtotta kecsappal bekente ra csombort szort/kakukfu/sajtot til-tul szalamit rakot es a tetejere reszelt sajtott,amikor en csinaltam egy forumos recept szerint nagyon jol sikerult elsore azt mondtak finom de nagyon gazdagon kinaljuk /tobb mindent rakunk ra mit ok/.

Szilveszterre csinaltam a z olasz vendegeimnek elvoltak ragadtatva hogy ok ilyen finomat meg nem ettek.

16. 8c4cda9c94 (válaszként erre: 15. - Csornaifiu)
2009. okt. 7. 08:21

Nekünk is van kemencénk, igazi, búbos, de még csak próbálkozom a sütögetéssel.


Nézd meg az Index fórumán a kemencés topikot, ott rengetegen vannak, akik szakértői a témának. Vagy a kemencebence.hu - n keresgélj.

2009. okt. 7. 04:42

SZERETNEM FELVENNI EGY OLYAN MAGYARRAL A KAPCSOLATOT AKINEK VAN FAVAL FUTOTT KEMENCEJE ES KENYERET SUT BENNE.


kOSZ, CSORNAIFIU

2009. okt. 7. 04:39

Hat ha egyszer idom lesz reszletesen leirom a pizza kesziteset. En ma is keszitettem parat, es az udvarban levo tegla kemenceben sutom. A sutes titka, hogy a homerseklet 900 Farenheit fok korul legyen - igy megsul kb 2-3 perc alatt.

Egy volt Rabakozi Hazajnkfia az USA-bol

13. doxikri (válaszként erre: 12. - 8c4cda9c94)
2009. okt. 6. 15:07
Köszi, ezt kipróbálom!
12. 8c4cda9c94 (válaszként erre: 10. - Doxikri)
2009. okt. 6. 15:06

Igazából ez egy ketchup recept, de pizzára nagyon bevált, csak elkeverem készítés előtt egy kis oregánóval és olíva olajjal.


Én passzírozott paradicsomból csináltam. Kellett még hozzá vöröshagyma, fokhagyma, fűszerzacskóba kötve főztem bele mustármagot, szegfűszeget, koriander magot, őrölt gyömbért, chilit. Só, bors, vörösborecet, barnacukor. A végén botmixerrel is megdolgoztam.


Nagyon finom, fűszeres ketchup, nem olyan émelyítő, mint a bolti.

11. gerna (válaszként erre: 8. - 8c4cda9c94)
2009. okt. 6. 13:03
Én tudom, mi a sorrend - de egyszer próbáltam meg házilag készült tésztával és nem sült meg rendesen :( Nyilván sütő kérdése az egész - a sima gázsütő nem olyan hőfokú, mint a kemence.
10. doxikri (válaszként erre: 9. - 8c4cda9c94)
2009. okt. 6. 11:25
Az klassz, hogy csináltad?
9. 8c4cda9c94 (válaszként erre: 7. - Doxikri)
2009. okt. 6. 10:48
A nyár folyamán majd' 80 kis üveg sugo-t főztem, Jamie Oliver útmutatása alapján, szóval, azzal nincs gondom.
8. 8c4cda9c94 (válaszként erre: 5. - Gerna)
2009. okt. 6. 10:47

Köszi! Valami ilyesmire gondoltam!


Én a YouTube-on keresgéltem angol nyelvű videókat, de ott is ellentmondásos dolgokat láttam. Pl. volt, ahol nyújtófával estek neki a tésztának :-)

7. doxikri (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2009. okt. 6. 10:31
A feltétet sem kell bonyolítani: passzírozott paradicsom, fokhagymával, sóval, oregánóval, bazsalikommal, ezt kend rá a tésztára, tedd rá a sajtot, meg amit még gondolsz! szerintem minél egyszerűbb, annál finomabb!!
2009. okt. 6. 10:24

Egy kis olivaolajjal kend ki a pizzasütő formát!

Legjobb a mozarella rá vagy valamilyen zsírosabb sajt, de mehet többféle is! Parmezán is.

A tésztába csak liszt, élesztő só, esetleg oreganó és olaj kell. Meg víz.

2009. okt. 6. 10:21

Nézd meg itt:


[link]


Persze nem muszáj azt a sok mindent 1 pizzára rátenni. Lényeg, hogy a sajt ALUL van.

4. 97e35043a4 (válaszként erre: 3. - 8c4cda9c94)
2009. okt. 6. 10:12

Én zsírpapírt teszek alá.


Sajtot meg olyant használok, amilyen éppen otthon van. A lényeg nálam az oregánó, azt mindenképpen teszek rá....:D

2009. okt. 6. 09:57

Senki nem szereti a pizzát?


Az is érdekelne, hogy a tepsit zsiradékkal kell-e kikenni, vagy csak lisztezni kell?

2009. okt. 6. 09:00
Vannak jó receptjeim, de a sajttal mindig nagy gondban vagyok. Milyen sajtot használjak (mozzarella, parmezán), szeleteljem, vagy reszeljem, mikor tegyem rá a pizzára???
2009. okt. 6. 08:48
Hogyan kell eredeti olasz pizzát sütni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook