Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úgy hozta a sors, hogy nőnek születtem... fórum

Úgy hozta a sors, hogy nőnek születtem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Úgy hozta a sors, hogy nőnek születtem...

2013. jún. 29. 23:24
nem tudom milyen lehet férfinak lenni, nem mindig szeretek nő lenni. a szülés volt az egyetlen momentum amit nőként örömmel élhettem meg
2009. aug. 14. 15:52
Néha jó nőnek lenni, de szívesebben lennék férfi egy kis időre. Mondjuk egy-két hónapra, és ha bejön, maradnék.
28. winny
2009. aug. 14. 14:50

Így van!

A nő akkor is nő,ha már vannak ősz hajszálai és az unokái bujnak az ölébe.

Ha minden életszakaszban megfelelően éltél nem gond az öregedés sem:)

2009. máj. 26. 13:24
szerintem is
26. Starlit (válaszként erre: 25. - Krisztinke)
2009. márc. 25. 19:44
Én is szeretek Nőnek lenni:) És milyen "viselt" dolgaid voltak? :)
2009. márc. 25. 12:49

Nekem sose volt problémám abból, hogy nőnek születtem. Viszont mindig élveztem, hogy lehaltak a pasik a lábukról, mikor elkezdtem a "viselt" dolgaimról mesélni. Aki pedig cselédet keres, az nálam sajnos rossz helyen kopogtat, nem vagyok cseléd típus.


Szóval gyarapítom azok táborát, akik azt mondják nőnek lenni jó.

2009. márc. 19. 13:11
és ez miért probléma Nálad?
23. Librigabi (válaszként erre: 17. - 60dc903c1a)
2008. szept. 11. 13:35
Én is hálás vagyok neki! ;-)))))
2008. szept. 10. 23:56

Azt hiszem én csak külsőleg hordozok nőies jegyeket.

Mert ahogy egy pasi mellém kerül, egyből kisebbségi komplexusa lesz. Talán férfiként jobban elfogadnának.

21. 20eebe3d4c (válaszként erre: 20. - Myrad)
2008. szept. 10. 22:03
Myrad.Ne akard felcserélni a szereposztást,ebből mindig válás lesz.Nézd meg az amerikai színészeket ahol mindkettő karrierista vagy ahol a nő sikeresebb véletlen mint a férj.Ott a férfi nem érzi igazán férfinak magát,bármennyire is tolerálja a sikereket.A férfi dolga eltartani a családot és megkeresni a betevőt.A nő dolga pedig a házimunka.És ez így van jól.
20. Myrad
2008. szept. 10. 08:28

Nőnek lenni nagyon nehéz, és ezzel egyre többször szembesülök. Ambícióim lennének, lehetőségem az előrelépésre semmi. Elhatároztam, hogy főiskolára járok majd, fogok is, remélem, ennek ellenére a diplomámmal semmire nem megyek, mert "női főnökök, vezetők" márpedig nincsenek. Páromtól is megkaptam, hogy ő lesz a munkahelyén a főnök, mert férfi és ő az egyetlen fizikus, aki erre megfelel, és ismerem, és tudom hogy így lesz. Bosszant, hogy csak azért, mert ő pasi, neki minden van. Arról nem is beszélve, hogy kitalálta, hogy költözzek ki hozzá, mert neki az úgy kényelmes, abba bele sem gondolt, hogy nekem ahhoz hajnal háromkor kell kelnem, és éjjel 10 körül érek haza, és még ott lenne a házimunka, mert mondta, hogy ő fáradt nap végén, és nem lenne képes még mondjuk akár főzni is, de én persze képes vagyok...

Tehát az a véleményem, hogy velem nagyon kitolt az élet, lehettem volna kiskirály a szemétdombon, ehelyett robotgépnek születtem...

2008. szept. 10. 08:20
Addig jó nőnek lenni míg szép valaki.Aztán maga a pokol.
18. 20eebe3d4c (válaszként erre: 5. - Castellina)
2008. szept. 10. 08:16
Milyen igaza volt.
2008. szept. 10. 07:07

...és én hálás vagyok neki (mármint a sorsnak!) hogy nő lehetek, akármilyen nehéz is időnként...

:D

2008. szept. 10. 06:53
Ugye csak kamuztok!Miért is jó nőnek lenni...HM?A világ ösztermelésének 75% -át nők és gyerekek termelik meg közel 50%-al kevesebb bérért mint a férfiak. Ha munkahelyet keres első kérdése a munkáltatónak, van gyereke? Van munkahely akkor vár rá fárasztó munka után a bevásárlás,főzés ,takaritás, mosás vasalás tálalás,mosogatás, ágyalás,gyerekek stb...hm?Nemsokára hazajön a nagyságos úr 23 óra körül ....ordit.Mit főztél ?Remélem nem hideg ...mondja spicesen.Semmit...idenehozd mert kiboritom.Természetesen ritka számban van ilyen férfi,de itt is a nőnek kell elviseli a hülyeséget és türni.Tehát nőnek lenni mégis jó mert tovább élnek a férfiaknál átlagban gondoskodók és ők viszik a világot előrébb és nem mi férfiak.Szégyen nem szégyen én még azt sem tudom nilye csekket hova adjak fel ,mit hol kell intézni. A kislányom sem jára nagyon komoly egyetemre ha a feleségem nem foglalkozott volna vele anyit. száz szónak is sok a vége ...nőnek lenni hivatás ,férfinak előny.De mégis azt mondanám legnehezebb embernek lenni,mert ember csak ember lehet!!!!Próbáljunk mindig embernek maradi .....ez igy jó .
2008. szept. 9. 13:05
Nem szeretnék férfi lenni,mert akkor nem hasznàlhatnàm olyan jol ki a divatot(miniszokny ,smink,fodràsz,stb)és nem is nyavalyoghatnék annyit mint most:)
14. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2007. okt. 27. 18:18
Tudod Myly, ha valami csoda folytán nőnek is érezhetném magamat, talán szeretnék nő lenni.
13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 23. 22:31
Nemtelen élőlény nem lehetsz,más sem lehetsz ,mint ami vagy.Hát használd!:DDDD
2007. júl. 23. 22:25
Néha utálok nő lenni. Nem mintha férfi szeretnék, inkább valami nemtelen élőlény...
11. Loni
2007. júl. 14. 19:50

Néha azt gondolom, hogy mennyire egyszerű (nem bántás, apsik ne értsétek félre!!) férfinak lenni. És micsoda nehéz nőnek lenni.

Azután elnézem a páromat, az édesapámat, emlékeimben a dédnagyapámat. Hát mégsem olyan egyszerű....

Szóval mindkét nemnek vannake lőnyei és hátulütői is. De azért maradok nőci.

10. opál
2007. júl. 14. 18:53

Szerintem mennyei nőnek lenni,hiszen udvarolnak és körülzsonganak a férfiak és figyelmesek és megadnak mindent amit kérek!!

Pusztán azért,mert NŐ vagyok....nekem szerencsém volt a bátyám után megszülettünk/ikertesommal/és apukám a mennyekben járt hiszen teljesült a vágya,duplán is!!:-)

A férfiakkal szerencsém volt vagy van egy radarom és megérzem a rossz embereket és szóba sem állok velük,nekem fontos a tisztelet és,ha ez hiányzik akkor viszontlátásra!!!:-))

2007. júl. 14. 18:46
Szerintem nem jó nőnek lenni, és pont a szülés a legrosszabb benne, de sajnos túl sok más van azon kívül is.
2007. júl. 14. 18:15
Hozzá lehet szokni hogy nő vagyok, de sokat segít, ha annak is tekintenek.
2007. ápr. 30. 14:49
Hát igen!Sajna apunak harmadiknak sem sikerült egy fiú,pedig annnyira akarták!!!!De azért én próbáltam fiú lenni!Horgászni jártam vele,ha valamit barkácsolt én voltam a segítség,és minden voltam csak nem lános lány.......egészen 12 éves koromig....aztán bizony kezdődtek a bajok.....
2007. ápr. 30. 14:42

Ez az a téma, ami ambivalens érzelmeket kelt bennem.

Először is nem voltam olyan szerencsés mint te, s 5 éven keresztül azt hallgathattam, hogy szép-szép, de lány! Apám-kompenzálásképpen fiút akart belőlem faragni, mint a nagykönyvben. Nem szabadott sírnom, fiús játékokat vettek, s nem értették, miért nem akarok hozzá szoknyát húzni. Fiú barátaim voltak, s köztük éreztem magam biztonságban. Azt a világot ismertem.

Ennek ellenére nagyon is nőies kinézetem, mozgásom lett. Talán a balettórák, a gimnasztika miatt... s néha voltak lány barátaim is.

Az egész gimi alatt alig akadt, mert a fiúk világát ismertem, ott volt biztonságos.

Nem is nagyon tudtam mit kezdeni az első szerelemmel, s eléggé bajban voltam, amíg nővé nem értem.Könnyebb lett volna, ha van előtte némi női gyakorlatom.Nem nagyon nőttek meg a melleim, de nem bántam, nem zavart a focizásban, cselgáncsozásban. Sosem akartam, hogy a fiúk csak a cicik miatt figyeljenek rám.


Jelenleg nő vagyok, anya, már nem állok be minden csapatba focizni, de vannak nagyon is fiús dolgaim. (Bármit megszerelek, s még mindig fiúsan reagálok, gondolkodok.<--- Ez nagy előny a mhelyen egy fiús világban.)


Tényleg jó anyának lenni, babát kihordani, s biztosan feleségnek is jó lenni. Ez utóbbi vagyok formálisan.


Most hogy ezt írom, legszívesebben beugranék az apámhoz, jól laposra verném csak azért, amit tett velem. Szerencséje van, 260 km választ el. Biztonságos távolság, senki ne hívja a rendőrséget!

2007. márc. 27. 15:03
Nekem erről a témáról a 85 éves Annuska néni jut eszembe. Amikor megkértem meséljen az életéről, mert érdekelt, hogy az ő idejében hogyan éltek, így kezdete a történetét: A hibát ott követtem el, hogy nőnek születtem...
2007. márc. 27. 08:10
Hál'Istennek....
2007. márc. 27. 07:57
Ha valami van tényleg vamn amiért érdemes nőnek lenni az a gyermekszülés!Bár szerintem sokkal jobb pasinak lenni!
2007. márc. 24. 08:35
osztozom a véleményedben. nőnek lenni tényleg jó. kihordani és megszülni egy csöpp kis lényt. csodálatos. már ezért megéri nőnek lenni.
2007. márc. 3. 12:04
Hát igen! A sors bizony úgy hozta még hajdanában-danában szüleim legnagyobb örömére.
Hiszen mindenki tudja, milyen jó dolog úgy kezdeni az életet, hogy várnak rád és szeretettel fogadnak. Szerencsésnek mondhatom magam, mert előttem már megszületett az, akit még nálam is jobban vártak: ő volt a bátyám.

Ugrás a teljes írásra: Úgy hozta a sors, hogy nőnek születtem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook