Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tökéletesen szeretne látni? fórum

Tökéletesen szeretne látni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tökéletesen szeretne látni?

1 2
36. epic marathon (válaszként erre: 34. - Pera0322)
2010. szept. 30. 20:17
Az én szememet 2004-ben műtötték,7 hónapig kellett csepegtetni (a szemcsepp alkalmazása nem javasolt terhesen). Nem sokkal később teherbe estem, és 2006-ban természetes úton megszületett a kisfiam több mint 4 kilóval. Nekem akkor azt mondták, hogy 8 dioptriától császároznak, és itt nem számít hogy megműtötték-e (úgy kell venni, mintha nem, így az enyém -7-es volt). Persze azóta már sokat fejlődött-változott - az ára is - ahogy olvasom, így nem tudom, hogy mennyire érvényes ma amit leírtam. Ja egyébként -7 dioptria és természetes szülés után most tökéletesen látok!
35. zsuzso100 (válaszként erre: 34. - Pera0322)
2010. szept. 27. 15:16
Nekem nem mondtak erre semmit, azaz nem mondták, hogy így kizárt a természetes szülés...talán akkor, ha műtét után mondjuk fél éven belül szül valaki, de az is lehet, hogy aki terhes, azon nem is végzik el....fogalmam nincs.
2010. szept. 27. 10:30

Sziasztok!

Engem az érdekelne, h tudtok-e arról valamit, hogy akinek így műtik meg a szemét, az később nem szülhet természetes úton, csak császárral?

33. Mammaria (válaszként erre: 9. - Genlips)
2009. nov. 1. 13:42

Ez azért nem olyan dolog, mint mondjuk hitelből nyaralni, vagy tévét venni. Ha erre veszel fel hitelt, az egészségedért teszed:-)

Nekem május elején csinálták INTRALASIK két lézeres eljárással, teljesen fájdalmatlan volt, nekem bizonyos határérték miatt anno nem javasolták a kontaktlencsét, a szemüveget utáltam. Nyáron nyaraltam, volt, hogy még napszemcsi sem volt rajtam, és tökéletesen látok! Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kényelmesebb, és valljuk be nőként, sminkelés szempontjából sem utolsó:-) (nekem mindkét szemem -2,5 dioptriás volt és az orvosi szakvéleményt megelőzően kb. 2 órás teljeskörű szemvizsgálaton vettem részt. Ahol én csináltattam, ott 10 betegből kb. 5-nek ajánlják a műtétet, tehát nem a pénzre mennek, az biztos!)

32. 8559ed0e1b (válaszként erre: 30. - Ddc112532c)
2009. okt. 25. 14:39
Én is ennyiért néztem.
31. mokesz
2009. okt. 14. 20:44
A szedegi KLIN Szemészeti Kft-t ismeri valaki? Ha igen mit tudtok róluk mondani? A hely közelsége miatt szeretném ott megműtetni a szemeimet. De nem ismerek senkit akit ott műtöttek volna.
30. ddc112532c (válaszként erre: 28. - Gallinaccia73)
2009. okt. 13. 18:14
454.000.- volt az Intralasik,ez a legkorszerübb most.
29. zsuzso100 (válaszként erre: 28. - Gallinaccia73)
2009. okt. 13. 18:03
Most 270 körül van két szemre, mikor én csináltattam 200-ban benne volt.
2009. okt. 13. 17:37
Régóta filózom a szemműtéten, kb mennyibe kerül?
2009. okt. 12. 12:08

Ma volt az 1 hetes kontroll jobb 125% bal 120%.

Bár drága ez a 4.generációs intralasik,de hihetetlen csoda látni.

26. MelisUK (válaszként erre: 17. - 2a033963fa)
2009. okt. 12. 11:50
Nekem épp a keret nélküli szemüvegem bírja, 2002-ben csináltattam egy nagyon jó optikában, jó drága volt, de még azóta is tökéletes állapotban van. Lencsét se kellett cserélni benne, mert nem romlott a szemem és azon sincs még egy karcolás sem. Isteni. :D
25. MelisUK (válaszként erre: 14. - Anbene)
2009. okt. 12. 11:48

Miért lenne pénzkidobás? Olyan helyen kell műttetni a szemet, ahol életre szóló garanciát vállalnak, ergo ha romlik a szemed, akkor újra megműtik.

Egyébként úgy tudom, hogy akkor van esély a romlásra, ha előtte is romlott a szem. Épp ezért kell a műtét előtt sokáig vizsgálatokra járni, hogy meg tudják állapítani, hogy romlik-e még a szem, vagy sem. Ha romlik, akkor nem is műtenek jobb helyeken, csak ott, ahol a pénz bezsebelése a tét.

2009. okt. 9. 11:46
Nekem hétfön volt a mütétem IntraLasik 2 lézeres eljárással.Minden várakozásomat felülmúlta az eredmény már a keddi kontrollon 100% volt mindkét szemem és napról napra jobb.Lencsével sosem láttam ilyen élesen,szemüveggel meg pláne.
2009. okt. 8. 12:57
Nekem kb. 16 éve csinálta meg egy orosz orvos, hétfőn bementem kitágította a pupillámat, kedden megcsinálta a rosszabbik szemem /5,5/ szerdán csöpögtettem, olyan érzés volt, mintha homok ment volna bele, csütörtökön megcsinálta a másikat /3,5/, még nem volt lézer, nekem szikével vágott, hétfőn visszamentem kontrollra és szabadszemmel elolvastam az aláirni valókat. Azóta sincs semmi problémám vele. Mindig mesélem, hogy milyen fantasztikus élmény volt, amikor a műtőasztalon belecsöpögtették az érzéstelenítőt, és a fejem felett láttam egy homályos foltot, kb. 2 percig tartott a műtét és azt vettem észre közben, hogy az nem egy folt, hanem egy pici világító spirál. Azóta is jól látok.
2009. okt. 7. 10:03

Zöldhályogot tényleg nem okoz a műtét.

A "romlás" a szervezet öngyógyító tevékenysége miatt következhet be,vagy még oda van kódolva az a bizonyos dioptria.Ezért szükséges megvárni,hogy már nem romoljon a szem.

Műtét után pedig szigorúan be kell tartani az orvosi utasításokat,a csepegtetést és a napszemüvegviselést!!!

2009. okt. 7. 09:58
Nekem 1/2 éve volt a műtétem.Szuper érzés szemüveg és kontaktlencse nélkül létezni.Teljesen fájdalommentes és másnaptól tökélest látást biztosító eljárásra vállalkoztam.
20. b69cd70e26 (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2009. okt. 7. 09:55

30 év múlva már az öregségtől lesz zöld hályogod , nem a műtéttől.Ennek nincsenek mellékhatásai.

Nekem -10es volt mindkét szemem, épp hogy belefértem még a műthetők közé.2 éve műtötték, szerencsére eddig tökéletes a látásom.Ha pár év múlva esetleg vissza is romlik akkor is max. -1-2ig , még az is jobb mint a -10es dioptria. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, főleg akinek ilyen rossz volt a szeme mint nekem.

19. zsuzso100 (válaszként erre: 18. - Viva70)
2009. okt. 6. 08:24
Én is így voltam, napi 8 órát lehetett volna bent, ami szinte lehetetlen, ha 8-ra jártam suliba, és volt, hogy este 8 körül értem, össze-vissza voltak az órák, mondta is a doki, hogy vigyázzak, nehogy bajom legyen, és akkor jött az ötlet.
18. viva70
2009. okt. 5. 22:23
A nyáron múlt 7 éve, hogy megműttettem a szemeimet -2,5 dioptriásról. Szerencsére azóta sincs semmi problémám, jó a látásom. Mivel rengeteget ülök számítógép előtt, időnként előfordul szemszárazság, de ettől függetlenül ritkán használok műkönnyet. Az első időszakban még volt fényérzékenység erős napsütésben, de idővel az is rendeződött. A műtét előtt 9 évig kontaktlencsét hordtam, de muszáj volt megválni tőlük, mert kezdték tönkre tenni a szemeiemet. Eddig még nem bántam meg, hogy a műtétet választottam, sőt az ismerőseim körében sem hallottam negatív tapasztalatokat. De nekem is az a véleményem, hogy mindenki maga döntse el, hogy bevállalja-e a műtétet vagy sem.
17. 2a033963fa (válaszként erre: 7. - Genlips)
2009. okt. 5. 21:45

Igen,engem is csak az az egy zavar h mindekitől azt hallom:javasolni,ajánlani nem tudja.Én lencsés vagyok,és utálom a szemüveget,de most még elvagyok így,habár nagyon sok pénz kiadást jelentett a lencse,plusz ugye a szemüveg is használódik,pláne a keret nélküliek vagy a vékonykeretesek.

Ha nem hordhatnék többet lencsét,akkor megműtettném,de addig nem.

16. zsuzso100 (válaszként erre: 15. - Genlips)
2009. okt. 5. 19:29
Ja, a kockázatra gondoltam, aztán továbbvándoroltak a gondolataim!
15. genlips (válaszként erre: 13. - Zsuzso100)
2009. okt. 5. 18:37
azt hittem, nekem, hiszen az én hsz-emre válaszolva írtad, ezért is reagáltam rá. Igazad van, mindenki döntse el, belemegy-e a műtétbe vagy sem. Én, mint írtam, a hosszú távú eredmények hiányában nem fogom megműtetni egyelőre, hiába csalogató az akár 120%-os látás (ismerőseim között is van) :)
14. anbene
2009. okt. 5. 17:25
Sajnos egy ismerősöm megműtette a szemét, és mivel számítógép előtti munkát végez, pár év elteltével megint elromlott a szeme. Tehát nem látom végleges javulásnak a műtétet, csak pénzkidobásnak.
2009. okt. 5. 16:21
Visszaolvastam, Roni írta, hogy megműttetné, de nincs pénze, erre írtam, hogy van hitel ill. előtakarékosság is. Igaz én nem az Optimumnál műtettem. Ti igen?
12. zsuzso100 (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2009. okt. 5. 16:19
Nekem az egy éves vizsgálaton jobb volt a szemem, mint a 6. hónapban, igaz hétköznapi életben nem vettem észre, csak vizsgálatkor, hogy a legalsó 100 %-os vonal alatt is tudtam olvasni.
11. zsuzso100 (válaszként erre: 9. - Genlips)
2009. okt. 5. 16:17

Én nem láttam semmi kockázatát, nem filóztam rajta és örülök, hogy megtettem és remélem így is marad.

Persze nem alap dolog a műtét, de a kontaktlencse sem. Lehet valakit érdekel, azért írtam, hogy van hitellehetőség is, és akkor egy darabig annyit fizetsz, mintha a kontaktlencséd vennéd, és egy idő után elfogy a fizetendő, erre írtam. Persze mindenki döntse el, műtét vagy sem, hitel vagy sem, mindenkinek saját dolga.

2009. okt. 5. 15:54
Én már ígyis tökéletesen látok de jó tudni hogy van megoldás.
9. genlips (válaszként erre: 8. - Zsuzso100)
2009. okt. 5. 15:53

azért hitelt felvenni olyan dologra, amire csak költesz és nem jön vissza semmi pénz, ellenkezik az elveimmel...

nekem nem szöszmötölés a kontaktlencsézés addig, míg nincs megfelelő infom a műtétek hosszú távú hatásairól! akár bejön az ára 5 év után, akár nem, mert az egészség többet ér több milliónál is, hát még a látás! én nem kockáztatok, más tegye, ha olyan típus.

8. zsuzso100 (válaszként erre: 7. - Genlips)
2009. okt. 5. 13:06
Én már kb 7 éve műtettem meg, nem is tudom pontosan, annyira természetes már a látás. Igen, a látás, mert 4,5 szemmel csak árnyakat lát az ember. Nekem kontaktlencsém volt, de annak az ára megtérül maximum 5 év után - az én lencsém a legolcsóbbak közé tartozott, így jött ki. Aki pedig azt mondja, nincs rá pénze, annak azt ajánlom, nézze meg a hiteleket, mert erre is van lehetőség, persze nem 80 %THM-mel. És akkor már nincs a szöszmötölés a lencsével, hogy elalszol benne....akinek lencséje van, tudja, miről beszélek.
7. genlips (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2009. okt. 5. 12:16
Előző hsz-emben erről is akartam írni, de aztán mégsem, nehogy valaki műtétellenesnek vagy kötekedőnek kiáltson ki. A kontaktológusom mondta, hogy egyetlen problémája a műtéttel, hogy nincsenek hosszú távú eredmények, ezért nem tudja javasolni. Így egyelőre én még várok, pedig azért nagy megváltás a jóllátás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook