Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan lehet tudni hogy egy parfüm eredeti vagy nem?! fórum

Honnan lehet tudni hogy egy parfüm eredeti vagy nem?! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. okt. 4. 21:22

Még azt szeretném megkérdezni hogy tud e valaki Budapesten olyan parfümériát,ahol töltenek üvegbe parfümöket?????

Nem kölnit hanem parfümöt.

2009. okt. 4. 21:21
És 100 milis volt.
10. 49ca420470 (válaszként erre: 9. - Isana)
2009. okt. 4. 21:19
pedig amit én néztem Ninát az nagyon eredtinek tünt(mondta is a csaj hogy nem árulhat hamist mert folyton ellenőrzik őket) .Szóval ahogy kibontotta a csomagból és még nem is fújt belőle egy dekát sem,már érezni lehetett az eredeti igezi Ninát,a legelső magyarországi változatot!!Annyira megörültem neki,mert nem tudtam hogy milyen az új üvege,én még anno anyunak a régi henger alakú üvegest vettem(na az igazi parfüm volt,még fürdés után is érezhető volt és istentelen jó illata volt)és rögtön felismertem az illatot.Az ára 12 ezer ft volt amúgy.
2009. okt. 4. 21:14

EAU DE PARFÜM EdP töménysége 15-20% általában

EAU DE TOILETTE EdT töménysége 6-12% ált.

EAU DE COLOGNE EdC (kölni) töménysége a

legalacsonyabb 3-5% általában

természetesen attöl eltérő százalékok is vannak,pl a cég ahol dogozom parfümökkel is foglalkozik ott még nagyobb százalékok is vannak,egy parfüm deo spray esetében is. Fontos tudni, hogy nagyon sok illat nem is létezik EDP minőségben csak EDT-ben az ugye nem annyira tömény. Ninának sincs minden illatából parfüm csak EDT.Pl 200 l kiszerelésben csak tesztert kapni, parfümöt általában 30-50 mlben hoznak ki, nagyon ritkán akad 100 ml kiadás de az nem jellemző csak az EDT-re. Az alján a matricájára rá van írva,hogy mi,és hány százalék a parfümolaj tartlalma.Amit még jeleznek az a következő:FL.OZ: Fluid Ounce/s, folyadék-mennyiségek észak-amerikai mértékegysége. 100 ml = 3,4 FL.OZ.

8. 49ca420470 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2009. okt. 4. 21:10

Köszönöm.Sokat segítettél.

Azért az üveg is sokat elárul.

2009. okt. 4. 21:07

Onnan tudod,meg lekönnyebben,hogy jót vásárolsz-e,hogy elmész egy parfümériába ahol biztos eredetit árulnk.Müller pl. és fújsz a teszterből a csuklódra a másik csuklódra meg ahonnan venni szeretnél.Nem szabad,hogy eltérjen a 2 illat.De arra ügyelni kell,hogy közel egy időben történjen a 2 fújás,mert a parfümök illata napszakonként változik,más-más illatjegyek kerülnek előtérbe.

SAjnos az üvegről,dobozról már nem lehet megállapítani,mert ügyesen hamisítják.

6. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - 49ca420470)
2009. okt. 4. 20:58

3féle fokozat van

1Edc ez a kölni

2 Edt ez töményebb ,mint a kölni

3 Edp a parfüm ez a legerősebb

A férfi kozmetikumokban csak Edt és Edc létezik

Amit írsz Eau de parfum tolalette ez parfüm.

5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 49ca420470)
2009. okt. 4. 20:54
A 80 fok az a töménységet jelöli.Azt hiszem az Edt,Edp jelölése.A kölni az 75
2009. okt. 4. 20:51
Szóval ha az van ráírva hogy: Eau de parfüm,akkor az a parfümje,ha Eau de toalett,akkor az a kölnie.De láttam már olyan feliratot is(pont a lentebb említett Nina Riccin,ahol az volt ráírva hogy Eau de parfüm toalett.Na ezt találja ki valaki hogy ilyenkor ez mi is??))
3. 49ca420470 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2009. okt. 4. 20:49

És mi van ha mégsem kapok onnan sem eredetit?Még vissza sem tudom küldeni mert nem egy üzlet hogy berohanok.Ráadásul nincs látható visszajelzési lehetőség a vásárlók részéről(vagy igen?)Az aukciós oldalakon legalább van ilyesmi.

De priviben dobhatnál nekem egy megbízható netes oldalt.Anyukámnak vennék egy Ninát karira de eredetit szeretnék neki.

2. emagdi (válaszként erre: 1. - 49ca420470)
2009. okt. 4. 20:46

szerintem csak úgy tudsz "biztosra menni" ha olyan helyen veszed amiről tudod, hogy eredetieket árul.


egyébként a netes parfümboltokban eredeti parfümöket kapsz kb a bolti ár feléért. rendelj ezektől, és akkor olcsón is veszed, és nincs is rizikó hogy hamisat kapsz.

2009. okt. 4. 20:33

Én most a Nina Riccit néztem meg és az üzletben direkt kibontattam a csomagolásból hogy jobban szemügyrevegyem.Azt mondja a csaj,hogy az eredeti üvege vastagabb falú,a lé sötétebb színű.Tényleg így van mert a vaterán lévő 100% hogy utánzat bár az üveg nagyon hasonló.Tudja valaki hogy mi van a dobozra írva ami egyértelműen bizonyítja hogy a parfüm eredeti???Bár ettől még az üvegben lehet hamisítvány.Szóval inkább mi van az üvegen ami azt bizonyítja hogy egy parfüm eredeti és nem a kölnije(amiben kevesebb a stabilizátor???)

És tudja e valaki hogy mit jelent pl az a jelzés hogy 80 fok( nem találom a fok jelzást a klavin,tehát az van az üvegen hogy 80 és egy pici karika a nulla után fent)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook