Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet-e Budapesten gázszolgáltatót váltani? fórum

Lehet-e Budapesten gázszolgáltatót váltani? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 5. 17:53
Köszi!
2009. okt. 5. 16:47

Én augusztus 1-től váltottam gas.hu-ra. Az alapdíj ugyanannyi, a gázdíj pedig 8%-kal kevesebb mint a Főgáznál. Azaz pontosabban a maximális díjhoz van mérve a -8%, de tudommal a főgáz azt alkalmazza.


Mindenesetre a váltás után a gáz tényleg olcsóbb lett. A szolgáltatás nem változott, még ki sem jött senki leolvasni, csak egy jó vastag "kalkulált" elszámolást küldött ki a főgáz, de úgy hogy kábé most annyi az óraállásom októberben, amennyit a Főgáz júliusi diktálás és aug 1 közötti két héter kalkulált... Csak úgy búcsúzóul odaböktek... A gas.hu-nak azért illemből küldözgettem leolvasott plusz 1-2 köbmétereket, mert a valódi óraállást persze nem fogadta el az automatája (hiszen ők nagyobb m3-rel vettek át) de nem is baj, a lényeg hogy már olcsóbb a gáz. És a számla szerint tényleg olcsóbb. Amúgy ezt a kalkulált nagy számlát is el lehet kerülni, ha lejelenti váltáskor az ember az állást, csak nem gondoltam volna, hogy megviccel a Főgáz.


Amikor én kötöttem akkor úgy volt, hogy érdemesebb papír alapon kötni szerződést, mert akkor lehetett átutalással fizetni, az interneteseknek csak csoportos beszedéssel. De azóta kavartak valamit, mert most már lehet csekkes befizetést is kérni (nekem legalábbis azt mondta az ügyfélszolgálat) gyorsan kérvényeztem is, hogy küldjenek csekket... Postán persze, mert ügyfélszolgálat az nincs. Csak a telefonon érdeklődök-postán küldöm a kérvényt páros működik...

Elég nagy a kavar, mert amikor a telefonos ügyfélszolgálaton mondtam, hogy interneten szeretném lejelenteni a havi óraállást, akkor azt mondták hogy azt csak az internet alapon jelentkezett ügyfeleknek lehet. Paff, kibírom, csak éreztetni szeretném, hogy még nem túl kiforrott a rendszer. De amíg kevesebbről szól a számla mint eddig, addig nem is nagyon érdekel...

2009. okt. 5. 13:05
Senki nincs aki már váltott?
2009. okt. 4. 20:02
Jó lenne, ha valaki saját tapasztalatot írna, mert sok kósza mendemonda van ezzel kapcsolatban.
2009. okt. 4. 19:12
Nálunk most 130 FT körül van egy köbméter, ha ez lemenne 100-ra egész jó lenne!
2009. okt. 4. 19:07

Persze hogy lehet, de nem biztos hogy megéri. Mi tavaly néztük meg tél előtt és akkor nem érte meg...

Talán most...

3. Tacus (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2009. okt. 4. 19:05

gaz pont hu-t nézd meg.


Ugy tudom lehet váltani.

2009. okt. 4. 19:02
Egy ismerőstől tudom, hogy Törökbálinton váltottak gázszolgáltatót és így egy köbméter gáz 100 Ft alatt van. Tudtok-e ilyenről Budapesten vagy itt csak a Fővárosi Gázművek van?
2009. okt. 4. 19:01
Lehet-e Budapesten gázszolgáltatót váltani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook