Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Torz méh (arcualt uterus) fórum

Torz méh (arcualt uterus) (beszélgetős fórum)


20. 099c0bed40 (válaszként erre: 19. - Kingi7)
2009. nov. 9. 07:03

Nem tudom, ennyire nem vagyok profi a szakmában hogy erre korrekt választ adjak.


Ami biztos: ennek a behúzódásnak is vannak fokozatai, van akinek csak enyhe, de olyan is akit műteni kell ahhoz hogy gyereket vállalhason.

Igazából ezt a rendellenességet sikeresen lehet korrigálni még mielőtt babát tervez az Illető ( már amennyiben kiderül hogy gondja van a méhének) és utána simán bevállalható akár több terhesség is.

Az isemrősömnek is terhesség alatt derült ki hogy ez van, viszont szerencséje volt, mert a magzat és a lepény nem ezen a beteg részen tapadt, hanem ott ahol rendben volt a méhfal.


Ha az ismerősöd tudta mindezt előtte és esetleg a műtétet is felajánlották Neki, akkor azt mondom hogy felelőtlen volt a teherbeeséssel.

Ha terhesség közben tudta meg, akkor meg azt mondom, csak emiatt biztos hogy nem vetetem el a gyerekemet, kivéve ha már az uh szerint is nagy valószínűséggel beteg lesz.

De ez csak magánvélemény, és mivel nem vagyok nőgyógyász, az arcualt uterus témában sem vagyok otthon, marhaságot meg nem szeretnék írni.

19. kingi7 (válaszként erre: 18. - 099c0bed40)
2009. nov. 8. 22:48
Terhessége közben derült ki... de szerintem már az első uh-n kiderülhet hogy milyen a méhe...annó én voltam uh-s kivizsgáláson és megmondták, hogy hátrahajló méhem van, nehezen esek teherbe, gondolom, ha uh-ták előtte, akkor ezt is látják,nem?
18. 099c0bed40 (válaszként erre: 17. - Kingi7)
2009. nov. 8. 20:13

De előre nem tudták hogy ilyen lesz a Baba, ugye?

Vagy csak annyit tudott az ismerősöd hogy ilyen gond van a méhével?

Nem világos számomra hogy ennek ellenére vállalt Babát, vagy csak a terhessége közben derült ki a baj, sokaknál ugyanis ez utóbbi a helyzet.

17. kingi7 (válaszként erre: 16. - 099c0bed40)
2009. nov. 8. 15:51
Hát a jóisten óvjon az ilyesmitől, de látni rajta, hogy valami nem okés, nagyon visszamaradott, ki tudja fog-e járni...hát ilyen áron inkább neeeee! szegény Zsófim amikor meglátta, sírva fakadt :(
16. 099c0bed40 (válaszként erre: 15. - Kingi7)
2009. nov. 8. 15:19

Elképzelhető hogy ez a szegény Baba éppen azon a részen ágyazódott be, azaz a placenta, ami Őt táplálta volna, nem tudott normális méretűvé nőni és kellően ellátni a funkcióját....ilyenkor van amit írsz, hogy ún "elektív" császármetszéssel segítik világra kicsit, amint életképes-- így még mindig több esélye van hogy behozza a súly és egyéb lemaradásait mintha hagynák a terhességet végig menni folyamatosan sorvadásra ítélve a magzatot a lepény egyre rosszabb keringése miatt.

Szegény Kicsike....reméljük hogy "kinövi magát", és behozza a lemaradásait, a csecsemők és kisgyerekek szervezete csodákra képes, főleg ha Anyuka/ Apuka/ Család maximálisan odafigyel és támogató ez ügyben.

15. kingi7
2009. nov. 5. 14:55
Hát nekem az egyik ismerősömnek volt így 36. hétre született-megindították, mert nem fejlődött- és 1300 gramm volt, most fél évesen láttam, hát...inkább nem nyilatkozom, de elég erőteljesen furcsa a baba, nagy a feje, kicsi a keze és lába, le van maradva és étkezési problémái vannak... hát ennyi. Én csak ezt az egy estet tudom, de ha valaki tud erre valamit, továbbítanám neki...:(
14. 099c0bed40 (válaszként erre: 13. - 429c17c9ad)
2009. okt. 6. 18:47

Sajnos jómagam is horrorkönyvet írhatnék a nőgyógyászokkal esett sok-sok negatív élményemről.


Nem tudom kit kéne keresned, talán első körben próbálj meg érdeklődni a barátnőidtől, hogy Ők kit ajánlanak...


Az se mindegy hogy hol élsz, nagyvárosban, vagy éppen olyan kisebb településen, ahol nem is igen lehet kiből válogatni.

13. 429c17c9ad (válaszként erre: 12. - 099c0bed40)
2009. okt. 6. 13:56
Köszönöm az infót.Lehet mégis a méhem volt az oka a vetélésnek?Nekem azt mondta az orvos a teherbeesésnél van jelentősége és az orvosom nem világosított fel a hátrányáról pedig a baba nekem is a keskeny részen feküdt.Már nem tudom hova forduljak annyi orvosban csalódtam már.
12. 099c0bed40 (válaszként erre: 10. - 429c17c9ad)
2009. okt. 6. 08:12

Szia, egy ismerősömnek volt ilyen szív alakú méhe és mára két gyerekes anyuka. Az uterus arcuatus annyit tesz, hogy a méh teteje nem félkör alakú, mint normál esetben lenni szokott, hanem kicsit "behúzódott", ami valóban hasonló formájú mint a rajzokon a szív "teteje" ♥.

Ha az embrió a méh fundusán tapad meg, vagyis ebben a szív alakú részben, és itt kezd fejlődni, akkor van nagyobb esély arra, hogy a terhesség növekedésével a méh behúzódott része nem tud lépést tartani, és leválik a placenta, vagy elhal a baba és idő előtt megszakad a terhesség.

Ha viszont nem itt tapad, akkor gond nélkül ki lehet hordani, és a szülés is simán ( nem császárral) megy a legtöbb esetben.

Egyetlen baj az, hogy a tapadás pontos helye csak abban az esetben irányítható, ha mesterségesen helyezik be a pre-embriókat a méhbe, ilyen pl. a lombikbébi program keretében végzett beültetés.

Jó lenne találnod egy olyan orvost, aki segítőkész, illetve jártas ezekben az esetekben i mert könnyen lehet hogy van más megoldás is.

Magam csupán "amatőr" vagyok, azaz azt tudom írni amit hallottam illetve olvastam, de Ő tudhat ennél jóval többet és okosabbat is.

Legyen szerencséd!

2009. okt. 5. 18:19
Ja most olvasom, hogy a tied más.Igen szerintem nem egy a kettő habár a torz is szív alakú?!
10. 429c17c9ad (válaszként erre: 8. - 867f9adc74)
2009. okt. 5. 18:17
Legalább neked elmondta. Én 20 hetesen vetéltem el 1 hónapja.Senki nem mondta,hogy attól csak én találtam rá az interneten,hogy milyen hátrányai vannak.Mit mondtak neked szokták műteni?
2009. okt. 5. 08:23

Az enyém neve más: Uterus Supseptus.

Azt jelenti: dupla.. asszem.

Lehet, h más mint a torz..

8. 867f9adc74 (válaszként erre: 1. - 429c17c9ad)
2009. okt. 5. 08:16

Van..

Az enyém dupla, hátrahajló, szív alakú..

Semmi hátrányát nem éreztem eddig.

Teherbeestem úgy, hogy védekeztünk..Gond nélkül kihordtam, természetes úton megszültem egy gyönyörű, egészséges babát.


Mikor kiderült, h ilyen méhem van, közölte a doki, h nagyon nehezen fogok teherbe esni, ha sikerül is, nagyon könnyen elvetélek. És ha sikerül is kihordanom a babát, császárral kell szüljek, mert gyenge a méhem, és megrepedhet..


Ehhez képest semmi sem úgy alakult, ahogy megjósolta a dokim..Hál'Istennek.

2009. okt. 4. 19:42
a torz,hogy szív alakú a méh.
2009. okt. 4. 16:19
És mit takar az ,hogy torz?
2009. okt. 4. 16:16
Nem akarlak megijeszteni!Bocsi.Egészséges a gyerek csak nehezen jött ki szegénykém.Császár lett a vége.Tesómnak azt mondta a nőgyógyász,hogy nagyon nehezen fog teherbe esni.Fél év alatt pik-pak összejött.Inkább a szülés volt nehét mert a baba beszorult a szülőcsatornába.De hála semmi maradandó problémája nem lett.
2009. okt. 4. 15:59

Nem mondj nekem ilyet!

Nekem hátra hajló és torz is.Vagy a kettő együtt jár?

2009. okt. 4. 15:49
Szia.Nagysokára a géphez jutottam.Tesómnak van valami problémája.Neki hátrahajló a méhszája.Neki a szülésnél voltak komoly komplikációk.
2009. okt. 4. 13:59
?????
2009. okt. 4. 13:41
Mi a hátránya az ilyen típusú méhnek terhesség illetve teherbeeséskor? Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook