Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vigyázat! Feltöltőkártyás csalások! fórum

Vigyázat! Feltöltőkártyás csalások! (beszélgetős fórum)

2010. jún. 12. 14:07

És még akad aki be is dől ennek a szövegnek. barátosném mondja, hogy hívták ezért. Ezzel a szöveggel. Szóval tartotta őt, aztán letette a telefont. Igen kb 4 éves trükk. Egy másik volt kolléganőmnek nem tudom mennyi pénze bánta..

Engem más szöveggel hívtak a vezetékesre. Valami bankos ügy, és tesztet vagy mi a frászt kellett volna kitölteni. Mondtam ne haragudjanak, Nem érdekel..

23. gatto4
2010. jún. 3. 13:44

Engem is ma hívott egy t-m... Szekeres Csaba néven, hogy nyertem 600 000 Ft értékű bankkártyát, ha veszek 15 000 Ft értékű feltöltőkártyát és bemondom a számot...

Na persze, nem dőltem be :) Rá is kerestem neten és egy 2006(!)os közleményben szólnak, hogy csalásról van szó... Nem semmi, hogy most 2010et írunk és még mindig ilyennel próbálkoznak.

22. ae0bfddd7a (válaszként erre: 4. - 6b9378941a)
2009. nov. 23. 22:45
Én egy biztositós ügynököt szereltem le,jó keményen!Mindenhol megpróbálják az embereket lehúzni,átvágni.
2009. okt. 6. 08:39

Egyik volt kolléganőmet behúzták a csőbe. Remélem én nem sétálok bele, autómatán szoktam rendezni.

A tv ügyvédje című műsor foglalkozott vele, régebben.

A vonalason hívtak, de nem szólt bele senki, a háttérbe csend volt. Nem kerestek mégegyszer.

Máskor is volt ilyen....

20. Ágota 77 (válaszként erre: 19. - Martian)
2009. okt. 5. 13:16
Igen, bármilyen témában mélyed el az ember, mindig csak a csalásokat fedezi fel. Valószínűleg nem látnok segítette a befektetési cégek munkáját pedig a bank tuti nem adhat ki információt az ügyfelekről. A csalóknak áll a világ a bérből élők pedig azért vannak, hogy a csalóknak legyen megélhetősége.
19. Martian (válaszként erre: 17. - 2a033963fa)
2009. okt. 4. 19:05

na igen, és még akkor nem beszéltünk arról amiről elvileg senki nem tud gondolok arra, hogy akkor hívott egy befektetési cég amikor épp pénzem volt mert eladtam a lakásomat, na ezt honnan tudták


előtte említésre sem méltó jövedelmem folyt be a számlámra rendszeresen (50e alatt)

18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - 2a033963fa)
2009. okt. 4. 19:01

Ez nemcsak vezetékesen fordulhat elő, mobilon is... Ha a telefonszámod nyilvános, tehát benne van a telefonkönyvben, gyakorlatilag bárki besétálhat a szolgáltatóhoz és vásárolhat telefonszám-adatbázist. A kártyás telefonok itt azért nem játszanak, mert azok sosem kiadhatók (azaz meg lehet kérni, hogy az legyen, de ált. automatikusan titkosak).

Ilyenkor - ha szűkített/részadatbázist kér a "vevő" - az állandó bejelentett lakcím alapján adják a számkat.

Ez nálunk azért mókás, mert az állandóm Zegen van, de Sopronban élek, és sokszor hívnak/hívtak Zegre nyelviskolába, árubemutatóra stb. :D

2009. okt. 4. 17:09
Nekünk még nem volt ilyen eset,viszont vezetékesen szinte minden nap hívnak:nyelviskola,brőkercég,ügynökök,biztosítók,segélyszervezetek...már a franc ki van velük.Mindig engedelmesen végighallgattam őket,nem akartam bunkó lenni,de a múltkor kiverték nálam a biztosítékot mikor magán jellegű kérdéseket raktak fel.Szó nélkül leraktam.Engem már hívhatnak,én tuti egyiket se fogom többet végighallgatni.
16. Zandyka (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. okt. 4. 14:52
Mi hírből tudtuk, kik csinálják ezt a környéken, ismerős ismerősének ajánlották, hogy féláron feltöltik a telefonját....ezek után nem volt nehéz összerakni a képet...
2009. okt. 4. 14:27
Lévén nincsenek külterjes kapcsolataink, ha idegen hív akármilyen gyanús ügyben, a második mondat után leteszem a telefont. Akárcsak a közvéleménykutatók, hálózatépítők, biztosítók, ügynökök, telefontündérek esetében, meg az ilyen-olyan árubemutatóra invitálókét is. Köszönöm, majd felhívom, ha szeretnék valamit.
14. 6b9378941a (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. okt. 4. 14:26
Aztán meg mászkáljak a rendőrségre kihalgatásra meg tanuskodni évekig ! Ki van zárva!
2009. okt. 4. 14:25
Engem szerencsére elkerültek eddig!Hát ne is hívjanak,mert telóban amúgy sem adok ki adatot magamról,még banknak sem,nemhogy T-m-nak...
12. Zsu76
2009. okt. 4. 14:23

Apósomat is felhívták a múlt héten, hogy milyen szerencse érte, őt sorsolták ki a főnyereményre. Állítólag :) a T-M-tól. Ott volt a hölgy mellett elmondása szerint a vezérigazgató is.

Hála a jó égnek, hogy a férjem vette fel a telefont és kapcsolt. Mondta neki, hogy falun élünk és ilyenkor már nem tud kártyát venni. A csajszi köszönés nélkül letette a telefont.

2009. okt. 4. 14:12
engem is felhívott 1 csuda intelligens hölgy,hagytam hagy hívjon vissza még1szer,hagy fogyjon pénze,Kérdezte hogy megvannak e a kártyák,mondom persze.Akkor kaparja le legyenszíves a kódot rejtő csíkot,1 érmével kapartam az üres lapot,kérdezi megvan?persze.akkor diktálja a számokat.mondtam sok számot sorban,mire közli,hogy nem jó,ez eggyel kevesebb szám.jót nevettem,és mondtam neki akkor találj ki még hozzá 1 et.Bosszantóan kedves voltam...xD
2009. okt. 4. 13:59
Vagy én élek álomvilágban???? És mindenki más tesz rá, hogy a többiek buknak rajta?
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Zandyka)
2009. okt. 4. 13:58

Lehet, hogy idő és papírmunka, de ha sose tesz senki semmit, akkor a múltkori TVben bemutatott eset egyedi marad. Minket hívogatnak ilyenekkel, ők meg gazdagodnak, mert úgyis van, aki bedől.

Ha a számot esetleg nem is sikerül kideríteni, de a körzetet legalább igen. És innentől már csak azt kell figyelni, ki hívogat nagyon sokféle számot...

8. Zandyka (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. okt. 4. 13:53
Ez idő és papírmunka, nem megy 5 perc alatt...és ezzel a csalók is tisztában vannak. Szerinted miért nem azt mondják, hogy másnap telefonálnak a kódokért?:D Az áldozat meg 5 percig minimum eufóriában van a pénznyeremény hallatán, ebben a csóró országban... és még idiótának sem kell hozzá lenni. Ki milyen típus. Én mondjuk előbb kételkedek.
2009. okt. 4. 13:48
És miért nem a rendőrséget hívtad? Én tuti azt tenném... A rendőrség kikérheti a bejövő hívásaidat a szolgáltatóhoz, és visszakövetheti, hogy ki indította, illetve milyen számról a hívást.
6. Zandyka (válaszként erre: 4. - 6b9378941a)
2009. okt. 4. 13:48
Igen, elég sokan csinálják ezt:S és sokan be is dőlnek. Nekünk ilyen tavaly volt, és azt is mondták az ügyfélszolgálatosok a kérdésünkre, miszerint nem-e lehet lenyomozni a hívást, hogy sajnos nem tudnak mit tenni, mert ahhoz rendőrségi papír kellene, hogy ők hivatalból lenyomozhassák az ilyen hívásokat:( mert mi is mondtuk, hogy 5 perc múlva vonalban lesz megint a csaló:( minden őket védi. Így hát nekünk sem maradt más, mint elküldeni:D vagyis nem küldtük el, hanem megemlítettük az ügyfélszolgálatot, és érdekes onnantól kezdve nem akart a csaj beszélgetni:D sőt, el sem köszönt...
5. Martian (válaszként erre: 4. - 6b9378941a)
2009. okt. 4. 13:41
aki annyira idióta, hogy bemond egy adatot bármiről amit csak ő tudhat, egy vadidegen embernek az meg is érdemli
2009. okt. 4. 13:38
Kb fél órája felhivott a T-m.... ügyfélszolgálat nevében egy férfi hang,és közölte velem,hogy nyertem egy piaggo robogót,meg egy 300 ezer ft értékű bankkártyát! A nyereményt csak akkor vehetem át ha veszek 3 db 3500 ft értékű feltöltőkártyát és bediktálom a kártya számokat! Majdnem bedöltem mire eszembe jutott,hogy valamelyik nap láttam a tv-ben ilyen visszaéléseket!A fickó kérte a személyi számomat,diktált valami szerződésszámot is de persze nem jót! Aztán azt mondta 20 percen belül szerezzem be a feltöltőkártyákat és visszahiv! Azonnal hivtam az ügyfélszolgálatot is de ott azt mondtták,hogy nincs ilyen akció!Uyhogy elkültem a srácot a sunyiba!
2009. okt. 4. 13:37
Nah hadd "halljuk",olvassuk,mi van??? :))
2009. okt. 4. 13:36
Valami bővebbet???
2009. okt. 4. 13:30
Vigyázat!!!!!!!!!Feltöltőkártyás csalások!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook