Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pék (szakma, munka) fórum

Pék (szakma, munka) (beszélgetős fórum)

6. 85055abb64 (válaszként erre: 2. - Noemi1207)
2009. okt. 7. 11:57

Szió,


A húsiparról sok rosszat hallottunk már :)

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményed általában a pékárukról?

Gondolok itt konkrétan a tönkölybúzára a különböző magas rostartalmú kenyerekre.

Valóban bízhat benne az ember, ha megveszi tett valamit az ellen, hogy ne a fehérkenyérhez hasonló tápanyagokat vigye a szervezetébe?

Magyarul, mi a tapasztalatod, a receptek megbízhatóak, vagy itt is spórolnak, mint pl a húsiparban?

2009. okt. 5. 00:47
Juj de jó, köszönöm. Várom a további tapasztalatokat....
2009. okt. 4. 18:15
Hát igen,az éjszakázást nehéz megszokni! Sokszor szinte "beleestem" a dagasztócsészébe a fáradságtól.Párszor meg is égeti magát az ember,nekem volt olyan kesztyűm,hogy úgy éreztem,mintha kézzel venném ki a lemezeket a kemencéből...Mind emellett lehet szeretni a friss kenyér illatát!
2009. okt. 4. 09:31

Nővérem péknek tanult,benne is dolgozott hosszú éveket.Rendszeresen éjszakás volt,amitől felborult a bioritmusa.Visszeres lett a lába a sok állástól,a csuklója kisebb-nagyobb kihagyásokkal be volt dagadva.A fizetést meg ne is említsük:-))

Amúgy szerette csinálni,nem panaszkodott.

2009. okt. 4. 04:06
Én ugyan "csak" betanított pékként dolgoztam pár évet,de mondhatom,elég jó fizikum kell hozzá.Általában külön van dagasztó,táblás(aki formázza a kenyeret,stb.)és a kemencés,aki süt.Nekem egyedül kellett ezeket megoldanom, pl.az 50kg-os lisztes zsákot beemelni a dagasztóüstbe....Nagyon észnél kell lenni,mikor mit kell csinálni.Bírni kell a nagy meleget télen-nyáron.Azért az jó érzés volt,mikor megdicsérték az árut a vevők.Szerintem vágj bele,ha ezen gondolkodsz!Persze nagyüzemi szinten még nem dolgoztam,az nem tudom milyen.
2009. okt. 4. 00:14
Szeretnék jó és rossz tulajdonságokat megtudni erről a szakmáról. Aki jártas benne kérem segítsen. Milyen péknek lenni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook