Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
1010. Mgaa
2012. okt. 12. 21:21
Eddig nem paraztam, dee ma megint igen... mar nincs egy honap, es az a baj, hogy engem mar a jolelek se visz ra hogy tanuljak:/ van amire mar nem tudnek amugy se mit tanulni, a szovegforditasra sztem nem lehet igazan felkeszulni, es a lenyege az egesznek a szokincs... mert ha az meg van, akkor meg van a vizsga is sztem. Idpontok szerintetek mikor lesznek fent?
1009. Finnya (válaszként erre: 1008. - H.Évi)
2012. okt. 11. 11:14
úgy hogy július óta csak fordítok, fordítok szótárazom az új szavakat magolok meg egyebek:))))))
1008. H.Évi (válaszként erre: 1007. - Finnya)
2012. okt. 11. 10:53

Nagyon köszi! Sokat segítettél!!


A szókincsedet hogyan fejleszted? Sokat olvasol? Én azért a fordítástól is eléggé félek!

1007. Finnya (válaszként erre: 1006. - H.Évi)
2012. okt. 11. 08:40

Szia Évi!


igen voltam májusban: szóval első a magyarra fordítás kb.10-11 3-4 soros szakasz volt van rá idő tehát nem kell kapkodni én kapkodtam és maradt a végére még 20 percem, de így sem lett rossz. utána jön egyszerre a két szöveg ahol kérdésekre kell válaszolni ( igaz-hamis és amikor meg kell találni hogy a szakasz melyik bekezdéshez tartozik, a 2. szövegnél meg pár szóban kell válaszolni a kérdésekre ha jól emlékszem)és a levél. nekem a két szövegből az első jó lett a 2. nagyon rossz de a szókincsem hiányossága volt az oka amire most én gyúrok.

A szóbelit kezded a bemutatkozással ott nem nagyon kérdezgetnek mert tudják hogy abból készültél utána jön a szitu majd a grafikon. a szóbeliről összességében az a véleményem hogy nagyon kedvesek, tisztán érthetően beszélnek egy amit felfedeztem, hogy nagyon nincs gondolkodási idő elolvasod a szitut és mondod, elolvasod a grafikont és mondod. A magnó első szöveg igen érthető szerintem a 2. szöveg már zajos, gyors na és én még itt veszítettem sok pontot. illetve az a gond legalábbis nekem, hogy a 2 szövegnél a fent említettek mellett sok volt a kérdés hosszúnak tűnt a szöveg. ja a levélnél használj sok szép töltelékmondatot itt én olyanra gondolok,hogy legyen olyan kedves..., örömmel értesítem... és a többi és a többi.


Hát nekem ez a tapasztalatom....remélem segítettem valamit.:)))

1006. H.Évi
2012. okt. 10. 15:32

Hát nem is tudom, hogy melyik a jobb?!


Finnya,

EZek szerint Te már voltál. Milyen tapasztalataid vannak? Milyen a szóbeli vizsga? Írásbeli? Annak örülök, hogy nincs indirekt közvetítés!

1005. Finnya
2012. okt. 10. 14:31
ja de van akinek 3 különböző időpontja volt. nem tudom egyébként mitől függ.
1004. Finnya (válaszként erre: 1001. - H.Évi)
2012. okt. 10. 14:30

Szia!


Köszi a választ. a beosztás nekem úgy volt májusban, hogy mondjuk most pénteken lenne az írásbeli és a rákövetkező héten pénteken a szóbeli úgy hogy 10-kor szóbeli és 13-kor meg magnóhallgatás.

1003. H.Évi
2012. okt. 10. 13:31

Mgaa,

Köszi, akkor megnyugodtam.


Még lenne egy kérdésem: a fordításhoz milyen szótárat lehet használni? Egynyelvűt??

1002. Mgaa
2012. okt. 9. 17:05
Nincs indirekt kozvetites halistennek:D Az idopontokat a csekkleadastol szamitva 2 heten belul tudjuk meg, szoval sztem legkesobb jovheten. Es amugy ha nincs cimzett, akkor neked kell kitalalnod valamit, hisz akkor lesz igazan level a level.es ehhez kell kapcsolodnia a koszonesi, illetve elkoszonosi formanak is.
1001. H.Évi
2012. okt. 9. 16:29

Fanni,


Köszönöm megkaptam! Esetleg a tapasztalataidról nem írnál egy kicsit? Milyen volt a vizsga?


Én haladok a tanulással de még nem látom a végét. Sok minden van. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy az írásbeli részben van indirekt közvetítés?


Finnya,

Én pont ma adtam le a magántanáromnak a feladot 3 levél írását és ott sem volt címzett. Én dátumot minden esetben írni fogok ill. ahhoz hogy tényleg levél legyen szerintem kell címzett és feladó is. Amúgy szerintem olyan feladat lesz, ahol ez mind meg lesz adva.


Mikor tudjuk meg, hogy mikorra vagyunk beosztva? A szóbeli mennyivel később van mint az írásbeli?

1000. Finnya
2012. okt. 9. 13:42

Sziasztok!


Van valami infórok arról, hogy a Zöld úti nyelvvizsgán a levélnél ha nincs megadva feladó, címzett és dátum akkor is kell írni valamit? saját név adott dátum stb.?

999. Mgaa
2012. okt. 6. 21:23
Jah es amugy hogy alltok a nagy tanulassal?:D
998. Mgaa (válaszként erre: 996. - Fanni27)
2012. okt. 6. 21:23
Szia, engem erdekelnek, elkuldened privibe az emailcimed:) koszi
997. H.Évi (válaszként erre: 996. - Fanni27)
2012. okt. 4. 16:04

szia Fanni,

Küldtem neked privit.

996. Fanni27 (válaszként erre: 995. - H.Évi)
2012. okt. 3. 18:08
Sziasztok!nekem van pár fajta szituációm angolból, ha valakit érdekel szívesen átküldöm neki, csak irjon egy mailcímet.
995. H.Évi
2012. okt. 2. 09:39

sziasztok!


Tudnátok segíteni abban,hogy milyen szituációs feladatok szoktak lenni? Mire lehet számítani?


köszi

2012. szept. 25. 15:48

Sziasztok

Akinek sikerült a nyelvvizsgája pontosan miből készült fel? A szóbeli témaköröket , hogyan dolgoztátok ki? Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.

993. Mgaa (válaszként erre: 992. - H.Évi)
2012. szept. 24. 16:25
Szia, hat nekem meg van mit tanulnom. De valamire nem tudsz sztem annyira felkeszulni... Ha jol tudom magnonal csak ket szoveg van. Es szovegertesnel is. Szerintem a legnehezebb a level, mert nem hasznalhatunk szotarat, es a szobeli is eleg necc:D
992. H.Évi
2012. szept. 24. 12:26

sziasztok!


Aki novemberben jön nyelvvizsgázni az, hogy áll a tanulással? Valaki jár most előkészítőre?

Magnónál tényleg három szöveg van? Szóbeli vizsgán a szituációk nehezek szoktak lenni?

991. H.Évi
2012. szept. 21. 10:18

sziasztok!


Itt van néhány:

[link]

[link]


szerintem ha ezeket átnézzük akkor már olyan nagy baj nem lehet

990. Mgaa (válaszként erre: 989. - Bolivia89)
2012. szept. 20. 20:19
[link] itt van egy kis grafikonelemzes. sztem nagyon jo.
989. Bolivia89 (válaszként erre: 988. - H.Évi)
2012. szept. 19. 13:30

Kedves Évi!


Miket találtál, ami hasznos? Oszd meg velünk, hátha nekünk is segít! Előre is köszi!

988. H.Évi (válaszként erre: 987. - Mgaa)
2012. szept. 19. 12:40
Én egy csomó hasznos dolgot találtam az interneten. Szerintem érdemes szét nézni. Valaki vizsgázik Budapesten?
987. Mgaa (válaszként erre: 986. - H.Évi)
2012. szept. 18. 18:44
Igen en mar jelentkeztem. Godollore megyek. Ertelme biztos, hogy van, mert ott azt veszitek at amik lehetnek a vizsgan. Az osszes letezo konyvet megvettem ami jo lehet a nyelvvizsgara, de a levelezest meg kiegeszitettem egy masikkal. Abban elegge hasznos dolgok vannak. Kar, hogy a grafikonrol igazabol semmit sem talalni szinte...
986. H.Évi
2012. szept. 18. 13:57
Ti már jelentkeztetek nyelvvizsgára? Jár valaki előkészítőre? Mennyire van annak értelme?
985. H.Évi
2012. szept. 18. 13:51
Akkor jól értem, hogy a zöld utas könyveket kell ezerrel átnézni? Ugye azokról beszéltek, amiket meg lehet rendelni? Nekem van szóbeli, írásbeli ill. környezetvédelmis zöld utas könyvem. Kell még más is? Én a fordítástól is félek! Szerintem az sem egyszerű!!!
984. Mgaa
2012. szept. 18. 11:41
Lehet csak en spirazom tul a dolgot, es a vegen azt mondom, hogy nem is volt nehez. csak jobb felni mint megijedni sztem... mondjuk az a jo, hogy a leveltemak es a szobeli szitu nagyjabol atfedi egymast. :D
2012. szept. 18. 08:50

Sziasztok!


Tegnapi nap folyamán láttam egy hozzászólásbán, hogy kidolgozott szóbeli tételeket árult valaki, de ma már ezt nem találom valaki nem írta fel véletlenül az e-mail címet, amit megadott? Előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki válaszol!

982. Finnya (válaszként erre: 981. - Mgaa)
2012. szept. 18. 08:10

Szia!


csak a zöld utas könyveket tanuld: fordítsd, a környezetvédelmis részéket leginkább. a benne lévő szitukat memorizáld. kb 2 másodperc gondolkodási idő jut 1 részre. legyen jó a bemutatkozód az ad egy kis sikerélményt. ahogy bemész kihúzatják veled a szitut és a grafikont. a szitu címe angolul van és annyi gondolkodási idő volt amíg végig olvastad paraméterekkel együtt és már mondta is a nő hogy akkor...nagyon segítőkészek én ettől féltem a legjobban és nem kellett volna. a grafikont meg ne bonyolítsd túl egyszerűen ne úgy tanuld mint ha magyarul elemeznéd.

981. Mgaa (válaszként erre: 979. - Finnya)
2012. szept. 17. 20:00

Szia,


Az a baj a szobelimmel, hogy nem tudok folyamatosan beszelni, valahol mindig elakadok... A grafikonnal volt felkeszulesi ido vagy egybol kellett mondani? En is megvettem az osszes zold utas konyvet, azokbol tanulok, de meg van kb ezer fele mas konyvem. mar csak masfel honap...aaaah :(

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook