Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
1310. Picike86
2013. márc. 29. 17:59

Sziasztok!


A mai napnak is lassan vége, remélem sokunknak sikeresen. :) Szóbelizni volt valaki ma?


Na akkor a feladatok:

Az első feladat, igaz-hamis válaszaim

1. Igaz

2. Hamis (20an csatlakoztak kérdés)

3. Igaz

4. Igaz

5. Hamis (Barack Obama)

6. Igaz

7. Hamis ( ezt a választ nem tudom, hogy jó-e)

8. Igaz (ezt a választ sem tudom, hogy jó-e)


A 7-es és 8-as válasz akkor most hogy van????


2. feladat nem mind ment

de ilyenekre emlékszem:

city ennél még valami westend-et is írtam..., tourist, world economy, lifestyle, én szerintem 13 percet írtam 3 helyett :( , meg írtam a 19-et, de hogy utána írtam-e hogy century a fene se tudja... remélem a kettőt nem cseréltem fel.... meg egy vastagabb sorba talán, hogy market

1309. mannoka (válaszként erre: 1308. - Szisza777)
2013. márc. 29. 16:53
Köszi:)
1308. Szisza777
2013. márc. 29. 16:23

1. not satisfied

2. 20-an csatlakoztak

3. 1992 even

4. 3 nap

5. Barack Obama

6. arent worried

7. environment

8. correct actions

1307. mannoka (válaszként erre: 1306. - Bumbika87)
2013. márc. 29. 15:53
Valaki emlékszik sorrendben a kérdésekre? :)
1306. Bumbika87
2013. márc. 29. 15:31

Szerintem ez volt az 1. magnós szöveg


[link]

1305. mannoka
2013. márc. 29. 14:57

Az első feladatból annyira emlékszem,hogy a 2.-at hamisnak a 3.-at és 4.-et igaznak írtam


2. feladatra ezeket írtam:

wealth

City

lifestyles

one hour

mid 19th century

3 minutes

black market

under arrest

tourists

deep crisis

world economy

industry

1304. h.eszti91
2013. márc. 29. 14:00

na ameddig még emlékszem a magnóra:D


I-H nál nem sorrendben írom:

- emberke nem értett egyet a pre-summittal sztem Igaz, bár lehet valaki más nem értett vele egyet, nem ő

- 3 napig tartott a summit Igaz

- Obama jelen volt Hamis (absence...)

- Merkel aggodalmát fejezte ki.. Igaz

- azért volt +20 a neve mert +20an csatlakoztak Hamis (azért volt mert 20 éve volt az előző)

- 1992-es summitot sok discussion előzte meg Igaz

- jobban aggódtak a politikáért mint az environmentért sztem Igaz, de ebben nem vagyok biztos

- emberke elmondta a jövő terveit (vagy valami ilyesmi) sztem Hamis, nem arról beszélt talán


másik feladatban voltak ilyenek, hogy:

3 minutes (culture), lifestyles, (at least) one hour, black market, under arrest, world economy, industry +2 szó (nem jut eszembe mit írtam), deep seated crisis, mid'90 century, wealth, tourists


Fehérvár, kis terem, klassz magnó, nem volt vele semmi gond szerintem :)

1303. h.eszti91
2013. márc. 29. 11:13

Sziasztok, na most voltam szóbelin, hamarosan megyek vissza a magnósra..Fehérváron vagyok, hát, ha meghúznak akkor az a szóbeli miatt lesz :(

a bemutatkozósdi tökjó volt, akkor még vigyorgott a nő is, kérdezte tanulok-e, mondtam igen meg dolgozok is, kérdezte mit dolgozok, elmondtam, kérdezte szeretem-e, és miért, elmondtam, kérdezte mit tanulok, elmondtam, kérdezte miről írom a szakdogámat, elmondtam...szépen kereken jól.


Szituáció: logisztikai cég embere vagyok és találkozom egy lehetséges customerrel és győzzem meg, meséljek a cégről, miért vagyunk mi jók. 4 szempont volt, mit tudunk ajánlani (fast delivery, trucks, carriers), 8 éves szakmai tapasztalatunk van és 24 órás készenlétünk és hogy kiterjedt ismeretségi körünk van az országban.

Na ezt az utolsót kihagytam meg a 8 helyett 10 évet mondtam, mert csak rugalmasan próbáltam válaszolni a kérdéseire, és tök kiment a fejemből hogy ott vannak a lapon az infók...csomó jó kifejezést betanultam, de annyira gyorsan ment minden, h esélyem nem volt h eszembe jussanak, szóval csak mondtam ami jött..

Maga a grafikon jó volt, clustered bar chart valami share-ekről. Ott is ugyanaz volt, bemagoltam szép kifejezéseket, de csak mondtam ami jött, összevissza :(

Reménykedem a 40%-ban, mert a többi fel fogja húzni 60ra..többieknek sok sikert! Ne stresszeljétek túl magatokat, mert rossz hatással lesz az egészre!

1302. Picike86
2013. márc. 29. 09:23

Sziasztok!

Remélem a mai nap is jól megy majd mindannyiunknak! :) Szóval sok sikert minden bajtársamnak.


üdv: Szilvi

1301. mannoka (válaszként erre: 1300. - Ruzisara)
2013. márc. 27. 20:50
Szia! Bizonyos részek voltak csak a vizsgán belőle,arra nem emlékszem,hogy mi az amit kihagytak belőle. A kártyás szöveg és a fordítás is rövidítve volt a vizsgán.
1300. ruzisara
2013. márc. 27. 11:29

sziasztok!!!

linkeltétek a húsevős szöveget pdf-ben, de ott melyik oldalon van a vizsgaszöveg?

és nagy kalappal a szóbelikhez és hallgatásokhoz!!

1299. Lona1
2013. márc. 26. 21:00
Sziasztok, tudna valaki küldeni egy kidolgozott bemutatkozást vagy segítenétek mit érdemes mondani? Köszi
1298. tedina6
2013. márc. 26. 20:01
Sziasztok! Én ma voltam szóbelizni Debrecenben.Velem is nagyon kedvesek voltak.Először magamról kellett beszélnem, aztán miután eljutottam oda, hogy mit tanulok, akkor megkérdezték, hogy milyen tantárgyakat szeretek, mit nem szeretek, hogy hol szeretnék később dolgozni, milyen munkát nem tudnék elképzelni, lennék-e tanár?Aztán a szituációm az volt, hogy egy helyi cégnél dolgozom és szeretnék tanulni, és ezt kellett megbeszélnem a főnökkel, hogy mennyi ideig tartana, pénzügyi dolgokról, meg hogy pontosan mit is fogok tanulni.Végül a diagram nekem egy 2 vonalból álló vonaldiagram volt az USA exportjáról és importjáról, és jó volt, mert volt benne emelkedés meg csökkenés is úgyhogy lehetett beszélni róla.És nekem háttérinformációkra nem is kérdeztek rá.
1297. Akire79
2013. márc. 26. 13:50

Sziasztok!

Van valaki, aki a májusi gazdasági angolra Budapesten a Szent István Egyetemre megy?

Ha igen, akkor jó lenne a felkészüléshez tapasztalatokat cserélni!

1296. csill03
2013. márc. 26. 13:21

Sziasztok! Én tegnap voltam Debrecenben. Velem kedvesek, aranyosak voltak. A bemutatkozásom épp, hogy elkezdtem, már bele is kérdeztek, aztán már nem is bemutatkozás volt, hanem beszélgetés, mert kérdezett én feleltem és így tovább.

A szituációm az volt, hogy egy barátom éttermet üzemeltet és nem nagyon megy neki a vállalkozás. Adjak tanácsot neki.

Fel volt sorolva:

hirdetés

kajaválaszték

házhozszállítás

kedvezmények

nyitvatartási idő

Diagram egy három vonalból álló vonaldiagram volt. Azt hiszem UK Scotland és London volt a három vonal. 1973 és 2008 közötti időszakban, de hogy mit vizsgált már nem emlékszem, akkor sem igazán tudtam :D valami közgazdasági mutató lehetett.

1295. Debike07
2013. márc. 25. 19:06
Sziasztok. Volt már vki a héten szóbelizni gazd.menedzsmentes angolból? Miket kérdeztek a vizsgán? A választ előre is köszönöm:)
1294. Kat 87
2013. márc. 25. 18:46

Sziasztok!


Gazdasági németből vizsgázott valaki szombaton? A megoldásokat tudnánk egyeztetni?

Gazdasági szöveg igaz-hamis:

0 ja

1 ja

2 nein

3 ja

4 ja

5 nein


Kitöltős rész:

6 60-70%

7 Listenpreise

8 Rabatte

9 Preis

10 wiedergeöffnet

11 Rabatgesetz

12 Marketingideen

13 Sommer - und Winterschlussverkauf

14 Nachteile

15 Qualität


Környezetvédős szöveg:

1 D

2 C

3 D

4 B


Igaz-hamis rész:

0 R

5 R

6 F

7 F

8 R

9 R


Valaki írt hasonlókat?

Köszi

1293. hadelka
2013. márc. 25. 13:55
Sziasztok! Ha valaki tud nekem küldeni német felkészítő anyagot, akkor szívesen megajándékozom egy angollal:-) Be van szkennelve nekem mindkét felkészítő könyv.
1292. hadelka
2013. márc. 25. 13:14
Ja és angol gazdálkodási menedzsment-em van és nekem is az kéne németből.:-)
1291. hadelka
2013. márc. 25. 13:12
Sziasztok! Ha valaki tud nekem küldeni német felkészítő anyagot, akkor szívesen megajándékozom egy angollal:-) Be van szkennelve nekem mindkét felkészítő könyv.
1290. Picike86 (válaszként erre: 1289. - Georghun)
2013. márc. 25. 11:10

[link]


Innen tudsz rendelni, ha nem tudsz a fórumon keresztül szerezni, de nézz szét pl. a könyvtárban ahol vizsgáznál.

1289. georghun
2013. márc. 24. 20:27

Sziasztok!


Műszaki nyelvvizsgához (szóbeli/írásbeli) keresek korábbi vizsgák anyagát. Van esetleg valakinek ilyen?

köszi

1288. hadelka
2013. márc. 24. 20:23
Köszi! Igen ez az, de nem tudom, hogy miért nem hozta be az enyémet. Köszi!
1287. Juditta03 (válaszként erre: 1286. - Hadelka)
2013. márc. 24. 19:36

Sziasztok!

Helyesen szerintem ez lenne a link:

[link]

Vagy nem erre gondoltál?

1286. hadelka
2013. márc. 24. 17:44
Ez talán segítség mindenkinek! [link]
2013. márc. 24. 17:29

Valaki le tudná írni nekem, hogy a műszaki nyelvvizsgán, az írásbeli vizsgarész miből áll pontosan? Mert már sok mindent olvastam, és valami biztosat is jó lenne hallani :)

Köszönöm

1284. mannoka (válaszként erre: 1279. - Hadelka)
2013. márc. 24. 17:28
A diagramnál szerintem pont,hogy azt kell elmondani,hogy hol nőtt hol csökkent,mert ez az elemzés lényege.Lehet,hogy a végén rákérdeznek,hogy szerinted ez miért lehetett így
1283. mannoka
2013. márc. 24. 17:23
Ezekből kiindulva nem annyira gazdaságiak,a legtöbb téma szerintem teljesen általános
1282. loveday (válaszként erre: 1279. - Hadelka)
2013. márc. 24. 17:22
Olvassátok vissza a fórumot, mert elég sok szitu van leírva benne...
1281. mannoka
2013. márc. 24. 17:22

Ezeket találtam itt a fórumon:


1. AISEC irodában vagy s szeretnél külföldi ösztöndíjat. lehetőségekről meg hasonlókról kell h szó essen.


2. Egy munkaközvetítő irodában dolgozol s öltözködési tanácsokkal, meg interjúval kapcsolatos tanácsokkal kell

ellátnod egy pályakezdőt


3. Egy nagy cégnél vagy s beszélned kell a főnökkel, hogy szeretnél továbbtanulni. Beszélned kell az anyagi vonzatáról

s megbeszélni, hogy ki mit hogy fizet, az iskola miatti szabadságról stb...


4. Elromlott a fénymásolód egy irodában s fel kell hívnod a gyártót, hogy nem jó s elmondani mi a gond vele s tanácsot

kérni hogy mi legyen...


5. Egy üzleti konferenciára utazol s a helyszínen két napra autót kell bérelned, ennek a bérlésnek a folyamatát kell

eljátszani a szituációban.


6.egy nagy szállitmányozási cég menedzsere voltam, aki egy reménybeli megrendelőjével dumált, arról,

hogy milyen tapasztalataik vannak az áruszálltás terén, van non-stop call centerük,miért őt válasszák


6. Egy üzlet vezetője vagyok, akinek meetinget kellene tartani, de váratlanul el kell utazni egy üzleti útra.


7. Szituáció nekem az volt, hogy a helyi önkormányzatnál dolgozok és szeretnék elvégezni egy tanfolyamot,

amit meg kell beszélni a főnökkelt (szabadság, fizetik-e és győzzem meg, hogy ez neki milyen előnyökkel jár).


8. A szituáción panaszt kellett tennem a főnöknél, hogy nem vagyok megelégedve a munkakörülményeimmel.


9. Aztán jött a szituáció, aminél első munkakereső voltam és egy job center-be mentem és ott érdeklődtem, hogy mi kell

a CV-hez és elmondtam, hogy milyen diplomám van és hogy milyen terület érdekel.


10. A vendégek számára kell asztalt foglalni egy étterembe. Beszélje meg a részleteket a főnökével.

Konkrét étterem, időpont, hány fő, egységes apperitivet és menüt rendeljen-e, vagy mindenki la-chart rendel-e,

van e vegetáriánus a vendégek között, stb.



11. Külföldön vásároltak egy új berendezést, amelyet a külföldi partner munkatársai fognak ütembe helyezni.

Értesítse telefonon a partnert, hogy a berendezés megérkezett, kérdezze meg hogy mikor érkeznek pontosan az üzembe

helyezést végző munkatársak(repülőgépjárat, időpont), mivel értük menne a repülőtérre. Ajánlja fel, hogy segítenek a

szállásfoglalásban, amennyiben még nem foglaltak szobát.

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook