Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyós bajok! fórum

Anyós bajok! (beszélgetős fórum)


22. 35491a860f (válaszként erre: 21. - E2290c720f)
2010. márc. 13. 18:47
És miért nem kérdezed meg a fiadtól, hogy miért ilyen a neje? Ő biztos tudja a választ. Jobb a békesség, beszéljétek meg! Én boldog lennék, ha ilyen anyósom lenne, mint te!
2010. márc. 12. 12:21
Sajnos az én anyósom korán elhunyt. Barátnői viszonyban voltunk, szó nélkül segített, kivasalt,megfőzött, én örültem neki,és megköszöntem.Amikor szünet volt az oviban, rásóztam a 4 éves fiamat, és volt 2 "nászutas" hetünk a párommal.Csak köszönettel tartozom neki' Az én menyemmel sajnos nem állunk ilyen jól. Akármit próbáltam, elzárkózik, hozzánk alig-alig jönnek, a 4 éves kisunokámat akkor látom,ha én megyek -de még dolgozom,nem vagyok nyugdíjas- de amikor megyek,még egy kávét sem kapok. Anyukáját naponta 5-6szor felhívja, én felhívhatom,ha érdekel,hogy vannak. Amikor nagyritkán eljönnek,mindig ebédre hívom őket, pakolok is,hogy legalább annyit segítsek,ne kelljen 1-2 napig főznie.Sokszor elgondolkodom,hol rontottam el?A két kisebbik gyerekem még velünk lakik, barát,barátnő itt lebzsel, kedvesek, segítőkészek.MOSTMÉG!
20. Aidus (válaszként erre: 1. - 6646aae624)
2010. márc. 9. 15:33
Nekem is van ilyen problémám.Amíg nem éltem velük együtt tökre jó fejnek,aranyosnak,kedvesnek találtam.De én is azt veszem észre,hogy uralkodni akar!Engem nagyon idegesít már!:( pedig nem cseszett de kiakaszt simán."Együtt élve ismered meg igazán.."Sajnos mikor kiválasztod a párod nem a rokonait választod.Mikor megvan az első tali velük az eddigi tapasztalataim alapján mindenki kedves stb.Mi a jelenlegi párommal több időt akartunk együtt tölteni ezért esett úgy,hogy oda költöztem hozzá.És mivel ő családi házban él a szüleivel de akkor még nem gondoltam bele teljesen mert akkor még semmi bajom nem volt az anyukájával.
19. Aidus (válaszként erre: 18. - 35491a860f)
2010. márc. 9. 15:21
Előbb is olvashattam volna a tippet :D.
18. 35491a860f (válaszként erre: 17. - Fanny30)
2010. febr. 20. 08:45

Ha megfogadsz egy jó tanácsot, SOHA NE KÖLTÖZZ EGY FEDÉL ALÁ AZ ANYÓSODDAL, mert csak saját magad teszed tönkre lelkileg.


Sokkal jobb távolról szeretni egymást, mint közelről gyűlölködni.

2010. febr. 18. 14:20
Sziasztok!Az Én anyósommal akkor kezdődtek a gondok mikor terhes lettem.Először kitalálta azt,hogy költözzünk hozzá és majd ő lesz otthon GYES-en én meg menjek vissza dolgozni.....Amikor megszültem Ő és a sógornőm(aki anyuka kicsi lánya 25 évesen úgy kezeli mint egy 3 évest....)jöttek értünk a kórházba kitépte a kisgyereket a kezemből és robogott vele mintha az ővé lenne.Utánna egész nap ott volt nálunk okoskodott nem tudtunk pihenni se.Minden áldott nap munka után jött,és nagyon idegesítő volt....mindent jobban tudott és állandóan teáztatni akarta a kicsit,mert ő úgy csinálta.Egy hónap így telt el mikor megint előállt azzal hogy költözzünk ki hozzá(tanyán lakik a várostól 10km-re)és az mindenkinek milyen jó lesz majd a kicsi vele fog egy szobába lenni.És amíg ők dolgoznak addig én mosok főzök takarítok otthon.A gyerekeket( nagyobbik lányom az előző kapcsolatomból született)majd ő hozza viszi mindenhova ahová kell nekem nem kell ezzel foglalkozni.Na ekkor nagyon összevesztünk kijött az elmúlt pár év sérelme rendesen!!!Elviharzott,egy darabig csönd volt!! 4 hónapos volt a kislány mikor elment a tejem nahát azt az örömöt látni kellett volna anyósom arcán hogy végre nem szoptatok!Az se tetszett neki.Megszervezte a keresztelőt is 1 hónaposak voltunk,ráért volna még dehát NEM,mert Ő így akarja és természetes hogy az Ő rokona meg sógornőm lettek a keresztszülők,pedig Én már a Húgommal ezt lebeszéltem.Ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja háború van,megsértődik,olyankor szívbeteg,szédül,meg akar halni.A gyerek születésnapját is csak nála lehet megtartani,na de most idén nem így lesz!!!Jövőhét végén ÉN tartom a gyerekem születésnapját mégpedig itthon!:D:D:D Lehet hogy ez is csak apróság de marha dühítő,hogy más akarja irányítani az életünket!
2010. jan. 17. 15:54
Képzeljétek el, nagy dolog történt! Ma voltak nálunk anyósomék szülinapi bulin! Mindkét lányom januári születésű és ma tartottuk a lányok buliját. :) És anyósom nagyon-nagyon kedves volt hozzám. Sőt, lehetett vele hülyéskedni, normálisan beszélgetni. Szóval, ennek köszönhetően nagyon-nagyon jól sikerült a buli és nagyon jól éreztük magunkat. Hát nagyon szeretném és bízom benne, hogy most már mindig ilyen lesz velem szembe! Akkor az életem is mérföldekkel könnyebb lesz. :DDDDDDDDDDDDD Most nagyon boldog vagyok! :DDDDDDDDD
2010. jan. 13. 09:40

Amióta kibékültünk anyósommal, azóta minden oké. Vagyis majdnem minden. Egy dolog van ami viszont engem személy szerint marhára zavar. Én januári születésű vagyok és úgy alakult, hogy mindkét gyermekem szintén januári lett. Ez minket nem zavar, mert igyekszünk a férjemmel úgy alakítani mindent, hogy emiatt a két gyerek ne szenvedjen hiányt semmiben és ugyanúgy megkapják a tortájukat és az ajándékot, mintha tavasszal, vagy nyáron születtek volna. Viszont amíg a második gyermekünk nem született meg, addig is mindig, minden évben megkaptam anyósomtól azt, hogy én milyen rosszkor születtem (mármint a január őszerinte mennyire rossz hónap) és nem múlik el úgy év, hogy ne lenne a fejemhez vágva, hogy neki januárban nincs pénze. Ebben csak az az érdekes, hogy bezzeg a sógornőm fejéhez sose vágja azt, hogy milyen rosszkor van a névnapja, mert decemberben karácsony előtt 1 nappal van a névnapja és így neki a névnap miatt duplán kell vásárolni, meg azt sem vágja a sógornőm fejéhez, hogy februárban neki duplán kell költekeznie amiatt, hogy a sógoromnak akkor van a szülinapja, meg a fiának a névnapja. MIndig csak én kapom meg, de menetrendszerűen januárban ez mindig a fejemhez van vágva.


Most voltunk náluk pár napja. Nagyon kedves, volt (Bárcsak most már egész életünk során ilyen kedves lenne velem!), koncentrálok is rá erősen minden pozitív életszemléletemmel, hogy örökké ilyen kedves maradjon velem, de és a DE szócskát kihangsúlyoznám, idén sem mulasztotta el, hogy megjegyezze, hogy mi jól kitoltunk vele, amiért nekem is és a két unokájának is januárban van a születésnapunk. Ami azért kicsit belém döfte a tüskét megint. Miért kell engem minden év, minden januárjában ezzel csesztetni? Komolyan mondom, ha egyszer megállná szó nélkül belehalna!


Nem vágyom súlyos 10-20 ezresekbe kerülő ajándékokra, a gyerekeim is örülnek mindennek bármiről legyen is szó, mert direkt úgy neveljük őket, hogy ne azt nézzék, hogy milyen értékű és nagyságú ajándékot kapnak, hanem örüljenek annak, hogy ha valaki megemlékezik a születésnapjukról. Akkor miért kell ezt minden évben a fejemhez vágni? Minden éven azzal indokolja anyósom ezt a megjegyzését, hogy ő kiköltekezi magát decemberben a karácsony és szilveszter miatt. Hát ne költekezzen! Bírja megállni! Nem kell flancolni állandóan meg válogatni, hanem meg kell elégedni az egyszerű, de praktikus dolgokkal! Nem igaz?


A másik, amiért nem szóltam rá anyósomra, de hasított az a megjegyzése is, hogy azt mondta, hogy a pici babámnak olyan vaskos lábai vannak, mint az anyjának. Vagyis nekem. Hát bakker! Azért mert most a szoptatás miatt meghíztam, nem kellene kigúnyolni! Én sem gúnyoltam őt soha a fogpiszkáló lábai miatt, amelyek tartják a nagyméretű felsőtestét. Soha nem gúnyoltam emiatt, meg nem is fogom, mert én mindenkit el tudok fogadni olyan kinézetűnek amilyen. Ha vékony, akkor vékonyan, ha kövér, akkor kövéren! Miért kell ezért csúfolni bárkit is?


Ráadásul nem győztem kihangsúlyozni, hogy mivel az 1 éves babám már abbahagyta a szopizást, elkezdtem január 1-től fogyókúrázni, amit be is tartok és addig fogom csinálni, amíg az összes engem zavaró súlyfelesleg le nem megy rólam.


Szóval, nagyon kedves volt anyósom velem, de semmit nem bír megállni szó nélkül. De ha én ugyanígy beszólogatnék neki, mintahogy időnként ő beszólogat nekem, akkor kitörne a világháború.


Olyan jó lenne összezárni őt egy ugyanolyan stílusú emberrel, mint amilyen ő maga, hogy megtapasztalja, mennyire kárt tud tenni a saját emberi kapcsolataiban a kőkemény beszólogatásaival. Valakinek igazán tükröt kellene tartania anyósom elé, mert semmit az égvilágon nem bír megállni szó nélkül.


Pedig esküszöm még jó fej is tudna lenni az öreglány, ha a beszólogatásokról leszokna végre, mert néha, ha olyanja van egész rendes és kedves tud lenni. Olyankor nagyon csípem a fejét. De amikor elejt 1-2 bántó megjegyzést, hát olyankor szívem szerint én is beszólogatnék neki, de akkor örökké csak puffogna meg duzzogna, nekem meg ez a sok duzzogás már nem hiányzik. Inkább ráhagyom. Bár megfogadtam, ha még egyszer beszól nekem, finoman, de vissza fogok szólni, hogy nem olyan viccesek ám a megjegyzései.

14. 35491a860f (válaszként erre: 13. - 3f09b36c49)
2009. dec. 15. 10:22
Én is sokszor gondoltam már arra, hogy irigy rám az anyós, amiért én mindent kikajtatok magunknak, ha ügyintézésről van szó, mindent frankón el is intézek, hogy rendben legyenek a dolgaink, ő viszont csak otthon ül egész nap a tévé előtt és semmit nem csinál.
13. 3f09b36c49 (válaszként erre: 11. - 35491a860f)
2009. dec. 14. 19:01
Valószínű neked sikerült néhány dolog, ami neki nem.
2009. dec. 14. 18:42
Janikovszky Éva: A lemez két oldala. Érdemes elolvasni. Nekem sokat segített, hogy nevessek néhány dolgán.
11. 35491a860f (válaszként erre: 9. - Cel)
2009. nov. 17. 10:41
Ha kettőn áll a vásár, akkor az én anyósom miért nem tud kedves és figyelmes lenni velem olyankor, amikor én is az vagyok vele? És miért olyan rosszindulatú velem szembe?
2009. nov. 16. 19:11
Szerintem ez nem igaz,hogy mindig kettőn áll a vásár.Én az anyosommal soha nem voltam tiszteletlen soha nem sértettem meg csak türtem a sértéseit.Nem vesztünk össze csak bizonyos dolgokban nem értünk eggyet,de szerintetek az milyen ember aki 6hónapja nem hogy nem látta az unokáit,de azt sem kérdezte meg mi van velük?1.5év alatt már talán 10szer is látta őket.A távolság nem lehetne akadály,mert talán 40km is van közöttünk.4hónaposan látta az ikreket a születésük után másodszor és 7hos korukra talán már 5ször is találkozott velük és mivel nem ismerték és sirtak tőle ezért rájuk sütötte,hogy vissza vannak maradva.Ja mert hát miért nem állnak még stb.Minden gyerek a maga ütemében fejlődik ez nem számit.Most 1.5évesen szaladunk.motorozunk,legozunk,beszélnek....mint a korabeli gyerekek .Nem az anyósokat szidom,de vajon bele gondol vki hogy milyen lehet a férjnek a fiúnak akit nem hiv az anyukája akinek nincs anyú akinek elmesélheti hogy kacag hogy cseperedik az két lánya a nagyi unokái?Mivel sajnos az én anyukám meghalt aki csodálatos anya és anyós volt igy a gyerekeimnek nem adatik meg,hogy valakit nagyinak szólitsanak,hogy nagyi kényeztese őket mert hát erre minden gyerekbnek szüksége lenne én ezért vagyok szomorú...
9. cel
2009. nov. 15. 22:16

A felsorolt problémák emberi tulajdonságból adódnak és nem abból, hogy milyen rokoni viszonyban álltok. Az uralkodó típus uralkodik férje, gyermeke felett is, a beszólós, beszól a szomszédjának is és még sorolhatnánk.

Egyébként pedig nagyon kevés és a nagyon extrém helyzettől eltekintve, mindig kettőn áll a vásár.

8. cipa (válaszként erre: 3. - De48e78bc5)
2009. nov. 15. 21:45
Talán Te is leszel egyszer anyós...? Vajon Rólad majd hogy vélekednek?
7. Nortonkati (válaszként erre: 3. - De48e78bc5)
2009. okt. 10. 13:26

Elmentek akárhová ezzel az anyós-szindrómával! Háromszoros anyós vagyok, eddig csak azt éreztem, hogy a három fiam mellé kaptam három lányt, akiket ugyanúgy szeretek,mintha a saját lányaim lennének. Muszáj gyűlölködni? Ezzel csak az ellenkezőjét éritek el! Anyósotok nem kis erőfeszítések árán felnevelte nektek a párotokat, akit szerettek. (?)

Részemről bele nem szólok a dolgaikba, csak ha kérdeznek.


Üdv: Egy háromszoros anyós

2009. okt. 2. 21:02
tudja.
2009. okt. 2. 20:56

Még egy kérdés!

A párotok tudja, hogy mi a véleményetek az anyósotokról?

4. 6646aae624 (válaszként erre: 2. - T.timi77)
2009. okt. 2. 20:50

Akkor te ezt megérted!

Nem könnyü velük!

3. de48e78bc5 (válaszként erre: 1. - 6646aae624)
2009. okt. 2. 20:48
Nehogy azt hidd,hogy ez egyedi probléma.Az anyós faj úgy van programozva,hogy minket bosszantsanak.Az enyém elmehetne színésznőnek,olyanokat alakít.
2. t.timi77 (válaszként erre: 1. - 6646aae624)
2009. okt. 2. 20:46
Nem tudom de én is ilyen problémával küzdök.Az én anyosom is uralkodó tipus.Ha valaki nem ugy ugrál ahogy ö fütyül akkor már minden baj.Neki szerintem nincs ki a 4 kereke.Sajnos még az unokáit se szereti.1 éve szültem de ö azt szeretné hogy a lányomat ugy neveljem ahogy ö mondja.Na én nem ezt teszem.Gondolhatod milyen a viszonyunk akkor....
2009. okt. 2. 20:42

Nem tudom, de engem néha kiborít az anyósom viselkedése!

Nem piszkál és nem szoktunk vitázni, de nagyon uralkodó tipus, és ha nem az ő szekerét tolod akkor az baj! A páromat is mindíg felhívja és vitázik vele, mindenért! Kiborít, hogy azt hiszi, hogy csak neki vannak problémái és mást lehurrog! pl. : neki van egy kutyája , nekünk pedig egy cicánk és most a cicánk beteg , erre Ő: minek kell arra a macskára költeni, minek kell orvoshoz vinni, bezzeg mikor az ő kutyájának megnyilallik a segge akkor ugrani kell ( az persze természetes )!

Most nagyon dühös vagyok rá!

Csak nekem van ilyen problémám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook