Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai lopás - mit érdemel a bűnös? fórum

Iskolai lopás - mit érdemel a bűnös? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. máj. 5. 00:24
Én a helyedbe biztos, hogy az igazgatóhoz mennék, ha senki más nem segít a tanárok közül.
2011. máj. 4. 15:12
nekünk pont ma loptak el 2 darab telefont.Az egész úgy kezdődött hogy jött egy újj takarítónő.Két barátnőm befelejtette az ötözőbe telefonját.És az a takarítónéni pont ott volt.Nah vajon kilopta el?A takarító.Bár még nem tudjuk biztossan magunknak kell kinyomoznunk hisz a tanárokra nem számíthatunk.Szóltunk nekik és a reagálás:túl későn szóltunk:Pedig csak fél órával szóltunk késöbb.Szerintetek mit kéne tennünk?
31. julo
2010. márc. 28. 21:34
Ez tény. :) De sajna a többi gyerekre és rám nézve - sovány vigasz.
30. pista55 (válaszként erre: 29. - Julo)
2010. márc. 27. 20:48
Valamiben Ő is jó akar lenni. A jelek szerint meg is találta, hogy miben.:)))
29. julo
2010. márc. 27. 20:32
9 évesen elsős
28. mohonc (válaszként erre: 27. - Julo)
2010. márc. 27. 07:16
Mekkora a "kicsike"?
27. julo
2010. márc. 25. 23:49
Hali mindenki! Nekem viszont notórius tolvaj akadt az osztályomba. Viszont már olyan profi, hogy 5-6 "eltünési" esetből csak 2-szer sikerült elkapni.Mivel ekkor a talált tárgy is előkerült, no meg mert kicsike a "szentem" nem hívtunk rendőrt. Számtalanszor megbeszéltük, esküszik égre-földre, de aztán mindig újra eltűnnek dolgok.Tanuja nincs a tettének, úgy tünteti el, hogy kész csoda, hogy akkor is meglett. Szóval, a lényeg: nincs valami ötletetek, hogy szabhatnék gátat neki?
2009. okt. 3. 20:32
nekem is azt mondta a tanár ismerősöm hogy eldugják amit ellopnak...bokrok,kerítés mellé osztályterem ablaka stb.
25. dzsigg (válaszként erre: 24. - ::Szilvi::)
2009. okt. 3. 19:51

Ez igy van.Telefon,ékszer,pénz csak sajàt felelösségre.Ceruzàt,tollat ha ellopnak,az nem olyan nagy érték,hogy bàrki foglalkozzon ezzel.

Kisebbség vagy nem kisebbség,a telefont stb,csak sajàt felelösségre vidd.Ja és màr kaphato nyakbaakasztos telefontarto is.Én kérném,hogy szünetekben az ajtot zàrjàka a tanàrok.

Kollégiumban van sajàt zàrhato szekrényed.

24. ::Szilvi:: (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2009. okt. 3. 19:37

Nálunk nem dijjazák ha suliba a gyerek telót vissz,

Ki is jelentik, hogy felelőséget nem vállanak, ha ellopják.

23. mohonc (válaszként erre: 22. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 3. 08:57
Kösz a tippeket. Eszembe nem jutott volna.
22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Mohonc)
2009. okt. 3. 07:57

A koliban, ahol dolgoztam, szinte majdnem minden héten történt egy telefonlopás. Ha megtörténik, csak akkor lehet, illetve kell is értesíteni a rendőrséget (egy gyanú, vagy hogy "tervezték" nem elegendő...sajnos).

Ők ekkor lezárják az egész iskolát, vagy helységet, és keresni kezdik (nem erőltetik meg magukat, inkább a tanárokkal kerstetik). Jegyzőkönyvet vesznek fel, ha megvan a teló, ha nincs és majd értesítenek. Nálunk egyetlen egy telefon sem került elő.

Csak tipp! Aki ellopja a telcsit, mivel nincs ideje kivinni az épületből vagy virágládába teszik (ott tényleg nem nézik), vagy ablakpárkány külső oldalára, vagy kidobják az ablakon...ezek voltak a leggyakoribbak nálunk.

Remélem, azért nem kerül sor ilyesmire.

21. emagdi
2009. okt. 3. 07:41
ha enyveskezűek az osztálytársak, esetleg megfontolandó lenne a gyereknek zárható (számzáras) táskát venni, azt be tudja zárni ha kimegy az osztályból. (a zárat már csak nem törik fel)
20. andi6020 (válaszként erre: 4. - ::Szilvi::)
2009. okt. 3. 06:50
Miért ne lehetne telefont vinni a suliba????
19. ében11 (válaszként erre: 17. - Mohonc)
2009. okt. 2. 21:41

szerintem nem a másik szülő értesít hanem a tanár vagy igazgató...esetleg a rendőr...de ők másik hatóságot is értesítenek!

értékhatár nincs lopás az lopás.

értékhatár a büntetésnél van.de ha botba 100 ft-os értékben lop akkor is hívnak rendőrt.

18. pista55 (válaszként erre: 17. - Mohonc)
2009. okt. 2. 21:27

Szerintem minden lopásnál lehet értesíteni a rendőrséget sőt nem is ártana ha egy rendőr beszélgetne el ezekkel a bűnöző palántákkal.

Azért az egyenruhának van még visszatartó ereje ha nem is akkora mint régen.

17. mohonc
2009. okt. 2. 21:17

Ja, pszichológus a közelünkben sehol nincs, pedig de jó lenne...

Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy 11 éves által elkövetett lopásnál, milyen értékhatár fölött kell értesíteni a rendőrséget.

Vagy ez a meglopott gyerek szülei bármikor megtehetik?

16. mohonc
2009. okt. 2. 21:15
Én oda jutottam, hogy hármasban beszélgetünk, szülő - gyerek - én. Hogy mi lesz belőle, nem tudom.
2009. okt. 2. 21:10

szerintem el kell velük beszélgetni külön-külön.

nem biztos azért lopják el mert kell nekik-lehet bosszú miatt.mert nem szeretik azt a másik gyereket és ki akarnak cseszni vele, vagy meg akarják zsarolni kényszeríteni valamire.

valószínű hogy valami konfliktus van a lopós és a meglopott között.

én a gyerekekkel beszélném meg és az igazgatóval.

amúgy lehet rendőrt hívni,vagy iskola pszichológust ha van. és ha nincs eredmény a szülővel is.

a szülőnek van felelőssége-hisz ha ismétlődik akkor előveszik őt is...akkor is ha nincs 14 éves a gyerek.

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Mohonc)
2009. okt. 2. 21:03

Szerintem fel kell hívni a gyerekek figyelmét az osztályba iskolába, stb., hogy történtek lopások, így ne hozzanak be olyan dolgot, ami drága, vagy eltűnése kellemetlen lenne. Ha ezt megteszitek, akkor innentől a tanár és az iskola nem felelős. A szülőket is értesíteni kell, esetleg ellenőrzőbe beírni, hogy ők is tudjanak róla.

A kisebbségiekkel nehéz, ha van büntetés, ha nincs. Mindenképp megelőzés!!!

13. mohonc (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2009. okt. 2. 21:00
Akkor derült ki, mit terveznek, amikor a tollas ügy kiderült. A félelmetes az, hogy amikor beszéltem velük, inkább csak mosolyogtak. Egyébként jól el vannak eresztve, nincs szükségük alapból ezekre a dolgokra.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Mohonc)
2009. okt. 2. 20:58
Ez már nehezebb ügy.
2009. okt. 2. 20:58

Nem inkább megelőzni kellene?

Ha tudsz róla, hogy ilyet terveznek, akkor esetleg beszélj a gyerekkel, akinek a telefonjára utaznak, majd esetleg azokkal, akik lopni szeretnének. Hátha megelőzhető. Szerintem egy 11 éves fiú, lány még nagyon gyerek. Ők nem bűnözni akarnak csak valami szépet, amit otthon nem kapnak meg.

Ha valaki értelmesen elmondja nekik a következményeket, biztos megértik.

10. mohonc (válaszként erre: 7. - Féknyom)
2009. okt. 2. 20:58
Végül is nem kezelhetetlen, csak lop. Elég kellemetlen a dolog - nekem. Az egyik lány kisebbségi és bármi történik, anyuka mindig kikéri magának, hogy ne diszkrimináljuk a gyerekét.
9. mohonc (válaszként erre: 4. - ::Szilvi::)
2009. okt. 2. 20:55
Bejárós a gyerek, jogos, hogy van nála telefon, meg is értem. Táskában volt, elrakva. A lányok a többiek táskáját kinyitották és onnan vettek el ezt-azt.
8. mohonc (válaszként erre: 3. - Pista55)
2009. okt. 2. 20:54
Nem tőlem loptak, de az én osztályomba járnak. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyenkor mire terjed ki a szülő felelőssége.
2009. okt. 2. 20:53
14 éves korig nem büntethető, max eltanácsolás az iskolából (ahogy már említették is), ha esetleg annyira kezelhetetlen, és más egyéb nyomós okok is indokolják, akkor nevelőintézet.
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Pista55)
2009. okt. 2. 20:34
Végtelenségig nem lehet büntetlenül csinálni az ilyen dolgokat sem.
2009. okt. 2. 20:26
Anno a fiam osztályában történt ilyen, egy 14éves lány a takarítónő pénztárcáját lopta el. Elküldték az iskolából.
2009. okt. 2. 20:19
Szerintem se kapnak semmit, még a szülőt fogják (leszidni), hogy miért engedte, a telót bevinni a suliba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook