Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zongorát szeretnék a gyerekeknek, honnan lehetne szerintetek beszerezni? fórum

Zongorát szeretnék a gyerekeknek, honnan lehetne szerintetek beszerezni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 15. 19:12
Vatera.hu
2009. nov. 15. 11:44

Nekünk van egy felesleges zongoránk,de régi-hangolni kell.

Fatőkés-nagyméretű,úgyhogy sok helyet foglal.

Kis lakásba nem ajánlom.

Ha valakit érdekel,írjon privit-Budapesti vagyok,és a szállítást nem tudom megoldani.

Földszíntes,kertes házban van.

Sajnos a képeket töröltem-amiket készítettem róla-de tudok még csinálni-igazából-ki lehet próbálni:))

28. 62cc0f78ae (válaszként erre: 27. - Gerna)
2009. okt. 16. 23:24
Ó, de jó lenne ez nekünk, ha picit nagyobb lenne a lakás...:S
27. gerna
2009. okt. 16. 19:37
Tudok valakit, aki megszabadulna a zongorájától - csak el kell szállítani. A helyszín: Mogyoród.
26. 33aa509d53 (válaszként erre: 22. - Bambusz*)
2009. okt. 4. 17:31

tudom, mit érzel. nekünk volt egy pianinonk, amit még a nagymamám vett. sajnos el kellett adni, mert borzasztó nehéz volt, 5 erős férfi kellett hozzá, hogy meg is mozdítsák, áttegyék egyik szobából a másikba. nagyon sajnáltam én is. több, mint 20 évig a zongoránk volt. most egy kalapácsmechanikus elektromos zongorám van, és nem adom el semmi pénzért sem. nagyon szeretem. én is úgy vettem, hogy jó lesz a fiamnak is.....de sajnos nem nagyon érdekli. talán a kislányomat jobban fogja érdekelni:) remélem:))))próbálom vele nmegszerettetni.

ha te úgy érzed, hogy fontos neked a zongora, én azt mondom akkor, hogy VEGYÉL.....nézzed meg itt az interneten, szerintem kalapácsmechanikus zongorát részletre is lehetne venni-----azért ezt mondom, mert ez a legjobb....nekem is egy profi zenész ajánlotta ezt a fajtát.....és a pianino után nagyon szeretem. könnyű odébb tenni,pakolni...vagyis könnyebb, mint a pianinot.ha érdekel, privátban megírom, nekem milyen van.

25. liki28
2009. okt. 2. 21:16
sziasztok tényleg lehetetlen kapni ennyi pénzért pianinot mi a milyénket 100-e ért vettuk + 40-ért hurt behangolni a férjem hangolta mert ö is zongorázik és ért hozzá és lehet ithon is tanitani a gyereket még klasszikusra is a lányom ithon tanult, két éve jár zeneiskolába és az 5-es anyagot adja neki a tanár az iskola 8-éves neki elég lesz 3-4 osztály,ugyhogy nem rossz ha a gyerek othon tanul ha érdeli és ha van hozzá tehetsége!!
24. 62cc0f78ae (válaszként erre: 23. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 19:58
Igen. Végülis ott volt nálunk!:)
23. Bambusz* (válaszként erre: 21. - 62cc0f78ae)
2009. okt. 2. 19:50
Azt vettétek meg, amit béreltetek?
22. Bambusz* (válaszként erre: 19. - 33aa509d53)
2009. okt. 2. 19:47
Megmondom a bérléstől mért ódzkodok: az az igazság, hogy nekem volt egy zongorám, és a mai napig hiányzik. Nemtudom mért, de a szívemhez nőtt - pedig rozzant, lehangolt volt a végére, de mégis az én barátom volt. Azt szeretném, ha a gyerekeim is így tekintenének rá - bármilyen is lesz a pianinonk.
21. 62cc0f78ae (válaszként erre: 20. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 19:47

Szia! Pianinót 80e alatt nem találsz, és azt még hangoltatni kell, ami szintén x összeg.


Zeneiskola biztos van a környéketeken. De ha nem, telefonkönyv. Keress egy zongoratanárt (akár személyesen, akár telón), elmondod neki, hogy pianinót szeretnél bérelni.


Az én anyukám is ezt tette annak idején. Aztán összekuporgattuk az árát, és megvettük.

2009. okt. 2. 19:31

Sziasztok!


Látom bőven válaszoltatok, köszönöm is.

Otthoni foglalkozás: nem szeretnék senkit sem megbántani, (és nem is kell, hogy kinézzék ezt belőlem, ahogy Ante@ írta), de tudom, hogy "csak" segíthetek, és zeneiskola kell mellé, amennyiben a kisebbik fiam remek zenei hallását akarom fejleszteni. De ha nagyon őszinte akarok lenni emelett van egy másik célom is, amit ugyan megemlítettem, de nem tértem ki rá: van egy lánykám, aki szenzomotoros diszfáziás (és sajnos még egy csomó más problémája is van). Aki ismeri a problémát, tisztában van vele, mennyit segítene a hangszer - és mivel én zongorázok igenis kézenfekvő a zongora.

És mivel sajnos pocsék anyagi helyzetem lett, önhibámon kívül (ha valakit érdekel ezt is elmesélem priviben), sajnos esélyem sincs, hogy hatalmas összeget áldozzak rá. De attól nem szeretném az esélyét feladni annak, hogy hátha valaki tud egy esetleg leselejtezett pianinot, vagy valami más megoldást, ami nem rengetegbe kerülne.


Szóval igazán nem szerettem volna, ha félreértetek, nem akartam, hogy sajnálkozássá fajuljon el az egész, mert nem az volt a célom, pusztán csak egy olcsó pianinót szeretnék, aminek mindannyian örülnénk és hátha....:-)

19. 33aa509d53 (válaszként erre: 18. - Gerna)
2009. okt. 2. 15:20
ha kevés a pénze, akkor tényleg a bérlés a megoldás.
18. gerna
2009. okt. 2. 15:09
Szerintem logikus lenne, hogy 1 hónapra bérbe vegyen egy pianinot - annyi idő alatt minden kiderül ;-)
17. 33aa509d53 (válaszként erre: 16. - A1baa7edcc)
2009. okt. 2. 15:05
nem biztos, azt nem írta, hogy pontosan mire kell neki.
16. a1baa7edcc (válaszként erre: 15. - 33aa509d53)
2009. okt. 2. 14:52
Igen, a szulo segithet, de a kiirobol nem nezem ki, hogy klasszikusokat fog tanitani a gyerekeinek metronom mellett...
15. 33aa509d53 (válaszként erre: 11. - A1baa7edcc)
2009. okt. 2. 14:36

BOcs, hogy közbe szólok, de én is tanultam hosszú évekig zongorázni, és én is azt tartom, hogy LEHET A GYEREKKEL OTTHON TANULNI, SEGÍTENI.....viszont plusszba el kell azért járni zeneiskolába is. mi is így csináltuk.

nekünk kalapácsmechanikus elektromos zongoránk van, azon tanult a fiam itthon

14. 94e6ec2939 (válaszként erre: 13. - Gerna)
2009. okt. 2. 14:33
Ennyi penzert szerintem is max jatekzongorat lehet venni...
13. gerna (válaszként erre: 5. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 14:30
60-70 ezer sok? szerintem nem :( Az meg nem valószínű, hogy ingyen kapjál, vagy mondjuk 5 gombóc fagyi áráért :(
12. 94e6ec2939 (válaszként erre: 11. - A1baa7edcc)
2009. okt. 2. 14:26
Ezt a velemyt osztom. Csak tanarnal lehet zenet tanulni, ez nem olyan, mint a biciklizes...
11. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 14:15

Szerintem nem tudnal veluk foglalkozni, ha tanultal zongorazni, akkor emlekszel nyilvan arra, hogy mennyire kovetkezetesen tanitjak, hogy a gyerek tanulja is, gyakoroljon is es fejlodjon. Kotve hiszem, hogy sok szulo kepes lenne a sajat gyereket tanitani, ha o tanulta is. Tanar, idegen ember igen.

Az a zongora max arra lenne jo, hogy a gyerekek verjek, mikor kedvuk szottyan es porosodni.

2009. okt. 2. 14:05
Minden hangszer draga. Ha valaki komolyan gondolja, sajnos aldozni kell ra...
9. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 13:47
Venni esetleg? A zongora nem szajharmonika, draga hangszer.
8. 62cc0f78ae (válaszként erre: 6. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 11:33

A zeneiskolában biztos tudnak segíteni!

A bérlés nem egy alkalomra szól, nálatok van a hangszer, és havonta fizettek érte x összeget! (Nem tudom, mostanában mennyibe kerül.)

2009. okt. 2. 11:32

Vagy bemész a zeneiskolába, és szétnézel, van-e kirakva hirdetés pianinobérlésről!

Mi anno úgy csináltuk.

6. Bambusz* (válaszként erre: 4. - 62cc0f78ae)
2009. okt. 2. 11:31
Hogyhogy bérelni? Honnan? Mennyiért? Nem egy alkalomra, vagy pár hónapra kellene, hanem elég sok időre - talán örökre. Ráadásul nem vagyunk pestiek, itt helyben nem tudok olyat, aki ilyennel foglalkozna.
5. Bambusz* (válaszként erre: 2. - Vivili)
2009. okt. 2. 11:29
Nézegettem már, de pianinot nem látok, csak 60-70 ezerért. Nagyon jó ötlet az üzenőfal, fel is teszem, hátha.
4. 62cc0f78ae (válaszként erre: 1. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 11:27
Bérelni tudnátok!
2009. okt. 2. 11:26
Én is szeretnék:(
2. vivili (válaszként erre: 1. - Bambusz*)
2009. okt. 2. 11:20

nézd meg az aukciós oldalakon. Újabban már jónénány van. Vagy a közösségi oldalakon, ha regisztrálva vagy küldj szét ismerősöknek levelet v. tedd fel a hirdetőfalra.

Talán...

2009. okt. 2. 11:18

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.

Van egy 8 éves problémás lányom és egy 3,5 éves muzikális fiam. Szeretnék nekik egy pianinót venni, de sajnos anyagilag nem tudok érte százezreket fizetni. Sőt, még 20000 sem tudnék (Nem szoktam siránkozni, ezt sem szeretném, ha úgy vennétek, de sajnos tényleg nincs anyagi helyzetem... Viszont nem szeretem "sajnáltatni" magam emiatt, ezzel a topikkal sem ez a célom) Viszont a lányomnak fejlesztés miatt, a fiamnak pedig a tehetsége miatt nagyon jó lenne, nagyon sokat kérték már tőlem, és mivel én is tanultam zongorázni és énekelni, tudnák is velük foglalkozni.


Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek honnan lehetne "beszerezni" egyet. Nézegettem hirdetéseket, kérdezgettem de nem jártam sikerrel. Valami ötletetek lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook